Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1539 / 3960
(#) enree hozzászólása Jan 2, 2012 /
 
Sziasztok!

Létezik olyan TO-39-es tokozású NPN tranzisztor, amivel tudok kapcsolni 1500mA-t?
E.
(#) blackdog válasza enree hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
És mégis milyen fesz. mellett?
Ez nem jó? Bővebben: Link
(#) David.zsombor hozzászólása Jan 2, 2012 /
 
Sziasztok engem az érdekelne hogy milyen erősítő van az autókba ami 12V ról elmegy mégis akkora teljesítményt tud. Köszi.
(#) blackdog válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
És mégis mekkora azaz akkora???
Te elhiszed, hogy ezek az alsó kategóriás erősítők tudnak 500-1000W -ot?
Én építettem itthora 2x70W erősítőt és kíváncsiságól betettem az autóba a ládát. (kívülről táplálva)
Na nem lehetett megmaradni mellette.
[off]Én a mai napig nem értem, hogy hogyan lehet vezetni akár kivezérelt 70-100W melett. Abszolút nem tudsz figyelni a környezetre és nem is hallod!
És, ha a mentő pont a te rokonodhoz siet??? Na jó nem kezdek off/parázs vitát.
(#) David.zsombor válasza blackdog hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Hát csak azért érdekel mert már a 60W körüli erősítőknek is szimmetrikus 24V körül kell és lehet hogy egyszerűbb lenne valami olyat építeni aminek elég 12V nagyobb áram mellett.
(#) belganarancs hozzászólása Jan 2, 2012 /
 
Sziasztok!

Lenne egy láma kérdésem,a képen látható buffer tranzisztorainak párba válogatását illetően.Megjelöltem őket A,B,C,D...Szerintem A-t a C-vel,B-t a D-vel kellene párosítani.Rosszul gondolom?
(#) zsolti900 hozzászólása Jan 2, 2012 /
 
Sziasztok! Adott egy 9voltos adapter amely 230voltról működik. A kérdésem annyi lenen hogy ha szétszedném ezt az adaptert és egy 100W-os izzót kötnék a 230 voltos részére a benne lévő transzformátor végére és 9 voltot kapna a másik oldalról akor azt a 100W-os izzót megtudná világítani? Illetve mi történne akkor hogy ha 9volt helyett 12voltot kapna? Akkor a kimeneti feszültség annyival nőlne amennyivel többet adok neki? Iletve ha a 9 voltos részére egy ventilátort tennék a másik végén pedig az izó maradna, abban az esetben is működhet a dolog? A ventilátort persze szél hajtaná.
(#) qvasz2 válasza zsolti900 hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Ha az adaptered kapcsoló üzemű, akkor biztosan nem megy visszafelé.
Ha trafós, akkor lehet visszafelé is működtetni, de csak akkora teljesítményre jó, ami rá van írva, és az egyenirányítást, ha van, ki kell hagyni, és persze a 9V az AC kell legyen.
A ventillátor (attól függ mekkora) kb. néhány mW és néhány W közötti teljesítményt adhat.
(#) qvasz2 válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
A 12V-ot feltrükközi az erősítő + - sok voltra (DC-DC konverterrel), és így lehet sok wattos. Cserébe 10-15A -t eszik.
(#) enree válasza blackdog hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Ja, igen, azt elfelejtettem, 12V.
(#) pucuka válasza zsolti900 hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Minden átalakításnak van vesztesége, így az egyik oldalon valamivel több teljesítmény kell betáplálnod, mint amit a másik oldalon felhasználsz. Egy 3 W -os generátorról nem fog viágítani az 100 W -os égőd. A feszültség áram, és a teljesítmény között a P=U*I képlet működik. Ebből következik, ha növeled a feszültséget, csökken az áram, és fordítva, azonos teljesítmény esetén.
Az áramnem (AC/DC, ill. DC/AC) átalakításnak további veszteségei vannak, és többnyire nem működnek mindkét irányban.
(#) 010203 válasza granpa hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Némi szerszámozottság, na az hiányzik, kivétel az alapok. Szóval különleges elektronikai szerszámaim, mint mérők, meg páka nincs, egyelőre. Aztán, hogy ismerős-koma-jóbaráttól tudok-e szerezni, kiderül, de több mint valószínű, hogy igen.

Rossz tv helyett, számítástechnikai tápegységek jók? Azokból több áll a rendelkezésemre.

Egyébként miért kell összeforrasztani az lábakat?
(#) kadarist válasza 010203 hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Szia!
Hát azért kell összeforrasztani, hogy az egyik lábról átfollyon az áram a másikra vagy azért, hogy azonos feszültségre kerüljenek valamilyen viszonyítási ponthoz képest. A forrasztás egy erős stabil és tartós kapcsolatot hoz létre két forrasztható fém között, etért használják ezt az eljárást.
(#) egyedricsi hozzászólása Jan 3, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!

Rögtön a lényeg:
Adott egy lg42pc1r tip. Plazma tv y-sus panel hibára gyanakszom...mert ezen a panelen van egy cserélt tranzisztor és itt hallok (talán valami relé) kattogást ami eddig nem volt..
A kép szÍnes hangyás mosódott és villog( a kattogásnak megfelelő ütemben ki-be kapcsol)
Kondi hibán sem lepődnék meg mivel kiszáradhat egy ilyen melegedős tv hátulján...
Ötleteket várnék, minden segítségnek örülnék.
(egy alap multimeterem van)..kezdésnek
a panel így néz ki:
(#) Hp41C válasza 010203 hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Ha nincs páka, egy dugaszolós próbapanel beszerzése is megteszi egy időre...
(#) David.zsombor válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Milyen dc-dc tud ekkora teljesítményt?
(#) Antal Miklós válasza zsiti4 hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Ha gondolod szívesen megtervezem a nyák-ot, ki is marathatom, de hogyan jut el Hozzád? A másik probléma az alkatrészek? be tudod öket szerezni?
Az általad feltöltött kapcs rajzban szereplő alkatrészek szerintem valamnnyi elektronikai boltban beszerezhetők. Kérdés, hogy van e ilyen a közelben, vagy több 10km-t kell utaznod miatta? Milyen dobozba akarod tenni? vagy elég ha megtervezem?
(#) zsiti4 válasza Antal Miklós hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Hát szivesen küldök némi pénzt elöre is akár bizva a becsületességetekben. A netröl meg tudom rendelni az alkatrészeket hozzá. Bár az északi sarkhoz sokkal közelebb lakom mint ti mert Svédországban lakom. Ha lehetséges egy tápegység részt is kivánnék hozzá egyenesen a nyákra ha lehetséges, akkor azzal sem nekem kellene kisérleteznem. Mennyibe kerülne egy kész nyák illetve ha te szereznéd be az alkatrészeket is hozzá? Az alkatrészárakat csak összehasonlitás célból kérdezném.

Még valami. Ez a cucc mennyivel bonyolultabb?

ToyF2.GIF
    
(#) janikukac hozzászólása Jan 3, 2012 /
 
Sziasztok!
Valaki felvilágosítana, hogy ebben a kapcsolásban Bővebben: Link akkor hova melyik stabot forrasszam be? Van itthon REG103G33 ,-ez a 3,3V-os, és van REG103G50,- ez az 5V-os... Nem pontosan értem, hova melyik kellene, és sehol se nincs pontosan feltüntetve.
(#) Mybuster válasza janikukac hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Ezt Tényleg érdekes,én se találom . Írtál már a weblap alatt található Email címre?
(#) janikukac válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Most arra gondolok, hogy oda, ahova a DC tápot is lehet kötni, oda megy az 5V-os, a másik kettő helyre, meg a 3,3-as. Sőt, szerintem biztos..
(#) Mybuster válasza janikukac hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Értem
(#) sanykaraj hozzászólása Jan 3, 2012 /
 
Üdv feszültség osztónak mi a képlete ?
Azt tudom hogy uki=ube* és innen homályos
(#) sanykaraj válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Erre gondolok . hogy hogyan számolom ki a az u ki-t a googlet már néztem

névtelen.JPG
    
(#) jokerkiller hozzászólása Jan 3, 2012 /
 
Hali ! Van egy usb-s wifi adapterem, nevezetesen : TP-LINK WN721N . Na ennek szeretném megnövelni a hatótávját . Rakok fel róla képeket . Valaki majd megmondaná hogy melyik itt az antennakivezetés ? Vagyis hogy hova kell forrasztanom? Ja és még esetleg arra is tudnátok választ adni hogy mit ? Elég egy sima vezetékdarab - ? (én arra gondoltam ) Előre is köszi a választ Ja és nem kell nagy dolgokban gondolkodni kb pár méterrel több kellene csak hogy legyen a hatótávja mert ilyen hülye golyósfólia van a padlóban, a router meg lent van a nappaliban , és nem nagyon akarja normálisan átlőni :S
(#) illesoszkar hozzászólása Jan 3, 2012 /
 
Érdekes dolog hogy a zseni és az őrült közt nincs külöbség,illetve nem tudni hol áll,de sok aki azt hiszi zseni közbe őrült.Szerintem némelyiken egy néhány idegorvos túlórázhatna rajtuk.pl tudok egy két emberkéről aki szerint ha még nem látott valamit akkor az nem is létezik.Pedig egyetemet végeztek.Hát a jó Isten mentsen meg a fórumokon mindenkit. oszkár
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Helló @!
Én nem foglalkozom ilyenekkel; de ha figyelmesen elolvasod a szöveget hozzá, és megnézed a kapcs. rajzokat, rájössz; az elsőn írja az 5V-ot(tehát ott 5V), a másodikon az egy 3.3Vos stab.(ahogy a szövegben is utal rá-némi minőség javulás-). Ha elsőre(2x3x) nem érted, tedd félre; olvass Rejtőtől, vagy Csehovtól(kikapcs), és utána már menni fog!
Csá:Kálmán
(#) granpa válasza belganarancs hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Hy! Jól gondolod!
(#) granpa válasza egyedricsi hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Helló Ricsi! Menj át egy TV javítós topicba, ott előbb kapsz választ, és nem látjuk hogy néz ki!
(#) belganarancs válasza granpa hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Szia!

Biztos vagy benne,mire alapozod a válaszodat?
Priviben kaptam egy választ,miszerint (AB) (CD) a helyes párosítás,mi erről a véleményed?
Következő: »»   1539 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem