Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVD lejátszó javítás
 
Témaindító: ddr, idő: Szept 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   60 / 84
(#) titi11 hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
samsung ht-ds400 fej típusa tudna nekem ebben valaki segíteni hol lehetne ehhez beszerezni fejet esetleg valami helyettesítő fejet előre is köszönöm !!!
(#) Hodinka válasza titi11 hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Szia!
Például innen beszerezheted,bár ennyiért nem biztos,hogy megéri.Nézelődj még a neten,lehet valahol rátalálsz olcsóbban is.AH30-00055A - néven keresd.
(#) titi11 hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
Köszönöm szépen de már nem lehet tőlük ilyet rendelni már probáltam kifutó termék azért köszönöm!
(#) Hodinka válasza titi11 hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Hopsz! Valóban nem kapható már.Ez valamiért elkerülte a figyelmemet.Egyébként meg vagy róla győződve,hogy fejhibás?
(#) titi11 hozzászólása Jan 2, 2013 /
 
Igen szerintem csak az lehet ! Néha viszi a lemezeket néha nem ! Mikor milyen napja van meg ezt kérte a tulaja hogy cseréljem le! Köszönöm a segitségedet!
(#) bajuszrichard hozzászólása Jan 2, 2013 /
 
Sziasztok Boldog új évet mindenkinek!
Van egy hyundai dvd lejátszóm ami nem ad képet valamiért! Lejátsza a filmeket hangja is van csak képet nem ad. Bellül nem látszik semmi égés vagy hasonló!
A pontos típusa DV-3806B
Ha valakinek van ötlete mit kéne kicserélnem azt előre is köszönöm!
(#) CHZ válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Lehet, hogy csak beallitasi problema, Progressive scan modban van. L
(#) bajuszrichard válasza CHZ hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Nem tudom h van e rajta egyáltalán ilyen beállítás! Egy másik dvd-t ha rákötök a tévére akkor AV-n egyböl bejön ha a hyundai-t kötöm rá fekete minden! Régen nem kellett semmit állígatni rajta ezért gondolom h valami elszált benne! :/
(#) CHZ válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Tavvezerlovel konnyen elallithato, visszaallitani mar nehezebb, de megoldhato. Olvass vissza, valahol leirtam a muveletet.
(#) bajuszrichard válasza CHZ hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Vissza olvastam (45-46 oldalon), a hiba jelenség meg egyezik! Akárhova dugom a video RCA-t sehol nincs kép, scart csatin se kép se hang, de a Main RCA kimeneten van hang! Egyedül S-video-t nem néztem mert nincs olyan kábelem de gyanitom azon sincs!
Én arra gondolok, hogy nem e a video RCA kimenetnél levő kondik közül száradt ki valamelyik!? Csak van ott kb 15-20 kondi! :/
(Sajnos nincs hozzá kézikönyvem és kép nélkül meg nemtudok a menüben állítgatni!)
(#) CHZ válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Valamelyik RCA csatin kellene osszetort kepet kapnod, onnan lehetne elindulni.
(#) bajuszrichard válasza CHZ hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Component video out y kimenetén a fekete alapon szürkésfehér nonfiguratív alakzat látható ami mozog felfelé! Ebből még nemtudok kinézni semmit:/

MOV02141.MP4
    
(#) CHZ válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Az jo, mert ez a jelenseg, tehat nem alkatresz hiba. Itt kell ugyeskedni, valami allokepet osszehozni es a menuben megkeresni a video beallitasokat , ott tudod kikapcsolni a p.scan-t. En AV Bemenettel rendelkezo monitoron szoktam, meg lehet csinalni, kicsit korulmenyes.
(#) bajuszrichard válasza CHZ hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
És hogyan álljak neki az állókép keresésnek? A filmet leállíotottam és megnyomtam a setup gombot ,ez a kép látható :/ (valószínű ,hogy beléptem a menübe mert a kép sokkal világosabb árnyalaton vibrál)

MOV02142.MP4
    
(#) CHZ válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Lemez nelkul, csak a menut kell keresned, video beallitasokat! Allokepet a monitoron lehet beallitani, ha engedi...
(#) Hodinka válasza titi11 hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Idézet:
„Igen szerintem csak az lehet ! Néha viszi a lemezeket néha nem ! Mikor milyen napja van meg ezt kérte a tulaja hogy cseréljem le!”

Végülis csak amiatt kérdezem,mert nem biztos,hogy kizárólag a fejcsere jöhet szóba mint egyetlen javítási lehetőség.A hozzászólásaidból nem sok minden derült ki,ezért nem tudom,hogy eddig mennyire próbálkoztál a hibakereséssel,azt ugyanis nem szabad figyelmen kívül hagyni,hogy ilyen beolvasási hibáknak sok esetben egyszerűbb okai is lehetnek,amelyekre az ember elsőre talán nem is gondolna.Hogy csak felhozzak erre egy-két példát,akkor én elsőre mindjárt az optika tisztításával kezdeném.Itt végülis arról kell meggyőződni,hogy az objektív lencse felületén nincs-e valami szennyeződés,ha van,akkor azt el kell távolítani.Elképzelhető kontakthiba is valahol (pl.szalagkábel törés, roszzul érintkező csatlakozók,forrasztási hibák,stb...).Le kell ellenőrizni a tápfeszültségeket is,hogy megfelelnek-e az előírtaknak és hogy mérhetőek-e folytonosan.Továbbá az esetek többségében fókuszálási problémák is szoktak jelentkezni,többnyire ez is korrigálható különféle módon.Ha ezeken a lépéseken túl vagy,és minden szóbajöhető lehetőséget kizártál,akkor ezentúl lehet gyanakodni a lézerdiódák gyengülésére.Egy utolsó lehetőség ként még ez is orvosolható,a lézeráram megnövelésével.Azt azonban tudni kell,hogy ha egy lézerdióda a megengedettnél nagyobb áramnak van kitéve,az jelentős élettartam csökkenést vált ki rajta,tehát ez a lehetőség sajnos nem nyújt hosszútávú megoldást.Végül még annyit,hogy az OPU (fejegység) lézerdiódáinak helyes működését úgy ellenőrizhetjük a legegyszerűbben,hogy megfigyeljük miként történik az olvasási folyamat egy CD illetve egy DVD lemez esetén.E két tömöriítési technológia kiolvasására ugyanis más-más hullámhosszú fényt alkalmaznak,ezért két fényforrásról,azaz két különálló lézerdiódáról van szó.Ebből kiindulva tehát,ha a hibajelenség csak az egyiknél észlelhető,akkor innentől kezdve egyértelművé válik az adott lézerdióda meghibásodása.Hát röviden ennyit szerettem volna összefoglalni...
Üdv!
(#) bajuszrichard válasza CHZ hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Végig tekertem a tv-n a keresőt de nemtaláltam sehol egy kis részlatet sem a menü képéből... de egy másik fórumon találtam egy ugyanilyen dvd-t ugyanezzel a problémával és ott valaki azt javasolta h: "Ha másképp nem megy: memória IC ki,kiüríteni(FF)visszarakni,és kész is"
Csak ez még nekem kevés mert melyik a memória IC és ha kivettem hogyan üritsem?
(#) CHZ válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Csak a tavvezerlovel probalkozz! Tavezerlo gomjai kozott van N/P? Ez pal ntsc kcsolo, ezt valtva lehet hogy stabilabb kepet kapsz a menurol. Video beallitasokat kellene megkeresned es ott lesz scart, rgb, stb valasztasi lehetoseg. Ha megvan a keszulek hasznalati utasitasa, erdemes megnezned ezen pontokat. Segithet, akar vaktaban is visszaallitani, mivel ott lathatos a lepeseket....
(#) bajuszrichard válasza CHZ hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
a DVD távirányítón van P/N gomb de azt hiába nyomogatom csak az elmosodott kép mintázata változik, semmivel sem jobb kép... a tv nek meg nincs ilyen gombja...
És már írtam h sajnos nincs kézikönyvem hozzá!
(#) Hodinka válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Idézet:
„melyik a memória IC és ha kivettem hogyan üritsem?”

Egy kis 8 lábú (SOIC-8-as tokozású),általában 24C.... jelzésű smd IC-ről van szó,amelyet a vezérlőprocesszor környékén kell keresned.Az EEPROM tartalom törlése csak programozó segítségével lehetséges,de ha ez nem áll rendelkezésedre,akkor cseréld ki az EEPROM-ot egy újra,a végeredmény ugyanaz lesz.
Üdv!
(#) bajuszrichard válasza Hodinka hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Szia találtam egy olyan IC-t amire ráillik a leírásod ,de azért mutatom h hol helyezkedik el a masinán bellül nehogy rosszat cseréljek
(a felirat rajta:
ATMEL414
24C16AN
ST27A)
(#) CHZ válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Probad monitoron, ahol kepfreki es a sor is allithato, igy stabilabb kepet kapsz es lathato lesz a menu..
(#) Hodinka válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Igen,ő lesz az.
(#) bajuszrichard válasza Hodinka hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Csak honnan szerzek pont ilyen IC-t, első körben "google" nem segített! :/
(#) CHZ válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Kezikonyv szerintem letoltheto hozza. Probalj rakeresni, egyszerubb mint IC-t cserelhetni. El is szurhatod az egesz keszuleket egy ilyen beavatkozassal. Nekem mindig sikerult visszaallitani, max. 10 perc kis tirelemmel megoldhato.
(#) bajuszrichard válasza CHZ hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Nekem nincs monitorom hozzá amin setleg több dolgot lehetne állítani! csak egy régi DAEWOO tv-m (Kb 10éves)! Laptopra meg nem hinném h rálehetne kötni! :/
Ja és próbáltam kézikönyvet letölteni de angol változatot sem találtam ,sőt semilyet sem találtam... XD
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2013
(#) Hodinka válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Talán majd másod körben Bővebben: Link,Bővebben: Link
De ha esetleg van a közeledben egy szaküzlet,akkor előbb ott próbálkozzál.
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2013
(#) Ricsi89 hozzászólása Jan 4, 2013 /
 
Sziasztok!
kaptam egy Philips LX3600D típusú házimozit. A gép annyit csinál, hogy standby módban picit sípol a táp. bekapcsoláskor feléled, majd pár másodperc után ismét visszaáll standby-ba. Feszültségeket kimértem, rendben vannak. találtam egy leírást, ebben benne van minden, ez alapján méregettem ki a tápot. Bővebben: Link
Miért állhat indig vissza standby-ba a gép?
(#) Hodinka válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Szia!
Nézd meg,hogyan alakul a feszültségszint a 7255-ös pozíciószámú tranyó (BC847B) kollektotán az előtt,és az után,ahogy a készülék visszaáll stby-ba.
(#) Ricsi89 válasza Hodinka hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Helló!
Megnéztem. Standby-ban kollektoron 100mV, bekapcsolva 9V.
Egy dolgot elfelejtettem tegnap. Mielőtt vissza áll standby-ba a kijelzőn ki is írja, hogy standby majd utána kapcsol ki.
Következő: »»   60 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem