Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   230 / 437
(#) Smarten hozzászólása Ápr 30, 2013 /
 
Most akkor jó nagy marhaságot fogok kérdezni, de ne kövezzetek meg!!!
Ha 220V-os inverterről használok egy 600w-os fogyasztót, az ugyanannyira fogja leszippantani az akksit, mint ha ugyanaz 12v-ról 600w lenne???
(#) Mengyán válasza Smarten hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Plusz veszteség.
(#) Smarten hozzászólása Ápr 30, 2013 /
 
És azt valahogyan ki lehet számítani, hogy mennyi a veszteség?
Ezek szerint jabban járok, ha alacsony wattszámú 220-as készülékekkel próbálkozom inverterrel???
(#) Mengyán hozzászólása Ápr 30, 2013 /
 
Sziasztok! Keresek kb góliátelem méretű mini kompresszort. Legalábbis a jelenlegi ilyen. A lényeg, hogy tudjon kb fél bar-t, 4-5m vízoszlopot kellene neki átnyomni levegővel, hasonlóan az akváriumi szellőztetőkhöz. Egyáltalán milyen irányba kellene keresgélnem, hol használnak ilyet?
(#) Mengyán válasza Smarten hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Vagy kiváltod olyan eszközökkel, amihez nem kell áram. Amiket felsoroltál: vízforraló, kenyérpirító, mikró, esetleg mobilklíma. Nos, lássuk:
- Vízforraló: egyértelmű, gáztűzhely és fazék. Ha eltántorít a hírekben hallható rengeteg gázpalack robbanás, akkor elárulok egy titkot: azok szinte kivétel nélkül mind emberi felelőtlenség következménye. Pl kinyitja a csapot, és percekig keresi a gyufát, majd amikor megtalálja, csodálkozik, amikor felrobban a ház (konkrét eset volt a hiradóban!). A másik, amikor gyufával nézik meg palack csere után, hogy szivárog-e. Dobtam már ki gázszerelőt is emiatt. Ami nem felelőtlenség, az pedig a nem megfelelően karbantartott készülék hibája, vagy egyéb okból keletkezett tűznél bent hagyják a palackot.
- kapható gáztűzhelyre rakható kenyérpirító.
- Mikró: kidobod, és egészségesebb leszel. Használj helyette hordozható kerti grillt. Ha pedig nem tudsz meglenni mikróban kiolvasztott gyorskaja nélkül, akkor bocs, de véleményem szerint nem való neked a lakóautó(s életforma).
- Mobilklíma: nádszövet a lakóautó tetejére. Apám sokat emlegeti, hogy nyáron milyen hűvös volt a nagyszülei nádtetős házának padlásán.
(#) zolika60 válasza Mengyán hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Idézet:
„Apám sokat emlegeti, hogy nyáron milyen hűvös volt a nagyszülei nádtetős házának padlásán.”
Azért azon minimum 70cm vastag nád volt. Még a nádpalló is kevés lenne, pedig lakóautóra az sem praktikus. Szerintem be kell parkolni vele egy szép nagy fa alá. Én ezt a módszert alkalmaztam annak idején.
(#) Mengyán válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Hát ja, az is megoldás! Hogy én miért nem gondoltam erre? Talán mert mostanában láttam párszor egy hobbitelken egy lakókocsit nádszövettel vagy nádpallóval letakarva, és ez károsan befolyásolt. Igaz ott nem volt megfelelő méretű fa. Ez viszont már OFF lett, hacsak nem linkelek gyorsan egy helyet, ahol 30m magas, földlabdás tölgyfa kapható.
(#) Smarten válasza Mengyán hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Köszönöm szépen a praktikus tanácsokat!
Igazad van a vízforralásban, a kenyérpirítónak is utánanézek.
Da a nádtetőt menet közben lefújná a szél, az utastérbe meg azért mégsem raknám be menet közben...

Azért az elméleti oldala továbbra is érdekelne a veszteségszámítás valahogyan kivitelezhető?
Ha már felkeltetted az érdeklődésem a témával kapcsolatban.

Tehát ha adott mondjuk egy 600 w fogyasztó, amit a fentebb említett 1800 wattos inverterrel szeretnék használni, akkor az hány Ah lesz, amit leszipkáz az akksiról??? Mert ugye ha 60W készüléket 12v-ról, az 5A... Ha jól tudom.
Ugyanez 220 V -600w-nál inverterrel hogy néz ki???
(#) macera2 válasza Smarten hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Az előzményeket nem ismerem, ezért csak a mostani adataidat veszem figyelembe. Néhány szempont:
A terhelés igényel egy bizonyos teljesítményt, amit az inverter kimenete biztosít. Ezt a teljesítményt, egy bizonyos hatásfokkal a bemenetéről veszi fel. Hogy a bemenetén lévő teljesítmény honnét veszi, aksiról, egyen, váltó fesz. forrásról, stb., azt már az adott inverter fajtája válogatja, ahogy azt is hogy a kimenő teljesítménynek milyen áram, feszültség paraméterei legyenek.

Pl. legyen a hatásfok 70%. Ekkor az előző példa adataival:
Pbemenő x 0.7 = 600 W. Ebből a felvett teljesítmény 857 W. Vagyis az inverter felvesz 875 W-ot ebből csinál 600 W-ot amit a terhelésre pumpál.
Ha pl. 12 V-os aksi szolgáltatja a bemenő teljesítményt, akkor bizony 875/12 = 73 A-t kell az aksinak szolgáltatnia.

Hogy az invertered 1800 W-os, az csak annyit jelent, hogy a 857 W bemenő, ill. a /600 W kimenő teljesítmény nem fogja tönkre tenni.
(#) kameleon2 válasza Smarten hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Szia! Minden átalakításnak van valamilyen hatásfoka és ebből eredően valamennyi vesztesége. Nyilván, ha egy átalakító 95-97% hatásfokkal képes dolgozni, akkor megéri használni. Az inverterek is elég jó hatásfokúak ahhoz, hogy ne kelljen feleslegesen időt és energiát abba ölni, hogy például 12V-os fogyasztókat keress, főleg annak tudatában, hogy az egyenáramú üzemeltetésnek is vannak hátrányai, például izzószál - fűtőszál esetében az anyagelhordódás egyik pólusról a másikra. Tehát amit nyernél a hatásfokon - annyit veszíthetsz az élettartamon.
(#) kameleon2 válasza macera2 hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Idézet:
„Hogy az invertered 1800 W-os, az csak annyit jelent, hogy a 857 W bemenő, ill. a /600 W kimenő teljesítmény nem fogja tönkre tenni.”
. A teljesítmény nem minden. Induktív terheléseknél szigetüzemben az inverternek a tüskéket is el kell viselnie. Én is úgy gondolkodtam, ahogyan te - egy inverter látta a kárát. Nem véletlenül írtam a 7x-es túlterhelést indukláskor a motoroknál, szivattyúnál, kompresszornál - és a trafós kivitelt.. Egy szigetüzemnél, nem lehet bypassolni, átkötni a hálózatra túlterheléskor - hanem ki kell szolgálni.
(#) macera2 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Egyetértek. Csakhogy itt úgy láttam, hogy annyira alap dolgokat kelett ismertetni, hogy nem láttam értelmét cifrázni.
(#) kameleon2 válasza macera2 hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Szia! Akár egyetértesz, akár nem - az elektronika - sajnos tudja a fizikát. Nekem és a cégemnek sokba fájt megszerezni ezt a tapasztalatot. Igaz az inverter forgalmazója is ludas volt, mivel kifejezetten induktív terhelésekhez árulta a készüléket - és nem tudta azokat a paramétereket, amik rá voltak írva. Azóta beszereztünk egy Conrad-os trafós Berel-t, ami betonbiztos. Többet nem szeretnék kisfeszültségű szigetüzemű rendszert építeni, mert csak kínlódás van vele. Hatalmas keresztmetszetű vezetők, nagy áramok, minden alkatrészből speciálisat kell keresni - még sorkapcsokból is. Ez a projekt volt az utolsó ilyenem. Azóta maradtam a jól bevált magasabb feszültség, kisebb keresztmetszet, több akksi - megoldásoknál.
(#) zozo506 hozzászólása Máj 1, 2013 /
 
Sziasztok !

Lenne egy gondom , sajnos egyik cd lejátszómban tönkre ment a szalagkábel és azt szeretném pótolni . Segítségeteket szeretném kérni ,hogy Magyarországon , hol kapnék ilyen kábelt vagy esetleg hol lehetne csináltatni . a kábelen ez áll : sumitomo-y awm 20624 80c 60v vw1 -f- . a cd lejátszó típusa Denon dn-s3500 . Segítségeteket előre is köszönöm.

HPIM1064.JPG
    
(#) szamóca válasza zozo506 hozzászólására (») Máj 1, 2013 / 1
 
A LOMEX-nál láttam ilyeneket.
(#) zozo506 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Köszönöm . Akkor körülnézek ott hátha
(#) Ricsi89 válasza zozo506 hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Az a jelzés, ami van a kábelen nem mindig mérvadó. Inkább mérd meg milyen széles a kábel és hány vezeték megy benne. Így valamivel könnyebb keresni megfelelőt.
(#) tomika1234 hozzászólása Máj 2, 2013 /
 
Sziasztok!

Szuksegem lenne egy forgojeladora amivel tudom figyelni, hogy egy tengely mennyit fordult, illetve melyik iranyban.
Talaltam is neten egy egyszerubbet, de inkabb olyat vennek amit itthon is lehet kapni:
http://www.rapidonline.com/Education/VEX-Optical-Shaft-Encoder-Pack...-6298/

Tudtok ajanlani ehhez hasonlót?

Max 10 ezer forintos erdekel.

Koszi
(#) sirály12 válasza tomika1234 hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Milyen pontosnak kell lennie? Milyen gyorsan forog az a tengely?
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2013
(#) tomika1234 hozzászólása Máj 2, 2013 /
 
Nem gyorsan, max 2-3 masodpercenkent egyet.
(#) sirály12 válasza tomika1234 hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
És a pontosság? 1-2 fok pontosság elég, vagy attól nagyobb kell?
Mert ha 1 fok belefér, akkor nézz utána az as5048 ic-nek, csak 1 mágnes kell a tengely végére, és egy ilyen ic. i2c, spi, és pwm kimenetek.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2013
(#) tomika1234 hozzászólása Máj 2, 2013 /
 
Boven eleg.. Eleg akar 10 fokos pontossag is
(#) sirály12 válasza tomika1234 hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Közben már fentebb módosítottam a hozzászólásom, abban a válasz.
(Akár termékmintába is tudsz 1db-ot rendelni)
(#) tomika1234 hozzászólása Máj 2, 2013 /
 
Koszi szepen! Rakerestem, de nem igazan talaltam, hogy itthon hol lehet beszerezni. De majd este meg ranezek. Koszi!
(#) gyengus hozzászólása Máj 5, 2013 /
 
Sziasztok!

Debrecenben hol lehet SMD méretű alkatrészeket kapni?
Úgy tudom a Hobby Elektronikában legfeljebb rendelésre hoznak és van minimális mennyiség.
Szeretnék áttérni SMD panelekre, ezért érdeklődöm.
(#) Mengyán válasza gyengus hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Úgy tudom a Hobby Elektronikában legfeljebb rendelésre hoznak és van minimális mennyiség.
Szerintem a minimális mennyiség az 1db. Az alatt tényleg nem érdemes foglalkozni a dologgal. Én 3 ledet, 2 nyomógombot, és pár nem SMD cuccot (kábelt és csatlakozókat ICD-2-höz) rendeltem tőlük, összesen 500Ft-ért. És rendben teljesítve lett. Mivel a megrendelés végén azt láttam, hogy 1000Ft körül van a házhoz szállítás, amit kissé sok(k)alltam, így a személyes átvételt választottam, és a kerületben lakó unokatesómat kértem meg, hogy menjen el érte, és adja postára. Úgy alakult, hogy személyesen hozta el Húsvétkor, így ingyen volt a házhoz szállítás. Lehet, hogy neked nincs rokonod a kerületben, de valaki talán akad Pesten, aki elküldi ajánlott levélben, így kb 300Ft-ból megúszod a postát. Több ezer forint esetében pedig "beleférhet" az ezres a futárra. A másik megoldás, hogy mással fizetteted. Pl csinálsz valakinek valamit, és onnan rendeled meg hozzá az alkatrészt, a sajátodat pedig hozzácsapod. Még ha osztoztok a postaköltségen, akkor is olcsóbb. Ja, és majd el felejtettem, válaszd az előre utalást, úgy jóval olcsóbb a posta/futár.
(#) Ricsi89 válasza Mengyán hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Picit félre értetted a dolgot. A Hobby Elektronika egy debreceni alkatrészbolt, nem pedig pesti cég. Tehát az volt a kérdés, hogy ezen kívül van-e olyan bolt Debrecenben esetleg, ahol vannak smd alkatrészek.
(#) Mengyán válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Akkor bocs. Én a HE Store-ra gondoltam.
(#) gyengus válasza Mengyán hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Elnézést kérek, ha félreérthető voltam.
(#) gyengus válasza Mengyán hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Úgy tűnik a HE Store nyert...
Következő: »»   230 / 437
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem