Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   815 / 1385
(#) gulasoft válasza eyess hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Ha erősen fogja, akkor elég.
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Aláfeszíteni próbáltam , hogy mennyire fogja , de nem akart megpattanni sehol.Gondolom jól megfogta , mert szépen aláment mindenhol a cin .És a vízi ónozáshoz mit szólsz neked van még?
(#) eyess hozzászólása Aug 21, 2012 /
 
Helyesbítést szeretnék eszközölni , illetve a mundér becsület miatt.
Mert ugye nem igazán jó lett a nyák ,és kifogásoltátok , de szeretném ezt pótolni, nehogy ez rontson az összképen.
Két kép az egyik kb eredeti méret a másik 2400 Dpi be lett szkennelve, és még kinagyítva.

Gulasoft , és Janikukac azt hiszem valami ilyesmire gondoltatok ugye?

Ja még egy a keresztvonalak azért olyanok , mert eagle ban nem figyeltem rá , és némelyik mellé ment egy kicsit , de a padek szépek.
(#) Lacko12 hozzászólása Aug 21, 2012 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy ti forrasztás után mivel szoktátok átmosni a nyákot hogy lejöjjön az esetlegesen szétfröcskölt gyanta? És ha véletlenül rányúltam a vezetősávra forrasztás közben akkor utána ne csapja ki a korrózió?
Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) blackdog válasza Lacko12 hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Legolcsóbb a denaturált szesz. Ezzel szépen lemosod majd lefújod vagy valamilyen védőlakkal Bővebben: Link vagy szépen átónozol mindent.
(#) Lacko12 válasza blackdog hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Ónozni forrasztás elött szoktam és utánna pedig denaturált szeszben feloldott gyantát szoktam rákenni a panelra ecsettel.
Csak most véletlenül rányúltam a vezetősávra és látszik is rendesen hogy ott szennyezett és nem szeretném ha késöbb nekiállna a korrózió szétterjedni.
Köszönöm a gyors választ.
(#) blackdog válasza Lacko12 hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Rendesen ónozott réz nehezen fog oxidálódni. Én kémiai ónozót használok forrasztás előtt, de néha bizonytalan a hatása.
A szeszben oldott gyantát kifejezetten utálom, de izlések és ....
Olcsó megoldás az átónozás vagy lakk amit linkeltem.
(#) Lacko12 válasza blackdog hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Az átónozást is lehet kémiai ónozóval csinálni? Mert én is azt használok és ha igen akkor milyen technikával?
(#) janikukac válasza eyess hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Nem rossz. Lehet, hogy már túl alacsony a hőfokod, és az gond.
(#) blackdog válasza Lacko12 hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Bővebben: Link
De én fizikailag átónozóm, ha kell. A legtöbb esetben csak lakk amit linkeltem.
(#) Lacko12 válasza blackdog hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Igen én is ezt használom forrasztás elött. Szóval ha végeztem a forrasztással és denaturált szesszel átmostam a panelt akkor ezzel az ónnal ugyanúgy ónoztassam be a vezetősávokat?
(#) _vl_ válasza Lacko12 hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Idézet:
„akkor ezzel az ónnal ugyanúgy ónoztassam be a vezetősávokat?”

Szerintem nem fog menni. Ez az ónozó csak a vegytiszta rézfelületre tud feltapadni. Forrasztás után nemigen fogod tudni ilyen szinten megtisztítani.
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Én nem értem és nem tudom, hogy milyen ellentétek vannak a háttérben, de amit eyess vasalással azt szerintem csak az kritizálja aki utána csinálja vasalással.
Személy szerint még 0,4mm sávnak sem merek nekiállni UV levilágítással. De megcsinálom majd.
Szóval tény, hogy nem a legtökéletesebb, de prezentációnak tökéletes!
(#) blackdog válasza Lacko12 hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Nem.
Forrsztás előtt kell használni a kémiai ónozót. Utána vagy lakk vagy kézzel szépen átónozod.
Minden más megoldás költségesebb.
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Nem kritizálom, nem értem miért gondolod, de ez a te dolgod. Nem is lenne szép , ha kritizálnám, mert én is az ő technikáját alkalmazom, és nagyon vékony vezetőket is ki tudok vasalni, kb amilyenek ő.
(#) janikukac hozzászólása Aug 21, 2012 /
 
Eyess: feltudnál rakni nekem egy file-t, amin az a bizonyos BGA rajzolat van ? Ha lehet olyat, ami az egész lapot beterítő mennyiségben van, hogy többször tudjak próbálkozni, és ne kelljen sok lapot felhasználnom?!..

Üdv!
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
[off]
Tudod: kinek nem inge nem veszi magára
Én csak próbálom összeraki az olvasottakat és te szóltál hozzá utoljára így erre válaszoltam. Továbbra is az a véleményem, hogy aki 0,4mm vagy még kisebb vezetősávot készít vasalással az mazoista és nagyon elszánt a technikával kapcsolatban.
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Fotóval, és vasalással is 0,3-at lazán meg tudom csinálni. Nem csak dry-al, p20-al is. Lsd: Bővebben: Link Ezt még régebben követtem el, p20-al. Valamelyik nap szintén 0,3-ast vasaltam, kijelző láb közé, és semmi zárlat. És még lejjebb tudok menni. Ez csupán a sok gyakorlás.
Üdv!
(#) Lacko12 válasza blackdog hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Értem az ónozást értettem félre mert kémiait hittem a fizikai helyett elnézést.
Már értek mindent és köszönöm a gyors válaszokat és a segítséget
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Aug 21, 2012 1 /
 
Látod én nem vagyok ilyen bátor. Főleg mert idő is kevesebb. Próbálok biztosra menni ezért én UV párti vagyok. Persze hibák itt is akadnak.
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Egyébként hibátlan megpróbáltam géppel lefényképezni.Csak olyan közelről , csak a szkenner tudja , mert a gép nem tud olyan közelre zoomolni , hogy szép éles legyen.De feltettem.

Janikukac : Pillanat , és felteszem neked a BGA át.

Blackdog : Nem vagyok mazoista csupán a minőségre törekszem , és próbálom átadni is . illetve valóban ki szoktam tartani egy dolog mellett, amíg az nem olyan amilyennek szeretném, hogy legyen.És nem árt ha az ember tudja , hogy hol van az a határ amit még meg tud csinálni ez egyben jó érzés is .A határ a csillagos ég.

kép.jpg
    
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Én is az UV mellett vagyok igazán, de elfogyott a fóliám, és a vasalás gyorsabb.
(#) janikukac válasza eyess hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Kössz szépen !
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Vasalás gyorsabb???
5 perc a levilágítás és hagyományos fénymásoló papírt használok. Nem veszek fóliát. Mindezt A3 méretig.
(#) szaky27 hozzászólása Aug 21, 2012 /
 
Sziasztok!
Átszeretnék állni a hidrogén-peroxid+sósav összeállításra viszont ott probléma merült fel hogy fodrászkellékes azt mondta hogy már nem gyártanak 30%-ost csak 18%asat és abból is csak ilyen krém formába tudott volna csak adni.
Kérdésem az lenne hogy a 18%os is elég? Meg fodrászkellékesen kívül hol lehetne beszerezni?

üdv
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Parancsolj , de ha ezt mind kinyomtatod hát mindegy te tudod.

Blackdog : Nem vitatom én a dryt , mert jó az is , de ilyen kis méretekben még nyomdai fóliás levilágításnál sem biztos , hogy jó lesz .Nem is a maszk miatt hanem az előhívó könnyen roncsolja már ilyen vékonyságban a vonalakat , és még ott a maratás is .Tudom gyárakban stb így készül , de az teljesen más gyártási technológia, még ha valamilyen szintem egyezik is .
(#) pluto válasza szaky27 hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Szia!

Nem igaz, gyártanak. Keress valami jobb vegyszerboltot. Ha fővárosi vagy, Azúr Vegyszerbolt, József krt. De ezt már vagy 1000-szer leírták.
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Ja, aztán elő kell hívni, a dryt először fel kell laminálni. Szóval.... Amúgy 12 s világítok.

Eyess: Nem akarlak ugráltatni, csinálnál egy olyat, ami nem pixeles, és mondjuk 3, max 4 van egy sorban, sokkal ritkábbra, ennyit sose fogok levasalni, nem gondoltam, hogy ilyen sok lesz. Bocsi!
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Teljes lapot kértél na de várj , akkor pillanat , és kész.
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Előre lakkozott nyákot használok. A levilágítás 5-8 perc alatt megvan. Az előhívás max. 2 perc. Így max. 10 perc amiből garantáltan 8 percte másra fordítok és nem fárasztom a kezem.
Majd, ha nyák mellett pelenkát, bugyit, zebkendőt és egyéb marhaságot is kell vasalnod akkor rájössz, hogy szép-szép a vasalás, de mennyi mást is lehet helyette tenni.
Következő: »»   815 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem