Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos fűtés
 
Témaindító: Djatis, idő: Aug 12, 2008
Lapozás: OK   4 / 14
(#) mgy válasza proba hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
"Semmi műszaki magyarázat ,semmi működési leírás..."
Mit vársz egy újabb "mezei polgárt" megtévesztő szélhámosságtól.
Aki 1 kW-ból csinál 2 kW-ot szóljon.( na jó, 1.1 kW-tal is megelédednék)
Addig is marad a hagyományos fűtőszál közvetlen fűtése. Ott tudjuk, hogy 1 kW=1 kW , ha drága is.
Infra - plazma - ion - nagyfrekvenciás - és egyéb jól hangzó szavakkal meg lehet téveszteni az embereket.
Üdv mgy
(#) proba válasza mgy hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Lehet működik,de akkor sem jobb számottevően a fűtőszálasnál.Ezért én nem kísérleteznék a vízbe vezetett villamos árammal.
(#) zoly15 válasza elektromos hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Erről még nem halottam, de érdekesen hangzik!
Olvasgattam én is a leírást, írnak róla minden jót
A szigeteléses gond engem is foglalkoztat, valamint az, hogy mégis mekkora teljesítményű lehet az egység...
(#) elektromos válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Szia!
Olvastam valamelyik honlapon, hogy szodabikarbónáttal kell az áramot beállítani, ami nem hiszem, hogy egyszerű lenne, mert 4kW-ot már nehéz kordában tartani. Persze ott a kismegszakító. Lehet, azért van benne valami kis nyereség a fűtőbetetéttel szemben, mert itt tényleg a vizet melegítjük, és nincs benne kerámiaszigetelés, mint a fűtőbetétekben. Tehát fél%-ot lehet, nyernénk. Az egészet, szerintem sima vízcső darab, és egy T idommal meg lehet csinálni, csak ekkor a külső burkolat lenne a nulla vezető, és egy elektróda menne bele alulról, ami a fázist vinné. De még mindig nem értem, hogy miért nem ráz a gyári megoldás?
(#) karaszbandi válasza elektromos hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Azért megnézném egy FI után kötve, hogy mit szólnak egymáshoz.
(#) pucuka válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Semmit, mert az áramkör a két elektróda közötti vízben záródik. minden más irányban sokkal nagyobb ellenállás van. Az érintésvédelmet is meg lehet, kell oldani. Nekem is volt ilyen átfolyós vízmelegítőm, akkora mint a tenyerem, és 3,3 kW os. A kertben használtuk a fürdővíz utánmelegítésére. Ott is FI relé mögött volt.
(#) proba válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
A teljesítményét leírja (szerintem) És az valószínű korrekt is.Amin esetleg lehet vitatkozni, hogy az idő mekkora részében megy ,de az már igazából csak az alapul vett időjárási környezeten múlik.(de nem a fűtő eszközön)
(#) vilmosd válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
A mai napig hasznalatban van, sot ma reggel is ilyennel tusoltam. Ducha eléctrica. Errefele igen elterjedt keszulekek ezek. Nalam 110 V 5 kW teljesitmenyu van felszerelve.
(#) Gezaba hozzászólása Júl 14, 2012 /
 
Klimánál , hőszivattús kazánoknal? A leadott hőteljesítményt adják meg vagy a felvett villamosat? Gondolom a hőteljesítményt mert az nagyobb és jobban hangzik.
De engem az riaszt el hogy ha az mégis villamos akkor abból iszonyat villanyszámla lesz.
Szoval egy ha veszek egy 3kw os klimát aminek 3,6os COP erteke van optimális esetben akkor az 830wot fogyaszt optimalis esetben?
(#) proli007 válasza Gezaba hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
:yes: COP
(#) Gezaba válasza proli007 hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Köszi, hogy próbálsz válaszolni a kérdésemre, de a COPot én érttem. Mást volt a kérdés lényege.
(#) proli007 válasza Gezaba hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Hello!
Akkor lehet nem értem amit kérdeztél. Nyilván a leadott hőteljesítményt adják meg, mert elsősorban az a lényeg.
üdv! proli007
(#) Gezaba válasza proli007 hozzászólására (») Júl 16, 2012 /
 
Igen pont ezt kérdeztem, hogy a 3kw os klima fog-e 3kw áramt zabálni, szóval nem fog . Köszi
(#) TNPsoft válasza elektromos hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Üdvözletem Uraim!
Csodás találmány ez a ionkazán, elektrolízises csőkazán és hasonló társai.
Mindenki agyba-főbe dicséri.
DE! Könyörgöm! Látott már valaki műszaki mérési görbéket?
Miért nincs olyan videó ahol van egy villamos fogyasztásmérő, és egy hőmennyiségmérő a körben?
Ugye nem kell meg is válaszolnom...
Fogyasztása csak 3,5kW! És ez Önnek pont sok is!
Nézzék a házuk tervdokumentációjában a fűtéstervnél a szükséges primer energiaigényt!
Mi? Hogy a házé 8x annyi? Ez ám a COP.
Bocs az őszinteségért!
De már nem bírtam ki szó nélkül.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2012
(#) fecameca válasza elektromos hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Ionizál, és nem bontja a vizet? Fura. És mi van a durranógázzal? Az is van olyan veszélyes, mint a földgáz, sőt mivel hidrogén és oxigén együtt keletkezik, azonnal robbanóképes. Váltakozóáram meg nem ionizál. Végül is elképzelhető, hogy nem direkt 220V 50 Hz-ről működik, én láttam már több kilowattos invertereket 12V-ról 220V-ra. Működik a dolog visszafele is akár. Engem leginkább az "ionizál" ??? kifejezés zavar, mert azt csak egyenáram tud, és akkor óhatatlanul rengeteg durranógáz keletkezik. Valahol valami humbuk van a dologban, az biztos. A másik tévhit az, ha a fűtőtest benne van a vízben, annak rosszabb lenne a hatásfoka? Minden hőjét a vízbe adja le, mert máshova nem tudja, hová teleportálná a veszteségét ennek a kazánnak a feltalálói szerint? Kikúszik talán a vezetéken át a szabadba?
(#) Prometheus01 hozzászólása Jan 24, 2013 /
 
Sziasztok
Nemrég beadta a kulcsot itthon az egyik elektromos fűtőventillátorunk. Szétszedtem, hátha, méregettem mindenfélét. Rájödtem, hogy a termosztát után van egy alkatrész (sztem ellenállás lehet) ami megszakadt. Onnan kapná a delejt a fűtőszál és a motor is. Sajnos az értéke meg hogy pontosan miféle is az már nincs rajta, talán gyárilag sem volt. Hogyan lehet megállapítani, hogy mivel is van dolgom? A fűtőtestre az van írva, hogy 2000W-os.
(#) kameleon2 válasza Prometheus01 hozzászólására (») Jan 24, 2013 / 1
 
Szerintem inkább hőbiztosíték lehet.
(#) Prometheus01 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Erre nem gondoltam, de lehet. Ki lehet valahogy találni az értékét? Festék már nagyon nincs rajta...
(#) kameleon2 válasza Prometheus01 hozzászólására (») Jan 24, 2013 / 1
 
Későn szóltál.. Én már összeraktam a miénket és nem akaródzik megint szétszedni ...
Meg kell nézni egy másik típust, nagyjából egyformák szoktak lenni....
(#) Prometheus01 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Köszi, legalább el tudok indulni valamerre. Talán még ugyanilyen modellt is tudok keríteni, remélem azon maradt még festés
(#) Stone C hozzászólása Feb 12, 2013 /
 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni elektromos fűtés építésében. Szükségem lenne 220v-ról üzemelő és házilag elkészíthető fűtésre terráriumba. Tudom lehet kapni hasonló dolgokat de szeretném olcsóbban megúszni ha lehet. Izzó és kerámia (amit az izzó foglalatba kell csavarni) kizárt! Valami olyan kellene mint a "padlófűtés "csak kicsiben kb 15X15 , 20X20 cm-es . Fűtőellenállás ,tranzisztor fűtőkábel, valami amivel 20-30 fok között tudom tartani a hőmérsékletet (esetleg szabályozható) Kérlek segítsetek. Egyszerűen megépíthető (még számomra is) kapcsolásokat ,kapcsolási rajzokat keresek.Még egy fontos kritérium, hogy ne tépje le a villanyórát mert ebből négyet kell építeni négy terráriumba.
Nagyom köszönöm a segítséget!!
Ui:kezdő vagyok ne utáljatok
(#) kameleon2 válasza Stone C hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Ha fűtőkábel kell, Van a DEVI-nek pld a DTIP18-as típus, ami 1m 18W. Vagy az Etherma-nak. Azonban ezt csak terrráriumba - akváriumba NEM javaslom. A DEVI önszabályzó fűtőkábel, az adatlapokban mindent megtalálsz róla. Ez esetben termosztát sem kellene - bár 85 fok szerintem azért sok a teknősnek. Tehát kell valamilyen termosztát. Szondás bojler termosztátot javaslok, azt be tudod tenni a kábelkígyók közé és kész, bár az 38-40foktól indul. Lehet venni szobatermosztátot szondás kivitelben - de az már drága. használhatsz - ha tudod a pontos hőmérsékletet . Az olajsütőkből már ismert fix értékű termosztátott is, ebből elég nagy a választék és olcsó. Hátránya, hogy nem állítható. Lehet még elektronikus szondás termosztát is. Ilyet KIT-ben is vehetsz és csinálhatsz is. A lényeg, hogy szondás legyen és a szonda rágásálló. Lehetőleg a kábelt is úgy vezesd el, hogy ne lehessen rágni. Barátomnál a teknősök egymás páncélját is átharapták!... Jut eszembe Peltier-t is használhatsz fűtésként, de akár egy bojler fűtőszálat is. Nyilván ez teljesítményfüggő.
(#) mubarak hozzászólása Aug 5, 2014 /
 
Sziasztok segítséget szeretnék kérni, vettem egy kospel ecko L1 4Z tipusú kazánt és érdeklődnék hogyan lehetne a teljesítményét 8 illetve 12 kw ra emelni , keresgéltem de sajnos nem találtam infót. Előre is köszönöm sziasztok mubarak
(#) kadarist válasza mubarak hozzászólására (») Aug 5, 2014 /
 
Szia!
Ez gyárilag 4kW-os, mégis hogyan képzeled a teljesítménynövelést? Kicseréled a fűtőbetéteket nagyobbra?
(#) mubarak válasza kadarist hozzászólására (») Aug 5, 2014 /
 
az alkatrész listában 4-12 kw os nak van megjelölve a fűtőegység és az elektronika is minden l1 típushoz ugyanolyan, gondoltam jumperekkel lehet talán ,
(#) mubarak válasza mubarak hozzászólására (») Aug 5, 2014 /
 
az ár listában sincs különbség a 4kw és a 12 kw között és a fűtőszálak száma is megegyezik csak a teljesítményüket nem látom , ezért kérdeztem nem tudja e valaki hogy jumperrel lehet e változtatni a teljesítményen mert gyanús a dolog
(#) kadarist válasza mubarak hozzászólására (») Aug 5, 2014 /
 
A jumperekkel nem lehet teljesítményt növelni, csak a fűtőbetétek cseréjével.
(#) mubarak válasza kadarist hozzászólására (») Aug 5, 2014 /
 
köszönöm a választ és a segítséget
(#) ujvari bea hozzászólása Nov 30, 2014 /
 
Kis, 20 négyzetméteres raktáramban olajradiátor segítségével szeretném elhárítani a fagyveszélyt.
Van erre alkalmas hőfok szabályzó? Hol keressem?
Fontos szempont a költségkímélés.
Tisztelőtök:Újvári Bea
(#) denon888 válasza ujvari bea hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Gondolom egy adott hőmérsékleten kapcsoljon be valamint egy adott hőmérséklet elérésekkor ki.
Bővebben: Link
Ez szerintem tökéletes erre a célra.
Következő: »»   4 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem