Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   316 / 607
(#) depi52 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Hát már ugyfogom hogy bekapcsolás előtt 5x átnézek mindent, és az biztos h hamar mert max 1-2 s volt rajta a fordított polaritás. És azt a progit a Sprint Layout -ot honnan tudom megszerezni mert 1x talán volt nekem de valami német nyelvű és vágtam is ki egy az egyben.
(#) roland0327 válasza depi52 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Velem is megesett sajnos, már annyira kapkodtam, hogy felcseréltem véletlenül Cseréld ki az IC-t és figyelj nagyon a bekötésre! Kétszer is nézd át!
(#) depi52 válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Hát már úgy fogom h többször átnézem.
(#) Bassmester válasza depi52 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Pl.:innen is letöltheted.
(#) reloop válasza depi52 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Szia! Így már látható
(#) Szabi1 válasza depi52 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Hát nekem a végerősítő nyákjába van de meglehet oldani külön is de nem én terveztem, sprint layout-tal nyithatod meg a kapcsolást.
(#) depi52 hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget legközelebb jobban figyelek vagy be biztosítom ahogy Írtátok.
(#) roland0327 válasza depi52 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Sok sikert!
(#) depi52 válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Kösz
(#) skero válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Nálam is megtörtént ! És nem a kapkodás volt a hiba hane4m olyan szarvashibát követtem el ,hogy a táppanelen ellenkezőleg tüntettem fel a polaritást ,persze a végfoknyákon meg helyesen . Az egyik ic -ből "kirobbant" egy darab. Ahogy a képeken is látszik.
(#) Zosi válasza skero hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Ismerős a látvány!
(#) pjg válasza skero hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Hogy csináltad ezeket a szép nyákokat? Színes lézer?
(#) skero válasza pjg hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Lehet ,hogy csalódott leszel ,de semmi különleges nincs benne. Egy erősen tapadó (kyocera) öntapadós papírra nyomtattam sima tintasugaras nyomtatóval ,majd felragasztottam. Ezután lekentem folyasztószerrel (mert nincs lakkom) ami száradás után már nem lessz ragadós és a festéket sem oldja (alkoholban oldott gyanta). Ilyen szürke háttérszínt választottam és arra szerkesztettem a többi feliratokat. Sprint layouttal.
(#) Bassmester válasza skero hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Szép munka, grat! ... de az a hűtő "sovány" egy hídhoz.
(#) skero válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Na ha valamiből válogathatok az a hűtőborda .Abból akad itthon mindenféle. Kísérlet képen raktam rá azt a darab bordát és meg kell ,hogy mondjam rendesen küldtem vele huzamos ideig és nem lett különösen meleg ,ez engem is meglepett. Természetesen ha valaha megcsinálom végleges formájában nem ez a borda lessz rajta ,már csak az esztétika végett sem. Köszönöm a gratulációt ,ez a nyák csak amolyan kísérletinek készült valószínű szétbontom. Vannak vörösréz lemezeim és rudaim is így hűtőtönknek való is van. Ismerős a nyák? Köszönöm szépen a terveket amiket megosztottál velünk itt a fórumon és a tanácsokat is. Tisztelettel skero!
(#) reloop válasza skero hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Szia! Ezt a nyákfeliratozást írd meg cikkben
(#) skero válasza reloop hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Ez nem mostanság készült ,már tovább fejlesztettem . A nyák (maratási) részét is ,az is szebben megy. Az volt életem első vasalt nyákja amit már jobban kitapasztaltam azóta. A lenti képek pedig még kézzel lettek rajzolva .
(#) attti válasza reloop hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
A 470nf-os kondi lehet 230v-os? Olyan mint a képen(lent). A gyártó azt írja,hogy ez egy "condensator de impuls".
(#) reloop válasza attti hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Tökéletes!
(#) attti válasza reloop hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
A potencióméter helyett két milyen ellenállást tegyek?
(#) pjg válasza skero hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Csalódott nem lettem, csak kicsit meglepődött. Először én is erre gondoltam, de elhessentettem a gondolatot.
Én az öntapadós hordozójára nyomtatok, amit átvasalok. Az is szép, de nem ennyire. Azért mert fekete. Ezért is kérdeztem, hogy színes lézerrel csináltad e, mert azt át lehetne vasalni. Van is egy HP színesem, csak rossz. Így nem tudom kipróbálni.
(#) Szabi1 válasza attti hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
A lényeg hogy a poti 100k kéne legyen ezért ha mondjuk fél hangrőt akarod eléni akkor szerintem 2x25k-t kell tenni (ha nem javítsatok ki!) De ha negyed hangrőt akkor 2x37,5k
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Azt hogy a negyed hangerőt érd el nem igaz hogy 2x35,5k kell mert a poti ugy mukodik hogy maxon a bemenetet teljesen engedi és a bemenet és gnd között az ellenállás 100k
(#) attti hozzászólása Dec 19, 2011 /
 
Szia. Ez a reloop által feltett egytápos kapcsolás.
(#) zoliy18 hozzászólása Dec 19, 2011 /
 
hello!
en epitettem ket vegfokot ebbol az ic bol de a hangszinszablyzasnal semmi valtozas nincs a hangon (semmi baszust nem szabajoz es magast se).20k potik vannak rajta, mit tudnek tenni?
(#) roland0327 válasza zoliy18 hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Mutass rajzot.. Egyáltalán miről van szó.
(#) attti hozzászólása Dec 19, 2011 /
 
A reloop által feltett egytápos kapcsoralásnak hány amper kell(a trafó hány ampert kell leadjon?)?
(#) csabacsaba válasza attti hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
28VAc,s legalabb 5A ahoz hogy leadja a maximalis teljesitmenyt!
(#) reloop válasza attti hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Szia! A poti helyett 2db 10k ellenállást kötöttem sorba, jó vele. A trafó 24V-os.
(#) Szlacek válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Na megjött a Plexi, haverom annyit adott, hogy egy Rack méretű erősítőt is csinálhatnék belőle ! Fúrtam faragtam ez lett belőle, szerintem jó, a dolgát jól végzi meg nekem tetszik
Következő: »»   316 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem