Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   366 / 1159
(#) Dzót hozzászólása Jan 25, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy erősítő hibás lapján találtam a következő tranzisztorokat amik hibásak valószínű, tudnátok segíteni mivel lehet őket helyettesíteni?
KRA103 és KRC101 típusú tranzisztorok.
Mivel tudnám helyettesíteni ezeket a típusokat?
(#) kadarist válasza Dzót hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Ide írd be a típusokat és megkapod a helyettesítő típusokat.Bővebben: Link
(#) lukovicsek hozzászólása Jan 26, 2012 /
 
Sziasztok .
Valaki tudna erről nekem pontos adatot mondani?

10WORO5 ohm G. kocka fehér kerámia lehet.

Üdv. Laci!
(#) Haliapu hozzászólása Jan 26, 2012 /
 
Sziasztok, lenne egy kérdésem van egy dinamika kompreszor rajzom és ez a szerkezet egy MC 33078P-tipusú alkatrészre épül fel . Utána kerestem és csak annyit leltem róla, hogy dual-operational-amplifier, sajnos az angoltudásom elég hiányos ezért az adatlapját nem igazán értettem. Az lenne a kérdésem, hogy mit csinál ez, vagy esetleg ugyan olyan mint egy duál, műveleti erősítő pl.TL072, stb. esetleg helyettesíthetném hasonló műveleti erősítőkkel ? Köszönöm előre is a válaszotokat.
(#) kadarist válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Szia4
0,05 ohm, 10W-os ellenállás.
(#) kadarist válasza Haliapu hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Szia!
Helyettesítheted TL072-vel.
(#) lukovicsek válasza kadarist hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Kösz én 5 ohm -ra gondoltam még jó, hogy kérdeztem.

Üdv: Laci!
(#) kadarist válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Itt az "R" a tizedesjel.
(#) Porkee hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Hello!
elromlott 1 usb-a töltőm széttszedtem és kicsit égett szaga volt és észrevettem hogy 2db to92-es tokozású valaminek kicsit lerobbant a teteje az 1iknek megtaláltam ami lerobbant az 13001 s 6b ez npn tranzisztor? de amisiknak nincs meg az ami lerobbsant abból csak annyit látok hogy 014b alatta meg bc megköszönném ha tudnátok róluk valamit írni mik ezek!
(#) Hp41C válasza Porkee hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Az egyik talán KSE13001 volt.
(#) Haliapu válasza kadarist hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Szia, köszönöm a gyors választ. Lenne még egy, kérdésem mivel lehetne helyettesíteni az NSL-32SR3 ?mas LDR-est olyan optocsatoló kellene amit lehet kapni vagy a HQ-ban vagy a HEStore-ban , előre is köszönöm a választ. További szép napot.
(#) kadarist válasza Haliapu hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Szia!
Rendeld meg innen.
(#) Haliapu válasza kadarist hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
köszi.
(#) Baxi hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Hi Mesterek!

Vettem a német/osztrák használt cuccok piacán egy használt projektort Optoma EP780, 1e Ft-ért. Elvileg lámpás , sajnos a rossz lámpa sincs benne, pedig a foncsor miatt jó lett volna.
Na a lényeg hogy haza hoztam, megvártam még átmelegszik s bedugtam és elindítottam.
A furcsa jelensége ami szerintem nem üzemszerű azaz hogy a lámpa panelján a nagyfeszültségnek hangja illetve fénye van egy alkatrészen belül ami nem tudom hogy micsoda lehet az.
Egyébként a projektor izzók hány voltról üzemelnek?

Így utólag szerintem emiatt dobták ki a projektort nem az izzó miatt, azt pedig kivették belőle mint értéket. Na de egy ezresért akármi is lehet belőle, főleg ahogy néztem hogy vannak alternatív megoldások az izzó helyett , persze ha beindulna)

DSC_0076.JPG
    
(#) oven hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Szeretném megtudni hogy hogyan kössem be?
Melyik lába mi?
7700A BCK-01
(#) kadarist válasza Baxi hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Szia!
Az egy szikraköz. Ha nincs benne a lámpa, akkor ezen a szikraközön kersztül próbál utat nyitni magának a nagyfeszültség.
(#) kadarist válasza oven hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Szia!
Ez egy számítógép táprgységének kapcslóüzemű, nagyfrekvenciás transzformátora. Hová szeretnéd bekötni?
(#) kadarist válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Bocs, de nem bítram megállni
(#) DaviS hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Sziasztok!
A piacon vettem ezt a régi merevlemezt, de a neten semmit sem találok róla. Szerintetek milyen régi lehet, és mit tudhat, illetve milyen gépben használhatták?
(#) DaviS hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Még pár kép...
(#) Baxi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Hi, kösz a gyors választ, akkor elvileg már csak lámpa kell bele az pedig másik topik
Kösz még egyszer!
(#) Baxi válasza DaviS hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Hi, nem semmi a cucc!
Szerintem pár Mb-től nem több az biztos, lehet hogy Neumann ezen gyakorolt
Add le valamelyik múzeumba, vagy suliba.
(#) golem válasza DaviS hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Szia!
Itt az utolso képen van egy tábla számal csak a vezeték pont takarja mi ál rajta.Bővebben: Link
(#) DaviS válasza golem hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
RW313909 de ez csak az olvasófej típusszáma. Amúgy érdekes, hogy ennél a vinyónál több fix fejet használtak, és nem csak egyet vagy kettőt ami mozog. Ilyen megoldást még ennél régebbi merevlemezeknél sem láttam.
(#) oven válasza kadarist hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Szia
Konkrétan sehova csak kipróbálni hogy jó-e mert ha nem akkor kuka.
(#) kadarist válasza oven hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ezt úgy tudod kipróbálni, hogy készítesz egy megfelelő áramkört köré és élesben próbálsz. Egyébként ezek a trafók a legritkább esetben mennek tönkre.
(#) oven hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Köszönöm szépen válaszod. Akkor még nem dobom ki hátha jó lesz valamire Pedig most selejtezek és mindennel így vagyok "majd jó lesz valamire"
(#) kadarist válasza oven hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Semmi képpen se dobd ki, mert a vasmag "aranyat" ér.
(#) zolika60 válasza DaviS hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Megesküdni nem merek rá, de talán az SZM4-es KGST számítógépben volt ilyen. A kapacitása pedig 500 kilobájt körül lehet. Az egy mega abban az időben iszonyú nagy kapacitásnak számított.
(#) Auth Zsigmond válasza DaviS hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Nem kuka termék!
Nem kuka termék!


Nem véletlen a duplázás! Sajnos, a műszaki innováció a legtöbb embert arra készteti, hogy kidobja a műszakilag "szemetet".

64 éves villamos szakmabéliként kincsként őrzök 1 kBITes ferritgyűrűs A4 méretű szerelt kártyát, az 1024 darab, kb. két milliméter átmérőjű gyűrűkbe belefont kártyán hajszálvékony 4-5 vezérlő vezetékkel...(is). Micsoda műszaki innováció volt ez, AKKOR..

Kincseim között őrzöm a 8" méretű (160 kilobájt?) kapacitású..., amúgy pizzaméretű floppy meghajtót egy tucat lemezével, (az utókornak?), miközben cigarettacsikk méretű 32 gigaBÁJTos pendriven (is) őrzöm fél évszázados (és persze fiatalabb...) több ezer fotóm beszkennelt filmkockájának negatívját és diákat régi szép időkről...

A "hardwer-ek" egyelőre lehetőség szerint megóvva, "bebagyulálva" elférnek a padláson, abban reménykedem, hogy az örök vadászmezőkre térve nem lesznek a nyolc köbméteres szemetes konténer szállítási alsó rétegének bélései...

Igazi tecnológiai csodák ezek a régi dolgok. Pénzt már nem kérnek. Átmentésük az utókornak csak minimális törődést kíván.
Az emlékük bizonyára túl él bennünket!
Következő: »»   366 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem