Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 2.1-es hangrendszer és erősítő
Lapozás: OK   5 / 11
(#) tomko25 hozzászólása Jan 2, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy technika 2.1 típusú hangrendszerem. Hallgatás közben egyszer csak elment a hang. A mélyládán nem világított a led. Szétszedtem, az üvegbiztosítékot kicseréltem majd bekapcsoltam de fél perc múlva megint elszállt. Én a trafóra gondolok hogy az lehet a hibás. A NYÁK-on nem látok semmi különöset. Várom segítségeteket. Köszi
(#) Sebi válasza tomko25 hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
T**co minőség... Trafóra csak akkor gyanakodj, ha a primer oldalon veri a biztit. A szekunder oldali elszállásnál inkább a fogyasztóra (végfok), vagy az egyenirányítóra - ritkábban szűrőkondira - lehet gondolni. Terhelés levétele után mérés.
(#) cupika97 hozzászólása Jan 2, 2013 /
 
Pár kép jól jönne.
(#) tomko25 hozzászólása Jan 2, 2013 /
 
A primer oldalon veri a biztit. Itt vannak a képek.
(#) eyess válasza tomko25 hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Külön nézd meg csak a trafót , mert szerintem más lesz ott a hunyó Pl egyenirányító környéke stb.
(#) Piszkos válasza tomko25 hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Szia! Mérj egy ellenállást a primer oldal kivezetéseinél, esetleg egy hőbiztosítékot találhatsz valahol a tekercselést borító külső szalag alatt. Sajnos van esély a trafó hibára, ilyen olcsó hangrendszerből nekem is volt trafó hibás.
(#) tomko25 hozzászólása Jan 2, 2013 /
 
Lekötöttem a trafót és áram alá helyeztem. Két sárga és egy fekete vezeték van a kimeneti oldalon. A két sárgára rámértem és 26 V a mért érték. Ez így jó?
(#) eyess válasza tomko25 hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Na látod ha áram alá helyezted , és nem ment ki a biztosíték , akkor a trafó jó lehet tovább keresgélni.
Nem tudom , hogy jó e a 26v nem ismerem a rendszert , de a trafó próba ezek szerint sikerrel járt.Ezt akkor félre is teheted , mert tovább kell keresni a hibát.Ja ha a trafó hőbiztosíték megy ki , akkor általában szakadt lesz , és nem zárlatos.
(#) tomko25 hozzászólása Jan 5, 2013 /
 
Igazatok volt. Egy egyenirányító dióda és egy végfok IC volt a hibás. Köszi a segítséget.
(#) dvid hozzászólása Márc 28, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy Trust 2500P 2.1-es hangfal szettem, de a kapcsolónál megtört a vezeték és így nem lehet bekapcsolni. A kérdésem az lenne hogy hogy lehetne megoldani a kapcsoló "áthidalását" ? Tehát ha be van dugva a konnektorba akkor mindíg be legyen kapcsolva.
Remélem érthető a kérdésem.

http://images.maplin.co.uk/full/a43bj.jpg
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_3_28_m2kxaprko9.jpg
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_3_28_av6tgtl8tc.jpg
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_3_28_23dedb38xj.jpg
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_3_28_za21z7dviu.jpg
(#) Pyte válasza dvid hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Azt akkor nem ott nézni amit lefotóztál hanem a mély ládában van valószínűleg egy relé amit az a kis kapcsoló kapcsol, nézd meg milyen színű vezeték csatlakozik a kapcsolóhoz és azt kösd össze a ládában.
(#) Gabó válasza dvid hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Lehet butaság, de miért nem vágod le a törés után, és forrasztod újra?
(#) Sandor95 hozzászólása Ápr 13, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy 2.1-es Genius hangfal szettem, és úgy szeretném megcsinálni ,hogy egy Jack-dugós legyen. 8Ohm 15Wattos hangszóró van benne. Hogyan lehetne ezt megoldani?
(#) Sandor95 hozzászólása Ápr 13, 2013 /
 
Csak magában legyen a mélyláda.
(#) gery1212 hozzászólása Máj 21, 2013 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy van egy stereo erősítőm meg 3 hangfalam (1pár VT DCV2550A meg 1 db 30-as szub) ezt hogyan tudnám megoldani hogy a Videotonok csak középhangokat szóljanak. A mélyet megoldottam passzív hangváltóval. Az sem lenne gond ha nem stereo lenne a rendszerem hanem a két vidi közép-magast a 30-as meg csak mélyet adni. Segítséget előre is köszönöm.
(#) tgolyo hozzászólása Jún 25, 2013 /
 
Sziasztok!
A Fiamnak vettem annó egy Philips SPA 5300/10 tip. 2.1 hangrendszert a pc-hez.
bár ne tettem volna. olyan gondja van, hogés termésy bekapcsoláskor a visszajelző led fél fénnyel világít és természetesen süket. külföldi fórumokat olvasva, szinte mindenkinek ez a problémája. Van valakinek ötlete a hibával kapcsolatban?
(#) Toothy hozzászólása Júl 18, 2013 /
 
Sziasztok
Van egy sima sztereó erősítőm és szeretném a hangszórókat úgy rákötni, hogy a végén egy 2.1-es rendszert kapjak.
Valahogy rá lehet úgy kötni a 3hangfalat a 2 kimenetre, hogy mind a 3-om egyenlő elosztást kapjon?
(#) Ricsi96 hozzászólása Aug 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Lenne egy nagyon egyszerű kérdésem .
Van egy Blueberry 2.1 hangrendszerem típus : sw-t100
a laptopomhoz szoktam használni . Semmi különös nem történik ameddig a laptop akumulátóról üzemel , de abban a pillanatban , mikor csatlakoztatom az adaptert , akkor elkezd zúgni! Ez a zúgás mindig jelen van , ha adok jelet a bemenetre , ha nem ( persze a Jack csatlakozó folyamatosan csatlakoztatva van a laptopomhoz )
Segítsetek kérlek , hogy megtudjam oldani ezt a problémát .
Köszönöm !
(#) ferike123 válasza Ricsi96 hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Szia!
én első körben a tápszűrő kondira gyanakodnék,kiszáradhatott,és amiatt búghat,de könnyen lehet hogy valami zajt vesz fel,szedd szét ha tudod és megtudunk többet.
(#) Ricsi96 hozzászólása Aug 26, 2013 /
 
Tessék!
Sajnos csak ilyen felbontást birok megengedni magamnak!
(#) ferike123 válasza Ricsi96 hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
az adapteréről is tudnál feldobni egy képet, csak hogy képben legyünk,hogy hogyan is néz ki
(#) Ricsi96 hozzászólása Aug 26, 2013 /
 
Sima hálozati csatlakozó földelés nélkül az adapter ott van a panelon az erősitővel együt!
(#) ferike123 válasza Ricsi96 hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
azért csodálkoztam,hogy mit keres ott a transzformátor ha adaptere van, akkor viszont a búgás,szerintem a táp szűrő elkó kiszáradása miatt lehet,első körben ideális lenne azt megnézni,kicserélni,ha nem oldja meg akkor tovább keresni
(#) rostiron hozzászólása Okt 26, 2013 /
 
Sziasztok.

Van egy Ilyen 2.1-es hangfalam, ami nagyon búg. Szétszedtem kicseréltem egy 2200 μF kondit hátha az a baja,de nem, továbbra is búg. Ha lehúzom a hangszórót akkor nem búg, gondolom akkor nem a trafó a baja.
Merre keressem a hibát ? Tud valaki segíteni ?
(#) rostiron válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Szia .
Mindegy hogy hívják búg.
Amikre gondoltál bejelöltem, azok azok ? Végfok IC melyik a kettő közül.
Ha hülyeséget jelöltem bocsi amatőr vagyok.

WP_77777.jpg
    
(#) rostiron válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
A diódákat kimértem elvileg jók, a kondikat kicseréltem. A két ic közül melyik a valószínűbb hogy bedöglik ? Az egyiken az van :ICL 2822, a másikon még rajta van a hűtés azt nem látom.
(#) rostiron válasza rostiron hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
A másik UTC2025.
(#) rostiron válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Van hangja működik a rendszer, csak a mélysugárzó közbe búg. Ha halkan szól a zene lehet hallani a búgást alatta.
Kizárásos alapon valóban avval lesz a bibi. ( UTC 2025 ).
(#) rostiron válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Nem hiszem, mert akkor is búg ha nincs rákötve semmi. Se a kis hangszórók se az inputba nincs semmi dugva. Be a konnektorba bekapcsolom és búg.
(#) rostiron válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
A nagy 2200 μF gondolsz ? Ha igen azon 12.9V mérek.
Következő: »»   5 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem