Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kültéri hangosítás (hangládatervek és erősítők)
  1. Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
  2. A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
  3. Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot, ami tartalmazza a hangszórót, és a hanglesugárzás javító eszközt, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb)
  4. A hanglesugárzást javító eszköz lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap". Hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Lapozás: OK   60 / 74
(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Sok sikert. Várjuk a szép képeket.
(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Na kipróbáltam, állati jó
Most szárad, majd még fújok rá zománcot és jövök a fotókkal.
(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Nagyon örülök.
(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Lefújtam egy réteg festékkel, Trilakk matt fekete akrillal. Még nem használtam, remélem jó lesz.
Így lefestve láthatóvá váltak a gittelési hibák, tiplik, élek, stb-k, de már mindegy... legközelebb ügyesebb leszek
Íme:
(#) dj_zsooltika hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
Vélemény erről a hangszóróról rutse ládádban???

Bővebben: Link Előre is kösz!
(#) sound.man válasza dj_zsooltika hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Én ilyen jó hangszórót tuti nem rontanék el egy rutse-val. Abba sokkal igénytelenebb nyomó is megteszi.
(#) skylynes97 hozzászólása Aug 24, 2011 /
 
Hello mindnekinek bocsi a zavarásért azt szeretném kérdezni hogy egy mélysugárzónál mit kell nézni milyen eredményeket vagy esetleg milyen eredményeket tudjon kb előre is köszönöm
(#) sound.man válasza skylynes97 hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Mire kell.. Utána ennek tudatába, hogy mettől meddig visz át (Hz) az a legjobb ha van freki átmenet róla, érzékenység (minél több annál jobb, tudj mihez viszonyítani a 98dB/1w/1m az már elég jó azalatt PA-ba ne nagyon foglalkozz a ládával) és a teljesítmény az se elhanyagolható. Illetve a márka amiből azt lehet megállapítani, hogy szoktak-e hazudni az adatokba. Illetve ha nagy terembe kell illetve kültérre akkor tölcsér, bentre bass refi vagy valamilyen rövidebb tölcsér esetleg band pass.
(#) ptesza válasza skylynes97 hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Fontos az egyenáramú ellenállás. Re.
Érzékenység.:Ha kell jó mélyátvitel akkor a 90-92 dB környékén kell nézelődni.Ha TOP ba lessz akkor legyen érzékeny.
QTS : Teljes jóság: 0.3 körül refelexesbe ,0.7 körül zárt. (nem szentírás)
átvitel: legyen lineáris abban a tartományban ahol használva lesz.(+-3dB)
De legjobb betölteni egy szimuátorba az öszes T/S paramétert ,és megnézni teljesíti-e az elvárásokat.
(#) skylynes97 válasza ptesza hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Hello kinéztem két hangszórót is egy kicsit nagyobb helyet szeretnék vele behangosítani és hogy meg felel e a célnak ez a három hangszóró vagy melyiket javasoljátok tudom a somogyit sokan ócsárolják bár nem tudom hogy télleg olyan rossz e haveromnak éppen most raktam össze egy kissebb hangfalat és somogyi mély volt benne nagyon szépen szólt szerintem de itt a link Bővebben: Link
előre is köszönöm a segítséget ha még meg mondanátok hogy melyiket válasszam sokat segítenétek köszönöm Bővebben: Link
(#) DannyL16 válasza skylynes97 hozzászólására (») Aug 25, 2011 / 1
 
Az Fs Audio -t arról az oldalról nem tudod megvenni..
(#) sound.man válasza ptesza hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
PA-ba 90-92dB az nagyon kevés sub-nál érzékenységbe. Legalább 97-98 legyen meg sub-ba is. Ott vannak a beyma vagy RCF ládák például azok is bőven tudják ezt az érzékenységet bassrefibe, tölcsérbe meg mégtöbbet.
(#) ptesza válasza sound.man hozzászólására (») Aug 25, 2011 / 1
 
Beyma ,RCF sub hangszórók 100.000 Ft körüli tétel! Olyant én is tudok ajánlani.

Akkor inkább Cervin Vega , az sem olcsóbb,és akár 100dB is lehet.
(#) sound.man válasza ptesza hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Egy jó tölcsérbe még több is mint 100.
(#) HANGG hozzászólása Aug 26, 2011 /
 
Srácok volna egy kérdésem,hogy milyen ládát épitsek egy Rh sound 1270 12" hangszórónak.Anyit tudokrola,hogy 70qz a mágnes 250/500W és 94db 40-6000Hz megy .Remélem tudtok segiteni. Elöre is köszi.
(#) koszono00 hozzászólása Aug 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Lenne egy-két kérdésem. Milyen típusú ládát használjak egy FS AUDIO EW-15H 8ohm-os hangszóró esetén? Tudnátok linkelni egy használható tervrajzot? Milyen magas sugárzót érdemes használni hozzá?
(#) wtc hozzászólása Aug 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Most fogok venni 2 hangdobozt, és segítségeteket szeretném kérni a következő Reflex sound ládákról hogy mi a véleményetek róla
Teljesítmény: 300/600W (8 ohm)
Frekvencia tartomány (Hz): 50-20000
Hangnyomás (dB): 100
mélyhangszóró: reflex r 300
Hangszóróméret: 15"

Szóval, ez már vagy 15 éves hangdoboz, szerintetek megéri ilyet venni, nemfog leégni vagy ilyesmi? Vagy inkább vegyek Conradból Ravelandot?
Illetve disco hangosításra mennyire megfelelőek a ládák?
köszi előre is!
(#) sound.man válasza wtc hozzászólására (») Aug 26, 2011 / 1
 
Ez a reflex ránézésre jó. Az meg biztos, hogy ravelandot ne vegyél mert az egy szar. Már csak ránézésre is.
(#) wtc válasza sound.man hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Köszi szépen!
Mindenképp ilyen reflexet akarok venni, tudom hogy a raveland nem egy világmárka, csak az a probléma hogy a reflex mivel használt nincs rá garancia, ha elromlik, mondjuk leég a magas vagy mély, mennyibe kerül újratekercselni kb?És ezek tényleg képesek 100d/Db/W/m hangnyomásra?

Köszi!
(#) sound.man válasza wtc hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Kipróbálod mielött elhozod. Ha valami nem jó alkudj belőle és pár ezer Ft-ért megtekercselik amélyet is. Úgy látom a mély papírja rendbe van szóval max tekercselni kell. 100-at nem hiszem, hogy tud de 97-98-at biztosan. A raveland meg jó 88dB-nek is.
(#) ptesza válasza wtc hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Ha megveszed akkor abból az ocsmány lábakból csinálhatsz, nyúlketrecet.

Középtölcsér ,és ring magas?

Tényleg nem olyan rossz. De ha diszkóhoz kell akkor kelleni fog egy jó szub is.
(#) dj_zsooltika hozzászólása Aug 26, 2011 /
 
Üdv!
Van 2db tölcséres mélyládám hozzá egy * végfokom. Most szeretnék venni hozzá egy crossovert Ezt a kettőt néztem használtan: Behringer super-x pro 2310
Behringer ultrabass pro 1200 Melyiket lenne érdemesebb megvenni? Mélyikel szólna jobban? Előre is kösz!
(#) zitzaki válasza dj_zsooltika hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Én a Behringer ultrabass pro 1200 ra szavazok bár nekem 2310 esem van és tökéletesen megfelel de lehet hogy az ultrabassal valamivel jobb mély lenne mivel ez egy szubharmónikus mélyprocesszor.
(#) wtc válasza ptesza hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Sziasztok!
Köszi válaszotokat!
Persze, tudom hogy kell sub, a discos kérdést úgy értettem hogy nem-e árt neki a disco zene frekvenciája. Mit gondoltok, mennyibe kerülhet-ez a reflex?
Csak kíváncsi vagyok rá mennyire tippelnétek.
(#) ptesza válasza wtc hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
kb 25 a kettő , az erősítő passz.
(#) wtc válasza ptesza hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
25 a kettő?
Egy db reflex r300-as mély sugárzónak alapból 30 az ára
(#) wtc válasza wtc hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
erről mi a véleményetek? a reflexet vagy ezt vegyem?
(#) ptesza válasza wtc hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Igen újan biztosan.
(#) koszono00 válasza wtc hozzászólására (») Aug 27, 2011 / 1
 
Egész nagy terhelhetősége van! Ugyan itt vettem én is Ugyan ilyen az enyém is.
(#) sound.man válasza wtc hozzászólására (») Aug 27, 2011 / 1
 
50-60 között szoktak ezek menni ha jól tudom.
Következő: »»   60 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem