Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   315 / 607
(#) Szlacek válasza Mate78 hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Jah tudom, de elég halk a venti, lehet még átépítem csak az IC-k így adták ki széltébe, nem akartam állítva rakni őket! Köszönöm az észrevételt!
(#) Szlacek válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Ja * egy vasaló kábeléből jött, mivel szilikon borítású így elég rugalmas, és nem akartam hogy megtörjön! Nem rázkódnak, csak a távirányító mászik el Kösz az elismerést, kár hogy vidit nem tudtam felrakni, pedig jól néz ki a neon ütemre villog
(#) CosmicAntagonist hozzászólása Dec 16, 2011 /
 
Sziasztok!

Jó ötlet-e egy ilyen eléggé melegedő cucchoz AMC6121-el (PWM fan controller nagyrészt computerhez) ventillátorvezérlőt építeni? Vagy egy egyszerűbb de több alkatrészből álló jobb megoldás lenne?
(#) roland0327 válasza Szlacek hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Csak azért kérdeztem mert a képen 2.5-esnek tünt
(#) roland0327 válasza CosmicAntagonist hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Rákerestem erre a vezérlőre a google-ban de nem találtam semmit. De sok kész kapcsolás van az oldalon.. Ha kell linkelek neked. Egyszerű is.
(#) CosmicAntagonist válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Megnéznék egy párat, bár már találtam egyet és be is vittem a programba. De nagy helyet foglal az a baj vele, kisebb kéne. Ha volna valami kész cucc kevés alkatrésszel ami fordulatszámszabályzós is az érdekelne.
(#) CosmicAntagonist válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Ja azért nem találtál mert elrontottam a típusszámot. AMC6821. Ő az:Bővebben: Link
(#) roland0327 válasza CosmicAntagonist hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Ez kell neked! Olvasd végig. Egyszerű és nagyszerű.
(#) Szlacek válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
2,5mm2-es a hangkimenet kábele! Azt akartam hogy jól működjön meg jól is nézzen ki, majd teszek fel képet, ha megjön rá a plexi tető
(#) roland0327 válasza Szlacek hozzászólására (») Dec 16, 2011 / 1
 
Kíváncsian várom!
(#) Bandika_23 hozzászólása Dec 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Meg szeretném osztani veletek az én végfokomat,a kinézete,és a szerkezete félig-meddig az én kezem munkája!!!Bővebben: Link
(#) roland0327 válasza Bandika_23 hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Szia. Nekem tetszenek a végfok panelek, szépen vannak beültetve az alkatrészek! Viszont a dobozolás nekem annyira nem tetszik.. Üdv.
(#) CosmicAntagonist válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Elsőre ez nagy nekem, kicsit akarok hogy elférjen a hangszóróvédelem mellett. Lehet hogy a led kijelző nélkül már nem lenne ilyen nagy. Kapcsolási rajz nincs a cikkben? Lehet bepróbálkozok az AMC6821-el bár már van másik tervem, de az sem elég kicsi ))

Bővebben: Link
(#) roland0327 válasza CosmicAntagonist hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Amelyik neked jobbnak tűnik azt építed meg, de én azt építeném ami a cikkben van
biztos tudnál neki valahol helyet találni..
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Szia! Kipróbáltam az egytápost TDA7293-mal is. Rendben működik.
(#) Korolasz hozzászólása Dec 17, 2011 /
 
Sziasztok!Én is szeretnék építeni tda 7294 es IC-vel erősítőt és olyan kérdésem lenne hogy van nekem 2 darab egyforma Hipersil fajtájú transzformátorom ami (AC)2x21 V-ot ad ki szekunder oldalon (transzformátoronként!) és a kérdés hogy egy sztereo tda7294 es erősítőhöz elég lenne az egyik trafó hogy meghajtson 2 oldalt vagy oldalanként kell neki a trafó?(egyik oldalnak az egyik trafó másik oldalnak a másik trafó)?????válaszotokat előre is köszönöm
(#) reloop válasza Korolasz hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Szia! A transzformátorod szekundere mekkora árammal terhelhető? Csatornánként 2,5A szükséges.
(#) Korolasz hozzászólása Dec 17, 2011 /
 
Szia!ezt sajnos nem tudom megállapítani mert nincs a trafóra semmi ráírva szerintem olyan 150-200 VA-es trafó lehet de azt nem tudom hogy mekkora áramot ad le szekunder oldalon
(#) reloop válasza Korolasz hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Trafós témában írd meg a szekunder vezeték átmérőjét, abból már lehet számítani.
(#) Korolasz hozzászólása Dec 17, 2011 /
 
oké rendben köszi a segítséget
(#) attti hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
A 2k2-ős ellenállás hány ohm-os
(#) reloop válasza attti hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Szia! 2200 ohm
(#) attti válasza reloop hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Szia. Az igaz-e 2.2k-s.
(#) reloop válasza attti hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Úgy van, mindkettő elfogadott jelölés. (A téma címétől távoli kérdéseket kérlek írd a Kezdő kérdésekbe, vagy privát. Csak untatnánk a többieket, ha itt beszélnénk meg.)
(#) depi52 hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
Sziasztok azt szeretném kérdezni ha egy TDA7294-esel működő végerősítőre fordított polaritást kapcsolunk az teljesen hazavágja az IC-t??
(#) roland0327 válasza depi52 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Én már jártam így.
(#) Szabi1 válasza depi52 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Van egy olyan kapcsolás ahol dióda védi meg a fordítot táptól, elvileg hazavágja.
(#) Bassmester válasza depi52 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Igen, sajnos nagyon gyorsan hazavágja.
Oda kell figyelni, vagy védődiódákat és olvadóbiztiket beiktatni.
(#) depi52 válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Én tegnap jártam igy a sok kábel miatt véeltelnül a + felcsreéltem a - -al és máris füstgép de szerencse ha van tartalék csak ki kell cserélni .
Szabi1 :
Nincs olyan programom amivel megtudnám nyitni azt a fájlt amit hozzá csatoltál a kommenthez bár azt megkérdem h az egy külön áramkör vagy bele van építve a végerősítőbe??
(#) Bassmester válasza depi52 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
A Sprint Layout-tal tudod megnyitni.
Ez egy komplett nyák terv, de meglévő nyákot is ki lehet egészíteni polarítás védelemmel, csak kissé macerásabb.
A legjobb módszer ha nem kapkodsz és rendesen odafigyelsz. :yes:
Következő: »»   315 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem