Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   60 / 239
(#) kutató válasza soskajoska hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Köszönöm a válaszod!
Mennyibe kerül?
(#) kutató hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
Valaki már próbálta és mérte is, hogy az épület hálózatába történő visszatáplálás, hol a legeredményesebb?
Pl. a villanyóra után? vagy mindegy melyik konnektorba csatlakoztatod az invertert.
(#) greenpower válasza kutató hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Hali

Mindegy melyik konnektor, persze feltételezve hogy nem 3-4kW-os teljesítménnyel táplálsz vissza.
Én arra a fázisra táplálok vissza amelyiken a hűtőládáink vannak, így rögtön el is használom a megtermelt energiát.
(#) kameleon2 válasza kutató hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Ez inkább keresztmetszet kérdése. Legcélszerűbb a legnagyobb keresztmetszetnél csatlakozni a hálózathoz - ez a villanyóra környéke, hiszen innen osztod le a fogyasztókat. Itt a legkisebb a veszteséged.
(#) kutató válasza greenpower hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Üdv
Nálam is rögtön ott van a frigó meg a mosógép ami 3-4x megy/nap
(#) kutató válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
A villanyóra után ha jól tudom csak 2,5mm2 vezetéket húztak be.
(#) kameleon2 válasza kutató hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Az elég karcsúnak tűnik, mivel a villanyóra alapból 32A-t simán át tud engedni... Én dugaljaknak hosszabb távra szoktam 2,5-ös rezet használni. Panelnél még elmegy.
(#) soskajoska válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Idézet:
„Az elég karcsúnak tűnik, mivel a villanyóra alapból 32A-t simán át tud engedni... Én dugaljaknak hosszabb távra szoktam 2,5-ös rezet használni.”

Azért nem annyira karcsú! Villanyszerelésnél tömör réz vezető esetén max. 12A/mm2 a megengedett áramsűrűség. De 10A/mm2-el számolva az 25A, vagyis 5750W! Ennyit nem hiszem, hogy vissza akarsz táplálni.
(#) soskajoska válasza kutató hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Farnell-ban mindent megtalálsz hozzá és az FDH-nál meg tudod rendelni úgy, hogy nem kell szállítási díjat fizetni. Én is így szoktam.
A (#1178164) hozzászólásban felraktam egy módosítást! Azt csináld meg inkább. Arra vigyázz, hogy a söntök és az osztó ellenállások legalább 1%-osak, R3 pedig 0,1%-os legyen. A nagyáramú fóliarészt pedig érdemes ónnal vastagítani, vagy huzalt ráforrasztani.
(#) soskajoska válasza soskajoska hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Most nézem, hogy az ICL7660 max.12V-ot tud! ide sajna más megoldás kell. Ha időm engedi még agyalok rajta!
Egyébként az AD633 a legdrágább része. Az olyan 3000,- Ft.
(#) kameleon2 válasza soskajoska hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Persze . Csak nem mindegy mekkora távolságon.
(#) kutató válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Az óra max 32A ingyenes utána amperenként kell fizetni ha többet akarsz. Nálam 16A raktak fel.
(#) gaspa válasza kutató hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Én úgy tudom csak 3x16A-ig ingyenes,ha új a bekötés,nekem 3x20A volt eredetileg és azt meghagyva ingyen tették fel a visszatáplálóst.Szerintem nézzétek meg a szolgáltatók honlapján,ott pontosan fent van minden adat. A gyors automatákat viszont félig grátisz kicserélték lomhára,ami a gépeim miatt nagyon jót tett.
(#) kutató válasza gaspa hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Én a ház belső hálózatára táplálók vissza amit rögtön el is használok. A kraft nem megy vissza a külső hálózatra. Így az tárgytalan részemről. Mekkora erőműved van?
(#) gaspa válasza kutató hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Egyenlőre 1200W napelem és egy szélgenerátor,de a napelemet 6-7kW-ra akarom bővíteni és nekem sem áll szándékomban a szolgáltatónak eladni az energiát,fűtésre akarom felhasználni,de legalább rásegítésre a nulla szaldóig.A napenergia nem mindig akkor van amikor neked szükséged van rá,ha meg több van,akkor elvész.A visszatáplálás nem jelent többletköltséget,csak biztonságot,ennél jobb energia tárolás egyenlőre nincs.Ha mégis a belső táplálást választod,arra nagyon vigyázni kell,mert a "nagy testvér"már figyeli a fogyasztásodat és ezt a módszert szabálytalannak veszi.Úgy tudom ilyen esetre is lehet velük szerződést kötni és ez kicsit egyszerűbb eljárás,mint a visszatáplálás,ha nyugodtan akarsz aludni,inkább válaszd ezt módszert.
(#) kutató válasza gaspa hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Beszéltem az Eon osztályvezetőjével, azt felelte amennyiben nincs az órához nyúlva nincs gond. A jogszábály ezt nem szabályozza, mivel nincs is deffiniálva. Amennyiben villamossági szempontból kifogástalan nem szólhatnak bele.
Jogszabályokat megtalálod:
(#) kutató válasza kutató hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
jogszabályok és más dolgok.Bővebben: Link
(#) soskajoska válasza fpali53 hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Egy érdekes mondat a használati útmutatóból:
"Kötési mód: először vizet ad le, majd felvesz"
EgyébkéntCimsec AquaBlock) vizes diszperziós szilikon massza. Szürke, vagy fekete, átlátszatlan, tehát a nedvességen felül az aláfolyó trutyi csökkenti a hatásfokot.
(#) Gorangapapa válasza gaspa hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Engedélyeztetted a szélkereket? Úgy tudom, Budapesten belül zajszint miatt engedélyhez kötött. De ha nem, engem is érdekelne egy hibrid rendszer. Nekem csak 2x250W napelemem van, és akkura tölt, onnan táplálom inverterrel az infrafűtést.
(#) gaspa válasza Gorangapapa hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Lassú fordulatú függőleges kerék,teljesen zajtalan,3m-re nyúlik a tetőgerinc fölé,ez alatt nem kell engedély,de azért bejelentettem az önkormányzatnak,önvédelemből.Ha jobban érdekel,ennek a fórumnak a szélgenerátor oldalát olvasd,mert kikapunk.
(#) gaspa válasza Gorangapapa hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Most jut eszembe,az infrafűtés érdekelne,mint említettem a napelemeket fűtésre is akarom használni.Még nem döntöttem el a meglévő vizes rendszerbe tegyek egy elektromos kazánt,vagy infrával.Amit a kereskedők írnak róla nehezen hihető,neked mi a tapasztalatod?
(#) westhorses hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
Grid tie inverterrel táplálok fel a házra, és a feltáplálást Energy Logerrel mérem, ami elvileg beltéri használatra készült. Az a baj hogy elég hideg van még kitenni a "bodegába", nem tudom lenne e baja attól hogy 0 °C körül van még azért hajnalban a hőmérséklet. Pedig már süt a nap azért nappal.... Mit gondoltok kitehetem mérni, nem lesz baja?
(#) Apec válasza westhorses hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Nyugodtan tedd ki, azonban eső nem érheti.
0 C-fok környékén még minden elektronika működik.
Biztos hogy nem lesz baja.
(#) kiggyo válasza greenpower hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Sziasztok!

Utánajártam a neten hogy ki gyárt UV álló RTV2 szilikont, és vannak a Sylgard-nál olcsóbb termékek. Lengyelországban találtam a legolcsóbbat, elvileg 6-7eFT/kg áron van, az már azért jól hangzik, ha ügyes vagy akkor ebből 2 m2-t ki lehet kenni.
Még várok magyar gyártói visszajelzéseket, ha beválik akkor társulhatnánk hogy olcsóbb legyen a posta. Vannak jó áron olcsó sylgard hirdetések a vaterán és az ebay-en, de szinte biztos hogy hamisítványok és ha nem UV álló arra csak néhány év múlva jössz rá, emiatt lutri.
Még az anyagspóroláson akarok kísérletezni, a cellákat az üveglapra tenni arccal lefelé, csak annyit önteni közé amit feltétlen muszály, éppenhogy a cellák elé jusson, és a cellák vastagságáig érjen. Utána várni hogy egy kicsit bőrösödjön, majd vastagabban megönteni olcsóbb, akár fehér fajtával. így az átlátszó, drága anyag lesz a cella és az üveg között, a cellák hátulját pedig védené az olcsóbb anyag, az színeződhet UV hatására, nem baj. így akár a hátlap is elhagyható lenne. Vélemény?
(#) kutató válasza kiggyo hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Üdv Hol veszed és mennyiért a cellákat? 3x6 v. 6x6 ?
(#) greenpower válasza kiggyo hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Ha jönne valamilyen érdekes ajánlat feltétlenül oszd meg velünk, 6-7eFt/kg nagyon jó ár, csak teljesítse az elvárásokat.
(#) kiggyo válasza greenpower hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Várom még a pontos árajánlatot, kimondottan solar célra kifejlesztett termék, egyébként szinte minden szilikon gyártónak van ilyen terméke, sok céget találtam.

A cellákat ebay-ról vettem, sérültek, még meg sem jöttek, csak kicsit előregondolkoztam a dobozolás miatt
(#) kutató válasza kiggyo hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Nem érdemes itthon vásárolni inkább amennyiben megfelelő árat kapsz?
(#) Proci_85 válasza kutató hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Vélhetően az is az ebayről származik némi profittal növelve
(#) kiggyo válasza kutató hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
a cellák árára gondolsz? 1kw-nyi törött cella 98USD+kb ugyanennyi szállítás. Ha ennyiért tudsz itthon akkor vevő vagyok rá.
Következő: »»   60 / 239
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem