Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   90 / 245
(#) MaTe193 válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
A hosszabb kikapcsolt állapottal hiba nincs, legalább 3 hónapot pihen a szekrényben. Járattam egy 10 percet, utána ki és bekapcs, erre működik, gyönyörűen rajzolja amit kell neki. Ezt a "javulást" most produkálta először.
(#) Ge Lee válasza MaTe193 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Elektrotanyán fent van a rajza, szedd le aztán lehet nézelődni, méricskélni.
(#) MaTe193 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Meglesz. Csak annyit még, merre és mit mérjek? Ez az én nagy bajom, hogy nem vagyok szervizes, szkópot is csak ezt az egyet láttam belülről, nem tudom miben keressem a hibát.
(#) pucuka válasza MaTe193 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Tápfeszültségek rendben vannak? Úgy tűnik, hogy az egyik táp hiányzik, a függőleges, és a vízszintes erősítőnél is.
(#) MaTe193 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Na, meg is van a szombati programom Végigmérem a feszültségeket, leírom mennyi eltérést tapasztalok!
(#) pucuka válasza MaTe193 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Az, hogy csak középtől ment lefelé, és csak jobbra, az egyik táp teljes hiányára utal. Valami kontakt hibát, vagy hibás forrasztást keress.
(#) MaTe193 hozzászólása Nov 23, 2012 /
 
Sziasztok!
Jelentkezem a mérési jegyzőkönyvvel!
Papíron:+10V, valós:+11V
-10V helyett -9V
+240V helyett 231 (y egység felé)
+240V helyett 269 (x egység felé)
-1000V helyett -942V
+140V helyett +160V
Továbbá mértem az eltérítő lemezek felé haladó feszültséget, az y-nál(függőleges) +124V tól -124V-ig folyamatosan, az x-nél(vízszintes) +246V tól +68V-ig mértem. Itt lehet a kutya elásva.
Várom válaszotok, véleményetek!
Máté.
(#) Geri86 hozzászólása Nov 23, 2012 /
 
Sziasztok. Szereztem egy CI-94es orosz oszcilloszkópot. Bekapcsolás után működöt minden de miután elkezdtem állítani a fényerőt ami elég nehézkesen ment, elállítottam és azóta nem jelenik meg rajta jel. Kérdezném, hogy a potméterével lehet a baj?
(#) nagym6 válasza Geri86 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Annyit tudok, hogy ezekben nagyon vacak potik vannak. Lehet, hogy "csak" ez a rossz. Egy ellenállásméréssel megállapítható, a potit körbeforgatva végig van-e kontakt. A csúszka és egyik végpont között, majd a csúszka és másik végpont között. Persze a rácsatlakozó drótok leforrasztva.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2012
(#) Geri86 válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Köszi szépen.
(#) Sendi hozzászólása Nov 24, 2012 /
 
Üdv. Emg 1553 szkópom gyakran ráz, csíp. A rajz alapján nem látok semmit, egyből a trafóba megy be a 230V. Tudja valaki, hogy miért ráz? A földelést ellenőriztem.
(#) Ge Lee válasza MaTe193 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Olyan hibára tudok csak kapásból válaszolni, amivel már találkoztam. Végig kell menni a rajzon, első sorban kontakt, vagy forrasztási hibát keress.
(#) kadarist válasza Sendi hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Szia!
Ezek szerint mégesm mindig jó a védővezető.
(#) Sendi válasza kadarist hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Igen, erre én is gyanakszom.
(#) Ge Lee hozzászólása Nov 24, 2012 /
 
Ha esetleg lenne valakinek rajza a Kenwood CS1021-hez azt szívesen venném, akár fizetnék is érte.
(#) peterpan válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Hali!
Itt fizethetsz:
Bővebben: Link 1$ kb. 220HuF
Üdv: PP
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2012
(#) peterpan válasza peterpan hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Még egy kis nézegetni való, ha ilyesmi gond akadna:
Bővebben: Link
Üdv: PP
(#) Ge Lee válasza peterpan hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Ilyeneket én is láttam, de nem vagyok vele előrébb (nincs paypal-om). Egyébként 11$ alatt nem nagyon van, de ez most lényegtelen. Kismillió helyen írnak róla, de a rajzot azt senki nem közli, pedig rengeteg van belőle amatőr kezekben.
(#) peterpan válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Itt hasznos tanácsokat kaphatsz és ha tényleg kell az a rajz, hát uccu neki. Ha megnézed figyelmesen a fizetős linket ott éppenséggel 11$ alatti ár szerepel: 7,99 ! Persze ha nem sürgős megvárhatod az amatőröket.
Üdv: PP
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2012
(#) Ge Lee hozzászólása Nov 30, 2012 /
 
Most én is szeretnék egy kis segítséget kérni, mert nem nagyon jutottam előre egy szkóp javításában. Az információkat felírtam a rajz mellé.

szkóp.jpg
    
(#) HERC hozzászólása Dec 17, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!

Van egy dso2090-em az 1 es csatornán ez egyik fokozat hibás
állandó 5 voltot mutat. Valakinek esetleg ezzel tapasztalata vagy
kapcsija a fokozatról jól jönne..

A gyártó nem ad rajzot viszont dupla áron szívesen kicseréli az alaplapot
mint amennyibe kerül a cucc...(kina szállítási költs. oda vissza + új panel)
egy rohadt ellenállás miatt meg nem akarnám kidobni..

Ha tud valaki valami építő jellegűt mert én már méricskéltem a másik csatornához képest
de nem jutottam semmire..
(#) sny válasza HERC hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Szia! Szinte bármi okozhatja ezt a hibát, gyanakodni én mégis a bemenethez legközelebb keresném a hibát: Zárlatos dióda, féltápra kiakadt műveleti erősítő, stb.
Fénykép sokat segítene a hibakeresésben...
(#) Ge Lee válasza HERC hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Tudom hogy ez utólag már nem sokat segít, de pontosan erről beszéltem amikor a milyen szkópot vegyünk topikban erről folyt a vita. Ha szerencséd van meg tudod csinálni, ha nem akkor kuka.

Az én előző kérdésem már nem aktuális, mert segítség híján nekiálltam és megcsináltam. Ez a másik ok amiért annak idején használt analóg csöveset vettem és nem új digit LCD-st.
(#) HERC válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Ez csak egy usb "szkópocska"
Volt analóg 100Mhz szkópom csak minden baja volt már
így gondoltam olcsóbb eladni és venni egy ilyet de már megbántam.
Képet majd csinálok a bemenetről de nem tudom mit lehet vele majd kezdeni
10x lupé-val alig bírom leolvasni az smd feliratokat 3 icről meg lekaparták
a feliratot csak sejteni mi is az.
a kétoldalas panelen a solder oldalon meg annyi minden van a bemenetnél
mint valami lakónegyed madártávlatból nem sok esély van rá hogy kiderüljön mi
melyik fokozathoz kapcsolódik.
Addig jutottam hogy van 3-om relé ami a fokozatoknak felel meg és ahogy kapcsolgatja
úgy az egyiknél van csak ez a hiba azt hiszem úgy jönnek a fokok hogy volt, milli,és mikro
és ugye pont a volt nál van a hiba..de majd csinálok képet az is lehet hogy a hullámforrasztásból fennmaradt takony az ami bekavar de akkor eddig miért nem volt semmi baja.. Mivel lehet azt lepucolni?
(#) Ge Lee válasza HERC hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Sajnos manapság minden hiba esetén két úton kell elindulni, régen nem volt ez így. Vajon valóban rossz valamelyik alkatrész, vagy csak egy forrszem adta meg magát? El tud képedni az ember amikor egy gyönyörűnek tűnő gyári nyákot megnéz erős fényben nagyítón keresztül. Jobb híján azt szoktam csinálni, hogy egy pici pzs vagy vcpapír darabot csipesszel megfogok, alkoholba mártok és áttörlöm vele a nyákot.
Találkoztam egyszer egy szünetmentessel, amire másfél napom ráment, még az volt a szerencse, hogy volt hozzá rajz. Minden fokozat külön jónak tűnt, mégsem ment. Másfél nap után kínomban átforrasztottam az egész nyákot, és elindult. A rossz forrszemet közepes fénynél, nagyítóval sem lehetett észrevenni.

Próbáld meg azt (mondjuk ehhez kellene egy másik szkóp), hogy elindulsz az elejéről, és folyamatosan összehasonlítod egy mérés közben a két csatornát. Ahol a kettő már mást mutat, ott lesz a gond.
(#) HERC válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Igen de ha lenne másik szkópom ezt már kidobtam volna a fenébe..
Az a vacak program is amit ehhez írtak állandóan leszakad a bemeneti jelről.
(#) HERC válasza HERC hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Nos itt vannak a képek a bemenetekről
Diódát sehol nem látni a közelben viszont van kondi ellenállás induktivitás.....
Ja igen és bocs hogy az analóg szkóp javításhoz írkálok de ez nem ér meg egy új topicot...
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
(#) sny válasza HERC hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Első körben megnézném azokat a reléket, hogy méréshatár váltás közben valóban kapcsolnak-e, nem csak kattognak.
Sajnos tucatszám hajigáltuk ki ezeket a típusokat.
A második lépésem az lenne, hogy az AD konverter bemenetén (ezeken e képeken nem látszik) multiméterrel megnézném, hogy van-e DC szint, és ha igen, megegyezik-e a másik csatornával?

Ha eltér a két mérés, akkor célszerű a bemeneti osztó felé haladni, beazonosítani az ott található lecsiszolt tetejű 8 lábú vackot (szingli, vagy duál opa?), és rámérni multiméterrel a kimenetére, bemenetére, tápjaira.
(#) HERC hozzászólása Dec 18, 2012 /
 
Bocsánat ezt kicsit elírtam szóval a reléken nem múlik a dolog...
Eddig úgy volt hogy az 1V állásban majdnem 6 voltot írt ki ezért nem is
volt a szignál a képen. Két 8 lábú vacak a relé mellett az sst5912 JFET
a másik kettőről nem tudni mi lehet.Arról rendesen megkaparták.
AD? Áhh egy xc95288 cpld van benne és ennyi.
Viszont a hibás csatornán lévő 8 lábú vacaknál kicsit megkapirgáltam a lábat
most igy egyik V/div állásban sincs sehol a szignál. Eszméletlen dolgokat mutat
12 volt pl...Azt hiszem leszedem lepucolom ott a taknyot és úgy visszarakom..
(de jó lenne tudni mi az)
(#) HERC válasza sny hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Azt hiszem ezekkel a FET ekkel van a gond .
A lekapart is ugyanolyan FET kell hogy legyen
mindkét bemeneten mérve a külömbség 0.8 V
legalábbis az utolsó FET drain-ján ami már a xc-hez vezet.
Kiszedés berakás után állandósult a dolog
500mV nál mér 1.8, 1V nál 2,2V nál már 4
5 nél meg 30
ellenállásokat végigmértem az mindkét oldalon egyforma
a multiplexer icn meg sok nem múlik...
Következő: »»   90 / 245
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem