Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1642 / 3974
(#) DUCIJUCI válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Köszi. Már csak holnap, de megnézem, talán van ilyen tranyóm. Köszi a segítséget.
(#) granpa válasza DUCIJUCI hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Nem kell pont ilyen, csak áramban, feszültségben tudja kb., nézd meg a helyettesítő táblát (vagy amid van, annak az adatait).
(#) Szikra91 hozzászólása Ápr 8, 2012 /
 
Hali !

Segítséget szeretnék kérni az eagleel kapcsolatban. A kérdés h a nyák tervek között h kell megcsinálni amikor nem fekete fehér hanem más színű pl zöld a teljes és, h amin mindenhol fekete csak a vezető sávak mellett vannak fehér csíkok az is direkt van vagy konkrétan ezeket még át kell szerkeszteni vagy alakítani nyomtatáshoz?
(#) mindenes válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Hogy 200mA ne lehetne meghajtani egy relét. Nézz csak bele az adatlapjába meg fogsz lepődni mert 200mA meg se kotyan neki..Bővebben: Link
(#) Balaa16 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséget!
Üdv! Balázs
(#) vzoltan87 hozzászólása Ápr 9, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy tud-e valaki olyan programot, amivel szimulálni tudunk pl. egy 3 fázisú villanymotor csillag-delta indítását, és meg tudjuk benne tervezni a bekötéseket, bele tudjuk rakni a kapcsolókat, biztosítékokat, sorkapcsokat, stb. Fontos, hogy szimulálni is tudjon, hogy a hibák kiderüljönek még idejében. Hasonló jellegű program kellene nekem, mint a Tina8, csak erősáramú és 3 fázisú vezérléshez. (esetleg a Tinának bőviteni valahogy az elemtárát... vagy újabb verzióra cserélni?)

Előre is köszönöm a segítséget, és kellemes húsvétot!
(#) janikukac hozzászólása Ápr 9, 2012 /
 
Sziasztok!

Mi az elnevezése a mellékletben látható hangszóró aljzatnak? Már régebben is kerestem, kb 1 éve, semmi sikerrel...

CSATI.JPG
    
(#) mindenes válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
DIN hangszóró csatlakozónak hívják, de ismert még touchel néven is.
(#) janikukac válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
És egy linket tudnál adni, ahol pont ezt tudnék venni? Mert én DIN-t találok, ezer félét is, de mind 5-6-7 pólusú.. Ilyet meg már rég óta, és nincs.
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Számomra tényleg az, 2 városban sem volt... Most sem találok egy üzletben sem. Vagy csak bénán keresek ?!
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Meglett profi vagy. Ezen a néven tényleg megtalálható, hogy hangszóró aljzat. DIN-re sehogy se jött ki.
(#) mindenes válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Több helyen is van csak keresni kell egy kicsit pl.Bővebben: Link
(#) Directors hozzászólása Ápr 9, 2012 /
 
Sziasztok!

Ha adott egy 250VA-os hálózati transzformátor amely középkivezetéses(szekunder) akkor az a két tekercsre együtt érvényes az-az 125VA az egyik tekercs és 125VA a másik tekercs vagy pedig mind a két tekercs 250VA-os?
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Szegeden minden boltban kapsz..
Bővebben: Link
vagy Bővebben: Link
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Köszi!
(#) picard666 válasza zotyaxxx hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Olyankor kell feltenni, amikor az ebay hirdet, hogy nincsen listázási ár
Egyébként én meg 1 dolláros cuccot akartam árulni a neten (mondjuk azt ebay nélkül), azt kiszámolva maradt volna 1 dolláronként kb. 130-140 forintom. Összességében nagyértékű árunál jobban megéri a paypal/ebay páros mint kicsinél. Lehet, érdemes lenne a magyar oldalakon is hirdetned. (Vagy az nem opció?)
(#) zotyaxxx válasza picard666 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Amikor felraktam, akkor volt ingyenes listázás, de csak árverésre. Lehet, hogy magyar oldalakon jobban járnék. Az utóbbi években leszoktam a vateráról, lehet hogy visszaszokom..
Amúgy 1 Farad 5,5V-os memóriakondikat akarok eladni, ami viszont nem kell olyan sok embernek, az ebayen többen megfordulnak.
(#) pajti2 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Olyan jópofi zöld dugót nyírtál már szét esetleg, megnézni "kicsit közelebbről" a belsejét?
(#) kérdező hozzászólása Ápr 9, 2012 /
 
Ha az ellenállás színkódjait akarom leolvasni, akkor hogyan tudom megállapítani, hogy melyik irányból kell kezdeni?
(#) kendre256 válasza kérdező hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Az első csík közelebb van az ellenállás végéhez.
Bővebben: Link
(#) kérdező válasza kendre256 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Köszi!
(#) rambo13 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Az lehet, de baromira megrázott a víz, mikor hozzáértem...és nem lógott bele a műanya grész, csak a spirál...
(#) benocs24 hozzászólása Ápr 10, 2012 /
 
Sziasztok! Annyi lenne a kérdésem, hogy egy hifiből kiszerelt lágyindítót amiből 3 vezeték jön ki. Azt hogy kell egy kapcsolóra kötni? Vagyis hogy kapcsol be a relé?
(#) Hp41C válasza pajti2 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Szia!

Nem vágtam még szét... De van elképzelésem, mi lehet egy PS2 mouse - USB mouse átalapítóban. Egy programvédelmmel ellátott vagy cél kontroller...
(#) granpa válasza rambo13 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Akkor sajnos zárlatos az eszköz, ha leföldeled, a biztit fogja lenyomni. Vagy elhajít, vagy leválasztó trafó.
(#) Addye hozzászólása Ápr 10, 2012 /
 
Sziasztok!

Lehet, hogy nem jó helyre írok, de valaki tudna segíteni abban, hogy hol tudnék szerezni/venni 0,1mm-nél vékonyabb tekercselő huzalt?
(#) SKY válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Értem. Még lenne pár kérdésem: ha néhány mV-os jeleket szeretnék felerősíteni, akkor a műveleti erősítők mely tényezői miatt keletkezhet hiba? Például az offszetfeszültség mértéke az erősítendő feszhez képest jelentősen befolyásolná az eredményt?
Valamint a 4066-os "elektronikus kapcsoló" alkalmas ezen néhány mV-os jelek kapcsolgatására?

(Kicsit és nagy áramokat kellene mérni lehetőleg ugyanazon söntön... minél pontosabban.)
(#) sastas01 hozzászólása Ápr 10, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy transzformátorom, aminek szeretném megtudni a bekötését. Csatolmányban van két kép. A secundert sejtem melyik lehet, viszont a primerről lövésem sincs.
(#) zolika60 válasza sastas01 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Pedig rá van írva. A 0V az egyik a 240V a másik kivezetése. a többi kisebb feszültségekhez van.
(#) Antennaman válasza sastas01 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Alul a 7-es és a 12-es kivezetés a 30V 2,3A
Következő: »»   1642 / 3974
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem