Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Bár nem osztom teljes hittel Alkotó véleményét, hogy tiltani kéne a makró kéréseket, de azért egy multivatt tok ne legyen már fennakadás, mikor ezrivel van doksi ezer ilyen tokozású eszközről! Azonban ez a fórum elvileg arra szolgálna, hogy tudásunkat megosszuk másokkal. Megosztunk nyák terveket, ötleteket, tudásokat, miért ne lehetne ritkább alkatrészek makróját megosztani? Ez persze nem evidens azzal, hogy minden második alkatrészhez makrót kérjen valaki! Én azt mondom ne irigykedjünk, ha más nem az alapot adjuk meg, ha már mást nem.
Keresgéltem kicsit, és találtam egy német doksit, amiben igen sok potméter méretezett rajza megtalálható, a trimertől a tandem potiig. Ebből már elég könnyű makrót készíteni. Pl. a lenti képen látható potinak a HE Stor-on nincs doksija, de a fent említett dokumentumban van róla rajz, miből el tudtam készíteni a makrót.Megosztom a PDF-et is.[/off] A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2013
Akkor meghajlok a felsőbb akarat előtt! Ám legyen, itt a poti. Nyomtatásban még nem ellenőriztem, ezért aki végleges tervben szeretné használni, próbálja ki jó-e a méretarány!
Ennek tekintetében jó volna ha Alkotó is megosztaná a jack mlk-t, mert arról nem találtam semmi doksit, és még egyenlőre nem rendelem meg, hogy le tudjam rajzolni... Tetszik az a csati! A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2013
Sajnos a téma lényegét nem érted.
Itt az "írás" oktatásáról, illetve az oktatást segítő programról kellene beszélni, nem pedig a "betűk" beszerzéséről.
Valamelyest osztom a hozzáállásod, és épp ezért is írtam, hogy olyan alkatrészekről ne kérjen már senki makrót, mire 15 perc ráfordított kereséssel talál az ember adatot és másik 15-30 perc alatt meg rajzolja. Pl az általam említett poti, vagy a fentebb említett multivatt tok.
Még a poti felett szemet is hunynék. De akkor ennyi erővel nyákot se osszunk meg, mert tanuljon meg minden elektronikával foglalkozó nyákot tervezni... De ne nyissunk tényleg hitbeli vitát erről... Szíved joga, hogy mennyire vagy kritikus e témában.
Javaslattal élnék: mi lenne, ha a NYÁK-rajz segítségkérő témában lenne a makró csere-bere?
Bővebben: Link
Szerintem meg itt jobb helye lenne. Ezt meg már megszoktuk...
Hali!
Lay 5.0-ám van, és az lenne a kérdésem, hogy valahogy egyszer sikerült behozzam benne a tartalék rétegeket is, de sehogy se jövök rá hogyan kell? (világosbarna, világoskék meg ilyenek) Köszi.
Ez ellen csak az új görgők nyújthatnak megoldást, de ha esetleg a jelenség többeknél is jelentkezik, akkor már lehet típushiba, ami ellen nehéz bármit is tenni.
Ezen hozzászólásod miatt leellenőriztem a saját nyomtatóm (HP 1018). Mivel találtam eltérést, 260mm-en 2-t, elkezdtem agyalni: "most akkor mit tegyünk?" És láss csodát, a biblia 8.1.10.8 fejezetében megtaláltam a megoldást. Bár ez csak tüneti kezelés, de azért szerintem segíthet. Vagy nem? Jut eszembe, itt találtam egy helyesírási hibát is: calaibrálni helyett kalibrálni. Szerintem k-val kell írni a kalibrációt. Ha már kijavítottad, bocs.
A kalibrálás valóban arra való, hogy a nyomtató "torzítását" lehessen korrigálni. De a téma nem ilyen egyértelmű, mert az "eltérés" nem szokott állandó lenne. Az egymás utáni nyomatok sem mindig egyformák, sőt a különböző minőségű, súlyú, és felületű papírok is eltérő eredményt adnak ugyanabban a nyomtatóban. Ráadásul ha vasalással NYÁK-ozunk, akkor annak hője is deformálja a papírunkat.
Mindenkinek a saját körülményeit kell feltérképezni, és az indokolt mértékben beavatkozni. Na de mi az indokolt? Ha pl. az A4-es papír hosszában a nyomtató hibázik 2mm-t, az egy 20mm-es lábtávolságú alkatrész esetében 0,133 mm jelent (2/300x20). Szélsőségesen finom rajzolatú panelterv kell ahhoz, hogy ilyen hiba gondot okozzon.
Talán meg lehetne próbálni párszor üresen kinyomtatni a lapokat, hogy a zsugorodás stb kijöjjön mielött a festék felkerül.
Húúúú srácok, még most fedeztem fel, hogy a Sprint Layout 6-os verziója forr-szem követős huzalozású. Nagyjából átfutottam Alkotó írását, de nem merültem, bele. Most azonban végig fogom olvasni. Ez már nagyon hiányzott belőle!
Használtam Eagle-t és ott is megéltem egy verzió szám lépést, azonban ennyire szembetűnő változást nem tapasztaltam benne. Vajon mit tartogat a 7 verzió? Egyébként mennyi idő után adtak ki új verziót? Nem mintha nem lennék elégedett ezzel a verzióval, csak úgy kíváncsiságból...
Egy alapvető kérdésem lenne.
Ha új alkatrészt akarok létrehozni, de nem meglévökből, akkor azt hogyan kell? A lábak helyét meg tudom határozni, de az alkatrész körvonalait hogyan kell? 5-ös verzióban. A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2013
Szia!
Én így szoktam: - átváltok a piros színű rétegre - a vonalvastagságot leveszem 0,1 mm-re - a raszter méretet a lehető legkisebbre állítom - megrajzolom a vonalakat (ha kell akkor többet is) - elmozgatom a megfelelő pozicióba a vonalakat - kinyomtatom méretarányosan, és ellenőrzöm, hogy jó-e a méret - ha nem jó, akkor javítok rajta - elmentem a makrót Üdv Laslie A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2013
http://vicsys.hu/files/sp5_alkoto-s_programleirasa-21.pdf (3.3 fejezet) Néhány hozzászólással feljebb linkeltem is...
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2013
Köszönöm, szuper. Én is így csináltam. Akkor ez így jó!
Sziasztok.
Szeretném veletek megosztani első fordításom. Nem mondom, hogy túl jól sikerült, de egyelőre Ilyen lett. Később, ha lesz időm és lesznek építő jellegű hozzászólások és fordítási javaslatok lehetőleg adott hiba képpel a könnyebb javítás érdekében, akkor majd kijavítom. http://data.hu/get/6438112/Sprint-Layout60-_Magyarositasa.rar M.Pityu
Nekem már fel sem tűnik, hogy angol nyelvű.
Nekem nem indul el, hiba üzenetet ír, mint mikor 5-össel akarok lay6-ot megnyitni. Valami baj lehet a sprache.ini fájlal.
Itt a kép róla. A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2013
Úgy tudom újabb programmal szerkesztett fájlt nem tudsz régebbi programmal megnyitni. Csak visszafele kompatibilis, felfele nem.
Nem a sprache.ini fájllal van gond hanem a nyelvi fájllal. Ez egy régebbi, konkrétan a 2012.10.24.-ei változatnak a fordítása. Az ennél újabb változatokkal nem kompatibilis a fordítás. A legfrissebb változat 2013.04.11-én jött ki. Egyébként ezzel a nyelvi fájllal sajnos nem lehet a 100%-os fordítást megcsinálni, mert vannak olyan részek ami un. hard kódolt karakterláncokban vannak, és vannak olyan részek is amiket csak hex editorban lehet átírni. Ezeket a részeket a nyelvi fájl nem tartalmazza.
Igen tudom, tapasztaltam már pl. Eagle esetén. De itt nem is ez az eset áll fent, hanem hibaüzenetet ad indításra a magyarosítás bemásolása után.
Bár nem hasonlítottam össze, de minta az 5-ös verziónál találkoztam volna a fent említett esetben ezzel a hibaüzenettel.
Sziasztok!
Megkérdezhetem hogy Ti hogy használjátok ezt a programot? gondolom a többség nem fizetett érte 12eFt-ot hogy kipróbálhassa 1-2 panelen, viszont a demo nem tud menteni és nyomtatni. Eszerint nem kapcsoljátok ki a PC-t amíg kész nincs a terv, és nyomtatás helyett printscreent használtok? (nem az okos megoldás érdekel)
Szerintem a többség (én is) megvette mert olyan olcsó és könnyen használható program. Ha visszaolvasod, ez szürhető le a hozzászólásokból.
Szerintem is megvette a többség. Persze, ha nem hiszel a használók népes táborának...
igazából az a kérdés hogy mire szokjak rá. A Sprint Layout fizetős és butább mint az ingyenes Eagle, de könnyebb kezelni, de (ahogy látom) nincs se kapcsrajzoló (csak külön pénzért az sPlan) se autorouter. ezért biztos a használati módokban nyilvánul meg az előny bizonos használatnál itt, bizonyosnál meg ott..
Szia!
Véleményem szerint akinek az autorouter funkció a lényeg az nem tud nyákot tervezni, ezért inkább az itt a kérdés hogy te mennyire látod át a nyák tervezés lényegét. Ha úgy érzed hogy autorout nélkül nem tudsz megcsinálni egy nyák tervet, akkor neked csak és kizárólag az eagle az ajánlott ahol megrajzolod a kapcsolási rajzot és a program elég tré módon, de összekötözgeti az alkatrészeket. De abban a pillanatban, hogy érted a nyáktervezés lényegét és egy kézhez álló könnyen kezelhető program kell akkor sprint layout a jó választás.
Ezt a két programot (mint ahogy a többi nyáktevezőt sem), nehéz racionálisan összehasonlítani. Az Eagle valóban sokat tud, de mégis "szögletes" többek számára, túl sok a kötöttség benne. Ezzel szemben az SL-ben szinte mindent szabad. Na de ki mondhatja azt meg, melyik a jobb...?
Az SL-ben is van autorouter. Igaz, nem kapcsolási rajz alapján jön létre a "kötéslita", hanem a felhasználónak kell összekötözgetni "légvonallal" a kívánt pontokat, majd ezeket (elég kulturáltan -tényleg szokatlanul jól csinálja-) kötésekké alakíthatjuk. Ha ez a funkció számodra lényeges, akkor az erre vonatkozó lehetőségeket -is- elolvashatod a leírásomban -5.12 és 5.13 részben- (lap tetején, a téma címe alatti linken elérhető). |
Bejelentkezés
Hirdetés |