Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   175 / 399
(#) Gránátalma válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Valóban,*

Panel "hangszóróvédő tápfeszültsége : 15 V AC" "A modulon található LED-ek :
READY : akkor világít, amikor a hangszóróvédő reléje meghúz, ilyenkor az erősítő üzemkész állapotba kerül. CLIP : akkor világít illetve villan fel, amikor az erősítő eléri a csúcsteljesítményt."

Tehát Dc szint van a kimeneten, hibás végtranyó lesz.
(#) compaqamplifier válasza Gránátalma hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Saját magam által vettem bele az alkatrészeket, 2sc5200-t nem ellenőriztem le egyedül hogy jó-e de szerintem az a hibás. 2sc az még az elözö panelböl lett kibányászva.
(#) reloop válasza Gránátalma hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Pepe36 "színes" hozzászólásából nem derült ki, hogy működik-e az erősítő, vagy sem.
Nézegetem a védelem részt, de nem hasonlít a Giant különálló védelméhez, pedig annak a rajza fent van a védelem témában.
(#) pepe36 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
igen, a panelen Nállam is GPA 100-MF van feltüntetve.
Gránátalma hozzászólását is olvastam kettővel feljebb.. (köszönöm neki) Leirás szerint úgy müködik, és kattan amikot a tápot leválasztom... (relé visszaenged alapállapotba).

Kapcsolási rajz, esetleg ha volna valakinek megköszönném, ugyan is az a fránya ellenállás annyira elfüstölt, hogy nem látni az értékét, (vonalkódokat).
(#) pepe36 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
sajnos még én sem tudom hogy müködik e, most szeretném majd beüzemelni. (elméletileg igen) egy éve még müködött.
(#) soldier007 hozzászólása Ápr 16, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Segitségre lenne szükségem!
Megcsináltam 2db 100W-os QUAD panelt hídkapcsolásba össze raktam jóvolt minden kapcsolás stb. beállitottam a 2panel melegpontját is ahogy levan irva csak nem lehetett teljesen 0-ra állitani nem tudom hogy miért... Ettől eltekintve próbáltam müködött szépen és egyszer csak elkzedett recsegni utánna meg elhallgatott.. Mértem a végtranyókat meg a BD244eseket minden jó 1panelon átnéztem mindent minden alkatrész jó ... Ha valakinek vmi ötlete lenne megköszönném..
Csatolok egy képet is a hídkapcsolásról...
(#) reloop válasza soldier007 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Üdv! Az ígért fotó jó lenne. Ez a "melegpont beállítás" mit takar?
(#) soldier007 hozzászólása Ápr 16, 2012 /
 
Van az 5k-s trimmer potméter és a két panel +kimenetére kell kötni a hangszórót és addig kell tekergetni a potit amig teljesen elhalkul az erősítő.. csak hogy ezt nem lehetett beállitani hogy 0-án legyen
(#) reloop válasza soldier007 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Ezek szerint nem híd, hanem párhuzamos kapcsolásban működnek a végfokok.
A beállítás során, márpedig el kell hallgatni hangszórónak. Lássuk az ígért képet
(#) soldier007 hozzászólása Ápr 16, 2012 /
 
itt a kép

quad híd.rar
    
(#) reloop válasza soldier007 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Azt hittem a paneleket és a potit fotóztad le. Akkor inkább kérdeznék.
A poti milyen állásban volt amikor a teszt-hangszóró a leghalkabban szólt? Középen, vagy valamelyik szélső állásban? A két panel teljesen egyforma gyártmány?
(#) soldier007 hozzászólása Ápr 16, 2012 /
 
A poti közép állásban van ...Igen egyforma gyártmány a két panel
(#) soldier007 hozzászólása Ápr 16, 2012 /
 
De most a hídkapcsolás nem is érdekes mert kipróbáltam annyira nem jött be ..most a lényeg h müködjön a panel mert dupla tranyósra akarom megcsinálni...
(#) reloop válasza soldier007 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Ellenőrizd, a panelen a tápfeszültséget, eljut-e a lényegesebb alkatrészekhez, nincs-e fóliaszakadás. Utána mérj egyenfeszültséget a kimeneten.
(#) soldier007 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Átnéztem sehol nincs fólia szakadás mindehova eljut a tápfesz. nincs egyenfesz a kimeneten
(#) 769gregory válasza soldier007 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 1 /
 
Bocsánat !
Lehet, hogy tök hülyeséget kérdezek és feltételezek, de a hangszóró(hangdoboz,esetleg benne hangváltó, egyéb) nem lehet rossz? Vagy mérve se jön belőle semmi? Külön külön mindegyik elnémult? Ez nagyon gyanús úgy, hogy közben semmi nem füstöl, stb.
(#) reloop válasza soldier007 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Az erősítőd minden bizonnyal hibátlan. A bemenetén és a kimenetén levő eszközöket vizsgáld meg.
(#) soldier007 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Én az Ic-re tippelek h elszált de nem tudom hogy Lehetne kimérni az ic-t vagy valamit csinálni vele.....
(#) soldier007 válasza 769gregory hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Bocsánat! De ennyire nem vagyok kezdő hogy ne venném észre ha elszált volna a hangszóró vagy hangváltó...
(#) reloop válasza soldier007 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Nem tudok olyan félvezető hibát (bele értve az IC-t is) elképzelni ebben az erősítőben, amitől a kimenetre ne menne egyenfeszültség.
Szerk.: a pozitív tápoldali végtranzisztort leszámítva, de akkor a 47ohm füstöl.
(#) soldier007 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
De ha jók a végteranyók meg minden akkor csak az ic-lehet a baj... Nagyon nagyon nagyon halkan szól az erősítő de kb annyit mintha egy keverő Headphone kimenetre lenne kötve a hangszóró...
(#) reloop válasza soldier007 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Az IC aktívan részt vesz a kimeneti egyenfeszültség beállításában. Ha foglaltba van ültetve átcserélheted, de javulást nem várok tőle.
Ha egyáltalán hang jön az erősítőből, a biztató jel.
Most mindkét csatorna meghibásodott, vagy csak az egyik?
(#) soldier007 hozzászólása Ápr 16, 2012 /
 
Úgy van csinálva hogy 4db panel van és 2-2 össze van hidalva és mind a 4 nem szól ugyan az a baj lehet mind a 4nek...
(#) karaszbandi válasza soldier007 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Egy ilyen erősítőben előbb hal meg minden, mint a műveleti erősítő. Nincs mitől meghalnia, ha minden más jó!
(#) karaszbandi válasza soldier007 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Azért ilyen csodák ritkán vannak.
(#) reloop válasza soldier007 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Ennyien nem halnak meg egyszerre!
Vagy a jel nem jut a bemenetükre rendesen (ott volt bolygatva), vagy a kimenetük nem csatlakozik rendesen a hangszóróhoz (ott is volt bolygatva).
(#) soldier007 válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Nem tudom ugy emlékszem vmi 16V kell az ic-nek nekem 20V-ot kap mert a kimenő teljesitmény igy megnagyobbodott egy kicsit de eddig nem volt vele semmi gond amig csak 1-1 panel volt most hogy hidba kötöttem igy is szolt egy darabig de elkezdett recsegni kivágta a tápon a biztosítékot és azóta nem szól
(#) karaszbandi válasza reloop hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Meg egy kis méréstechnikai tudás sem ártana.
(#) soldier007 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
1panelt kivettem és külön vezetéken forrasztóttam rá a hangszórót is meg a bemenő jelet is azzal tuti nincs baj
(#) karaszbandi válasza soldier007 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
JAAAA. Akkor tessen megkeresni, hogy ki verte ki a biztit! Ha egy ilyen IC veri ki a biztit, az tuti, hogy előtte kalapot emel!
Következő: »»   175 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem