Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   924 / 1681
(#) Mybuster válasza zenetom hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Köszi! Igen az az . Ő de csak szerintem elírtam
(#) andras99 hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Sziasztok!
Mostanában építhetnékem volt, s mivel kezdő vagyok elkészítettem a kezdő kapcsolásokból egy két LED-es villogót. Tegnap a NyÁK-ot csináltam, ma pedig vettem alkatrészeket és beültettem. Elsőre indult!
Ez életem második NyÁK-ja, így kicsit csúnyácska lett, ezt nézzétek el nekem. Ja, meg forrasztani se tudok szépen. :no:
Videó

Bocsi, a képek és a videó is telefonnal készült.

andras99
(#) Abukodonozo válasza andras99 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Bárcsak az én első (második ) nyákom is így nézett volna ki! Ne viccelj, nagyon szép lett, csak így tovább!
(#) vicsys válasza andras99 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Gratulálok, csak így tovább!
(#) uli hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Hali!
Készülget egy stopper a sportegyesületem számára. Le akarjuk mérni pontosan ki mennyi idő alatt futja a 40 yardot. A videón az látszik, ahogy kipróbálom hogy működik az msp430 egy 4511-essel. Nemrég kezdtem el foglalkozni az msp430-cal, egyelőre tetszik Készül még hozzá két infrakapu, most a gombok helyettesítik. Valamint kap még egy kis tápegységet, hogy 9V-os elemről is működjön. A kijelzőt már belefaragtam a doboztetőbe, hamarosan az egész nyákra kerül
(#) Mybuster válasza uli hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Érdekes,nekem tetszik.Én is most foglalkozok az MSP430 al. Érdekel hogy fog majd kinézni.
(#) kaqkk hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
SMD? DIP ? IC? TIC-TAC? Ma raktam össze egy smd pic18f252 höz csatlakozó felület dip foglalathoz .
a tic-tac doboz mechanikai védelem , tulajdonképpen programfejlesztéshez készült ,a pk2 fejlesztőpanelhoz
(#) saraha hozzászólása Júl 28, 2012 /
 
Üdv.Elkészültem végre az LCF/EsR mérővel.
Akksisra csináltam így praktikusabb...Elég pontos megbízható kis kütyü lett,egy ISOCAL mérőkészülékhez próbáltam kalibrálni kisebb nagyobb sikerrel.A pontosságával abszolut meg vagyok elégedve.
LCF/Esr mérő
(#) Zoli_bácsi válasza iamrob hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Nem, nem túlozzuk el. Tényleg remek munka. Remek darab.
(#) Doszpot válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Nagyon ötletes! Ezzel a módszerrel szinte minden SMD IC-hez lehet DIP-tokos átalakítót készíteni! Ezt az ötletet már "el is tettem" magamnak. Köszönöm, hogy megmutattad. Én a tictac-os dobozt nem tettem volna rá, de a hiba biztos nálam van... a védelmi szempont egyébként érthető.
(#) CHZ válasza saraha hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Úgy látom, ez már az új, 4.01C verzió.
Én is most váltottam erre, sokkal jobb mint az előző.
Jobb mint az LCM3. Számomra az LCM3, kapcsolók gyenge minősége miatt hosszútávon nem igazán használható (ESR mérésnél).
Az új LCFesr műszer nagy előnye, hogy ESR mérésnél a kapcsoló kontaktusait kikerüli, így nagyon stabil az ESR 0 pont beállítása. Kalibrálása nem annyira egyszerű, de nagyon pontosan beállítható.
(#) soos csaba hozzászólása Júl 28, 2012 /
 
Sziasztok, na végre el készült a nagy Quad fényem is, ugyan azzal az Ütem vezérlővel amit be mutattam a Diszkófények Házilag nevezetű topikban. Tökéletesen működik ez a két motoros elektronika, meg vagyok vele elégedve!. Na de beszéljenek a képek.
(#) vicsys válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
A 3-as képen meg a darázs- Balázs befigyel...
(#) saraha válasza CHZ hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Az LCM3-at nem ismerem.Igen ez is a C változat.Nekem viszonylag könnyen ment a kalibrálás mert egy ismerősöm segített abban,hogy a munkahelyén használhattam egy kicsit a sok százezres műszerüket,Sz.fehérváron egy nagy cégnél.Így azt mondhatom ez a projekt rendkívül megérte az árát és a ráfordított időt mert egy remek műszerhez jutottam.Csak ajánlani tudom mindenkinek.
(#) soos csaba válasza vicsys hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Ja igen, ott dongót a kis pofátlan, tele vagyok velük az udvaron, a csaphoz járnak inni.
(#) norby_torok hozzászólása Júl 28, 2012 /
 
Hello
na akkor dicsekedjek mar enis ,megepitettem eletem elso erositoet vf2 270w az elso modulala volt egy kis problemama de orvosoltam ( ne hasznajatok ic foglalatot erositokbe nalam nagyon csunyan csinalt) . Az erosito lelke egy 600w toroid trafo 62v x 2 valtoaram ez pufferelve 2 db 10000 uf/ 100v plusz meg van keto db 1uf/400v condi ez a tap. A hangfalrol csak anyit hogy van benne egy SPA3040 mely kozep a saltol es egy DP35 tweeter plusz meg egy ketutas hangszuro ugyancsak a saltol HVP28. De amugy beszejenek a kepek.
(#) dudassandor1 válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Gratulálok! Szép lett!
Meglepődtem mikor megláttam a képeid, mert kísértetiesen hasonlít az enyémhez!
(#) dudassandor1 válasza norby_torok hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Ügyes! Biztosan jó a hangja is!!
Észrevételeim:
A táp kicsit kevés lesz szerintem, ha a trafó összesen 600W (2*300W)! Gondolom 8 Ohm-on járatod a tápfeszültségből ítélve.
A puffert szinte biztosan duplázni kellene, elférne egy h.sz. védelem is, illetve egy lágyindító. (nem oldja le a hálózati megszakítót néha?)
(#) soos csaba válasza dudassandor1 hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Szevasz, köszönöm!, Tegyél már fel egy képet a tiedről is hogy lássam mennyire hasonlít, vagy egy linket ahol már meg van. Kösz. Te is otthon csináltad saját kezűleg?. Neked milyen elektronika vezérli a motorokat?.
(#) norby_torok válasza dudassandor1 hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Meg ahalozati megszakitoval nem volt gondom h.sz. vedelemre, meg lagyinditora enis gondoltam de nem tudom h mijen lenne jo. Otleteket szivesen fogadok. Az egyik modullal amit masodjara csinaltam azal van valami gubanc mert nagyob hangeronel kicsapja a bisztositekot es onantol kezdvea feteknek any mar harmadjara cserelem oket. meg nem nagyon volt idom h jobban atnezem. Hangositas celokra keszult kisebb hazibulikba.
(#) dudassandor1 válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Ígérem teszek fel képeket róla, de jelenleg tőlem 100 Km-re pihen lecsomagolva egy padláson. De amit járok arra, elhozom és felteszem ide! Az elektronikát is és a lámpát is magam készítettem házilag. A vezérlő elektronika és a lámpa is kb. 16 éve készült. Talán egy papírformátumú rajzom van róla.
(#) dudassandor1 válasza norby_torok hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Szia! Ezeket javaslom, nálam tökéletesen működnek!
(#) soos csaba válasza dudassandor1 hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Teszel majd fel egy rajzot a vezérlő elektronikáról?. Kíváncsi vagyok neked milyen van benne.
(#) koboraram1221 hozzászólása Júl 28, 2012 /
 
Sziasztok, ma sikeresen befejeztem az erősítőmet, melynek egy kiszupárt CD-ROM ad othont. TDA 2005 lakik benne 2*10W szinte falat bont :yes:
(#) dudassandor1 válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Megkeresem, beviszem gépbe és felrakom!
(#) zoly15 válasza norby_torok hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Első erősítőnek szép! De úgy látom nem hallottál még a hangszóró védelemről és a csillagpont földelésről...
(#) borvendeg válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Szép, de a D-sub csati sem éppen hangfrekire van kitalálva...
(#) zolika60 válasza koboraram1221 hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Nem látok benne biztosítékot sem és a légszerelt diódák elég zárlatveszélyesek. Nehogy aztán füsté váljon a munkád. :szomoru1:
(#) zoly15 válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Bár nem én vagyok az építő nekem címezted (tudom, csak véletlen) nekem is feltűnt az a csatlakozó...
(#) BEMcorp válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Gondolom csak ez fért el a hátlapon már (illetve ez volt otthon 'raktáron')
Régebben én is csináltam ilyen McGuyver megoldásokat, csak aztán győzd hozzá csinálni az átalakító kábeleket...
Következő: »»   924 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem