Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   381 / 1164
(#) kadarist válasza Medve hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Ugyanerről volt szó az előzőekben.
(#) Hp41C válasza richard hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
(#) mephisto hozzászólása Márc 21, 2012 /
 
Sziasztok!

gondom akadt egy ellenállással. Színkódja: kék,szürke,fekete,ezüst. A színkód táblázat alapján ez 68 Ohm 10 % os tűréssel aszem. Ez az ellenállás elment szakadásba, de van egy pont ugyan ilyen a nyákon azt kiforrasztottam és az mérve 2,7 ohm-ot mutat. Most vajon melyik? Az ellenállások alapszíne zöld ránézésre 0,5-1 W-os. Egy Walky-Talky betáplálási pontjánál van szóval valami kis érték lenne a helyes, hogy elég amper szaladjon át.

Előre is Köszönöm!
(#) proli007 válasza mephisto hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Hello!
Nem ellenállás, hanem induktivitás lesz, 680uH 10%. A 2,7ohm a tekercs ohm-os ellenállása lesz.
üdv! Proli007
(#) mephisto válasza proli007 hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Szia!

Tényleg!!!! igazad lesz!Megnéztem más induktivitásokat pont ugyan ilyen zöld az alapszínük. Köszönöm szépen! Üdv:mephisto
(#) ZOL94 hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
sziasztok!

irfz48n FET-nek lábkiosztása ha szemből nézzük gate drain source?
(#) kadarist válasza ZOL94 hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
(#) ZOL94 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
köszi a választ és bocsi most vettem észre rossz helyre írtam kérdésem.
(#) kadarist válasza ZOL94 hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Szerintem meg nem is kellett volna kérdést írnod, csak utánanézni.
(#) sastas01 hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Sziasztok. Egy valószinűleg egyszerű, de számomra nem világos problémám lenne. A lényeg, hogy van-e különbség(lényeges) a CD "előjelű" és ezen IC-k közt:

HEF4081
HEF4082
HCF4024
HEF4013
HEF4071
HCF4060

Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) Mybuster válasza sastas01 hozzászólására (») Márc 22, 2012 / 1
 
Szerintem semmi kölömbség nincs köztük,szerintem csak gyártási kód. Lábkiosztásban nem találtam külömbséget.
(#) pucuka válasza sastas01 hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Funkcionálisan, és lábkiosztás szempontjából megegyeznek, paramétereik eltérhetnek. Feszültségszintek, kapcsolási idők. Ezekben érdemes tájékozódni.
(#) gordonfreemN hozzászólása Márc 23, 2012 /
 
Sziasztok!
Az alábbi Bővebben: Link és Bővebben: Link alkatrészeket LED kijelző meghajtására valók?
Mi kellhet még ahhoz, hogy feszültségváltozás hatására hőmérsékletet jelenítsenek meg ezek?
(#) Signal válasza sastas01 hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
CD az eredeti RCA fejlesztés, de ugyanúgy lehet Fairchild és Texas gyártmány is.

MC Motorola, HEF Philips/NXP, HCF Toshiba, de ezek továbbgyűrűznek, ahogy idővel más cégek is átvették valamelyiktől, pl. HCF ST (SGS-Thomson).

Bár nem tartozik szorosan a kérdéshez, egyik külföldi fórumról másolom a következőt, hátha valakit érdekel:

7408 is TTL
74 S 08 is Schottky
74 LS 08 is for Low-Power-Schottky
74 F 08 is for Fast technology (from Fairchild)
74 C 08 is CMOS
74 HC 08 is High-Speed-CMOS
74 HCT 08 is High-Speed-CMos with TTL Drive capability
(#) Pozoki hozzászólása Márc 23, 2012 /
 
Van egy hibás Samsung er-350F pénztárgépem. Szétszedtem, van benne 2 kijelző pcb. Manualt is találtam hozzá, amiből nem értek sokat. 10 karakterű, van rajta vezérlő ic. Szalagkábelnél van: DA-IN, VCC, VPP, GND, LATOH, CLOCK, STB, DISCON.

Lehet vele kezdeni valamit?
(#) Hp41C válasza sastas01 hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Szia!

Lehetnek eltérések:
CD4068 - 8 input AND/NAND gate, de HEF4068, MC14068B - 8 input NAND gate.

Lehetnek eltérések még a megengedett maximális tápfeszültség értékében, a sebességükben, a terhelhetőségükben, a bemenetek védettségében, ezek kritikusak lehetnek egyes alkalmazásoknál. Meg kell nézni az adatlapjukat.

Felhívom még a figyelmet, hogy a CD40xx, HEF40xx, HCF45xx, CD45xx, HEF45xx, HCF45xx, MC14xxx sorozat és a 74Cxx használható 5V -nál magasabb tápfeszültségről, a többi (74HCxxx, 74HCTxxx, stb) nem.

A 74HC és 74HCT között nem a kimeneti meghajtás a legnagyobb különbség, hanem a bemeneti komparálási szint: 74HC kb. fél tápfeszültség, 74HCT a TTL áramköröknél megszokott 1.4V körüli érték.
(#) Pozoki válasza Pozoki hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Dobtam fel pár képet, hát így tudtok mondani valamit az alkatrészekre.

Diskpay PCB - Nyomtató panelja - Rs232 pcb -Nyomtató
(#) mindenes válasza Pozoki hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Szia. Az a kijelző egy egy fluoreszcens, 7 szegmenses kijelző amit valamijen processzor vagy uC kezelhetett eredetileg soros módon. Ha tudsz uC programozni (Pic, avr) akkor gyakorlatilag szinte bármihez fel tudod használni megfeleő tudás birokában. Frekvencia mérőhöz pl. egy ilyen kijelző több mint ideális a sok digit miatt.
(#) proli007 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Hello!
Bármilyen terhelés a meghajtására jók ami nem lépi túl a kimenetének terhelési tartományát, de természetesen Led-ek kijelzők meghajtására is megfelelő.

"feszültségváltozás hatására hőmérsékletet jelenítsenek meg" No az meg micsoda? A hőmérséklet változást szoktuk valami érzékelővel feszültség változássá alakítani, és a feszültséget kijelezni úgy, hogy a kijelzés hőmérsékletben legyen kalibrálva.

Hogy ehhez mi kell, az attól függ hogy..
- Mekkora a mérendő a hőmérséklet tartománya, megjelenítés pontossága. Mert ezek szerint kell megválasztani pld. a hőérzékelőt.
- Közvetlen feszültséget ad az érzékelő, vagy pld. ellenállás változást. Mert ez szerint kell a jelkondicionálását megoldani. (ellenálás/feszültség konverziót erősítést..)
- Milyen formátumban és kijelzőn szeretnéd megjeleníteni a hőmérsékletet.

Szóval néhány megválaszolatlan kérdés van itt még..
üdv! proli007
(#) sny válasza Laki hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Az egy supressor dióda. Hasonlóképp működik, mint egy zener, csak sokkal gyorsabb, és jóval nagyobb áramot bír.
(#) gordonfreemN válasza proli007 hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Szia! Köszi a választ!
Továbbiak:
Hőmérséklet 0-500fok
pontosság 1 fokon belül
ellenállás változás
egész számok halmazában jeleníteném meg
8 szegmenses led kijelzőn. Konkrétan a nyák adott, rajta a kijelzővel és ezekkel a driverekkel. 2db kijelző, hozzá ez a két driver. És a forrasztópáka hőmérsékletét szeretném megjeleníteni, illetve a beállított értéket.
A kapcsolásom analóg, csupán opa-kból áll.
(#) Meopton hozzászólása Márc 24, 2012 /
 
Sziasztok! Talán valaki tud segíteni, ezeket most találtam egy fiókban és fogalmam sincs mire használható.
(#) Omega1 válasza Meopton hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Talán ha olyan fotót tennél fel amin teljesen látszik a felirat akkor könnyebb lenne.
(#) Meopton válasza Omega1 hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Mindjárt csinálok egyet.
(#) Meopton válasza Omega1 hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
A másik oldalán BAUER felirat van bevésve. Az tudtommal vetítőket gyártott, de lehet, hogy mást is.

A+.jpg
    
(#) ujfalusi hozzászólása Márc 24, 2012 /
 
T. Fórumtársak! Azt szeretném megtudni hogy a HgMIF
fém halogén lámpán a HgMIF betű jelzés mit jelent.
Köszönöm.
(#) feppa20 hozzászólása Márc 24, 2012 /
 
Sziasztok!Össze akadtam egy alkatrésszel,aminek MHZ115 és MHZ145 a neve:Szeretnék ezekről infót szerezni,de semmilyen datasheet-et nem találtam.Ezek 8 lábasak és kör tokozásúak.Ha alaki látott már ilyet vagy,hogy mi ez annak meg köszönném segítségét!!!
(#) nedudgi válasza feppa20 hozzászólására (») Márc 24, 2012 / 1
 
Ha jól emlékszem, akkor DTL integrált áramkörök, cseh, TESLA gyártmány. Az adatlap a padláson van valahol, pár héten belül előkerülhet... .
(#) nedudgi válasza feppa20 hozzászólására (») Márc 24, 2012 / 1
 
Nem kell felmenni a padlásra, itt megtalálta a gugli:
adatlap.
(#) Meopton válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget, ha valaki netán tudja használni, ingyen elviheti. Számomra haszontalan.
Következő: »»   381 / 1164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem