Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   267 / 607
(#) reloop válasza imre8407 hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Most építek egy erősítőt a hozzá nagyon hasonló TDA7293 -mal, ott a 9-10 lábakat pozitív tápra fogom kötni. Az adatlapja részletezi valamennyi láb feszültségtűrését. Ez a rész hiányzik a TDA7294 adatlapjából, de szerintem ott is megengedhető a pozitív tápra kapcsolás.
(#) imre8407 válasza reloop hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Nagyon köszönöm. Én is 7293-as ic-vel építek párhuzam híd kapcsolást, most tervezem a nyákot.
Azt még megtudnád mondani hogy átalakított pc tápról akarom üzemeltetni +-25 volt mellet, mekkora teljesítményre számolhatok 4 ohmon.
(#) reloop válasza imre8407 hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
A teljesítmény 200W felett várható, attól függően, hogy bírja táp a +/- 25V-ot tartani. Itt tartok a tervezéssel.
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Én megkínálnám +/-45V-tal, 8 Ohm-ra :yes:
Ha a 7294 híd +/-36V ról tisztán lead 200W szinuszt, akkor egy paralell-híd 7293-assal inkább a 300W-ot kéne célbavenni.
+/-25V-ról pedig nem fog többet leadni 4 Ohm-ra mint egy sima híd. A 7294 híd +/-28V-ról adja le a tiszta szinusz 150W-ot 4 Ohm-ra a 6,5A-es áramkorlát miatt.
(#) imre8407 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Köszi a választ. Akkor be kell ruháznom egy nagy tápra.

Kapcsolóüzemű táppal pedig még nem merek foglalkozni( nem értek hozzá). Próbára megtudom küldeni +- 46 volttal de csak 200 wattos a táp. De ha megküldöm +- 45 volttal akkor ez a paralell-híd bírja a 4 ohmot is. (vagy nem?)
(#) Bassmester válasza imre8407 hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Nagyon komoly hűtést kell csinálni neki, akkor szinte mindent kibír. 200-as táppal nem érdemes nagyobb terhelésnek kitenni.
4 Ohm-ra nem fog kelleni 45V, elég lesz 35 is aztán majd kiderül hogy mennyi jön ki belőle. Tudsz műterhelésen teljesítményt mérni? Ha igen akkor majd érdekelne a beszámolód.
(#) imre8407 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Hát ha a hangkaris scop megfelel, akkor igen. De ha a sima híd bírja a 4 ohmos terhelést és lead 150 wattot akkor 7293 paralell-be és ezt hidalva kötve lemehetünk simán 2 ohmra (megfelelő hűtés mellet) +-25 volttal 450 wattos atx táppal(átalakítva).
(#) kistotti01 válasza imre8407 hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Merész vállalkozás lenne a 2 ohm, de szerintem nem fog baj lenni. Ha gond lenne az IC védelem közbeszólna, és megvédené magát. Ha kiprobálod 2 ohm -mal légyszíves számolj be róla, kíváncsivá tett.
(#) imre8407 válasza reloop hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Klassz lett. Enyém ilyen lesz. Hiba? Kritika? Még nem végleges, egyoldalas nyák.

tdapár.lay
    
(#) reloop válasza imre8407 hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Szia! A nyák bal oldalán lévő fokozat meghajtása nem jó. Bővebben: Link A jobb oldal 680 ohm mellől hiányolom a 22µF kondit. Egy 2200µF lába a levegőben maradt. Más bajom nincsen
(#) imre8407 válasza reloop hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Köszi kijavítom a hibákat, aztán felteszem még egyszer.
(#) imre8407 válasza kistotti01 hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Ha sikerül megépítenem kimerítő beszámolót írok róla.
(#) imre8407 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Szia. Sikerült vennem a vaterán egy 1200wattos tápot 5 kilóért, csak át kell tekernem de nem baj majd elszórakozok vele.
1.2Kwatt már csak elég lesz +-42 volttal, de megrendeltem még 4 ic-t és és így összesen 8 ic paralell-híd üzemmódban. Csak nem tudom honnan szerzek 2ohm-os műterhelést ekkora teljesítményre.
(#) Bassmester válasza imre8407 hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Hali!

2 Ohm-on ne műterheljed, tök felesleges ekkora tápfesz mellett. Az áramkorlát közbe szólna úgy is. Teszteld le 4 Ohm-on szinusszal, ehhez elég lesz a táp terhelhetősége is. Minimum 25A-es Graetz-ekkel csináld, csatornánként 20.000 µF puffert tegyél táp áganként.
(#) imre8407 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Rendben akkor 4 ohm. Pont 25A-es Graetz van itthon 3db. Puffert még vennem kell.Több kicsi, gondolok itt 5*4700µF-ra tápáganként vagy csináljam 10000µF-ból.
(#) Bassmester válasza imre8407 hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Jobb a több kicsi puffer :yes:
Én is 4700u/50V -okat használok (kivéve kapcsolótápba)
(#) imre8407 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Köszönöm szépen a segítséget. ha egyszer kész lesz akkor a teszteket leírom. (Ha elakadok akkor jövök )
(#) imre8407 válasza reloop hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
És így. Kijavítottam a hibákat.

tdapár.lay
    
(#) david91 hozzászólása Júl 7, 2011 /
 
Reloopnak és Bassmesternek: lecseréltem a visszacsatoló 47k ellenállásokat 10k-ra, ezáltal csökkent az erősítés, a hangkártya beállításnál is tudtam még ráadni bőven hangerőt, és megszűnt a zaj ami zavaró volt számomra, úgyhogy köszi nektek a segítséget!
Viszont maradt egy tényleg abszolút minimális zavar, amit szerintem biztos, hogy a trafó mellett a potihoz húzódó jelkábel veszi föl. Pattogó hang, de csak akkor hallom, ha a hangfal mellé hajolok. Ha az előbb említett kábelt a képen látható piros vonalon húznám el akkor megszűnne ez is valószínűleg?

pic 011he.JPG
    
(#) reloop válasza david91 hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Szia!
Kábellel kapcsolatban: csavard le a poti anyáját, és hajtsd félre a kábelköteget. Meglátod mennyi zajt szed össze.
A pattogó hang ellen továbbra is a hálózati zavarszűrőt ajánlom.
(#) kistotti01 válasza david91 hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Így van, ahogy az elöttem lévő hozzászólásban is elhangzott, a hálózati zavarszűrést meg kell probálni. Volt olyan erősítőm, amit nekem is az tett helyre. Legegyszerűbben a számítógép tápban található RC szűrőtaggal oldható meg. De hasonló szűrőtagok megtalálhatók különböző háztartási gépekben. Én pl. már mosógépből, gáztűzhelyből is bontottam zavarszűrőt, nem beszélve a bennük lelhető hatalmas vezetékkötegről. :yes:
(#) reloop válasza imre8407 hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Berajzoltam egy 22k-t, fehér kör jelzi. A fehér vonalakkal azt jeleztem hová esik az IC-k háta.
Javasoltam volna, hogy kissé tömörítsd a rajzot, de így is elég szűk hely marad az IC rögzítő csavarok behajtására.
(#) imre8407 válasza reloop hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Köszi a javítást. Az ic-k egy U alakú 5 mm-es réz lapra lesznek felcsavarozva majd ez a bordára, tehát a csavarozás könnyű lesz.
(#) reloop válasza imre8407 hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Szívesen! Rendes hűtés kell neki. 200x111x33 borda + ventivel tervezem.
(#) imre8407 válasza reloop hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Nekem ilyen lesz rajta:Bővebben: Link + venti. De ebből kettő van lehet mind a kettőt rárakom.
(#) poros válasza reloop hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Szia! Készen van az STK val épített erősítő. Családi "nagy" beruházással vásároltunk hozzá két darab HS 511 es hangfalat. Gyönyörűen szól csakhogy most igény lett egy nagyobb teljesítményű erősítőre. :yes: A választásom a TDA7294 re esett. A kérdésem az lenne, nem akarom kivenni a 100W teljesítményt belőle elég lenne KB 70-80W . Ehhez elég csupán a tápfeszültséget csökkenteni? Ha igen mennyi legyen? Valamint van 10DB 4700uf 63volt elektrolit kondenzátorom.Ezeket szeretném felhasználni benne úgy hogy oldalanként 3darabot szándékozom beépíteni. Vagyis 14100uf lenne a puffer. Ez gond vagy elég a 2x4700uf. A meglévő nagy hűtő borda bekerült a fent említett erősítőbe. Viszont van egy alkalmi vételből, két darab processzor hűtőm KB 100x100as 80as hűtő ventilátorral 4mm es rézlappal borítva. Ez elég lesz hűtésnek vagy más megoldást keressek? Válaszodat/válaszaitokat/ előre is köszönöm.
(#) reloop válasza poros hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Szia! 70-80W/4 ohm teljesítményhez +/-26-28V táp szükséges. Ezt 2x20-22V AC trafóval tudod elérni. A trafó terhelhetősége 200VA vagy nagyobb legyen. A 6db 4700µF kondenzátor bőven elegendő. (Én csak 4-et használnék fel, más lehet mind a 10-et.) A processzor hűtőből a kettő venti nélkül elmenne. A borda kialakítás nem tudom mennyire kedvez a fajsúly különbségen alapuló légáramlásnak.
A TDA7294 kapcsolási rajzain a készenlét és a némítás bemenetek vezérlése elég elnagyolt. Igényes megépítésnél ide a koppanásgátlóknál alkalmazott áramkört ajánlom. Ha relés koppanásgátlót kap az erősítő akkor viszont a pozitív tápra köthetők.
(#) poros válasza reloop hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Köszönöm!
(#) imre8407 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Szia. Tudnák venni 1000µF-os 63volt kondit 60 db-ot 40 forint/db áron, szerinted ez megfelelne puffernek? 30-30 darab.
(#) David 3g válasza imre8407 hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Szia. Bocs hogy belebeszélek . Az nagyon jó ár szerintem jó lenne igaz nagyobb helyet foglalna ,de jó lenne.
Következő: »»   267 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem