Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   648 / 782
(#) sweep válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Ez jó hír, köszönöm. Akkor azt hiszem beruházok egy ilyenbe.

Kovidivi: a 6A-t már a biztonsági tartalékot figyelembe véve írtam, valójában 4,5A-nél nagyobb terhelés soha nem lesz.
(#) Gyozo92 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Mekkora a feszültséged terheletlenül? Mennyit esett? Ha jól gondolom, itt a védelem ki van herélve. Kéne oda gyorsan egy rendes trafó, és kipróbálni úgy, mielőtt felrobban
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2016
(#) Gyozo92 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Pont ma láttam valahol a neten, pár ezer forintért 150 wattos kis tápok. Ennyiért kár bekapcsolni a pákát... 12 és 24 volton kína ontja magából fillérekért őket. Az enyém nem volt 1500 ft, 60 watt van ráírva. Na nekem 15 méter led szalag megy róla, gyári adat 4,8W/m, vagyis 72w, kb napi 20 órában, lassan egy éve. 20 méterrel lekapcsolja magát. Szóval annyira nem is lehet "ócska" igaz biztos nincs tisztázási távolság
(#) Droot válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Ilyen tápra én semmit nem bíznék. Akkor gyújtja fel a házat amikor 30 percig nem figyelek rá.
(#) Transztyuszeres válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Az üresjárattal kis gondba vagyok még.
Felkúszik 66V-ra.
2us, Uszek./Ugs 50V/5V

Felmegy szépen 100kHz fölé de nem segít.
Próbáltam kisebb Rmax-al egészen 220kHz környékére felszabályozott, de úgy is ua.
A trafót bifilárisan tekertem: Lsz=20uH, Lm=178uH

400W körül terhelve beállt a 2x61,5V...
...most terheljem meg a kimenetet 1k/8W-al?
Kínomban tettem 180/1n snubbereket is.
Mai feladat.
Ha van ötlet, nem csak a letolás, szívesen fogadom.
Ha csak az off megy, ezentúl nem osztok meg semmit.
(#) Transztyuszeres hozzászólása Márc 22, 2016 /
 
Már 1120W körül járok acetát próbatrafóval:
( kb. 50-50-szer bekapcsoltam üresjáratban és terheléssel,
de a Fairchild IGBT-k, na meg az IR2110 nem akar elpukkanni az istennek se...)
(#) Skori válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
A gate hullámformán miért van ki és bekapcsoláskor is miller plateau? Kikapcsoláskor még csak-csak érthető, lehet, hogy nincs ZVS kondi, és/vagy összemérhető a gate feszültség változási sebessége a kollektorral. De bekapcosláskor miért?
Ki tudod nagyítani a szkópon, a gate jel fel/le futását, hogy látszódjon mi is történik?
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2016
(#) Transztyuszeres válasza Skori hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Upsz igbt, zvs kondik lemaradtak, szégyellem magam...javítva 2x1nF/3kV kerámia.
Mindjárt megy a Vidi.

Íme: 1170W
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2016
(#) Ge Lee válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Annyiért érdemes már bekapcsolni, pláne ha van egy dobozra való rossz PC táp a szekrényben. Egyébként előfordul hogy olcsón is csinálnak már jó dolgokat. Van egy sosemhallottamróla nevű nagyon olcsó PC tápom, arról megy az egyik új gépem már 3 éve. Amikor 2 éves volt a táp szétszedtem hogy végigmérjem benne ESR-re a kondikat. Ha tudom látatlanban hogy ez ilyen, akkor vettem volna belőle legalább 3 darabot, persze most már nincs belőle.
(#) Transztyuszeres válasza Skori hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Üresjáratban.

Uds/Ugs 1us, 100ns, 2us
(#) Transztyuszeres válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Itt 75V-ra szabályoztam a 81V-ot.
Túl szép is hogy igaz legyen:
(nagy a szórási, a diódák korlátoznak is)
(#) Transztyuszeres hozzászólása Márc 22, 2016 /
 
Következő feladat: +/-80V,9A 1440W
Javítottam a táblázaton kicsit és beírtam pár ETD49(N87) adatot, az előzőt tekintsétek semmisnek:
(meg kell hagyni, kell bele légrés - nálam 6 réteg szigetelőszalag)
(#) latyakosa hozzászólása Márc 22, 2016 /
 
Ezt a kapcsolást egy UC3844 hajtja egy gate trafón keresztül, 58-59kHz a frekvencia. A gate trafó - gate soros és GS közötti ellenállások 15 ohmosak. Primer oldali tápfesz - leválasztó trafón keresztül - kb 180V dc.

Szekunder oldalon dióda, kondenzátor és visszacsatolás nélkül, csupán IRF740 kapcsoló elemekkel terhelve a gate meghajtást a felső fet melegszik- langyos, illetve ennek a FET-nek a GATE-jén a fel és le futó él ms késleltetésű.
Fetek nélkül a gate jelek az alsó és felső gate pontokon szimmetrikusak és ns fel lefutásúak.

Lehet az oka az asszimmetriának a felső és alsó fet nem egy gyártású (némileg a színük tokozásuk is eltérőnek tűnik) ?
Más ötlet ?
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2016
(#) Droot hozzászólása Márc 22, 2016 /
 
Sziasztok!

Hol lehet olyan kis tekercset kapni, amit a PC tápokból is lehet bontani és EMI filterhez felhasználható?
Azt tudom, hogy van ilyen, mert valahol régen láttam csak már nincs meg. Olyat találtam amiben van Y kondi is plusz a tekercs előtt és után xnF-os kondi és műgyantába van öntve, de ezek 1500Ft körül vannak. Külön megvéve kijön 1000Ft alatt.
(#) Gyozo92 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Légrésnek próbálj meg mást, a hőtől a szigszallag meglágyul, és megzömül. Én tranzisztorhoz való szigetelő csillámot szoktam tenni, abból van egy zacskónyi úgyis, jó vastag, de ketté is lehet nyitni középen, mint a zsebkendő papírját.
(#) Droot hozzászólása Márc 22, 2016 /
 
Én is egy főpanelba beszúrható panelt tervezek. Full SMD, kétoldalas, TNY255-el és IR21531-el.
Az lenne a kérdésem, hogy ha jól sejtem az IR21531 Ct kondinak, illetve a TNY255 bemenetére nem ártana az elkó mellé egy 100nF-os kondi. Kerámiakondi is jó ide, vagy mindenképp mks vagy mkt kondi kell?
Meg kell néznem, hogy egyáltalán SMD-ben van-e olyan, ami bírja a 320V-ot.

Illetve láttam olyan kapcsolásokat, ahol a TNY255 bemeneténél volt egy soros dióda. Az mi célt szolgál?
(#) Gyozo92 válasza Droot hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
SMD kerámia jó, mondjuk X7R anyagú, de nem könnyű ilyen fesz tűréssel beszerezni, mindazonáltal létezik belőlük, ha ilyet szeretnél használni, mondjuk pici helyigény miatt.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2016
(#) Transztyuszeres válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Köszi az ötletet!
Erre én is gondoltam(mondjuk én mikró csillámlemezre), ez csak egy próbatrafó még, egy perc alatti üzemidőre kibírja.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2016
(#) Droot válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Találtam, úgyhogy az lesz. A TNY bemenetével miért szoktak sorbakötni diódát?

A PC817-nek van valamilyen smd alternatívája? Az 4N35 jó lesz helyette? Ez az optocsatoló a TNY255 mellett van.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2016
(#) FRobert válasza Droot hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Szia. Ha a TNY255, 5ös lábára jön a soros dióda, akkor gondolom, egyenírányítás csélját szolgálja, de legjobb ha bedobsz egy rajzot, a félreértés elkerülése érdekéből.
Én is megépítetem ezt a skori step down konvertert, mert gondolom arról van szó, és 4N35s optócsatolót használtam, működik is kifogástalanúl. Én 15V kimenetelt kértem tölle, és 330uH, 1A smd tekercset használtam. 120mA-t üzemi langyossággal szolgáltatott 24 órás folyamatos működéssel.
(#) Transztyuszeres hozzászólása Márc 23, 2016 /
 
Szokásos kis videóm: 1320W hasra
Crez=400nF, még nem korlátoz (kép)...
(#) GPeti1977 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Hamis alkatrész lehetősége már nem valószinű.
(#) Transztyuszeres válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Be nem merem rakni a kínai feteket...
(#) Transztyuszeres hozzászólása Márc 23, 2016 /
 
Segítsetek, ha tudtok.
Én a trafóra gyanakszom...
Itt egy kis videó: 1300W hardstart teszt
Próbáltam 300,400,500nF Crez-el is, de 1320W-nál több az istennek se jön ki.
Itt vannak a trafó adatok Lcm2(pic16f628) és GW LCR-814 műszerekkel. 1kHz vs. 1MHz.
(#) voodoo válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
De miért nem normális dróttal tekered meg ?
(#) Transztyuszeres válasza voodoo hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Mert eddig ez a módszer bevált, nem lopom a Litzét és nem szeretek drótot kapargatni...
(#) Transztyuszeres válasza voodoo hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Megtekertem "rendes" drótból...1465W
Üresjáratban 77,5V. Még kicsit sok a feszültség esés...

Vidi: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2016
(#) Transztyuszeres válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Bocsi, új Excel tábla lemaradt:
(#) Droot válasza FRobert hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Most sajnos nincs előttem a kapcsolás - nem vagyok otthon. A graetz után volt a dióda.
(#) Transztyuszeres válasza Droot hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
KB817B
Következő: »»   648 / 782
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem