Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   123 / 1679
(#) Medve válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 20, 2007 /
 
Azannya! Én is belekezdtem egy ilyenbe, léptetőmotorral, de közbe láttam, hogy nem a vasalásommal van a hiba...Közzétennéd a kapcsolást? Szét lehet égetni vele a szilikonhengert?

Ui: a nyák 1,5mm vastag. Nem kellett a két hengert széjjelebb húzni egymástól? Vagy a rugóerőt csökkenteni?
Amig bekapja a nyákot, nem csúszik el a papír?
(#) Topi válasza Medve hozzászólására (») Szept 20, 2007 /
 
Szilikon? Szelént akartál írni nem?
(#) Medve válasza Topi hozzászólására (») Szept 20, 2007 /
 
Neeem, szerintem itt a fixáló henger működik, ami a másoló "végén" van, ott egy gumiszerű henger van, gondolom szilikon...De Zsolti mindjárt megmondja a tutit!
(#) Topi válasza Medve hozzászólására (») Szept 20, 2007 /
 
Ja oké... hogy arra gondolsz... kicsit késő van már nekem, több napi nem alvás után
(#) zsoltee0001 válasza Frankye hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
köszönöm
amúgy nem egy nagy valami
1 du. munkája
üdv
(#) zsoltee0001 válasza watt hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
hi
lehet, hogy félreérthető voltam,
ez csak a vasalót helyettesíti
üdv
(#) zsoltee0001 válasza Medve hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
hi
léptetőmotorrral akartam én is de nem volt itthon kétirányba forgó, meg az is fontos, hogy az egész csigatempóval tudjon forogni (jól át tudja adni a hőt)
mivel a fixáló nagy hőmérsékletre lett tervezve ezért nem lehet szétégetni, ha megfigyelitek a jobb oldali részén látható a hőbizti, tehát védve van.
lehet a rugóerőn állítani, most teljesen fel van spanolva, egyáltalán nem csúszik el a papír, valamelyik hsz-be olvastam, hogy akkor jó a vasalás, ha a papír megpirul, na azt én most megcáfolnám, szerintem az egyenletes nyomóerőn van a hangsúly.
egyébként a préshenger nem szilikon, hanem gumi, tönkre csak szándékosan lehet tenni.
poénból kipróbáltam, egy ábrát nem nyákra, hanem egy bádoglemezra nyomtam rá, azon is jól megmaradt
ha érdekel a kapcsolása du. munkaután felrakom
üdv
(#) valve hozzászólása Szept 21, 2007 /
 
Ime egy arlista,.. (orizon)

arak.gif
    
(#) watt válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Azt hittem ráfénymásolod a rajzolatot!

De így is nagyon ötletes és sokkal jobb megoldás, mint a vasaló! Gratulálok!

írod:
Idézet:
„szerintem az egyenletes nyomóerőn van a hangsúly.”

Ezzel max egyetértek. Ezért használok nyomógörgőt a nyák átmelegítése után. Nem is a papír oldalról melegítem! Sokkal tökéletesebb lesz!
(#) JZoli válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Szia! Szerinted régebbi lézernyomtatóból is lehetne ilyet csinálni, mivel nem nagyon férek hozzá fénymásolóhoz?
(#) Topi válasza JZoli hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Én multkor láttam egy ipari nyákgyártási technológia házi megvalósítását. Ez pedig nem más mint a szitázás. Ugye szitafilmmel viszik fel a nyákra a rajzolatot.
Ez egy svéd oldal volt, ahol hobbiként az illető összerakott egy ilyen szerkezetet. Nem látta valamelyikőtök ezt az oldal még? Nem tudom mi volt a címe, és nem is találom meg...
(#) watt válasza Topi hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Ez engem is érdekelne. El nem tudom képzelni hogyan működik a szitanyomás, pedig már láttam is.
(#) zsoltee0001 válasza JZoli hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
hi
persze, hogy meg lehet csinálni, ha a fixáló komplett egységként kiszerelhető nyert ügyed van , max nem A3 as hanem A4 es.
viszont a fűtéssel csínyán kell bánni, van ugyan bennük hőbiztosíték, de én már láttam teflonhengert összeégni a préshengerrel
üdv
(#) mokus válasza Topi hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
A szita és a hozzá való festék örömlánydrága!!! SZVSZ 5 szita legyártásának árán vehetsz egy használt lézernyomtatót tele tonerrel...
Igaz, hogy nagyon jó minőségű nyákot lehet vele csinálni...
(#) Topi válasza mokus hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Én tudom hogy működik a szitanyomás, nagyon jó módszer, láttam már ilyen fényérzékeny emulziót egész olcsón egy literes kb 1500Ft. Tekintettel arra, hogy ennél a technológiánál nem kell fotolakk, nem kell semmi más, csak a nyers tiszta fóliára ráhúzod a lakkot megéri az biztos.

Szerk: A folyamat a következő. Kell a selyem, vagy szita. Erre felviszed a fényérzékeny emulziót. Hagyod hogy megszáradjon. Ezután kinyomtatod fóliára a nyákot. Megvilágítod a szitára felvitt emulziót.
Ahol fényét kapott, ott nem lemosható. Ahol nem kapott fényt nem rögzült, így sima vízzel lemosható. Így lényegében a szitán a nyák inverze lesz. Ezután szita alá teszed a nyákot. Sima lakkot keversz be, egy ügyes kis L alakú eszközzel egyenletesen ráviszed, majd megvárod míg megszárad. Ezután már mehet is a savba. A végén pedig H100-as higítóval leszeded a megmaradt lakkot.
(#) Topi válasza Topi hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
További előnye persze, hogy a pozicíó szitához és a forrasztás gátló lakkhoz is megvannak az eszközeid utánna.
(#) zsoltee0001 válasza Topi hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
hi
a szitanyomásnak nem csak nagy tételben van értelme?
(#) gerry válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Annó én is beleakartam fogni szitázgatásba, de idő no meg piz hiányában, nem sikerült. De a budafoki úton van egy cég, ahol lehet mindent venni, sőt le is gyártják komplett a szitát is, ha viszed a filmet, Otthon meg csak nyomatni kell a paneleket 1000 számra .
Hát igen, úgy éri meg a játék ha 1 panelből többet gyárt az ember.
(#) Topi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Hát pl. 10 db-nál már simán megéri... Alatta normál fotózás...
(#) MPi-c válasza Topi hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
(Kicsit off-ba ment a dolog) Bocs, de még én is hozzáteszek:
A RT 1986-os évkönyvében találhattók leírást a NYÁK amatör sorozatgyártásáról szitázással.
(#) Frankye válasza MPi-c hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Kösz a tippet! Mindjárt meg is keresem, asszem megvan!
(#) Kovidivi hozzászólása Szept 21, 2007 /
 
Készítettem egy hangfalat az albérletbe. A hangszóró 20 centis, videoton. WinISD-del számoltam ki a doboz méreteit, és meglepően szépen szól!45Hz-re és 40literrel számoltam (tudom, hogy kicsi, de így is nehézkes lesz cipelni (természetesen szétszedve)) Már csak egy subszűrőt kell keresnem hozzá... Topi: nem kerestél régebben egy ilyen kutyát?(lsd. csatolmány)
szerk: Igen, lesz rajta rendes hangfalcsatlakozó
(#) huhuu válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
gratula a hangfalhoz!

kicsit offolok:
itt lehet ilyen kutya meg hasonló retro cuccokat kapni:
Bővebben: Link
(#) Kovidivi válasza huhuu hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
köszi
(#) zsoltee0001 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
hi
jó kis hangfal, de nem túl ritkán vannak csavarozva
a szomszéd gondolom örülni fog neki?
(#) Kovidivi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
"a szomszéd gondolom örülni fog neki?"- van egy nagytesója is (na annak nem örül a szomszéd lásd mellék).
Sztem elég a csavar mennyisége, mert elég erősek az oldalai, és masszívan állnak. már csak le kell 100%-osan légszigetelni (addig nem akarom, míg meg nem lesz a fix helye (városilag), aztán lehet vele döngetni

Kép004.jpg
    
(#) Zenner válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Az jó lesz! azért ugy megnézném a szomszéd arcát amikor megszólal a "kicsike"
(#) Kovidivi válasza Zenner hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Nem vagyok én se öngyilkos, se közellenség típus +-16voltról tda2052-vel 20-30Wattal fog dorombolni, de sztem sose lesz felhangosítva maxra...
(#) Müszi hozzászólása Szept 21, 2007 /
 
Elkészült a VF3 30W MOS-FET mono végfokom.
Beszéljenek helyettem a képet.
Köszönet MARCIBÁCSINAK a dobozért a dobozért
(#) Márk válasza Müszi hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Huh! Hanyadik VF3 ez? Amúgy jól néz ki.
Következő: »»   123 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem