Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   130 / 244
(#) djcrash válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Szia milyen eros ez T-amp? 4dr* 2sc 5200 val nem lehet valami nagy ereje...

*Négy doktornak ha sportolnak is valamit, pedig nagy erejük lehet.
(#) sound.man válasza djcrash hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Azok csak párba járnak.
(#) V.Cs. válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
A PMP3000 kimenetei nem szimmetrikusak.

http://www.behringer.com/assets/PMP1000_P0566_M_EN.pdf

Csak nézd meg a gyártó oldalát...
(#) mraulajos válasza V.Cs. hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Tehát akkor ebből úgy vigyem rá a vonal kimenetet a szimmetrikus be menetű végfokra, hogy az XLR csatlakozón az 1-es 3-as lábat kössem össze, min ahogy egyébként is szoktuk? TA1050-es végfokról van szó.
(#) V.Cs. válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Igen!
Működni fog.
(#) V.Cs. válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
A Peavey nagyságrendileg jobb!
Próbálj szerezni Pro-12 vagy Pro-15-ös hangfalakat?*!
Mondjuk a PV-212 engem nem győzött meg, inkább vettem JBL-t.
Ha hangszórót keresel, Peavey Black Widow 15"-os...

*Azok nem falak.
(#) V.Cs. válasza bajtaig hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Magas: 100W 106dB/W max:126dB 1.2V
1-szer

Közép: 450W 100dB/W max.126.5dB 1.55V×1,122=1.74
0.7-szer erősítés

Mély:600W 98dB/Wmax.125.8dB1.73V×0.955=1.652
0.725-szeres erősítés
(#) V.Cs. válasza V.Cs. hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Elrontottam!!!
300W 106dB/W max:130.7dB1.2V
0,46-szoros

450W 100dB/W max.126.5dB 1.55V × 1,122 =1.74 0,96-szoros

600W 98dB/Wmax.125.8dB 1.73V × 0955= 1.652
1-szeres
(#) V.Cs. válasza V.Cs. hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Tehát a magasakat felére (Nem tudom, milyen a hangerő potija!!!) A közepekből egy picit le. Mélyek full-on.
Lehet, az aktív váltón kellene beállítani, mert ott dB-ben skálázva van...
(#) frissadam hozzászólása Máj 12, 2012 /
 
Helló!Bővebben: Link

A linken található driverrel volt már valakinek valami tapasztalata? Mekkora teljesítményt lenne képes elviselni?
(#) ozpecs válasza frissadam hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
A gyári adatlapon megtalálható, hogy mekkora teljesítményt bír elviselni, amúgy nagyon széphangú jó darab és magasra megy azaz 18-20 kHz-en is szépen dolgozik még, ez persze függ kicsit a tölcsértől is. Célszerű kb5 kHz-nél váltani ha megengedi a rendszer, kétutas hangfalban? persze lejjebb kell engedni, de akkor a terhelhetősége csökken erősen. Sok ilyet használtunk az egyik kedven típusom, sok reinkarnációja is van TONSIL, FANE PHD stb. A HK kis monitorládámban gyárilag is ilyen van FANE gyártmányban nagyon szépen szól. Amugy meg a teljesítmény érdekes dolog, mivel a magas ugye jóval nagyobb érzékenységü mint a legtöbb mélyközép, tehát passzív váltó esetén csillapítani is kell.

*Biztosan fal ?
(#) frissadam válasza ozpecs hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Akkor úgy kérdezem, hogy egy EV 15B mellett 1200W-os végfokkal hajtva , meg állná e a helyét hangszeres zene mellett színpadon?
(#) gamer000 válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
köszönöm szépen a válaszod, most már értem a helyzetet!
(#) hammer14 válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Szia

A kettő hangszórós ötleted több utas rendszerbe a hangváltód miatt lesz sajnos galibás! Gondolom nem aktív mély részleged van. Ha hangváltó tervezésbe nem vagy jártas minőségibb hangot kapnál 1db jó 30-as hangszóróval.
Sajnos bármit is fogsz csinálni valahol kell kompromisszum. A legjobb az lenne ha a nagy erősítő csak a mélyeket hajtaná egy aktív váltó párosba és akkor kötözhetnél sorba párhuzamba ahogy ép az erősítőd és a hangszóróid bírják. Az én javaslatom az ha olcsót akarsz és jobbat mint ami volt akkor h2000.nél nézz szét. Azokhoz legalább kapsz segítséget hangváltó ügyileg is. Ráadásul kérésedre 4-6-16ohmos kivitelbe is küldik ! A 90dB-nem tűnik soknak de a sal-ok meg mnc-is csak 87-88 körül vannak. Vagy a nagyobb 30-as tud 93-at!
(#) andras99 hozzászólása Máj 14, 2012 /
 
Van valakinek tapasztalata egy ilyen kínai csodával? mikrofon Az árából adódóan nem sok anyag lehet benne. Otthoni használatra lenne. (pl.:beszéd, karaoke)

andras99
(#) sound.man válasza andras99 hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Ne vedd meg. Ez nagyon szar, nem éri meg az árát. Tesztből vettem egy ilyet onnan tudom.
(#) andras99 válasza sound.man hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Köszi a választ. Ezek szerint olyan mint gondoltam. Csak kíváncsiságból, miért volt rossz? pl.:zajos? Amit még kinéztem az egy Gemini VHF-2001m<-Van valakinek tapasztalata vele?

andras99>
(#) sound.man válasza andras99 hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Igen, sistereg stb. Hangminősége a kínai mikrofonok szintjét se éri el. 5-10 centiről leesik egyből elhangolódik az egész annyira, hogy vissza se tudod hangolni.
(#) andras99 válasza sound.man hozzászólására (») Máj 14, 2012 1 /
 
És a Gemini VHF 2001m mikrofonnal van tapasztalatod?

andras99
(#) sound.man válasza andras99 hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Nekem nincs, de régebben láttam gemini vezetéknélküli mikrofont, de az nem dupla volt hanem szimpla. Dynacord cuccal hozták. Abba a felállásba nekem tetszett. Nem sistergett nem is vesztette el a jelet egyszer se.
(#) andras99 válasza andras99 hozzászólására (») Máj 15, 2012 1 /
 
Van valakinek tapasztalata ezzel a mikrofonnal? Bocsi, de sürgős lenne.

andras99
(#) mraulajos hozzászólása Máj 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Van az erősítőm hátulján egy kapcsoló, sztereó-párhuzamos, és híd kapcsolást funkcionált, de egyéb okok miatt ki van iktatva. Ha én 1 mono vonalat akarok vinni mind két oldalra, és kívül párhuzamosítom vezetékkel csatlakozókkal aszimmetrikusan a bemenetet, az úgy oké.? És hogy oldható ez meg hídban? Vagy az nem itt történik?
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Szia! Szimmetrikus bemenetnél csak fel kell cserélni a két ágat, máris fordul a fázis és lehet hidalni
(#) andras99 válasza andras99 hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Van valakinek a Gemini VHF 2001m mikrofonnal tapasztalata?
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Hali!
Ezt a hidalást egy kicsit konyhaibb nyelven légyszi. (esetleg rajz) A párhuzamosítást jól gondolom? Még mindig a TA1050-ről van szó. Köszi!
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
A kapcsoló biztos adja magát.
A párhuzamosítás nem a sztereo csatornák egyesítését jelenti, hanem egy bemenetre köti a két véget. Ha visszarajzolod a kapcsoló működését fény derül arra is Szükség esetén besegítek.
(#) andras99 hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Szerintetek valósak az adatok? Illetve van valakinek tapasztalata vele? hangdoboz

andras99
(#) ptesza válasza andras99 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Biztos ami biztos meghallgatnám, hogy szól az a piezó azokban a hangfalakban.
(#) ptesza hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
(#) szamóca válasza ptesza hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
A bótosok azért hívják így, (hangfal) mert az emberek így ismerik. Legalábbis ez volt a válasz arra, amikor néhány webáruházat megkerestem ez ügyben.
De az a borzasztó, hogy a "menő" hányend bótok is helytelenül használják, néhány ritka kivétellel.
Következő: »»   130 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem