Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   142 / 1679
(#) zoly15 válasza uli hozzászólására (») Nov 6, 2007 /
 
jól néz ki!
ha szabad megtudni menek van csipesz a 2 puanyíglapon? (ami a tetejét tartó csavar alá vn téve)
(#) uli hozzászólása Nov 6, 2007 /
 
egyéni fejlesztés. hogy ha elengedem mindkettőt, és a táp be van kapolcsva ne legyen az h a drót rugóereje összerántja a csipeszeket és elb***a nekem a tápot. Jobb félni mint megijedni (egy tápot már igy valahoyg sikerült elb***nom :S ) ezért egy CDből kivágtam két csikot, felfogattam, igy biztosan nem érhetnek össze. lehet hülyeség, de nekem ez megnyugtatja a lelkivilágomat
üdv Uli
(#) djtometkow válasza uli hozzászólására (») Nov 6, 2007 /
 
teccik naon zsiráj
(#) zoly15 válasza uli hozzászólására (») Nov 6, 2007 /
 
áhá ötletes de ha labortápot építessz belőle az rövidzárvédett már amelyik az...
(#) Moderátor hozzászólása uli hozzászólására (») Nov 7, 2007
 
A fórumban nem káromkodunk!!!
(#) uli hozzászólása Nov 7, 2007 /
 
hmm. Bocs. Mexokás hatalma
(#) Frankye válasza uli hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 

Tessék leszokni róla... Nagyon csúnya dolog!
(#) pff hozzászólása Nov 8, 2007 /
 
Itt van az egyik labortápom amit még 2004-ben építettem. Sajnos már nincs meg (kellett az alkatrészei kb 80%-a máshova).
(#) watt válasza pff hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
Csak nem 723-al van megépítve? Nekem kb. 20 éve műkszik egy hasonló, csak kicsit nagyobb hűtés van rajta, így 2 x 0-30V x 200mA/1A/2A/3A es.
De lehet, hogy tévedek és OPA van benne? Milyenek az áteresztő tranyók?
(#) Gergő90 hozzászólása Nov 8, 2007 /
 
Sziasztok!

Egy két LEDes villogó után elkészült ez első komolyabb alkotásom, egy TDA2030as erősítő.Persze a huzagolás hátra van meg,de teljes gőzzel rajta vagyok!

DSC05825.JPG
    
(#) puskas87 válasza Gergő90 hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
Grat.hozza, jo lett,mostmarcsak egy szep doboz kell neki

hogyha jol ertem es masodik alkotasod akkor egyszeruen csodasan sikerult,sokra viheted meg!
(#) ndavid87 válasza Gergő90 hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
Szép munka, gratulálok!
Csak így tovább!
(#) valve válasza Gergő90 hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
Ezt nem lehet szo nelkul hagyni gratula neked!
(#) Gery válasza Gergő90 hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
Ez télleg nagyon jó lett Ha kilesz próbálva még ma írd már meg hogy szól-e legalább anyira jól mintahogy kinéz
(#) vicsys válasza Gergő90 hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
Így kell ezt csinálni!
(Ha a bekötés (és a doboz is) ilyen szép lesz, akkor beírok egy ötöst az ellenőrződbe! )
Gratula!
Huzagolást ne tegyél rá, nem fogsz vele lőni... Vagy mégis...?
(#) Müszi válasza Gergő90 hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
Ngayon jó
Csak így tovább
(#) potyo hozzászólása Nov 8, 2007 /
 
Az előbb építettem egy vezetékkeresőt. Itt a rajza, ha valakit érdekel. A tápot a VS1 jelzésű feszültségforrás helyére kell bekötni, célszerű egy 9V-os szárazelemről működtetni, vagy bármi másról, ami elem vagy akku.

A szenzor egy kb. 6x3cm méretű, 1cm^2 keresztmetszetű U alakú vasmag, aminél az U betű aljára van kb. 5000 menet vékony drót felhajtva. Ezt kell bekötni a VG1 helyére.

Jelzésre egy PC-ház hangszóróját használtam, ezt kell a VM1 voltmérő helyére bekötni.

A 10k potméterrel lehet az érzékenységet állítani, és amikor a leghangosabban jelez, akkor van az U vasmag legközelebb a vezetékhez.

Csak olyan vezetéket jelez, amelyen áram folyik. Valami fogyasztót tehát a vezeték végére rá kell kötni, hogy legyen mágneses tér, amit érzékelünk.

kereso.gif
    
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
A kész műről és a tekercsről tudsz képet készíteni? 5000 menet? Mekkora ez az U mag, és a huzal?
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Nov 8, 2007 /
 
Csak holnap lesz fényképező, akkor lesz kép. Viszont csak próbapanelen van, és pár dróton lóg a szenzor a hangszóró és az elem, szóval az a része nem túl látványos.

A drót egy régi mágneskapcsoló tekercséből származik. Elég vékony, így sok elfér belőle.
(#) neomur válasza koboraram1221 hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Győrben az Impulzus nevű boltba (a Kiyfaludi utcában van (ahol a pizza hut is van ) vettem. csomagban lehet venni, az alkatrészeket+ a nyákot, de nem tudom hogy árulják-e még. a csomag 2000Ft meg 2000 a trafó hozzá.
de ha gondolod akkor küldök kapcs rajzot meg alkatrész listát.

Ui: nem tudom, hogy szoktál-e az Impulzuusba járni, de érdemes, mert ott tényleg mindent megkapsz amire szükséged lehet
(#) neomur válasza Gergő90 hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
gratulálok tényleg szép!
ez az ami a kapcsolások között van?ezegész pontosan ez?
mert ha igen akkor elküldhetnéd nekem a nyákrajzot, ugyanis elösször ezt akartam megcsinálni, csak végül azt csináltam amiről raktam képet is. de az alkatrészek megvannak hozzá, csak nyákrajzom nincs még

(#) Gery válasza neomur hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Különben ezt csinálta meg ami a mellékleten van. :yes:
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Na itt egy kép, amin nagyjából minden látszik. A drót 0.2mm átmérőjű, és hogy most így számolom, lehet hogy csak kb. 3000 menet. De nem számoltam pontosan, hanem tekertem, amíg tele lett a csévetest, és aztán szigetelőszalaggal rögzítettem. A vasmag egy piaci csengőtrafóból származik.
(#) koboraram1221 válasza neomur hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
köszi de én is ott vettem de trafó az nem kellet nekem müxik minden.amugy én abba a boltba már törzsvendég vagyok
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Én sokkal kisebb U magra gondoltam, meg ferritre, nem tudom miért!? Most már értem a dolgot. Ez elég egyszerű áramkör, és tényleg jól lehet vezetékeket keresni vele. Kérdés, hogy hogyan oldod meg, hogy biztosan follyon áram benne, ha nem tudod hovámegy, megy azt sem, hogy hol van!
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Ez a hátránya. Nekem arra kellett, hogy megtudjam, hol fut végig a falon vezeték, meg hogy hol fut a telefonkábel végig a csőben. Tehát én a két végéhez hozzáfértem...
(#) neomur válasza koboraram1221 hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
ja akkor jó
időközben már rájöttem hogy miért videotonnak mondtad a boltot
(#) neomur válasza Gery hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
köszi a linket. ebbe na topicban én is kerestem a nyákrajzot, csak nem jutottam el az 1400. hozzászólásig
(#) Kovidivi hozzászólása Nov 10, 2007 /
 
Építettem egy 4*20wattos erősítőt TDA7375A-s IC-vel (2darabbal). 2db piros LED jelzi a torzítást. bedobozolva is teszek fel róla képet majd. a hűtőlemez azért lett ilyen furcsán behajlítva, mert alacsony lesz a doboz, és máshogy nem férne el. A nyákon lévő helyre (az oldalakon) pedig 2db an6884-et szándékozok majd betenni, ha lesz időm rá (alkatrészek már megvannak...) A szuflát egy 100wattos számítógép táp adja, így extra kicsi lesz az erősítő.
A lehető legegyszerűbb felépítésre és szimmetriára törekedtem, plusz a minimalista stílust is beleszőttem
(#) Peti_85 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Hali!
Mutass már képet alulról is! Kíváncsi lennék, hogy néz ki...
Következő: »»   142 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem