Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   583 / 1385
(#) gtk hozzászólása Máj 14, 2011 /
 
Sziasztok ! Tovabbra is a SENO3211 -el kapcsolatosan: Razas kozben eszrevettem hogy nem zar rendesen a dugo (levegozott kicsit). Hagyhatom ugy, vagy igenyli a jobb legmentesitest? (Nem toltogetnem mashova ha nem muszaj,..)
(#) slogan válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Csak már nem lehet kapni !
(#) gulasoft válasza gtk hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Nem. Levegőn lebomlik. Tegyél a tetejére egy széles ragasztószalag csíkot keresztbe, és úgy tekerd rá a tetejét, akkor légmentes lesz
(#) interferi válasza Tomylee hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Ha van idöd és képzelöeröd épithetsz is egyet pl.:Bővebben: Link
Az én alkotásom Bővebben: Link
Egy sima kis motor is jo lehet hozzá csak valakivel esztergáltatni kell befogot meg pofákat.
(#) suhanc válasza Tomylee hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Szia.
Én a gyári lakozott panelt használok kisebb nagyobb sikerekkel elég jó csak ki kell kísérletezni a levilágítási időt mert nagyon fogsz anyázni amikor csak 10mp múlik a dolog mert nagyon vékony réteg fent marad. Előhíváshoz jó a Mosószóda 0,5 kg 300ft körül van retro boltokban kapható. Fototechnikával 0.254mm vezetéket is sikeresen levilágítottam csak nem melegedjen túl pl napon mert megdöglik (pont most jártam így egy 2000ft-os két oldalú panellel). Kezdőként ezek az észrevételeim vannak remélem valami információ tartalma is volt.
Üdv.:
Suhanc
(#) szucsip hozzászólása Máj 16, 2011 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen beállításokat kell használni egy Samsung ML-2010 -es lézernyomtatónál, hogy a lehető legtöbb festékport nyomja a műnyomó papírra?

600dpi vagy 1200dpi felbontás?

vastag papír, normál papír, vékony papír, írásvetítő fólia..? Milyen papírtípust válassszak?

Sötétségnél is van 3 opció: normál, világos, sötétszürke. Ha sötétszürkére teszem, akkor a tiszta feketét is sötétíti még..?

A spec. beállításoknál van olyan, hogy "minden szöveg feketén" és hogy "szöveg sötétítése". Ezek javítanak valamennyit?

Amúgy HE STORE -ból rendelt műnyomópapírom van. Annak mindkét oldala teljesen egyforma? (csak mert kicsit nehezen ázik át)
(#) Attila86 válasza szucsip hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Szia!

Ugyan ilyen nyomtatóm van és én soha semmit nem állítok rajta. Max annyi hogy megnézem nem-e tonertakarékos üzemben van.
(#) gulasoft hozzászólása Máj 16, 2011 /
 
Június elején várható a dry fólia, addig mindenki erősen gondolja át kell e neki, és kell majd valaki aki segít 30 méteresre darabolni és pesten lakik és kell neki is. A többi a nyákfólia rendelés topicban.
(#) janikukac hozzászólása Máj 16, 2011 /
 
EPCU FOTOÉRZÉKENY 150 X 100 ÜVEGSZÁLAS NYÁK RADM 558,40 Ft

HPCU FOTOÉRZÉKENY 150 X 100 BAKELIT RADM 355,20 Ft

Azon kívül, hogy más az anyagja, miben különbözik? Aki csinálta ilyenre bármit is, adna linket, hogy milyen forrasztás után?

Ja, még valami. TN180 lakk jó valamire? Érdemes használni?
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Nem elég az, hogy az egyik üvegszálas hordozón van a másik meg bakelit hordozón? Az üvegszálas stabilabb, jobb minőségű, tartósabb és ezért is drágább.
(#) janikukac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Aha, értem. Csak azért mert fototechnikában szinte fele annyiba kerül.
Most térek át...
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Nem csak a lakkozott bakelit nyák az olcsóbb. A sima bakelit nyák is olcsóbb.
(#) janikukac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Okkés. Most már csak rendes fóliát kell szereznem , meg megvennem minden mást. 3000ft-ból kijön nekem a levilágító, dobozzal együt. (Hungarocellben lesz. :pirul: )
(#) dinokal válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Szia! Az üvegszálas újabb fejlesztés, és tán az anyaga miatt drágább. Minőségre talán! jobb mint a bakelit, nehezebb elégetni, ezért túlhevítésnél nehezebben válik le a vezetősáv. Különbség elsősorban tán a nagyfrekvenciás viselkedésben van, nálam hozzáértőbbek jobban tudják. A réz vezető ugyan az mindkettőn. Az üvegszálas hátránya a fúrás, vagyis eszi a fúrókat rendesen , a bakelit nem. Tartósság? Nagyapám kertjéből ástam ki kb. 10-20 éve eltemetett bakelit táblát, a kerti csapnál lemostam, meg nem mondtad volna, hogy nem ma került ki a gyárból. A mai forrasztási technikák mellett nyugodtan vegyél bakelitet, és örülj hogy spóroltál egy kicsit. Ha szétszedsz egy régi műszert, elsősorban a bakelit lapok tűnnek fel (a méretük miatt), mert előszeretettel használták őket. Egyetlen különbséget fogsz találni az újkori állapotukhoz képest, hogy porosak . Ha nagyobb, netán vastagabb darabhoz jutsz, el ne dobd! Kincset ér! A vékonyat rugalmassága miatt ívben hajlíthatod, a vastagabb elég merev, és ami nagyon fontos, hogy alaktartó, soha az életben nem fog elvetemedni, nem változtatja a méreteit, nem árt neki a nedvesség.
(#) janikukac hozzászólása Máj 16, 2011 /
 
Helloka !

Pontosan milyen fólia kell UV-zásra? Minden működőt soroljatok fel, fontos ! Köszike !
(#) sprofan válasza janikukac hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Ez a nem olvasok csak kérdezek új, művészi szintje amit itt bemutatsz. Bővebben: Link
(#) janikukac válasza sprofan hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Elnézést.
(#) pcroland hozzászólása Máj 17, 2011 /
 
Hello! Gulasoft írta, hogy ő csak a dry film rendelést szervezi. Kinek kell leadni a lötstopp rendelést?
(#) sikolymester válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Szervusz Attila86!

Én éppen tervezem, hogy beszerzek egy fekete lézernyomtatót NYÁKkészítés céljából (vasalásos módszerrel használnám). Már korábban olvastam cikkeidet, és abból az tűnt ki, hogy ez egy számodra bevált nyomtató.

Azért megkérdezhetem, hogy továbbra is ez a véleményed a Samsung ML-2010 -es modellel kapcsolatban?


Köszi a válaszod!

Szerk: Közben csak most látom, hogy amit találtam ajánlatot erre a nyomtatóra, az téves volt.
(#) janikukac hozzászólása Máj 17, 2011 /
 
Sziasztok tapasztalt rókák ! :beka3:

2*18W-os csővel kb mennyi ideig kell világítani? Cm-t, és időt várok.
(#) janikukac válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Nem erre vártam.

Na mindegy, akkor.
(#) janikukac válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Hát jó, de pazaroljam a lemezt? :O
(#) Attila86 válasza sikolymester hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Szia!

Hogyne, azóta is ezzel készítek nyákokat.
(#) janikukac válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Gyárilag fényérzékeny nyákra világítanék, írásvetítőre!
(#) janikukac válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Meg írásvetítőre!
Na, akkor itt lényegtelen a világítás ideje?
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Pazarolj egy 2 centi széleset.
Csinálsz egy csíkot a filmedből amire az van egymás alá írva írva hogy 1 perc, 2 perc, 3 perc, 4 perc, 5 perc, 6 perc.
Letakarod egy nagyon átlátszatlan (fekete fóliával) az 1,2,3,4,5 perceket. Világítod 1 percig, utána lejjebb húzod a takarólemezt hogy csak az 1,2,3,4 legyen takarva. Világítasz egy percig. Lejjebb húzod a takarólemezt úgy hogy csak az 1,2,3-at takarja, világítod egy percig. Lejjebb húzod a takarólemezt úgy hogy csak az 1,2-t takarja, világítod egy percig.
Lejjebb húzod a takarólemezt úgy hogy csak az 1-et takarja, világítod egy percig. Leszeded a takarólemezt, világítod egy percig.
Előhívod amelyik jó kontrasztos, az a te időd. Egyszer belövöd, megjegyzed egy életre.
Ennél szájbarágósabban nem tudom elmondani, ezután már csináld.
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Rendben , így teszek, ha birok, mivel holnap kapok majd fóliát , rányomtatva a rajzokat, de itthon nem tudok nyomtatni sem..
(#) pcroland hozzászólása Máj 17, 2011 /
 
Hello! Szerintetek jó lenne lamináláshoz, olyan lamináló, aminek nem lehet szabályozni a hőmérsékletét? Megéri megvenni?

És az előző kérdésem? Kinek kell leadni a lötstopp rendelést? Ki szervezi? Vagy már csak dry-t lehet rendelni?
(#) kaqkk válasza pcroland hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Megfelel (ha dry fóliát akarsz laminálni) Én is az 1600ft os tecsóst használom eredeti állapotában . Lötstop fólia rendelés most nincs folyamatban csak dry jön
(#) pcroland válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Köszi a gyors választ! Akkor lötstoppot is lehet vele laminálni, ugye? Ja és még valami: Kinek szokás leadni a lötstopp rendelést?
Következő: »»   583 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem