Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   799 / 2501
(#) agressiv válasza r3pl4y hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Sokkal hatékonyabb, ha feteket, tranzisztorokat nem egyszerűen felcsavarozod, hanem a hasuknál fogva lemezzel leszorítod, mert szinte mindegyik görbe valamennyire és ha a tetejénél csavarozod pont az a része nem fog neki szorulni a bordának ahol a tranzisztor magja van.
(#) Alkotó válasza agressiv hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Nem könnyű esztétikusan megcsinálni, de pl. a TO220-as tokozásnál "csodákat lehet vele elérni. Ráadásul van két további előnye is, sokkal könnyebb a félvezetőt "illeszteni" és cserélni, illetve a rögzítőelem -ha az fémlemezből van- önmaga is képes hűteni a tokozást.
(#) nagy_david1 hozzászólása Ápr 22, 2011 /
 
Üdv!

Miért van az, hogy szinte sose védik meg a biztosítékok a végfok elemeit? Vagyis kiégnek a biztosítékok de már késő a végfok elemeinek. Több féle végfoknál is megjártam azért tettem fel általánosan a kérdést. Próbáltam kisebb értéket rakni, gyorsat tenni de úgy is hamarabb haláloztak el az alkatrészek mint a biztosítékok. Nem lehet passzív elemekkel (biztosíték) védelmet csinálni esetleges rövidzárlat ellen?
(#) Alkotó válasza nagy_david1 hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
A biztosíték nem a végfokot védi, hanem a tápegységet a zárlat ellen.
(#) r3pl4y hozzászólása Ápr 22, 2011 /
 
Na kész a másik fele is...
Ráraktam a tápra... nyugalmit 80mA körülire lőttem.. olyan 79.3 - 79.5 körűl tudtam beállítani mindkettőt ...

Aztán adtam neki... hát ez nem, hogy kihajtja a hangfalakat hanem lazán szét is hajtaná... ha hagynám neki.. csak mono -ba kicsit már volt az érzés... nagyon keni neki a kicsike, pedig 60-70W -nél nem nagyon mehet ki több belőle 4Ohm -on sem mert a trafó nem nagyon tud többet...

Érdekes kicsit, mert tetszetős a hangja de mintha valami mégis hiányozna belőle... a mély tartományban egészen jó és még a magas sem rossz, bár itt kicsit többet várnék, de igazán a közép nem tűnik annyira részletesnek... lehet meg kellene próbálkoznom még más műveleti erősítőkkel is... meg persze még a normális kábelezés is hátra van... meg még hangfalvédelem is kellene... van még mit csinálni...

Tudom, hogy nem ide tartozik, de tud valaki olyan kapcsolást ami ilyen 8 ledes kivezérlés jelző lenne... de úgy, hogy a leadott teljesítményt jelezze, ne csak ütemre villogjon mint a deck -ekbe a VU meter pl.
Azért gondolkozok valami ilyenen mert gyárilag is volt az erősítőbe és akkor már csak kellene, hogy csináljanak már azok a ledek valamit az elején..
(#) deadlyroberta válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Én is most egy tda 2009 es rackes cuccot tettem össze 6000 dobozzal trafóval cakompakk még forrasztanod sem kell.
Tda 2009 hoz érdemese előérősítőt építeni?
(#) skero válasza r3pl4y hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
[OFF]Esetleg jó lehet. Ha kimenetről akarod hajtani akkor méretezett feszültségosztással teheted.Bővebben: Link[OFF]
(#) steelbird válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Félvezető biztosítékokkal esetleg meg lehet próbálkozni, azok gyorsak. Van ezekkel tapasztalatod? Tudom, hogy nem olcsók...
(#) Alkotó válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Félvezető a félvezető ellen? Egyszer egyik, máskor a másik lesz a gyorsabb. Szerintem ez nem jó irány.
A végtranyón folyó áramot szokás inkább figyelni a soros ellenálláson eső feszültséggel, és vagy beavatkozni a szabályzásba, vagy külső egységgel leválasztani a hangszórót ilyenkor.
Az előzőt azért szokás köpködni, mert állítólag hallani a hatását már az üzemi teljesítmény-tartományban is. Az utóbbit meg azért, mert az a csúnya relékontaktus elrontja a hangképet. Véleményem szerint mindkét módszer nagyon jó, de az utóbbi nekem szimpatikusabb.
(#) Robi85 hozzászólása Ápr 23, 2011 /
 
Sziasztok.

Egy 7824 stab IC elviselne +38voltot? Szükségem lenne egy ilyenre csak nem merem berakni addig még valaki meg nem erősít benne, hogy nem lesz semmi baj.
(#) kadarist válasza Robi85 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Szia!
Adatlap szerint a 24V-os típus 40V-ig bírja a feszültséget.
(#) Robi85 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Köszönöm.
(#) skero válasza Robi85 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Hát az adatlapja szerint az l7824cv max 40V -ot visel el.
(#) szasza10 hozzászólása Ápr 23, 2011 /
 
Onkyo tx-ds575 memória hiba. Meg tudná valaki mondani hogy kikapcsolás után mitöl veszti el a memóriát?Mi tárolja?
(#) Hx-2 válasza szasza10 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Nincs bent "veletlen" egy elem? Az AKAI-im szinten eldobalta a memot es csak elemet kellett bent cserelnem!
(#) talpas jános hozzászólása Ápr 23, 2011 /
 
sziasztok!
van egy 6 éves jvc hazimozim, és pár napja, kb 1O perc után kikapcsol. vissza kapcsolom, és megint kikapcsol._van valami otletetek? előre is köszi a segítséget.
(#) zsozso72 válasza szasza10 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Szia! Lehet hogy elemet de inkább egy kondenzátort keress a memoria körül nagyon kis fesz és nagy kapacitás általában ez szolgáltatja a feszt ahoz hogy ne felejtsen a memória.Tehát vagy nem tud feltöltödni a kondi vagy le van merülve egy elem.
(#) Tetye válasza talpas jános hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Nézd át az elkókat a tápjában, nem-e púposak vagy folytak ki. Bár nem árt mindet...
(#) szamóca válasza szasza10 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Én tölthető NiMh akkura tippelek. Ha az elektrotanyáról letöltöd a rajzát, rögtön kiderül.
(#) elektrorudi válasza Tetye hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Bocsánat, lehet, hogy mellényúlok, de én nem itt keresném a hibát. A kifolyt, púpos kondik a kapcsoló üzemű tápok jellegzetes hibája. Ez pedig analóg készülék.
- Áramfelvételt mérnék
- megnézném, hogy nincs-e nagyfrekis gerjedés a kimeneten?
- A kimenet egyenáramúlag nincs-e eltolódva?
- a kapcsolási rajz alapján, nincs-e valami védelem benne, ami a felsorolt hibákat nézi.
(#) Tetye válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Nekem sem egyértelmű hogy most miről van szó.... De szerintem ez valami kombi cucc lehet egyben a dvd az erősítővel abban meg kapcsitáp szokott lenni, ezért gyanakszom erre.
Ha csak külön erősítő akkor persze nem így kell elindulni.
(#) deadlyroberta hozzászólása Ápr 23, 2011 /
 
http://www.google.hu/imgres?imgurl=http://ja1cty.servehttp.com/clas...f1zYoJ kérhetek róla véleményt? esetleg valami élőerősítőt csövesből mit érdemes épiteni?
(#) Jaksi hozzászólása Ápr 23, 2011 /
 
Sziasztok, 2db PA300 panelhez elég 4x10.000µF kondi vagy 8x10.000µF kell? Azaz panelenként 4x10.000uF?
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/5c/5cc8484362686ff4b8ac1...62.pdf

Van ahol azt olvastam hogy elég van aki azt mondja hogy panelenként kell. Most akkor mi az igazság?
(#) csabeszka hozzászólása Ápr 23, 2011 /
 
Hello mindenkinek! Tudna nekem valaki segíteni? Kaptam egy JVC A-K22 tipusu erösítőt. Nagyon jól szól. Szeretném tudni az adatait. Watt, torzítás,kapcsolási rajz,tapasztalatok. Esetleg lehet-e tuningolni egyszerűen. A válaszokat a csabeszka@t-emai.hu címre kérném. Ha valaki tud küldeni kapcsolási rajzot azt olyan formátumban küldje,hogy telóval meg tudjam nyitni. Elöre is thx!
(#) szamóca válasza csabeszka hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Mivel új vagy, elmondom. Ezeket az adatokat, és a szerviz dokumentációt, az elektrotanyáról tudod letölteni.
Ha a tuning alatt nagyobb hangerőt értesz, nem lehet, érdemes mert túl sok mindent kell átalakítanod.
Nem írunk ki emilke címecskét a fórumba, mert a csúnya rossz bácsik elárasztják a leveles ládánkat spam-mel.
Nem küld senki neked rajzot, mert abból nem hasznosul a közösség számára semmi.
Végül nem chat szlengezünk, kerüljük a thx és társai féle rövcsiket.
(#) csabeszka válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Köszi szamóca a korrekt segítséget! Szétnézek a megadott cimen.
(#) gesa hozzászólása Ápr 24, 2011 /
 
Sziasztok !
Akit érdekel Clip indikátor annak ajánlom ezt az oldalt.
Komplett erősítő építési leírása clip panellal együtt.Bővebben: Link
(#) zoly15 hozzászólása Ápr 24, 2011 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Szeretnék építeni egy SUB erősítőt, de elakadtam már az elején. Nem tudom milyen végfokot építsek. Olyan kéne ami 8Ohm-ra lead nagyjából 100W-ot. Tranzisztorosat szeretnék. Van itthon 2N3773 vagy 2N5630. Ebből ki lehetne hozni valamit? Előre is köszönöm a rajzokat!
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Hát Zolykám, ez nem kérdés, QUAD. Pont jó bele a 3773, és 8ohmon adja a 100w-ot. A minőségét meg már ismered.
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Én is gondolkodtam a QUAD-on, de szeretném valami új fába vágni a fejszét De a vége lehet hogy a Quad lesz.. A végén még lehetek QUAD MAN Most is úgy néz ki hogy kapok egy quadot. A minőséget ismerem, most is itt dorombol mellettem..
Következő: »»   799 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem