Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   92 / 163
(#) mrex válasza szamóca hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
[OFF]Galileit is meg akarták égetni aztán mégis csak mozog az a föld
A kollega próbálta volna meg +-50 helyett +- 70 ről aztán mindjárt másképp nyilatkozott volna. S hogy stílusos is legyen próba zenének pedig DeepPurple Füst a víz felett...[OFF]
(#) (Felhasználó 46585) válasza mrex hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Hát, ha egy áramgenerátor van sorbakötve az ellenállással, akkor mindegy, hogy mekkora feszről jár...
De a dal nagyon jó...
(#) Anden válasza mrex hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Nyílván a kapcsolásban is fel van tüntetve hogy +-50V, és emiatt nem írtam hogy ennél töb, mivel gondoltam hogy az magától értendő, hogy ennél több nem lehet!!A srácnak kevesebb fesze van mint 50V, ezért írtam hogy elindul kevesebbről is!!OMG
(#) mrex válasza Anden hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Igazad van!
Máté 5.3.12.
(#) Geri86 hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
Sziasztok két dolgok akarok kérdezni. 39-40 voltról üzemeltethtő-e a conductor változtatás nélkül és hogy izzóval lehet éleszteni? Köszi.
(#) reloop válasza Geri86 hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Szia! Az IC tápáramát biztosító ellenállásokat méretezd át értelem szerűen.
Soros izzó lehet a primer körben, de ne sajnálj 10ohm kisteljesítményű ellenállásokat a tápágakból. Ezek betöltik a biztosíték szerepét, és egyszerűvé teszik a nyugalmi áram mérését.
(#) rooster hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
A kimeneten 15v ot mértem ha nincs rajta terhelés, utána rátettem a 8ohmos hangszorot és 0 mutat, nem tudom mi lehet
(#) Directors hozzászólása Márc 20, 2012 /
 
Sziasztok!

Megépítettem a KD féle 270W-os monstert. Elsőre indult minden,természetesen a +- tápágba raktam izzókat hogyha baj lenne akkor ne menjen tönkre minden.A kérdésem az lenne,hogy most csak 20mA és 44mA között tudtam állítani a nyugalmit,hogy az izzók benne voltak. Úgy volt kötve a multi,hogy a mínusz tápágba volt a multi majd az izzó aztán maga az erősítő(sorosan). Ha kiveszem az izzókat akkor tudom rendesen állítani majd a nyugalmit?
(#) reloop válasza Directors hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Szia! Sajnos nem megnyugtató, az izzóknak semmi közük ehhez a problémához. Az IC tápfeszültsége milyen határok között változik a poti hatására?
(#) Directors válasza reloop hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Ma már nincs kedvem vele foglalkozni de holnap leírom.
(Az NE5534-es IC tápfeszültsége kell?)
(#) reloop válasza Directors hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Igen. Egy 4V körüli gate-source feszültséghez +/-15V-ot kell kapni az IC-nek. Az ellenállások értékét nézd át, elsőként a BD139 környékén.
(#) mrex válasza Directors hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Az izzó addig kell csak, amíg először bekapcsolod!
Ha valamilyen tartományban már tudod állítani, és nem világít egyik izzó sem, akkor a nagy áramú rész rendben van.
Innéttől felesleges az izzó.
Vedd ki nyugodtan és mindennek rendben kell lenni.
S rendben is van
(#) Directors válasza mrex hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Kiszedtem az izzót és be is tudtam állítani a megfelelő nyugalmi áramot és működik frankón.Most már csak bele kell rakni a dobozba.
(#) Directors hozzászólása Márc 21, 2012 /
 
Elkezdtem bedobozolni de sajnos olyan probléma lépett fel,hogy ha be van kapcsolva az erősítő és pl. egy lámpát felkapcsolok akkor pattan egyet a hangszóró. Rövidre zárt bemenetnél is fennáll ez a probléma.
Lehet hosszúak a vezetékek a fetek és az erősítőpanel között?
(#) szaboattila97 hozzászólása Márc 21, 2012 /
 
Sziasztok,(!) mennyit tud 1 ijen erőssitő??
(#) mrex válasza Directors hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Üdvözöllek a földelési hálózat megszívói között!
Erősítőt készíteni rajz alapján smafu.
Módosítgatni szimulátor segedelmével 2 smafu!
Beállítani oszcilloszkóp nélkül smafu a négyzeten.

De a problémádra választ adni na az a valami.
Step1:
Szerelj ki egy zavarszűrőt egy pc tápból könnyedén kinyered.(L-Cszűrő).
De itt még a kínjaid nem érnek majd véget!
Step2:
Gondold újra a teljes földelési hálózatot
Step3:
Goto Step2:
Mindaddig míg a hiba meg nem szűnik.
Nekem kb2-300 óra alatt sikerült.
Min 300m vezeték is volt közben.
S csak az eközben elhangzott káromkodások miatt a pokolra kerülök
S még a többi bűn szóba sem került!
Sok sikert!
(#) mrex válasza szaboattila97 hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Próbáltam 19 éves szőke bombázót csinálni belőle,de sajnos azt nem tudja.
(#) Directors válasza mrex hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Akkor a fetek kivezetékelése nem lehet probléma?
Ám az a legjobb,hogy ebben az erősítő dobozban 1db 200W és 2db 100W quad panel volt. Most már csak a 200W-os maradt benne és a két 100W-os helyére rakom majd a két db monstert. Egyenlőre csak egy db van benne. A quadok ezzel a vezetékeléssel tökéletesen működtek de ez nem.
(#) mrex válasza Directors hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
A Fetek kivezetékéléséről nem tudok nyilatkozni, soha nem vezetékeltem ki őket.
Első lépésben én a táp felől közelíteném egy LC zavarszűrővel.
(#) Directors válasza mrex hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Beletettem a zavarszűrőt de ahogy vártam nem történt semmi javulás. Adtam a kakinak egy pofont.

Neked az erősítődben mi lapul az erősítőn kívül? Hangszín,védelem,ventilátorok?
(#) rooster hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Engedjétek meg hogy a kérdésemet mégegyszer feltegyem mert nem kaptam rá választ A kimeneten 15v ot mértem ha nincs rajta terhelés, utána rátettem a 8ohmos hangszorot és 0 mutat, nem tudom mi lehet?
(#) reloop válasza rooster hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Szia! Segítenék örömest, csak még erre várom a reagálásodat. Kattints a hozzászólás fejlécének Válasz feliratára, ne az Új kérdés felvetése-re, abból tudható lesz kinek szánod a mondandódat.
(#) rooster hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Egyáltalán nem füstöl , néztem az adatlapját 2A, 200V, 0.500 Ohm, P-Channel Power
a tápágakban be van kötve az égök is, és probáltam 4 és 8 ohmosal is
(#) reloop válasza rooster hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
(Látom a válsz gomb használatára nem tudtalak rábeszélni :sonic
Még nem tudjuk ebből, hogy jók-e a fetek és a beültetésük. Ha az adatlap 2A-t enged meg akkor ez igen rövid életű lesz ebben az erősítőben. Milyen típust használsz?
Vissza térve a kérdésedhez: a kimeneten a 15V nagyon kis áramerősséggel jelenik meg, ezért tudja azt a hangszóró testre húzni. Valószínűleg már az IC kimenete sincs a testhez képest 0VDC közelében. Érdemes megmérni, 6-os láb.
(#) Directors válasza mrex hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Szórakoztam vele egy kicsit most. Vettem egy másik trafót egyenirányítót puffert és lepróbáltam az asztalon is.Csillagpontosan bekötöttem, a bemenetet rövidre zártam, a táp vezetéket összesodortam és a hangszóró negatív vezetékét is a csillagpontra kötöttem és maradt a pattanás lámpa kapcsolgatása közben. Nem tudom,hogy mi lehet.Esetleg valami ötlet? (Ha esetleg valaki másnak is van ötlete szívesen várom. )
(#) stihl hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Üdv!

Megépítettem a conductort KD féle modot +/-30V kapcsolás alapján. A gondom az vele hogy az 5534-el gerjed mint az isten nyila, oké 5-8 láb közé 20pF, úgy hangzásban jobb, viszont fűt mint atom, szkópom nincs, de gondolom hogy gerjed, TL071-el hibátlanul megy nem melegszik,semmi gerjedés. Nem akarok belenyugodni hogy az 5534 egy sz*r és használjak azt ami jó, hihetetlen komolyan mondom. Tavaly megépítettem a VF2őt eredetibe, ugyan ez volt a gond vele. Tápfesz +/- 34V DC, ic 4-es láb: -13,5V, 7es láb: 12,5V.
(#) reloop válasza stihl hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Szia! Tegyél a kimenetre 10ohm + 1-200nF Boucherot tagot. Egyik lehetőség - megszűnik a gerjedés, másik - a 10 ohm füstölni fog, ebből látod, hogy valóban gerjedésről van szó.
(#) stihl válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Szia!
10ohm nem füstölt, gerjedésről nemtudok beszámolni, mert a mélyhangok egyátalán nem jöttek át, csak cincogott, azt is baromi halkan, viszont az optimálisnál nagyobb melegedés jelensége még mindig fenn állt.
Ez az erősítő kifogott a tudományomon
Csak azt nem értem hogy minden más OPA-val királyul megy, miért pont ez az egy ic nem tetszik neki, amivel sokak szerint a legjobb hangot produkálja?
(#) reloop válasza stihl hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Jaj. Az RC tag a kimenet és a test közé kell, a hangszóróval párhuzamosan.
(#) mrex válasza Directors hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Nekem 8 végfok, 4 ventillátor 8 csatornás koppanásgátló 3 csatornás keverő a mikrofonoknak 3 csatornás hangszínnel mikrofononcsatornánként , parametrikus középszabályzóval.

Majd egy újabb 3 csatornás keverő az egésznek.
Master hangszín szintén parametrikus középpel.
Visszhang, 3 táp.
Szimmetrikus és asszimetrikus jelvezetés vegyesen.
Ha a színpadról 20 25 méterre vagyok akkor szimmertikus bemenetre jövök be.

Aktív hangváltó kilométernyi vezetékelés egy toronyban nem rack.

Így könnyebb szállítani bár két emberes de kompakt.

Variálható.

Saját mély vagy külső hídkapcsolású mély attól függően kinn vagy benn van a rendezvény.

Elsősorban élő énekhez kiépítve.

A szimmetrikus jelvezetés elvileg a zavarok kinullázására való. A zavar vagy a tápvezetéken át őrjít meg, vagy a bemenetek irányából.

Az eredeti vf2 szimmetrikus jelvezetésű volt.
Következő: »»   92 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem