Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1303 / 2514
(#) luluzulu válasza luluzulu hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Meg fordítottam még a TL431 mert fordítva van az előző tervben...
(#) reloop válasza luluzulu hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Alakul. A TL431-nek valóban az anód a középső lába.
(#) voodoo válasza reloop hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Igazad volt amúgy! Értékelve !
A sistergést a bemenetére kötött előerősítő vs kivezérlésjelző okozta. Már azokat is megoldottam. Azután a sistergés nagyon minimálisra esett le viszont maradt a 0.4Vdc...
Aztán megint megtekergettem a potikat (elég volt csak az egyiket) és már be is tudtam max állítani 0.01-0.02Vdc van a kimeneten, semmi több. Szépen szól. Be van rakva az összes MJL pár egyenlőre csak próbatáppal.
(#) ladislave válasza luluzulu hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Szia!
Itt-ott azért még vannak benne kisebb hibák.Például a feteket rakhattad volna egy vonalba is és a kicsatoló kondi sincs a legszerencsésebb helyen.Egyébként a cikkek között ott van a teljes doksi!
(#) vipera1997 hozzászólása Máj 7, 2013 /
 
Hello!Azt szeretném megkérdezni hogy ehhez van-e valakinek nyákterve esetleg?

Köszönöm!
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Szia! Rajzoltam egyet
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Köszönöm szépen! Kiváncsiságból berajzolom én is Tinaba, szeretem használni, meghát tanulgatni... Ma kb el is készítem. További szép napot!
(#) nzozz hozzászólása Máj 7, 2013 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni valami nem túl komplikált és költséges, de azért viszonylag jó hangminőséggel rendelkező sztereó erősítőt. Így a VF2 -re jutott a választásom. Viszont elég sok verzió van belőle, nem tudom melyiket lenne célszerű megépíteni 50/80W -os hangsugárzókhoz? Melyiket javasoljátok?
Milyen trafó lenne kellene hozzá?
Úgy tudom a műveleti erősítő jobbra cserélésével sokat lehet dobni a hangzáson. Az OPA2107 ideális lenne? (eBay en 600Ft körül van)


Köszönöm
(#) blasz hozzászólása Máj 7, 2013 /
 
Sziasztok kérdeznék erről a kapcsolásról,a tranzisztorokat kicseréltem nagyobbra mind,a végek MJW21195-96,a meghajtók egyenlőre MJE340-350,de leakartam cserélni a 2SA1015 tranyókat MPSA92-re de sehogy sem ment csak zárlat vagy MPSA melegedés nagyon.Pedig a lábkiosztást helyesen csináltam meg,mivel nem egyezik tudom.Most BF423 van helyettük de az nem ide való.De ezzel megy rendesen. Tudnátok e ajánlani valami tranzisztort a 2SA helyére ami legalább 150v bir .
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2013
(#) Beringer 600 válasza blasz hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Szia! Én erre gondoltam,2sb647.Bővebben: Link
(#) Beringer 600 hozzászólása Máj 7, 2013 /
 
Sziasztok! Tudna nekem valaki egy nagyon jó szintemelő erősítő kapcsolást ajánlani?Egy elég érzéketlen,de jó minőségű végfok elé kellene.Kb 2v kellene,Köszönöm.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Szia! 2N5401 a javaslatom.
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Szia! Erre a célra NE5532-t szoktam használni 47k/22k visszacsatolással.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Esetleg egy kapcsolási rajzot tudnál feltenni?köszi.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
4558D-vel kivitelezhető?
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
A dual opamp-ot tetszés szerint választhatod, nem egy nagy feladatról van szó.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Köszöntem.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Bocsi Doncso kolléga autóját csináltam köszönöm akkor ilyet veszek
Annyit hagy kérdezzek hogy a kimeneti egyenfesz 58mV a BF423- al ,a sajátj a 2SA1015-el csak 15mV az a tranyó miatt lehet?
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2013
(#) vipera1997 hozzászólása Máj 7, 2013 /
 
Hello!ennek az eredeti nyákrajz ?
(#) luluzulu válasza ladislave hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Itt a végleges változat ha áramkörileg rendben van, a kicsatolót kondenzátort áthelyeztem, + kis szépítgetés.
A cikk alapján készítettem a tervet, mert az a terv nekem nem felelt meg.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2013

feltesz.JPG
    
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Csak a kíváncsiság miatt megcsináltam én is de 5V-on nem ad valami szép jelet.

proba.JPG
    
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Szia! A kimeneti DC sajnos a tranzisztor jellemzőkön is múlik. Ettől még a műveleti erősítők sem igazán mentesek. A 820 ohm finom változtatásával szépen be lehet lőni, bár az 58mV sem zavaró.
(#) Mayan hozzászólása Máj 8, 2013 /
 
Sziasztok, a mai kérdésem: szokványos végfok kapcsolásokban a visszacsatolásban lévő elkónak láttam már mindent, 10-től 1000µF-ig, és feszültségtűrésben is 10-től 63V-is, de itt nem nagyon van dc. Olyat is láttam hogy bipoláris elkót tesznek ide, és olyat is hogy két szembekapcsolt sima elkót. És előfordul az is hogy átkötik egy 100nF-dal. Most akkor mi a jó megoldás, hogy lesz a legjobb hangja ?
(#) reloop válasza Mayan hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Szia! Úgy lesz a legjobb hangja, ha elhagyod. Egy műveleti erősítő (DC szervó) fillérekért elintézi a kimeneti 0VDC-t.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Szia tegnap elment a netem,nem tudtam válaszolni.Itt minden a saját munkám,a nyák a pzició rajz és a beültetés,stb.szerintem jó lett.
De nem értem miért nem tudtam az MPSA92 tranzisztorokat beépíteni a kapcsolásba,semmiképp nem volt jó,pedig a lábakat helyesen cseréltem fel.Ha bent hagyom esetleg a BF423-at az hiba lenne,vagy megfelelő oda?
Köszönöm
(#) Mayan válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Ennyire nem akarok belebonyolódni, csak észrevettem, hogy a korábban itt lévő régi 100µF/35V-os noname kondit kicserélve egy új 220µF/16V/105C-os jamiconra, nem lett jobb a hang, sőt. pedig ezzel a szándékkal cseréltem. Lehet visszateszem akkor a régit, valami NA márkanevű, gondolom full noname...
(#) ladislave válasza luluzulu hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Szia!
Röptében átfutottam rajta.Úgy tűnik áramkörileg rendben van,bár kíváncsi vagyok a hűtést,hogyan fogod kialakítani. Szegény kimenő kondenzátort rendesen körbefűtöd.

feltesz.JPG
    
(#) balazska1987 válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Szia Reloop, megtetszett ez az egyszerű kapcsolás, egy jelosztóhoz is megfelelő szerinted, rajzoltam hozzá egy nyákot, esetleg vetné rá egy pillantást? Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2013

oszto1.LAY
    
(#) reloop válasza balazska1987 hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Szép munka Sajnos a gyakorlati hasznáról már kevés jó mondható. Gondolom (a stabilizátorból látom is), hogy nem vagy az 5V illetve a 3,7V korlátnak kiszolgáltatva. Ilyen feladatra a zaj és a torzítás végett sokkal alkalmasabb egy dual műveleti erősítő. Mekkora a bejövő tápfeszültséged, és mekkora jelet szeretnél vele kezelni?
(#) balazska1987 válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Igazából a kimenő jelem szerintem elég magas, mert egy keverő kimenetét szeretném osztani, na most ott szerintem 0dB-nél olyan 1,5V a kimenő jel, és alapvetően csak annyit szeretnék, hogy rá lehessen legalább 4db végfokot kötni, a tápfesz az nem lényeg mert nem igazán gyártottak Magyarországon olyan trafót ami nekem ne lenne itthon, Faterom a honvédségnél dolgozott úgy hogy kb. 300-400db kistrafóm biztosan van itthon, 12V, 2x12V, 2x9V, 2x18V, 2x24V úgyhogy az lényegében teljesen mindegy, de ha van egy jó kiszajú kapcsolásod akkor azt nagyon megköszönöm
Következő: »»   1303 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem