Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Témaindító: Müszi, idő: Okt 19, 2006
Témakörök:
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
A MM-es kérdést szerintem nem az dönti el, hogy ki melyiket szereti jobban használni, hanem az hogy mit és hogyan mérünk. Mivel a legtöbb mérésnél egy hobbistának nem az a legfontosabb, hogy ezred pontossággal mérjen. (A legtöbb esetben a tizedes pontosságú mérés is teljesen kielégítő .) Ezt pedig még a gagyibb MM-ek is tudják pár kHz-es tartományon belül. A deprez műszer akkor nagyon szuper, ha rövidtávú jelváltozásokat vagy a jel változásának irányát akarjuk egyszerűen megfigyelni. Az elsőre a DMM-ek teljesen alkalmatlanok, a másodikra nem annyira, de nehézkesebben észrevehető, mint a deprez műszerek esetében. (Ezért kell mindent oszcilloszkóppal mérni. ) Egy szó, mint száz mindennek megvan a maga előnye és hátránya.
Üdv.: Miki
Üdv! Szépek az analóg műszerek, a digitálisakkal meg pont úgy vagyok, mint Te. Mondjuk, én a filléreseket már rég kidobáltam. Csak egy Metex 4640A és egy Maxwell 25210 van használatban. Van még a fiók mélyén Metex P10, de az inkább játékszernek való.
Sziasztok én most vettem Bővebben: Link
ez pedig a kicsi: Bővebben: Link Maximálisan meg vagyok velük elégedve!
Szia. Otthonra ezek több, mint jók! Gratulálok!
A kínai műszereket kivéve "örökölt" darabokról tettem fel a képeket, tehát nem azért vannak nálam ezek a műszerek, mert én ilyeneket szerettem volna venni.
Idézet: „Az én digit. multim 40VDC-ig 0,025% pontos és AC mérésnél 400 kHz -ig 2% alatt van a mérési hiba. És erről jegyzőkönyvet is adtak. Bár ez a multi nem az 5-6e forintos kategória.” És ahogy ma utánanéztem, még csak nem is az 50-60e Ft-os... Típus/kép, csak a kíváncsiság kedvéért? Amúgy bankimajki fogalmazta meg talán a legjobban. Nekem alapvetően DC feszültség ill. ellenállások mérésére kell a multiméter. Ezekre meg jó a gagyi kínai is. Számomra a lényeg, hogy gyorsan és hiba nélkül leolvasható legyen a kijelzett eredmény. És lehetőleg legyen automatikus méréshatár-váltás, mert nincs kedvem állandóan tekergetni a műszer gombját. (Ez egyébként se tesz jót a mechanikának.) A digitális áramkörökben való méricskéléshez meg csak egy Omszöv által gyártott level checkert használok. Majd teszek fel képet erről is. Nehezen tudom elképzelni, hogy erre a célra létezik nála egyszerűbben leolvasható "műszer".
Köszi nem akarok venni egy darabig!
Hétvégén meghanyatlott a kis sarokcsiszolóm(ferm 950W-os) ha minden igaz jön a metabom!Majd teszek fel képet!!!!üdv
Omszöv OE 133 checker készlet. Belülről olyan, mintha most vettem volna. Ezek a kütyük meg is maradnak "dísztárgynak", ahogy Alkotó kolléga mondaná. Vannak viseltesebb külsejű példányaim is a teszterekből, persze doboz nélkül, azokat nyúzom.
Tyű, a rézangyalát!
0,025% 1000V
0,5% 300kHz 1000V én nyertem
Tessék már valami konkrét típust írni, hadd csorgassuk kicsit a nyálunkat.
Amúgy meg akinek ilyen pontos multija van, remélem, tisztában van vele, hogy az előírt időközönként illene kalibráltatni. Különben az a papírra írt szép szám esetleg viszonylag messze kerül a valóságtól. Ezt persze nem bántásból írom, csak kissé kezd abba az irányba elmenni a dolog, hogy kinek van nagyobb pontosságról szóló kézikönyve, ahelyett, hogy kinek van pontosabb műszere. Azt meg már úgyis kitárgyaltuk, hogy nincs mindenkinek szüksége olyan nagy pontosságra.
A nagy sárga műszer az Fluke 867B (DCV 0,025%) ha érdekel írok még róla bemutatom bővebben. A kicsi az Fluke 110 (DCV 0,8%). Az asztali pedig Fluke 8842A (DCV 0,003%).
Szépek. De ez már tényleg nem a hobbikategóriás műhelyfelszerelés. És alighanem sokat kell velük dolgozni, hogy behozzák az árukat.
A 110-es az nem volt drága. Tavaly vettem 50 angol fontért bontatlan csomagolásban. Jó régen gyártották olyan 2002 környékén. Annyira alap kis műszer, hogy nem is mér áramerősséget de diódát és kondenzátort azt igen. Ez volt az akkori legalja a Fluke műszereknek. A kollégám vett egy kínai középkategórias műszert 25 euróért ami a könyve szerint nagyon jó lenne. A napi használtaban azonban idegesítően lassú az automatikus méréshatárváltása. Viszont arra is rájöttem, hogy ennyi pénzért nem is olyan rossz mert mér az mindent amit rá lehet kötni vagy bele lehet dugni valahova a műszerbe, az ellenálástól kezdve a tranzisztorig és még hőmérsékletet is. Bár nem hozza azt a pontosságot amit hasonló tudású de tízszer annyiba kerülő neves társai azért a mérési hiba még mindig annyira alacsony, hogy az nem zavaró. Tulajdonképpen csak egy "valódi" asztali műszer pontosabb nála mert egy négy vagy öt digites kijelzésnél annyira nem számít az, hogy 0,8% vagy 0,025% a hibahatár. Ráadásul a Kínaiak ügyesen trükköznek még a hiba megadásával is. Például a Fluke megadja, hogy 0,8% + 1 digit, a ravasz kínai meg 0,5% + 3 digitet ad meg mérési hibának.
Én azoknál néztem nagyot, ahol a százalékos pontosság mögött 10 meg 20 digit volt még megadva... Vicces fiúk ezek a sárgák.
Nekem is egy ilyen multim van, normál dolgokhoz teljesen kielégítő!
Sziasztok.
Szerintetek ez a fúró (3.175mm) belemegy még ebbe a gépbe? (3mm) És mindez felszerelhető erre az álványra? Vagy valakinek tapasztalata ezekkel a gépekkel kapcsolatban? Előre is köszi.
Urak!
Nagy dologra adtam a fejem, szeretnék vásárolni egy MMA(elektróda)/AWI hegesztő gépet. Csak inverteres jöhet szóba min 160A, Nagyfrekis gyújtásút szeretnék. Valaki tudna mondani valami középkategóriás megbízható gépet? Típus, márka, esetleg beszerzési hely? Előre is köszönöm!
Szia, meloba ezt hasznaljuk nagyon stabil gep alkalmas AWI hegesztesre is.
Köszönöm a válaszodat!
Erről a gépről eddig csak azt halottam hogy csak hobbi gép, így nem tudom megfelelne-e nekem. Én a melóba egy ehhez hasonlót nyüstölök Bővebben: Link Igen jó kis masina!
Szia mi a cégnélezt használjuk!Amit ez már kapott 4-es pálcával is egész nap az nem volt kevés!Jól el lettek találva!
Bele fog menni, az a 17 század plusz nem számot tevő. Nekem is van mikrógépem bár nem ez a típus, de én vettem rá egy kis tokmányt így nem kell a patronokat cserélgetni. Nagyon hasznos szerkezet, főleg ha van néhány kukorica maród is hozzá. Nem is tudom, hogy lehettem meg nélküle.
Az elodje nalunk is ez volt, de bedoglott a halozati egyeniranyitoja elszalt ketdioda.
Szia !
Én is nyugodt szível ajánlom ezt a gépet:Gys Gysmi 165. tipitopi.
Szia!
Mint nagy hoho is írta belemegy a fúrószár. Nekem ugyanez a gépem van, szeretem, viszont ilyen fúrószáram nincs hozzá. Az az állvány a hanyagolható kategóriába való(többet mozog oldalra mintha kézzel fúrnál...), illetve nem is fér bele a fúró.
Köszi a véleményt.
Akkor valamilyen állványt kell hozzá szereznem, mert kézben is szívesen fúrnék bele 30000-es fordulatnál, mert pillanatok alatt eltöröm az összes fúrómat. azt gondoltam, hogy egy állvány ami ennyibe kerül, jó minőségű, de lehet tévedtem. Üdv, Gábor
Helló!
Ennyiért már lehet kapni Proxxon állványt is. Az nem üt nem kotyog meg ilyenek. Meg mellé ajánlom valamelyik Proxxon gépet. Én ezt használom eddig nem volt vele bajom. Üdv Petjaa
Nem reklámként írom, de nézz szét a proxxon termékei között, itt a fórumon rengetegen használják a termékeiket, és egyetlen egy panasz sem volt még rájuk.
Minőségbiztosítás egyik alapelvének lehet mondani, hogy az ár és a minőség nem függ össze. A fent említett webáruház pedig szereti irreálisan magasra rakni az effajta termékek árát, gondolván, majd elhiszik róla, hogy jó. Pedig nem feltétlenül. Szerk.: Na tessék..megelőztek... A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2012
Szia.
Megnéztem a proxxon termékeket, és hát ámultam. Tényleg nagyon jó kis gépek, de számomra egyenlőre nagyon drágák..Egy proxxon állvány 43000Ft nettó...Persze van ennél olcsóbban is...Egyenlőre körbenézek még. A linkben említett gépet végül megvettem, azt gondolom 6000 ft nem volt sok érte, énnél többet most nem nagyon tudtam volna szánni rá. Majd kiderül, hogy szuperál..csak az a fránya állvány.. |
Bejelentkezés
Hirdetés |