Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stroboszkóp
Lapozás: OK   17 / 122
(#) Georgee válasza Travolta hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
nem gond... küldd
(#) Travolta válasza Georgee hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
ok.Holnap bexennelem es kuldom.
(#) Travolta válasza Travolta hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Na sikerült bexennelnem a rajzokat.Remélem hasznukat veszed.

strobi.zip
    
(#) Georgee válasza Travolta hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
Hali! Megjött a villanócső De az a baj hogy a leírásában azt irja hogy 100v dc ami a csőre megy.... a kapcsi meg többet ad rá (dragon)... félek hogy kinyirja a csövet. Jah a csőnek a - kábele a gyujtó kábel felől van ugye???? Mellékeltem a képet a csőről meg a leírásáról... És még valami... a gyujtó feszültségnek mennyinek kell lennie??? 2-3 kV elég neki?
(#) dbase válasza Georgee hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
15Amper, nem semmi....
(#) Georgee válasza dbase hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
Tom csak azt szeretném tudni hogy most jó ez az áramkör vagy nem (dragon kapcs rajz) mert már szeretném ha villogna a strobi
(#) Travolta válasza Georgee hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
Ezzel a csővel nyugodtan megépíthezed a Dragont!Hisz ez a hozzávaló csőtipus!Én is ilyennel csináltam!
(#) Georgee válasza Travolta hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
A multkori kérdésemre nem kaptam még választ arra majd ird már meg a véleményedet, mert szeretnék tisztában lenni a dolgokkal (#144693) hozzászólás .
(#) djdavis hozzászólása Nov 22, 2007 /
 
Sziasztok!
Van egy villanócsövem no meg hozzá gyári kapcsolás. Az egyettlen problémám csak az, hogy nem tudom melyik láb melyikhez megy.
Mit kell ilyenkor nézni?
HELP

Köszi
(#) Travolta válasza Georgee hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Bocsi.Mi is a kérdés?Mert ami számot beírtál,az az én hszem.Vagy én nem jól nézek vmit??
(#) Travolta válasza djdavis hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Nekem is van!Sőt, nem is 1.Több is!És mind1ik másképp néz ki!R-GO típus,adatlapi link, vagy 1 foto alapján sztem sokkal könnyebben tudnánk segíteni.

Travolta
(#) szekegabi hozzászólása Nov 23, 2007 /
 
Sziasztok!

Sikerült jutányos áron beszereznem egyet az XOP-15-ös csőből, viszont a dragon kapcsolását túl bonyolultnak tartom és szeretnék egy egyszerűbbet.
Szeretnék megkérdezni valakit, hogy neki a dragon kapcsolásáról hány volt feszültség jön le (+/-) a csőhöz? Csak szeretném tudni, h kb milyen feszültségtartomány közt műxik ez a villanócsőtípus,mivel a leírásában csak 100 V szerepel (még más csövek leírásában feszültségtartomány van leírva).
(#) Moderátor hozzászólása szekegabi hozzászólására (») Nov 23, 2007
 
Vissza olvastál volna pár hozzászólást, akkor nem kérdeznél....

(#) djdavis válasza Travolta hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Melléklek egy képet a villanócsőről. Az a baj, hogy műszaki adatokat nem tudok leolvasni, mert nincs ráírva semmi. Melyik láb mit jelent? Hova kell kötni?
(A képet egy másik topicból vettem, de ugyan ilyen az enyém is)

Davis
(#) szekegabi hozzászólása Nov 23, 2007 /
 
Kösz, h leszóltál! Ebből tényleg rá lehet jönni, h hány volt fesz jön ki a dragon1700W-os kapcsolásán a villanócsőöz!
(#) szekegabi hozzászólása Nov 23, 2007 /
 
Nem a gyújtófeszültségre voltam kíváncsi!!! Hanem a +/- tápjára....Valaki, akinek ilyen kapcsolás van megépítve..kimérhetné nekem...Thnx!
(#) Georgee hozzászólása Nov 23, 2007 /
 
Travolta!
Idézet:
„Jah a csőnek a - kábele a gyujtó kábel felől van ugye???? Mellékeltem a képet a csőről meg a leírásáról... És még valami... a gyujtó feszültségnek mennyinek kell lennie??? 2-3 kV elég neki?”
ezt kérdeztem tőled, mert ha jól emléxek akkor így van.....

szekegabi !!
Nekem is XOP-15 van és ugyanugy 100volt van ráirva.... De a dragon kapcsin mintha kicsit több menne ki . AMugy én bescanneltem a mellékelt leírást a csőről, meg a képet is feltettem... szabi83 meg azért szólt rád, mert én ezeket a kérdéseket már egyszer feltettem, csak még előttem sem tiszta a kép....
(#) szabi83 hozzászólása Nov 23, 2007 /
 

ds250.jpg
    
(#) huhuu válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
ja, hogy ez 2 csöves lesz, vaóóó!

(#) szabi83 válasza huhuu hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
én egy csőre csináltam meg..
(#) watt válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Köszi a rajzot!
Hol kaptál gyújtótrafót?
(#) szabi83 válasza watt hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
nincsmit, én is kaptam Skip-től

mondhatnám, hogy a piacon , mert egy ilyen cuccból van a cső és a gytrf is, bár én 100ft -ot adtam érte a bolhapiacon

(#) Skip válasza huhuu hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
itt a két csöves verzió félig kész állapotban

DSCF8195.JPG
    
(#) Travolta hozzászólása Nov 24, 2007 /
 
DjGeorge : sajnos a bekoteset most nm tudom,de reggel megnezem neked.

A Dragon kapcsolasban a csore 600volt anodfeszultseg megy.A gyujtofeszt pontosan nem tudom,de kb 6kV lehet.Es a kapcsolashoz XOP15-os cso valo.Tehat nyugodtan megepitheto vele!

Udv:Travolta
(#) Travolta válasza djdavis hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Ha minden igaz a piros potyos resze a pozitiv,a kozepsore m1 a gyujtofesz, a maradek meg ertelemszeruen a negativ.
(#) Skip válasza djdavis hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
így igaz ahogy Travolta fő mester mondja a piros pötyözős a plusz ami a képen van cső még mindig működik középre megy a gyújtó fesz maradék meg a negatív.
(#) tbence3 válasza Skip hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Ebbe hány W-os cső való?
Egyébként az intenzitását azt hogyan tudnám szabályozni?
(#) Skip válasza tbence3 hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
ha az IFK 120 as csőre gondolsz azt nem tudom hány wattos...talán 120 a nevéből következtetve...
intenzitáson a villogás sebességét érted vagy pedig a villanás nagyságát?! ha a villanás nagyságát akkor a cső kondijának méretét kell változtatni max 22µF ig.
Skip
(#) szabi83 válasza Skip hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
ifk120 = 120Ws
(#) tbence3 válasza Skip hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Közbe kicsit utána néztem és láttam, hogy W/s. Amúgy Kösz! Neked is szabi83.
A villanás sebességére gondoltam. Mert az ugye a hang fügvényében villog.
Következő: »»   17 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem