Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   379 / 1165
(#) feppa20 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
nyilván valóan igazad van,de ezeket a trolikat jelenleg használják.viszont nem akarnak a skodától rendelni újakat,mert baromira drága és így olcsóbb a cégnek.De a fejlesztéshez és reprodukcióhoz szükség van ezen doksikra....
(#) zolika60 válasza Pitta78 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Nem tudok róla semmit. Ha a működőt megméred nem derül ki mit csinál?
(#) Pitta78 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Ugyan multiméterem van, de teljesen amatőr vagyok. ha kiderül mi ez és tudok szerezni, akkor át tudom forrasztani, de ennyi az összes elektronikai tudásom.
A működőt meg nem merem szétbarmolni. Ezért fordultam hozzátok, hátha valaki megmondja így forma és szám alapján.
(#) erdgab válasza feppa20 hozzászólására (») Márc 13, 2012 / 1
 
Biztosan jól írtad le a típust,mert ilyen a világon nincs,de MZH115 és 145 az van újra mutatom ,alul a 8, oldalra kattintva megtalálod.
(#) tankerman16 hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
üdv mindenkinek!
azt szeretném megtudni, hogy a mellékelt képen bejelölt két alkatrész mi is akar lenni és milyen értékű
(szerintem mind2 kondi de nem 100%)
előre is köszi
(#) Laki válasza csaby hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Szervusztok!

Tudnátok nekem segíteni, hogy milyen alkatrész lehet ez? Z-dióda esetleg? 5V-os?

Előre is köszönöm a segítséget!
(egy samsung HDD elektronikáján van, ha segít, akkor a pcb száma: BF41-00180A rev07)

miez.jpg
    
(#) efcsabi válasza tankerman16 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Ezen a képen kivehetetlen még maga az alkatrész is nemhogy az értéke.
(#) tankerman16 hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
itt van egy jobb kép, ezen már jól látszik, hogy kondiról van szó (mert ha jól tudom smd-ben világosbarna színben csak kondikat készítenek)
az értéke nincs rajta (rá se férne)
azt szeretném kérni ha valakinek esetleg van ugyanilyen típusú videokártyája akkor ha nem nagy fáradtság legyen szíves megmérni

Adatok:
Típus:ATI Radeon 8500LE 64MB DDR
P/N:1024-2149-4B-SA
S/N:244013830
PCB# 35-F149-G0-20
(#) Pozoki hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!

Van egy MAX 856 CSA+ fesz szabályzóm, 5.0 v akarok vele 3.3 v -ra szabályozni, de nem tudom értelmezni a manualt.

Ehez szerenék kis segítséget kérni. Manual
(#) hibbantpasi válasza Pozoki hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Szia!

Az adatlapja alapján ez egy Step-up konverter, tehát "feszültségnövelő", a bemeneti feszültsége 0,8 V-tól a kimeneti feszültségig megengedett.
Egy ceruzaelemmel pl. tudsz 3,3 V (vagy 5V)-ot előállitani a kimenetén.

üdv: hp
(#) david550 hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Sziasztok.
Találtam néhány alkatrészt, de fogalmam sincs, hogy mik ezek. A képen meg vannak számozva:
1. 4 lába van, szerintem relé, mert ez egy mozgásérzékelőben van, és amikor érzékeli a mozgást, hallok valami kattanást, és más mozgónak kinéző alkatrész nincs a közelben.
2. Régi billentyűzetben volt egy IC-re kötve, és a két szélső lábán volt egy ellenállás.
3. SMD, 3 lába van, kettő elöl, meg a harmadik hátul. Ez szerintem tranzisztor, de akkor miért van rajta a + jel?
4. Hirtelen kondenzátorra tippeltem, csak az a három színes csík van rajta.
5. Nincs rajta semmi.
6. Biztosíték, vagy ellenállás. Mert van ellenállása, de miért lehet ott, hogy 250 V, 2 A ?
7. Szerintem kondenzátor. Ha az, akkor gondolom, 0,1 µF-os, és max. 250 volt. És két lába van.

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

újak.jpg
    
(#) Pety_ hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Helló mindenki!

