Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   965 / 2504
(#) storm válasza tda7294 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Szerintem már a kapcsolásban is van hiba. És miért is szeretnéd 60V-al járatni szegényt? Maximális kivezérlésen már komoly melegedések lennének, amit 1 tranyó lehet el se bírna, főleg nem ilyen kapcsolással.
(#) tda7294 válasza tda7294 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Vagy lehet hogy egy ijen kis ic dobna rajt akkora erősítést közvetlen a meghajtó npn tranyónak hogy lehessen kivenni belöle nagyobb teljesítményt?
(#) tda7294 hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Azért akartam nagyobb tápon járatni, mivel minél nagyobb a féltápfesz ami lejön az emittereken, az ellenálás fügvényében annál nagyobb lenne a kivehető teljesítmény. CSak egy a baj. Ha nincs már az elején megfelelő feszűltség erősítés akkor nem ér az egész semmit. És ezt nem tudom hogy mit lenne érdemes átépíteni rajta hogy ez igy jo legyen. Nem annyira értek hozzá, de viszont nagyon érdekel a téma, és probálok minnél több tudást és gyakorlatot szerezni ezért is kezdtem kis erísítővel.
(#) skero válasza tda7294 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Szia! Ha 60 V ról szeretnéd járatni akkor az alábbi kapcsolást ajánlom. Ezt a kapcsolást már én is megépítettem és a végfok részt egy magnó deck -ről teszteltem és már az is szépen meghajtotta. Én tip 142 és 147 el készítettem ,de az általad írt tranzisztorokkal is működnie kellene.Bővebben: Link
(#) vikipapa hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Sziasztok. Lenne egy kérésem. Valaki tudna nekem adni egy olyan végfok kapcsolást ami AB osztályú, 40V szimpla tápfeszről megy és 2N3055-ös végtranzisztorok vannak benne kvázi-komplementer kapcsolásban? Előre is köszönöm!
(#) tda7294 válasza skero hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Így elsőre nem tűnik nehéznek meg viszonylag nem is kell hozzá sok alkatrész Lehet összedobok egy ijet a levegőbe teszt céljából köszi szépen
(#) skero válasza tda7294 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Szívesen. Arra viszont figyelj ,hogy a VAS tranzisztor egy hűtőbordán legyen a végtranyókkal. Később előkeresem a nyáktervet ,hátha jól jön.
(#) tda7294 válasza skero hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Oké odafigyelek rá, de nyáktervet nem muszály megkeresned, mert egy sima probanyákra összedobom szerintem de azért köszönöm
(#) Jociapi válasza abyka1979 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Szevasz ABYKA 1979
Nagyon köszönöm a rajzot ,segitségedet ,igy már tiszta képet látok , a tranyók terén
További jó fórumozást ,és Boldog Karácsonyt
Üdv : Jóska
(#) Macsek71 hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Üdv Skacok, Mágusok !

Hogyan is van ez ? "Örököltem" egy a '80-as évekből származó erősítőt hangfalakkal...
A hangfalon felirat sinus 40 W, zenei 50 W . Az erősítőről a NETen turkálva 2*20W, 2*25W, 40W, 50W teljesítményadatokat találtam (csak vakerán és hasonló helyeken találtam értékelhető infót). A cucc beüzemelve a hangerőszabályzó kb. 10% állásánál rendesen "megtölti" a 4*4es szobát, ekkor a hálózatból ~10-15W-ot kér ..
Ha jól saccolom akkor 2-5W teljesítmény jut max a dobozokra ? Mégis ekkorát szól ?
(#) galzotya hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Kenwood KA-660 típusú erősítőmbe szeretnék ventilátoros hűtést.
Azt szeretném kérdezni hogy a ventilátor (12 voltos) hova kössem?
Mert amikor rákötöttem a trafó kimenetére nem pörgött túlságosan, de pár másodperc elteltével már éreztem az égett tekercs szagát úgyhogy egyből leálltam a kísérletezéssel.
Ja és a multiméteremmel se értem el sikert.
Válaszotokat előre is köszönöm!
Galzotya
(#) zolika60 válasza galzotya hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Aztán egyenirányítottad-e azt a trafó kimenetet?
(#) galzotya válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Az okosabbak már tudják is mi a probléma!
Egyáltalán nem használtam semmiféle elektronikát.
És szeretném ha ez így is maradna.
Vagy ha kell teszek bele egy egyenirányítót, mert van itthon de akkor azt mondjátok meg hogy hova kössem.
Van egy piros, egy narancssárga és egy fekete kivezetése a trafónak.
Galzotya
(#) abyka1979 válasza Jociapi hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Szívesen,neked is hasonló jókat
(#) zolika60 válasza galzotya hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Mérj feszültséget. Színek alapján nem tudom, mert nem ismerem az adott gépet.
(#) galzotya válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
ACV 200? Gondolom ezzel a funkcióval lehet egyenáramot mérni, ugye?
(#) zolika60 válasza galzotya hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Azzal váltóáram feszültségét lehet. Neked ez most pont jó. DC az egyenáram.
(#) galzotya válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Igen erre gondoltam, csak félreírtam.
(#) abyka1979 válasza galzotya hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Üdv!

Egyenirányítva semmikép se kösd a trafó kivezetéseire,mert pár pillanat,és leég a venti,mivel jóval több kakaót kap mint 12V.
Én a helyedben beraknák egy pl. kis pc hangfalból kitermelt,9-12V/200-300mA kis trafót,amit a bekapcs. gombra,vagy a gyári trafó bemeneti(220V) paneljára kötnék.
De egy kis ügyességgel,pár száz forintból meg lehetne oldani azt is,hogy "hővezérelt" legyen a fordulatszám.
Tehát hideg hűtőbordánál minimális,melegedés esetén max. fordulaton üzemeljen a venti.
(#) zolika60 válasza galzotya hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Rendben. Mit mértél?
(#) galzotya válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
50 V körül mozgott, ezt egyenirányítottam és most keresek potmétert.
(#) abyka1979 hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Igy direkt rá a potmétert???50Voltra?!
Jó kis füst lesz.
(#) abyka1979 válasza galzotya hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Ezt olvasd át........!szerintem a fiókjaidból összeszeded a cuccokat hozzá.
De lehet készen is kapni párszáz forintért.
(#) abyka1979 válasza galzotya hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
A link kimaradt az előbb

Bővebben: Link
(#) HA3GX válasza galzotya hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Keress a potméter mellé egy Pl.: LM317-et is.
(#) galzotya válasza abyka1979 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Végül találtam egy másik, 30 voltos kivezetést, csak jó potmétert nem.
Majd holnap befejezem, most inkább megyek csicsikálni.
(#) Edek hozzászólása Dec 23, 2011 /
 
Üdv mindenkinek találtam egy kapcsolást aminek megépítésén gondolkodom, véleményeket várnék a hozzáértőktől hogy érdemes e belevágni, mellékelem a komplett doksit, előre is köszönöm a válaszokat.
(#) saraha válasza Edek hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Sub-ra jó,másra nem.
(#) pjg válasza saraha hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Miért?
(#) Edek válasza saraha hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Ezt én sem értem, miért csak sub-ra jó? Elvileg ez egy széles sávú végfok annyi kis plusszal hogy a nyákon van kialakítva egy hangszín és hangerő szabályzó ez már azt jelenti hogy csak sub láda meghajtására alkalmas?
Következő: »»   965 / 2504
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem