Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   205 / 274
(#) bencikusz válasza Dedave hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Erősítőhöz nem szokás stabil tápot használni. Gondolom hogy valami 78xx-es stabilizátor ic-t használsz. Azzal csak az a gond, hogy max 1A-t tud leadni, míg az erősítőd ennél 3X nagyobb áramot is képes lenne felvenni. Én a helyedben kiszedném a stabilizálást, és egy rendes puffermezővel valamit a kondik lába közé tett 100n-os kerámia kondival állítanék elő kellően szűrt tápfeszt.
Miden jót.
B
(#) Dedave válasza bencikusz hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
rosszul írtam, igen egy ideig stabilizált tápról ment, aztán csináltam neki egy nagyon alap lm317-es tápot, mert az atx-es buheratáp elég zajos volt neki. de mitől lett hirtelen ez a fülbeszökő minőségromlás? nem tud valaki tippet, hogy mit kéne kicserélni?
(#) Lacaboy válasza bencikusz hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Nem szokás,de jobb dinamikát lehet elérni vele, nekem legalább is jobban tetszik így, egy egyszerű zeneres áteresztő tranyós stabilizátor csak javíthat rajta. Igaz az én erősítőm rendes tranyós nem TDA.
(#) reloop hozzászólása Júl 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Az adatlap ajánlja, hogyan szabaduljunk meg (a tényleg bosszantó) TIM torzítástól. Korlátozzuk a bemeneten a jelváltozási sebességet.
Ehhez hozzá csaptam még az átviteli szávszélesség korlátozását, hogy némi fázis siettetéssel javítsak tovább a tranziens viselkedésen. A csatoló kondenzátor utáni visszacsatolást Highand vette fel, az ott ajánlott megoldásomat alkalmaztam ebben a kapcsolásban is.
A tervet mellékelem. Ha valamelyikőtök foglalkozott már ezzel, szívesen venném a tanácsát megépítés előtt.

TDA2030_5.GIF
    
(#) reloop hozzászólása Júl 9, 2012 / 2
 
Válasz híján magam láttam neki a kapcsolás tökéletesítésének. A test átkerült virtuális hideg-pontra, melyet - a korábbi elképzeléseimhez képest - javított áramkör tart féltápfeszültségen.
Bevallom őszintén kutyából nem lesz szalonna, de...
... lesz egy rendkívül alacsony zajú, elfogadható hangú, jól hallgatható erősítő. Nincs az a mélyhang ami zavarba tudná hozni, és csillapodott a karcos hangzás az alapkapcsoláshoz képest.
A rajzon illetve a fotón látható áramkörhöz csak egy szekunder és egy egyenirányító híd szükséges, a pufferelést a 2db 2200µF kondenzátor elvégzi. Az erősítő van olyan jó, hogy megérdemli a csatornánkénti külön tápot. Nálam 2x24V-os Puskás trafó fogja kiszolgálni a két csatornát.
A megépítés kalandos volt: a tápfeszültséget fokozatosan emeltem és 30V-nál az egyik (bontásból származó) 1N4001 zárlatba futott. Az IC akkorát robbant, hogy a leváló darabkája megsebesített. Legközelebb jobban beöltözök ilyen veszélyes kísérlethez.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Jelezném még, hogy a ki és be-kapcsolás teljesen tranziens mentes.
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Szia!
A tápellátás itt is hasonló mint az egytápos tda 7294-nél ?
Tetszik ez az átalakítás, lehet hogy ki fogom próbálni. Én nagyon szerettem a hangját a kis tda-nak. Csak aztán a barátnőm elkunyizta
Minden jót.
B
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Erőltetem ezt a vonalat A kettős táp a töltés pillanatát leszámítva ugyan ilyen, csak épp akkor szedi magát össze nem-kívánt jelekkel.
Az R6, C6 és az R9, C7 volna itt a forradalmi változtatás
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Igen, láttam több turpisság van itt mint a táp megdolgozása.
Lehet hogy én is megcsinálom.
Bár most tettem fel egy képet a ki mit építettbe, azzal nagyon szemezgetek...
Minden jót.
B
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Azt majdnem elfelejtettem, hogy alacsony impedanciáról kell meghajtani. Hangkártya, 1-5k potenciométerrel.
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
És a kivezérelhetősége változott?
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Az érzékenységéből vettem el jócskán. A 12Veff kimeneti feszültséghez (18W/8ohm) 520mV bemenő jelet igényel.
(#) Leadtek válasza reloop hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Szia!
Nagyon kíváncsi vagyok az áramkör működésére a valóságban, illetve szimulátorban is így arra gondoltam megépítem. Megrajzoltam az áramkört Tinában pontosan úgy ahogy a rajzon van. A kimeneten 477nV jelenik meg a bemeneti jeltől függetlenül, nem tudom miért. A nyáktervben megpróbáltam visszarajzolni az alkatrészek értékeit, miközben észrevettem egy hibát ha lehet annak nevezni. Az R9 és C7 megvan cserélve. Ez szándékos?
(#) reloop válasza Leadtek hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
A kimeneti feszültség nálam is annyi Tina-ban, a gyakorlati érték 0,6mV.
A C7, R9 sorrend közömbös. Mivel fázis-azonos jel kerül C6, C7-re és elég nagy testűek, igyekeztem őket egymástól távol tartani a NYÁK-on.
Tegnap ez muzsikált mellettem, hangkártyáról hajtva. Úgy érzem ebből a költségkeretből igen nehéz ettől jobb hangú erősítőt építeni. Azért dolgozom rajta, remélem hamarosan azt is be tudom mutatni.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Júl 11, 2012 / 1
 
Kapott az áramkör áram-visszacsatolást, R12 0,4 ohm. Nagyon érdekes és nagyon tanulságos kísérlet. Egy vezetékkel megoldottam a visszacsatoló ellenállás rövidrezárási lehetőségét, így könnyű volt a kétféle hangzást összehasonlítani.
(#) mezei dávid hozzászólása Júl 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Kérem segítségeteket a rajzon látható TDA2030 megépítettem de ezen a rajzon nem volt potméter feltüntetve.Hová lehet be építeni jelöljétek be legyetek szívesek.
üdv: dava
(#) mezei dávid válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Köszönöm a választ.
üdv:dava
(#) mezei dávid hozzászólása Júl 15, 2012 /
 
Szia Zoli! Megkérdezhetném hogyan lehet javítani a basszus hangon,egy kicsit gyenge.
üdv:dava
(#) reloop válasza mezei dávid hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Szia! Lehet elnézek valamit, de nekem az IC és a poti lábkiosztása szokatlan.
(#) mezei dávid hozzászólása Júl 15, 2012 /
 
Sziasztok!
A képen látható egyik rajz az elnyűhetetlen erősítő a másik képen látható panelt kaptam egy barátomtól Én úgy nézem majdnem ugyan az a kettő.Azt szeretném kérdezni ,hogy beindulna -e 20v ról így magában előerősítő nélkül és milyen lenne teljesítménye.
üdv: dava
(#) mezei dávid válasza reloop hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Igen .lehet szokatlan de elég szépen adja a hangot magasan a basszus egy kissé gyenge.
üdv:dava
(#) reloop válasza mezei dávid hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Így kötném a potit. Az IC lábak nekem másként vannak hajtogatva (A mély hangok szempontjából ez közömbös)

Poti3.jpg
    
(#) moonfang hozzászólása Júl 18, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy valaki tudna nekem ehhez a leíráshoz/kapcsolási rajzhoz Bővebben: Link beültetési vagy nyákrajzot adni? Hálás lennék érte
(#) kadarist válasza moonfang hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Szia!
Itt egy rajz, nyáktervvel kiegészítve: Egytápos TDA2030.
(#) gerismith306 hozzászólása Júl 19, 2012 /
 
Sziasztok!

TDA2030 as végfokot majd 9v-os elemmel szeretném meghajtani. Tehát a 9v-os elem az single power supply, vagy split power supply ? Datasheet alapján csinálom és ott ez a 2 féle van, és aszerint kellenének az alkatrészek!

Köszönöm
(#) reloop válasza gerismith306 hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Szia! Single.
(#) kadarist válasza gerismith306 hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
A 9V single-ben kevés a 2030-nak. Használj két elemet és akkor a split is jó lesz.
(#) mindenes válasza gerismith306 hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Ha elemes táplálást szeretnél alkalmazni inkább a TDA2822M ajánlanám , a 2030 áramfelvétele vezérlés nélkül 100mA körül van ezt nem árt tudni..Üdv. Sanya.
(#) gerismith306 válasza mindenes hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Köszönöm mindenkitől a gyors választ!

Vezérlés alatt potmétert értesz?
(#) mindenes válasza gerismith306 hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Úgy is lehet mondani, jel nélkül gyakorlatilag ennyi az áramfelvétele, ami 9 voltnál már nem kevés...
Következő: »»   205 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem