Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   139 / 1681
(#) mex válasza Csibi hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
A Front Designer tervből készitettem egy PDF formátumot majd ezzel bekopogtam a lakóhelyemen található reklámkiadványokat készitő cégecskéhez,aholis választhattam az öntapadós papir alapú kivitel,és a műanyagfólia között. A fóliával az a baj,hogy 1300mm széles és az egész szélességet meg kell venni,igy többezer Ft lenne. A papiralapú matt fóliával laminálva került 520Ft-ba úgy hogy egy A4-es lapra 4db előlapterv ráfért.
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
2500 ft az ic
(#) zoz11 válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
Igen annyiba kerül egy ilyen IC!!! UC3906-osból van nekem itthon 10darab még régebben jutottam hozzá egy felszámolóba lévő műhelyből, a 10Darabért fizettem 500Ft-ot.
(#) idavid hozzászólása Nov 1, 2007 /
 
a retnél csak 1700-1800 forint, ha jól nézegetem..
(#) hhkfk válasza Petroimro hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
kösz
doboz
(#) 18david18 hozzászólása Nov 1, 2007 /
 
Csá!

Kész van haverom és én álltalam készített villanypásztor. Még nincs bedobozolva csak tesztelgettük.

Videó

DSC00570.JPG
    
(#) Hroot hozzászólása Nov 1, 2007 /
 
helló
jól néz ki, de egy ilyennel mit lehet csinálni?
(#) 18david18 válasza Hroot hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Hali!

pl.: Állatokat őrizni egy telken, vagy állatoktól őrizni egy telket.
(#) Peti_85 válasza 18david18 hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Hááát ez nem holmi villanypásztor!
Ez már nagyon gyilkos tényleg!
Ez inkább sokkoló!!! Amúgy 555-tel van?
(#) Árpy válasza 18david18 hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Melyik villanypásztor kapcsolást készítetted el, ha szabad tudnunk?
(#) 18david18 hozzászólása Nov 1, 2007 /
 
Hali!!

555-el van a kapcsolás!

Kapcsolási rajz

Még néhány videó:
Videó1
Videó2
Videó3
Videó4
Videó5
(#) Medve hozzászólása Nov 1, 2007 /
 
Üdv! Vezeték nélküli csengőből elkövetett 433,92 MHz-es vevő, Hangszóróval, LED-del, "adatkimenettel". Szépen veszi a garázskapu nyitót, hőmérőt, meg a szomszéd autóját. Egy vawe szerkesztővel rögzitve a jelet, tanulmányozható a Manchaster kódolás...
(#) gulasoft hozzászólása Nov 2, 2007 /
 
A kémiai ónozó nagyon állat. Kb 1 hónapja használom, és nagyon szép tud lenni, csak baromira zsírtalnnak kell lenni a felületnek mielőtt berakja az ember, és még így is előfordul nagyobb felületeknél , hogy nem lesz egyenletes.
(#) lamalas válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 2, 2007 /
 
Nemtom, hogy ezen a forumon olvastam v. valahol mashol, hogy a kemiai onozas nagyon veszelyes, mert erosen rakkelto! En nem szeretnek felesleges riadalmat kelteni, mert nemtom, hogy ez igaz-e vagy sem, de ha mar felroppent a gondolata is, akkor en a helyedben alaposan utananeznek ennek, nehogy aztan kesobb (evek mulva) baj legyen.
(#) huhuu válasza lamalas hozzászólására (») Nov 2, 2007 /
 
Szia!

Jó, hogy ezt írod, mert eszembe jutott egy másik káros dolog!
A forrasztás!!!!
Az iparban állltalában van levegő elszívó, de nekünk otthon, pont akik hobbiból lehet, hogy nagyon sokat forrasztunk és sok gőzt lélegzünk be, nincs ilyenünk.

Hogy ne legyen nagyon OFF:

Kicsit régebben építettem egy ilyen elszívót, egy porszívó csövéből, amit kivezettem a műhelyen kívülre, és egy hajszárító 12 voltos motorjából, amit pedíg a csőbe tettem. Egy "álvánnyal" (az írolámpával) kicsit megemeltem és a munkaasztalhoz vittem a belső végét. Ha nem forrasztok túl messze akkor nagyon jól beszív minden gőzt és szagot! Nagyon jó, ha épp műanyagot olvasztok vagy ilyesmi, mert akkor nem lehet érezni a büdöset és a veszélyes gázok nem marják a szemem.
Mondjuk kicsit erősebb is lehetne, de akkor hangosabb is lenne. Később automatizálni akarom, összehangolni a pillanatpákával, hogy amikor lenyommom a páka kapcsolóját, akkor kapcsoljon be és amikor elengedem még kb. 5 másodpercig szívja a levegőt.

Lehet, hogy ezt lehetne kémiai ónozás és panelmaráskor is használni.

Fotóm sajnos nincs róla, mert annyira egyszerű, hogy nem tudtam, mit fotózzak le.
(#) zsoltee0001 válasza Medve hozzászólására (») Nov 2, 2007 /
 
Hi
ezt nem teljesen értem, de ha jól gondolom, felhasználtál egy 433 Mhz-s vevőt, és csináltál egy kapcsolást amely minden, ezen a frekvencián működő, távirányító kódolt jeleit számítógépre viszi,.... hmmm ez nagyon érdekel, kifejtenéd bővebben a működését?
üdv
(#) Peti_85 válasza huhuu hozzászólására (») Nov 2, 2007 /
 
Háát igen!
Az ólom és az ón is nehézfém, így a szervezetben felgyülemlik, nem tud távozni belőle, és egy adott mennyiség után már halálos.
Hogy ne legyen nagyon OFF
Én ha sokáig forrasztok, akkor egy nagyobb PC-ventillátort teszek az asztalra a forrasztandó dolgok mellé, ott szépen elduruzsol nekem és nem érzem se a gyanta szagát, se a forrasztósav sagát, stb.
(#) watt válasza Medve hozzászólására (») Nov 2, 2007 /
 
Nem rossz! Nem rossz!!
(#) vicsys hozzászólása Nov 2, 2007 /
 
Elkezdtem megtervezni az akkutöltő előlapját. Így lerajzolva egész jól néz ki.
(Cikk hamarosan... Élesztgetem a kicsikét.)
(#) Peti_85 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 2, 2007 /
 
Ez nagyon jó!
Mivel rajzoltad?
Bár azért az "accu charger" az meredek
(#) Medve válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 2, 2007 /
 
Nagyon egyszerű, adott ugye a veznélküli csengő vevőáramköre, erről leválasztottam a dekódert és belevezettem a HF erősítőbe, igy az csicsereg a hangszórón, ami a frekvencián van. Ezt teszem rá egy potis csillapítás után a PC vonal bemenetére. Raktam még bele egy 5V-os tápot és egy SN7414-es schmidt triggert, amivel a vevő jeleit négyszögesítem, igy szebb a kép...

Vevő.JPG
    
(#) tbence3 hozzászólása Nov 2, 2007 /
 
Minap egy nyák ellenőrző kamerát készítettem. Szerintetek milyen lett?
(#) tbence3 válasza tbence3 hozzászólására (») Nov 2, 2007 /
 
Plusz két kép. az utolsó a nyák.jpg azt a kemerával készítettem.
(#) xray válasza tbence3 hozzászólására (») Nov 2, 2007 /
 
CSá
sztem ez k***a jó lett
Grat
(#) puskas87 válasza tbence3 hozzászólására (») Nov 2, 2007 /
 
Szia!
Nagyon tetszik !!!
en meg ilyet nemlattam,ez a te otleted volt? ,vagy en vagyok lemaradva de nagyon... :zavart1:
(#) zsoltee0001 válasza Medve hozzászólására (») Nov 2, 2007 /
 
értem...asszem, nincs véletlen kapcsolási rajz?
(#) Medve válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 2, 2007 /
 
Nincs, szét kell nézni a NET-en..."Wireless doorbell"... Én ezt találtam itthon, ehhez hasonlít csak ez nem digitálisan kódolt.

Doorbell.JPG
    
(#) zsoltee0001 válasza Medve hozzászólására (») Nov 2, 2007 /
 
nem pont erre gondoltam, hanem, hogy hoztad össze ezt az áramkört a többivel.
433 Mhz-s vevőm van egy rakással, de hogy tovább, hogy van ... na azt nem vágom
üdv
(#) Moderátor hozzászólása puskas87 hozzászólására (») Nov 2, 2007
 
Légy szíves, a fehér betűs írást mellőzd!
Ha OFF-ot akarsz írni, akkor használd az [ OFF ] és [ /OFF ] jelzést a hozzászólásban! (Persze csak ésszel, és mértékkel, no meg a szóközök nélkül a szögletes zárójeleken belül.)
(#) tbence3 válasza puskas87 hozzászólására (») Nov 2, 2007 /
 
Valami hasonlót láttam még régebben. Ebből jött a megvilágítós dolog.
Következő: »»   139 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem