Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   282 / 607
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
De ha jól le hűtöm akkor mehet ez a táp is nem?
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Mehet, de mint írtam igazán jól csak 8-16 ohm -mal. A TDA7293-hoz készült leírásban át tudod tekinteni, hogy egyes módozatokkal milyen teljesítményt lehet elérni. Bővebben: Link
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Ha annál kisebb ellenállásút használok nagyobb a melegedés?
(#) sanca2 válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Igen, és még az IC is elszállhat.
(#) DJanosi válasza sanca2 hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Van egy olyan érzésem jobb ha félreteszem ezt az erősítőt és építek egyet amely talál ehhez a Trafóhoz !
(#) sanca2 válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Jó ötlet, egyet értek


Mekkora pontosan a táp fesz? és mekkor a hangfal Impedanciája?
(#) DJanosi válasza sanca2 hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
A legnagyobb baj az hogy nincs hangfalam ! Mondhatni én is erősítő szerelmes vagyok mar számtalan mennyiségben készítettem erősítőt! Ezt azért akarom építeni hogy itt a faluban tudjam kölcsönöztetni meg diszkóba elvinni mert elkel a jó erősítő de számoljunk 4-8 Ohm os hangfalakat ! Amit reloop ajánlott az megfelelne?
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
TDA párti létemre hagy ajánljak egy tranzisztorost, ami az olcsósága, és a minősége mellet súrolja az "elpusztíthatatlan" kategória határát. Bővebben: Link
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Mindig is szerettem volna építeni egy Tranzisztoros erősítőt ! Azt mondjak a hangja csodalatos ! Csak nem vágtam bele mert nem volt soha egy jó kapcs rajzom ! Egy baj vele kicsi a teljesítmény !
(#) albinolynx hozzászólása Aug 21, 2011 /
 
Keresőben találtam már részeket, ahol mintha pont szóba került volna, amiről kérdezni szeretnék.
Alkotó féle nyákon összeraktam 2db 7294V-s végfokot. 4Ohm-os műterheléssel bemértem 100Hz alatti tartományban és azt vettem észre, hogy stabil tápfeszültségről mintha nem lenne lineáris a frekvencia átvitel?
Létezik ez, vagy elrontottam valamit a mérésben?
(#) reloop válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Van ilyen szerintem is. Bővebben: Link
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Van adatod a trafód terhelhetőségéről?
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Ennyi van!

Utmutato.JPG
    
(#) albinolynx válasza reloop hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Akkor csere:

C1: 2.2uF
C2, C5: 100uF

Sajnos csak mezei elkó van ekkorában, wima csak nF-os... Próba idejére elmegy szerintem.
Köszi!
(#) Kovidivi válasza zoka hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Köszi a választ!
Közben leírnék egy érdekességet a téma olvasóinak. Régebben felvetődött, hogy mi történik, ha egy TDA7294 híd egyik IC-je lekapcsolja magát, mert túlmelegszik, viszont a másik IC még üzemképes. Nálam a jelenség a következő volt: hangszórót teszteltem, hajtottam rendesen. Azt vettem észre, hogy a membrán megindult kifelé, még akkor is, ha nem kapott semmi jelet. Tehát az az IC, amelyik lekapcsolt, valamekkora feszültséget adott ki magából, a másik pedig normálisan működött. A hangszóró pedig szólt, csak mivel a membrán nem a lineáris tartományában mozgott, kerregett, kopogott... Úgy látom, mégis van értelme egy DC feszültség figyelőt beépíteni.
Másik tapasztalat: simán bírja a híd, ha a hangszórót kézzel mozgatod, vagy ha a hangszóró be van szorulva a légrésbe, és maxra feltekered. Kicsit elkezd gőzölögni a cséve ragasztása, de az erősítőnek semmi baja sem lesz. Maximum az egyenirányító híd pukkan...
(#) reloop válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
C1-et nem fontos piszkálni, próba alatt lehet az R1 100k.
Ugyan ez igaz C2 -re R3 100k és R2 3,3k ellenállásokkal.
(#) reloop válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Erre a célra nem kötelező relés védelmet építeni, elég a híd két stby lábát a hiba idejére GND-n tartani.
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Azt kéne tudni hány VA-es. Ennek 70%-a erősítő teljesítménnyel lehet tartósan terhelni.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
De akkor hol merjem meg hogy mekkora az áram felvétele és a feszt terhelve kell merni? Azt összeszorozzuk és megvan a W? Gondolom igen Akkor Tudjuk hogy Szimmetrikus +/-42 V szűrve és az Ampert bekötöm sorba az egyenirányítás után a +Vs és -Vs el sorba ! Talán máshol kellene merni ?
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
A trafó terhelhetőségét a vasmag keresztmetszetéből, és a primer/szekunder huzalok átmérőjéből lehet meghatározni. Ebben nem vagyok jártas, érdeklődj trafós topicban.
Mindez azért fontos, mert a túlterhelt transzformátor le is éghet hosszabb üzemeltetés során.
(#) sanca2 válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
És mit szólnál egy ilyenhez? És nem kell hidalni sem.
(#) Bassmester válasza sanca2 hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Ezt azért ajánlod mert már megépítetted és hibátlanul, stabilan működött?
Az ily módon kialakított tápáram vezérlésnek csúnya buktatói lehetnek és a 7293-nak sem biztos hogy jót tesz a +/- 56V.
(#) sanca2 válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Szia

Nem építettem meg!! a 7293 as topikba olvastam rólla és azt írta a ki berakta hogy nála ok minden

Elnézést ha nem jó

Üdv
(#) Kovidivi válasza reloop hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Szia!
Jó az ötlet, érdemes lenne készíteni egy olyan nyáktervet, ahol már ez a védelem is helyet kap, nem is lenne bonyolult. Megjegyeztem!
(#) DJanosi válasza sanca2 hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
A hidalással semmi problémám nekem nagyon is megfelel a hidalt kapcsolás is !
(#) DJanosi válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Kell nekem egy kellően erős erősítő mert mind kiderült az utóbbi erősítőt kar is volt megépítsem mert gyúl meg úgy forrósodik !
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Ne búsulj, ugyan ezt végigjártam már. Az lett a történet vége, hogy szereztem egy toroidot amin rajta volt a primer, és rátekertem 2x26V szekundert. Ezzel normálissá vált az erősítő melegedése. Bővebben: Link
A jelenlegi trafódat durva becsléssel 300VA-esnek nézem, én megelégednék egy 2x100W-os erősítővel hozzá, mint ahogy azt ajánlottam is. Egy jó 100W-os erősítő is nagyot tud szólni. A 200W-os igaz, hogy hangosabb, de hangnyomásban korántsem akkora a különbség mint az a számok alapján várnád.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Mar meg fogadtam tanácsodat és kinyomtattam azt a tranzisztoros erősítőt és holnap világítom is le ! Stereoban készítem el !
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Ha kérdés merül fel, van ilyen téma: Bővebben: Link
(#) peter1995 hozzászólása Aug 21, 2011 /
 
Hello Egy hidalt TDA 7294 (200W) mennyire tud meghajtani egy 4ohm 250W-os hangládát? Nomeg mennyire szép a hangja vele. Ez egy subláda lenne de mintha olvastam volna valami olyat hogy ez a vég 8ohmon szebben szól.
Következő: »»   282 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem