Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   82 / 151
(#) Blintux válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Egy mikró kontrollerről. Később vele lesz összeépítve és jobb híján onnét kapja a táp feszt is.
Közben beraktam egy potit is. A gond hogy 1,2K-s ellenállást nem találtam még itthon, csak 4.6-os ami a legkisebb. Lehet ezért nem működik jól? Most keresgélek az alkatrészeim között, hátha valamelyiken van 1,2-es.
Jelenleg a középső pár LED világít, ha tekergetem a potmétert, akkor a fényeket jobba-balra tudom tolni.
Hangra jelenleg egy LED villan fel. Szóval jó ez, csak még nem tökéletes....
(#) mrobi válasza Blintux hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
4,6K ellenállásból köss 3-at párhuzamosan. Az kb 1,5K-nak felel meg.
(#) reloop válasza Blintux hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
A 9-es láb a tápra van kötve? Olyan mintha dot módban menne.
(#) Blintux válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Nincs rákötve semmi.
Tuti egy jó ellenállás kell csak, mert másikakkal kipróbálva egész tűrhetően működik. Annyi szépséghibával, hogy a 4. LED-től felfele kezd el világítani, valamint az első világít halványan. Gondolom a helyes ellenállása az elsőtől kezdené, csak olyat nem találok itthon, szóval majd be kell mennem a boltba.
Egy kérdés viszont még akad: Miért világítanak halványabban a LED-ek, mint az IC nélkül? Kevés az az 5V vajon?
(#) reloop válasza Blintux hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
A 9-es lábat kösd a 3-ashoz, akkor normál kijelzést fogsz kapni.
A halvány világítás oka, hogy a jel pozitív félperiódusának pillanatnyi értékei határozzák meg, hogy mely ledek világítsanak. Erre írtam a csúcsegyenirányító nélkülözhetetlenségét.
Az adatlapon találsz 5V-ra ilyen kapcsolást.
(#) Blintux válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Áhh, köszi, így már alakulgat.
Mármint az IC PDF adatlapján?
(#) Blintux válasza Blintux hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Átnyálaztam a topikot, ha jól sejtem, nekem pontosan erre a kapcsolásra van szükségem a tökéletes működéshez?:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/c0/c093fa26bc0da5c60407f...00.jpg
(#) Blintux válasza Blintux hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Közben találtam tök másfélét is: http://pira.cz/enbar.htm
Ez annyiban jó, hogy LM386-os erősítővel van, amit én is használok, viszont ez 12V-al operál.
Szal most totál káosz van
(#) reloop válasza Blintux hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Itt az ajánlott fokozat a kivezérlésjelző elé. Bővebben: Link
A tranzisztor típusa nem lényeges. BC212 stb.
Ennek és az LM3915-nek elég az 5V.
(#) Alkotó válasza Blintux hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Szerintem nem jó irányba haladsz. Itt messze többről van szó, mint hogy a LED-ek bevillanjanak. Azt kell elérni, hogy a hangfrekis jelhez köze legyen a villogásnak, amihez -mint proli részletesen leírta- nélkülözhetetlen a csúcsegyenirányító, és egy ésszerűen logaritmikus karakterisztika.
Javaslom, esetleg kedved/időd szerint olvasd el ezt, és még amikre hivatkozok ott.
(#) Blintux válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
reloop által linkelt raj a csúcsegyenirányító tulajdonképpen, nem?
Viszont az azon lévő diódát nem látom a HEStoreban Mivel lehetne helyettesíteni, ami megtalálható az áruházban is?
(#) reloop válasza Blintux hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Az "input" közvetlenül ráköthető a hangszóra. Az "output" megy az IC 5-ös lábára.
A logaritmikus érzékenységet tudja az LM3915.
A diódát ahogy simpi megadta.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Lerajzolva talán érthetőbb
(#) Blintux válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Köszönöm szépen! Azt hiszem most már nem lesz gond. Jövőhéten beszerzem a maradék alkatrészt és nekifekszek
(#) prinx hozzászólása Szept 11, 2011 /
 
Hellosztok olyan kérdésben kérném a segitségetek hogy a ventilátor szabályzomhoz szeretnék készíteni 3 ledes kivezérlés jelzőt ugy hogy az első led 4-5V-nál világitson a második 7-8V-nál világitson a 3 pedig 10-11V-nál! Azon gondolkodtam hogy diódával meg lehetne e oldani meg ellenállással? Válaszotokat elöre is köszönöm!Üdv Attis
(#) reloop válasza prinx hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Ha lehetne benne tranzisztor, akkor ebből könnyű volna kiollózni. Bővebben: Link
(#) prinx válasza reloop hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Lehetne benne de ugy gondoltam hogy a ventivezérlő adja a tápot ha 7-8 vra állitom akkor csak az első kettő vilgitson? Talán tudnál vmi egyszerű kapcsolást?
(#) prinx válasza prinx hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Itt van a ventivezérlő kapcsolása is mint irtam ha a kimeneten 7-8 v van akkor világitson az első kettő led meg stb.!Bővebben: Link
(#) reloop válasza prinx hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Négynél vágtam el, lehet több-kevesebb. A potit meghagynám finombeállításhoz.
(#) prinx válasza reloop hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Még mindig nem világos ahova irva van hogy ventilátor ott ha 12 V van akkor mi történik? Mert ugye bár 0-12V szabályoz a venti vezérlő gondolom a táp elhagyható vagy nem? És ahogy láttam ez a kapcsolás hanghoz van ott meg pár minivolt a fesz az inputon it meg a max 12 V!
(#) reloop válasza prinx hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Mikor rajzoltam, még nem láttam a venti vezérlő rajzát. Most pontosítom a csatlakozás jelzéseit.
Az "A" pont 1,2V feszültségénél 1 led kapcsol be. 1,8V-nál kettő, 0,6V-onként a többi. Ha a potival 1:4 feszültség osztást állítasz, akkor kb. 5V-ról indul, és 2,5V-onként nő a világító ledek száma.
(#) prinx válasza reloop hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Értem ezt csak azt nem miért kell külön táp? Hisz a ventivezérlő 0-12 V-ig szabályozható, akkor az megtudná hajtani a ledeket nem kéne led meghajtás nem? Vagy rosszul tudom?
Elnézést hogy ennyit kérdezgettek de szeretek világosan látni mi merre hány méter! Üdv Attis
(#) prinx válasza prinx hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Hali gyors összedobtam egy nyák rajzot megnéznéd hogy igy jó-e? Ezzel már csakannyi kérdésem lenne hogy a 12V Táp GND-ét azt a venti GND-ére rakjam?
(#) prinx válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ! Akkor már ennek is neki láthatok! Üdv Attis
(#) reloop válasza prinx hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Köbzolinak köszönöm a besegítést!
Három vezetékkel kell a ventillátor vezérlővel összekötni. GND, +12 és ventillátor +.
Nekem mindig tanácsolják, hogy tömörítsem a nyáktervet. Kicsit húztam rajta.
(#) prinx válasza reloop hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Ugy nem jó hogy a ventilátor földjét a táp földjével összeköttöm? Meg egy olyan kérdésem lenne hogy olvastam hogy egy elko is kell a BC549 és a földközé hogy ne villanjon ki az összes led! Vagy ez elhagyható ebben az esetben?
(#) reloop válasza prinx hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Nyugodtan összekötheted. A ventillátor és a táp földje mindkét kapcsolásban közös. A tervezett lay-on csak az egyik GND-re kell kötni, tetszőleges melyiket választod.
A fordulatszám vezérlő C2 kondenzátora a szükséges szűrést elvégzi.
(#) prinx válasza reloop hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Köszönöm a válaszodat! További szép estét! Üdv Attis
(#) Blintux válasza reloop hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Még egy kérdés:
Az árán a C1 0.1µF kondi milyen legyen? Elektrolitban ilyen kicsit nem látok HEStoron A többi alkatrész rendben!
(#) Blintux válasza Blintux hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Megvan! Kiböngésztem már megépített kapcsolásokból, hogy az egy kerámia kondi és az van a boltban
Következő: »»   82 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem