Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1214 / 2500
(#) yohnsee válasza szamóca hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Régi a téma, ezért elnézést is kérek, de még egy megoldást szeretnék hozzátenni a felsorolásodhoz. Ez árban a VCA-k alatt van, és relatíve egyszerű dologról van szó.
A kapcsolás lelke az NSL32 szériájú optocsatoló család. Különlegessége, hogy ellenállás kimenete van, így 2db-ból készíthető egy mono potmétert "utánzó" applikáció. Más oldalakon Lightspeed Attenuator-ként említik. Rengeteg változatban létezik, de az alapkapcsolás, ami a lelke a dolognak, változatlan. Dióhéjban: egy potméterrel szabályzod az optocsatolókra érkező áram erősségét, ezáltal a bennük lévő led-ek fényerejét, ezáltal a kimeneti ellenállásukat (persze ellenütemben). És kész is a recsegésmentes potméter.
(#) szamóca válasza yohnsee hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Ezt a fényerőszabályozott elvet a Diszkónika című könyvben is vázolták annak idején, azt hiszem Beszéd-zene átkeverő automatikát építettek ilyen elven. Sipos erősítős könyvében pedig FET-et vezéreltek, az meg is építettem valamelyik keverőpultomban anno. Mára változott a helyzet annyiban, hogy már könnyebben beszerezhetőek jó minőségű potenciométerek külföldről, annak aki áldoz rá. Az ALPS kék bársonya az elérhető alsó szintje a potiknak. Aztán Noblel, a TKD, Conex, Audio Note, vagy ha pénz ékszer nem számít akkor a 640€-s ALPSRK50112.
(#) emersys válasza szamóca hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Idézet:
„vagy ha pénz ékszer nem számít akkor a 640€-s ALPSRK50112.”


Igen, -sajnos a csillagos ég sem vethet határt az áraiknak..
Bővebben: Link
(#) blasz hozzászólása Jan 12, 2013 1 /
 
Sziasztok BF246 Fet mivel tudnám kiváltani?
Köszi
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Na, egy cipőbe járunk, én nekem ma égetően kellett volna egy BF244, életre halálra kerestem, minden volt, csak ez nem... váá
(#) mraulajos hozzászólása Jan 12, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy egyszerű hangszín szabályozóra lenne szükségem, amit meg tudnék építeni.
Egy keverőerősítőnek a monitor kimenete, és a monitor végfok közé. Most ugyan is a monitoron ugyan az a hangszín, ami kifelé megy. Ez nem mindig jó így. Köszönöm!
(#) Alkotó válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
LM1036. Van hozzá dokumentáció is a témájában.
(Egyszerű, DC vezérelt (tehát nem poti érzékeny), monó potikkal üzemel, kicsi, univerzális.)
(#) Doncso válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Építettem egy diszkós cimborámnak egy aktiv monitort, és pont LM1036-ot tettem bele én is, nem panaszkodott rá. Neki is ez volt a gondja, mint neked.
(#) Beringer 600 hozzászólása Jan 12, 2013 /
 
Sziasztok! Most többet olvasgattam a fetes erősítőkről,és teljesen meg zavart pár oldal.Na most azt kérdezném,hogy ez a fetes erősítő mennyi kimenő teljesítményt szolgáltat valójában?A rendelkezésemre álló feszültség,2x85v,és tudni szeretném hogy mennyit ad le 4,és 8 ohmról.Köszönöm.
(#) nagysasy válasza gambler hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Tényleg a Pa300 jó választás. Én megépítettem és remekül muzsikál. De egy ilyen végfok ára az húzós lesz arra készülj fel.
(#) ImiDj válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Szia!2x85V vagy +-85V nem mindegy mert ha AC 2x85V az egyenirányitva elég sok lenne a feteknek.Ha jól látom csak 2 pár fettel van elátva a kapcsolás.Szerintem ez édes kevés.Ilyen tápfeszre legalább 4pár kellene 8Ohmra de min 3 pár.4 ohm-ra 5-6pár.Ilyen tápfeszűltséggel kb 300-350W 8 ohm-on és négyen ennek duplája.Minden 100W-hoz egy fet pár kell szerintem hogy ne terheld túl a feteket.Igy is jó és műkődik de nagyon megvannak rángatva a fetek.8 ohm-ra rá teném (de még az is rizikós) 4-en bisztos nem lenne hoszú életű.Egykis táblázat ebből kb megvannak a tápfesz és hozzá kimenő telyesitmény.Bővebben: Link
(#) blasz válasza ImiDj hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
A kollega 85v +- ra gondolt,a 85vDc az elméleti max.8ohmra amit ajánlanak hozzá.A készitője
(#) yurihi válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szia.
A rajz amit korábban csatoltam a régi erősítőé . A berendezés több ilyen áramkört használ , ami egy 24 V , 200VA trafóról van meghajtva . A cél az , hogy min. dupla ekkora feszültséget és áramot tudjak átvinni . Az alap áramkör megtartásával , ellenállás módosításokkal próbálom ezt elérni egyelőre , illetve kicseréltem a végtranzisztorokat BD249 , BD250-re . Ez a verzió melegszik túlzottan . Az új trafó 42V 400VA-es.
(#) mraulajos válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Ez használható fél oldallal is? LM1036
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2013
(#) Doncso válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Én is úgy kötöttem az aktiv monitorba, teljesen jó.
(#) mraulajos válasza Doncso hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Mennyi feszkót adtál neki?
(#) reloop válasza yurihi hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
A kétszeres feszültség valamint a kétszeres áram négyszeres disszipációval jár egy ilyen analóg erősítőnél. A hűtőfelületet meg kell növelned.
Jobb hatásfokra csak PWM vezérléssel számíthatsz.
(#) Doncso válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
12v körül mindössze.
(#) yurihi válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Hali .
Csak nagyobb hűtőbordával lehet csökkenteni a végtranzisztor melegedését ?
Esetleg lehet veled beszélni a fórumon kívül is ?
Köszönöm az eddigi segítséget . Üdv
(#) mraulajos válasza Doncso hozzászólására (») Jan 13, 2013 1 /
 
A kapcsolási rajzon, az IC 7-es lábán van egy kapcsoló. Ez mi célt szolgál? LM1036
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szia!
Ez a fiziológiai hangerőszabályzás (Loudness) ki-bekapcsolója.
(#) Action2K válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Loudness, fiziológiai hangerő-szabályozás. Halkításkor kiemeli a mélyeket, hogy telt maradjon a zene.
(#) pucuka válasza Action2K hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Inkább fordítva. Hangerő szabályzáskor a mélyeket, és a magasakat kevésbé csökkenti, mint a középhangokat, ahol a fül amúgy is érzékenyebb. Az adatlapon a 9 - 12 ábra mutatja a lehetőségeket.
(#) mraulajos válasza Action2K hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Az IC 8-as, és13-as lábon van a két kimenet. Itt milyen értékű kondit kell alkalmazni? LM1036
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szia! Attól függ milyen bementi ellenállású a következő fokozat. Miért nem a témájában érdeklődsz?
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Köszi. Bocs.
(#) peter1995 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Sajnos elfelejtettem berakni a topikot a figyelőbe...

Nos. Akkor szétszedtem az egészet, átnéztem minden forrasztást, ahol gyanúsnak találtam felolvasztottam az ónt. Meg csipogós műszerrel végignéztem. Akkor összeraktam, jó is volt, majd ismét egyik pillanatról a másikra elment... Aztán a másik csatornát használtam.
Tegnap beraktam autóba egy 250W-os 3 utassal nagyot szólt
(#) gambler válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Helló!
Leírnád a nagyobb tételeket kb. mennyibe kerültek és a trafót kinél tekertetted?
(#) nagysasy válasza gambler hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
összeszámolom . de a trafo csak maga 29.000 Ft. a táprész a 1 véghez 40.000 uf kondival kb 16.000 ft mj15003 tranyó 1100. mj15004 1100, ezek a legdrágábbak a többi apróság
(#) gambler válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Aha. És a trafót megkérdezhetem, hogy hol csináltattad és hány VA-st a 2 oldalhoz?
Én személy szerint az effajta puffermezőt kicsit túlzónak tarom, pedig én szeretem, ha van egy erősítőben tartalék.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2013
Következő: »»   1214 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem