Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Üdv lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatban
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/5f/5f11b434e6453fba32c1c...4c.jpg a jobb alsóval kapcsolatban: Us= a kondenzátor feszültségével Uef= az a feszültség amit én elő akarok állítani Ud=? na ez nem todom mi
Dióda feszültsége szerintem.Ami Si diódánál ~0,7V.
Ud = egy diódán eső feszültség, általában 1N4001 használható itt, az adatlapból megnézheted a pontos értéket.
Uef = A szekunder tekercs AC feszültség effektiv értéke. Us = A kondenzátor vagyis a kimenő feszültség értéke
Szia! Előfokot kell neki csinálni. Pl. ajánlom az ebben a linkben lévő kapcsolást!
Üdv
Hello.MA kaptam egy JVC hifit javításra.A trafója nem volt meg így a gyári trafónak megyezeően tekertem egyet.A gyárhoz képest a fezsültségek közel 1V-tal minden hol kevesebb(230V hálózatra lett tekerve nálunk 218V van).Amikor bekötöttem atrafót és ráadtam a feszt először semmi nem volt aztán elkezdett füst szállni.Egyből kikapcsoltam.KEresgélés után megtaláltam két szétdurrant diódát avégfok tápjában.Ezeket pótoltam.Most még találtam egy 6,2V-os zenert ami zárlatos volt és melegedett.A hiba az hogy ráadom a feszt de nem csinál semmit se füst semmi.A panelig eljut a fesz(AC) és DC is jelen van .Viszont akészenléti lámpa nem világít.Mi lehet még a hiba?Esetleg lehet ezekbe valami védelem hogyha valami rossz akkor tilt?
A következő kérdésem, hogy hogyan milyen módon?
Gondolom ehhez ismerni kellene a mérő műszerek pontos típusát, és csak ez után léphetek egyrészről tovább. Esetlegesen nem tud valaki egy olyan oldalt, vagy itt a fórumon olyan topikot, ahol utána olvashatok a ZigBee-s technológiával működő mikrokontrollereknek főleg magyar nyelvű érdekelne, elsősorban másodsorban meg angol. Mert tudom, hogy tudásom még kevés ehhez és jobban meg akarom érteni a dolgokat. Első sorban először most az első kérdésemre szeretnék fókuszálni, hogy hogyan tudom kiváltani a kábeles összeköttetést. Köszi előre is.
A ZigBee nem csak egy mikrokontroller, hanem egy arra épülő RF mérésadatgyűjtő, és leolvasó rendszer, komplett egysége. Arra fejlesztették, hogy a különböző mérőegységek táv leolvasását tegye lehetővé, kb 100 m -en belül. Ezekről bővebbet itt olvashatsz, igaz angolul. A szócikkben benne vannak a gyártók linkjei is, azokat is érdemes tanulmányozni. Az alkalmazási példákat is.
De használhatsz más technológiát is, pl. itt a fórumon is a cikkek között található 433, 868 MHz -es rádiós adatátviteli modulokat, pl. RFM12 és társai, sőt a HE store -ban be is szerezhetők.
Üdv!
A zener diódának a negatív oldala van megjelölve egy csíkkal a szélén?
Nem, annak is a katódja van megjelölve, és azt kell a pozitív felé kötni, hogy záró irányban legyen.
Köszönöm ezeket a linkeket át nézem.
Az az apró bökkenő, hogy csak ilyen technológiával működő mikrokontrollereket használhatok. Ez más okból van determinálva, hogy csak ezeket alkalmazhatom. Időközben egy másik probléma is fel vetült bennem, mivel nem tudok mikrokontrollereket programozni azért azt is jó lenne megtanulni, hogy hogyan kell ezt. Esetleg erre valamiféle ilyen kezdőknek való topik van itt a fórumban, vagy esetleg másféle le leírás valahol? Lehet hülyeség lesz amit írni fogok, de azért felteszem. Nekem kifejezetten ZigBee-s mikrokontrollereket kell felprogramoznom majd. Mindegyik gyártó aki gyárt ilyen mikrokontrollereket az a saját termékeihez saját programozási nyelvet is kér ahhoz hogy fel lehessen őket programozni? Vagy van erre a célra alkalmas programozási nyelv amit minden mikrokontroller "megért"?
Sajnos ez a helyzet, mindegyik gyártónak meg van a saját fejlesztőkörnyezete, persze jópénzért. A programmozást meg meg kell tanulni sajna nem úszható meg. Nézegesd a Texas oldalát, sok minden van a témában.
Sziasztok!
Segítségeteket kérném ebben a keverőben. Ha jól sejtem van 3 magas szintű és 3 alacson bemenet, és az IC 4. műv. erősítője a jelek összegzője. Ha jól sejtem a 4 műv. erősítő külön működik, és ezért az lenne a kérdésem hogyha tennék a kapcsolába még egy ugyanilyen IC-t, és abból még csinálnék ugyanígy 4 magas szintű bemenetet, és rákötném a fő ágra, akkor úgy működne, vagy valamit variálni kellene a rajzon? mert akkor 7 magas és 3 alacsony szintű bemenet lenne. Másik kérdésem hogy +- táp kell e a kapcsoláshoz. Köszi előre is!
Szia!
Jól sejted, és valóban szimmetrikus táplálás kell.
Köszi szépen
Csináltam egy elvi rajzot is tehát úgy gondoltam, és persze még az ic többi erősítőjét is ugyanúgy tenném be, és az első ic 4-es műverősítője maradhat az összegző? meg lehet hülye kérdés de a - tápfeszt hova kell kötni, melyik lábra? szóval így jó lesz? Köszi újra
A műveleti erősítő adatlapjából kiderül a bekötése, nézd meg. Maradhat az összegző is az eredeti.
bocs a rajzot meg lehagytam előbb, azért furcsálom a bekötést mert a rajzon is ottvan a lábkiosztás, de csak a + táp és a gnd. tahát az ic gnd-vel jelölt lába a - táp?
Sziasztok!
Van egy sima hálózati adapterem, ugye egyik vezeték meg van jelölve fehérrel a másik sima fekete, akkor itt hogy van a polaritás?
Hali!
Ezt inkább a "Kezdő kérdések" topikban kellett volna feltenni. Általában a jelölt a pozitív ág.
Általában a fehér a pozitiv. Ha nincs műszered egy LED+ellenállással is ki lehet mérni a polaritást.
Igen az, a GND a negatív tápoldal.
Sziasztok,
postoltam már 1-2-t itt a fórumon és ezúton köszönöm az azokban a kérdésekben nyújtott segítséget. Mivel nyughatatlan vagyok szeretnék építeni (újfent) egy tápadagolót, abban kérném a segítségeteket, hogy az elektromos részéhez milyen alkatrészekre lenne szükségem, illetve mi a legegyszerűbb megoldás erre. Az elgondolásról: 1db fecskendőt szárát szeretném ki-be mozgatni egy villanymotor segítségével egy menetes rúdon keresztül. Egy időkapcsolóval adnék rá áramot... ekkor a motor elindul, majd elérve egy végállás kapcsolót visszatér a kiinduló helyzetbe és megáll. Ekkor az időzítőkapcsoló még nem kapcsol le valószínűleg, mert 1-15 perces egységek vannak a rendelkezésemre álló időzítőn, viszont szeretném ha ennek ellenére valahogy mégis megállna, de valahogy úgy, hogy ha mégegyszer áramot adnék rá - az időkapcsoló lekapcsolása után, mondjuk egy másik napszakban - megismétlődne a folyamat. Az adagolás mennyiségét a végálláskapcsoló áthelyezésével szeretném elérni. Elképzelhető hogy 3 ilyet tennék egymás mellé, különböző mennyiségi beállításokkal, de ugyanarról a tápegységről indítva. Igazi DIY fan vagyok, csak az elektronikához nem értek. 100.000Ftokat elkérnek egy dózispumpáért így érthető lehet miért szeretném inkább megcsinálni Nagyon várom a választ akár priviben is! Örök hála! weak
Sziasztok!
Azzal a problémával fordulok hozzátok hogy egy trafónak 3 kivezetése van a primer oldalon és nem tudom megállapítani hogy melyik a védő fázis vagy éppen a 0! Esetleg tudnátok segíteni!?
Ohh köszi szépen a segítőkészséged de már megtaláltam a megoldás!
Sziasztok egy OPA177-el szeretnék csinálni egy kis kísérleti erősítőt egy pc hangszóróhoz ha lehet szimm táp nélkül. Valaki le tudja rajzolni hogy kössem be és hova tegyek kondikat? Köszi
Sziasztok Vettem egy Forrasztó állomást a héten és nemrég láttam meg hogy irja rajta hogy Electrostatic Ground output na az mi és hova kell kötni? onnan semmi kábel nem jön ki csak 1 mufa van ott.
Temperature Controlled Soldering Station ZD-98
|
Bejelentkezés
Hirdetés |