Lenne egy vadállatom, sejtem hogy mire jó de nem találok róla semmi infót! Meg szeretném mérni hogy működik-e, valakinek valami ötlete?!? Hova kötöm a pozitívot, hova a negatívot, fogyasztót, mekkora áramot és feszt küldök a kicsi pöcökre ott a tetején?
De az is megfelelne ha valaki egy adatlapot belinkelne!
Köszi
(#) Ricsi89 válasza Pety_ hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Nem lehet látni sajnos a feliratokat rajta, de ez egy szép nagy orosz teljesítménytirisztor. A fémház az anód, a vastag hosszú vezeték a katód, a kicsi kivezetés a vezérlőelektród.
(#) Ricsi89 válasza david550 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
1, Igen relé, rajta van a típusa is.
2, 5MHz-es kvarc rezonátor.
3, talán smd tantál kondi. Ezért is van ott a plusz felirat, hogy tudd az a pozitív vége.
4, szerintem valamilyen kerámia kondi lehet.
5, induktivitásra tippelek, zavarszűrő lehet.
6, felső adatokból tippelve talán hőbiztosíték lehet, 2A vagy 130 foknál kapcsol le.
7, kondi, jól írtad 0,1 uF, 250V.
(#) B.I hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Sziasztok. Erre nem tudja valaki a választ?
(#) Pety_ válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Az egyik felirat T160-5122, a másik 0982.
Hogyan tudnám lepróbální?
(#) granpa válasza Pety_ hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Nézd meg Skori oldalát: alkatrészek vizsgálata. Esetleg a tirisztoros topic? Nem írtad oda a méretét, de elől szokott lenni az áram adat. Vagy kérdezd meg "Hodinka", ill. "bobz" tagokat.
(#) david550 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Nagyon kösz!
(#) Pety_ válasza granpa hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Én is Nagyon kösz!
Mindkettőtöknek
(#) Hodinka válasza Pety_ hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Szia!
Biztosan jól nézted?A tirisztor típusa csak simán T160.Az 5122 szerintem valami gyártási szám lehet,mint ahogyan a 0982 is.Bár konkrét adatlapot nem nagyon találni.Ez a tirisztor tudomásom szerint IAK= 160A(max 250A)-ig terhelhető.A maximális UAK (feszültség)= 1000V.A vezérlőáram pedig 250mA körül lehet.Először próbáld ki úgy,hogy kis egyenfesz mellett (például kocsiakku,12V-ról) rákötsz az anódra valami terhelést (például egy nagyobb teljesítményű 12V-os izzót),majd a vezérlőelektróda,és a katód közzé adj egy rövid ideig tartó (5V-os) impulzust,ha a tirisztor ezáltal begyújt,akkor működőképes.
(#) Pety_ válasza Hodinka hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Igen, jól néztem..
Ha leveszem az 5V-ot a vezérlőröl akkor világít tovább míg az áramkört meg nem szakítom? Lehet hogy banális, de a tirisztorokhoz láma vagyok...
(#) Ricsi89 válasza Pety_ hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Így van, így kell működnie.
(#) akos_b hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Hogyan lehet azokat a kondenzátorokat leolvasni, amelyeken nincsen ilyen 3 számos kód? Helyette valami . -os, J-s érték van rájuk írva.
Pl.:.1J D 50V másik: H.033J. 50PE Üdv: Ákos
(#) Ricsi89 válasza akos_b hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
A .1 az 0,1 uF, a .033 pedig 0,033 uF. A J a tűrése, az 50 pedig a feszültsége.
(#) akos_b válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Köszönöm válaszod!
(#) granpa válasza Pety_ hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Nem nézted meg a tirisztoros témát, se Skori honlapját?!
(#) SonyBlack hozzászólása Márc 17, 2012 /
 
Sziasztok ! Hozzáértők segítségét szeretném kérni a következőben. Kaptam még régen egy Grundig rádiós erősítőt (RTV 600) aminek csak az erősítő része működik (a mai napig) szeretném feléleszteni a rádió részét is. Találtam hozzá rajzot s a problémám az volna, mint tapasztaltam valaki már próbálta bütykölni és hiányzik a tápegységből egy (valószínűleg) stabilizátorként működő tranzisztor (Rajz T751-es) annyi info van a rajzon hogy T2087 de ez nekem nem nagyon mond semmit ha ti tudjátok ez mi is lehet vagy mivel lehetne pótolni az nagyon sokat segítene... Előre is köszönöm a válaszokat !
(#) granpa válasza SonyBlack hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Szia! T2087 ez a tranyó neve, BD241B (SiN) helyettesítés (Datasheet Archive).
(#) SonyBlack válasza granpa hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget (mihamarabb ki is próbálom)
(#) creed23 hozzászólása Márc 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Tippet szeretnék kérni hogy milyen alkatrész lehet a következő:

TQFN16 tokozású a hátára ez van írva: első sor: CB=BM második sor: f14 Lehet hogy a B betűk nyolcasok de inkább B-nek tűnnek. A nyákon az alkatrész mellet vagy vr vagy u felirat van, ebből kifolyólag gondolom nem ad támpontot.
Köszönöm a segítséget!
Következő: »»   379 / 1165
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem