Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szúnyogriasztó készítése
Lapozás: OK   33 / 53
(#) Hilo válasza daniel.freeman hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Ha szükséged van rá 12f683 hoz több változat is van fent (hex) ami a 30 kHz alatti frekvenciákat kihagyja (én lányom sem bírta a 20-30kHz es hangokat), de ha kell, szólj és fordítok olyat aminek megfelelőek a frekvencia határai neked.
Ha vissza keresel pár oldalt, találhatsz 30-60 kHz hex et 683-hoz.
(#) johny999 hozzászólása Júl 12, 2013 / 1
 
Sajnos a tapasztalatom még mindig negatív. Ugyanúgy csípnek és bejönnek mintha be se lenne kapcsolva.

25kHz->45kHz->25kHz 10Hz-es léptékkel 50msecenként.
(#) Hilo válasza johny999 hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Többet jelezték hogy szükség van a 60 kHz-ig felvitt frekire.
(#) pjg válasza daniel.freeman hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Meggyőztél! Ilyet még nem láttam közelről.
(#) pjg válasza daniel.freeman hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Erre kíváncsi lennék. Van villanypásztoros topic?
(#) vladcepes hozzászólása Júl 12, 2013 /
 
Sziasztok! A 12F683-asnál a nyák rajz ugyan az amit "whalaky"készített? Csak a PIC van benne kicserélve? Még egy kérdés: A PIC 12F683-I/P és a PIC 12F683-E/P között mi a különbség? Mindkettő kapható egy helyen csak mindegy hogy melyik van beletéve? A válaszokat köszönöm!
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Most látom hogy hülyeséget kérdeztem mert 12F683-as van benne. A második kérdés viszont az érdekelne hogy mindegy melyik?
(#) Hilo válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Röviden: mindegy.
I: -40°C..+85°C
E: -40°C..+125°C
Ha nem akarod 85°C fok felett használni, mindegy.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2013
(#) vladcepes válasza Hilo hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Okés köszönöm, hát 85°C-on már erősen izzadna a homlokom.
(#) Hp41C válasza pilotitalia hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Szia!
Sajnos csak most válaszolok:
- Sok ellenállás: A BS170 kapott egy G -S ellenállást (10k), hogy véletlenül ne nyisson ki, ha a kontroller nics a panelben és méricskélünk rajta.
- Egy dióda védi az áramkört, ha sötétben próbálkozunk az elem cseréjével, és fordított polaritással kezdünk véletlenül.
- Nem kapcsolódó vonalak: Nincs jumper a panelterven, hanem az összes láb alacsonyra van húzva, csak a MCLR van a tápra húzva. Az eredeti programban a 20kHz -t kihagyja. Ha más beállítás kell, akkor szikét kell ragadni, a kérdéses láb(ak)nál a földre nemő vezetéket el kell vágni és a hozzá menő, de oda nem érő vezetékről az 5V -ot oda kell kötni. Ha a MCLR -t kellene földre kötni, akkor a hozzá menő ellenállást nem kell beültetni, a lábat a földre kell kötni. Sajnos a 7. lábhoz csak vezetékdarabbal lehet az 5V -os odakötni. A föld a nagy "paca" a pic alatt.
- A jumperek állását csak a bekapcsoláskor olvassa a program. Változtatáshoz újra kell indítani (c) M$ ablakok...
- Módosítási ötlet: A MCLR bemenet legyen a Debug jumper. Ekkor a bekapcsoláskor a MCLR földre húzásával aktivizálható a 4 -es osztás - hallható lesz a "zene".
(#) Hp41C válasza daniel.freeman hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
A csomagban benne a forrás, pontosan lehet tudni, mit is csinál. Sőt bárki módosíthatja az igényei szerint...
Induláskor beolvassa a jumperek állását, kiszámolja a frekvencia határt. Ezuán a 4MHz -ről menő kontrolleren beállítja a TMR2 - CCP1 modulokkal a PWM üzemmódot és a TMR1- et (/8 előosztással). Kezdetben PR2 = 16-1 (60kHz), CCPR1L = 8. Ha a TMR1 átfotrdul (3 -szor) "kiszámolja" a kovetkező frekvenciához tartozó PR2 és CCPR1L értékeket. Ha lejár a TMR2, beírja az új értéket a PR2 és CCPR1L regiszterekbe. Az a bonyolult kiszámítás a gyakorlatban azt jelenti, hogy a PR2 -t kettővel növeli, a CCPR1L pedig a PR2 fele. Ha eléri a határt, visszamegy 60kHz -re (ekkor koppanhat egy kicsit). Minden frekvenciaváltáskor bekapcsolja a LED -et, ha a TMR1H már nem 0, akkor kikapcsoja - lényegesen rövidebb ideig világít, mint az eredeti programban. Minden típuson ugyan ezt csinálja.
(#) whalaky hozzászólása Júl 12, 2013 /
 
Hahó!
Valaki meg tudja már egyértelműen mondani hogy akkor most a c0nrad féle piezzo használható vagy nem?
(#) Bell válasza daniel.freeman hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Ultrahangos vízporlasztásához is használnak ilyen kristályt, potom 350.- HUF Bővebben: Link
(#) daniel.freeman válasza Hilo hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Köszi a kedvességet. Ma nem biztos hogy tudok foglalkozni a történettel de még nem tudom mit hoz az este . Ami biztos hogy az éjszaka a lányomon már nem volt új csípés ami már az elmúlt 1 hétben mindennapos volt. De én is csak az alacsony frekire ébredtem fel nem pedig a zümmögésre. Hp mester is írta hogy a forrás benne van a csomagba ami 628A-s. Amit furcsálok az az hogy a jumperekre csak annyit reagál a történet hogy elindítja a programot 5 voltra húzva és teljesen mindegy hogy melyik jupert kötöm. Mindegyiken ugyan azt csinálja
(#) VaZso8 válasza Bell hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Nem is tűnik olyan rossz ötletnek, bár ezt lehet, relatíve kis teljesítménnyel nem szólaltatjuk meg.

Kíváncsi lennék azért erre.
(#) daniel.freeman válasza Bell hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Nagyon sok helyen fellelhető a piezo. Pl ebay-en találtam olyat is ami elvileg bírja a 45 khz-t is meg attól többet is
(#) Huppancs111 válasza whalaky hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
"Rumcájsz" Teszteli a Tisza-tó partján! Azt igérte , beszámol a történtekről!!!
(#) VaZso8 válasza daniel.freeman hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Melyiknél láttad ezt leírva?
(#) Hilo válasza daniel.freeman hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Ha az én programomról van szó, ott a jumperek nincsenek még használatba véve.
A hétvégén tervezem megcsinálni a rendes változatot. (Ezt amúgy írtam is korábban.)
Ami most van program tőlem a fórumon, az csak azért csináltam mert akkor még nem volt kattogásmentes változat, így csináltam egyet. Illetve kértek változtatást benne többen is (led használata, alsó frekik kikapcsolása), így lettek a különböző verziók.
(#) daniel.freeman válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Az asm-et mivel szerkeszted? Csak meg tanulom már én is. Valamiért nem reagál amúgy a jumperekre. Illetve annyi hogy elindítja de nem változtat semmit. Nekem nem akkor gáz. Inkább csak a 30khz alattiak. DE MAJD ÉÉÉÉN JÓÓÓLL KIVESZEM BELŐLE Csak félek inkább kakukkos óra progi lesz belőle.
(#) Bell válasza VaZso8 hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Ez több watt teljesítményt bír - víznél legalábbis - csak egy merev, könnyű membránt kéne rá szerkeszteni.
Egész kis teljesítménnyel is működik, mert lineáris.
(#) daniel.freeman válasza daniel.freeman hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Én csak a .com-on szoktam nézelődni.EZ PÉLDÁUL ELÉG TUTI CUCC Úgy keresd hogy piezo buzzer vagy ultrasonic speaker
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2013
(#) Hilo válasza daniel.freeman hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Szerkeszteni akár sima jegyzettömbben is tudod.
Ha elakadsz a PIC kezdőknek topicban segítenek.
(#) Hp41C válasza daniel.freeman hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Mottó: Cipőt a cipőboltból.
A Microchip oldaláról ingyenesen letölthető MpLab 8.91 -gyel.
(#) VaZso8 válasza Bell hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
( Arra gondoltam, hogy szobán belül a több watt azért túlzás lehet. )

Biztos vagy benne, hogy kis teljesítmény mellett is jól használható?
(#) VaZso8 válasza daniel.freeman hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Ezeket én is megtaláltam, bár állítólag ezeknek az adatoknak sem mindig lehet hinni...

Mindegy, először működjön a KEMO-féle hangszóróval, aztán lehet kísérletezni a Conrad-ossal, ill. akár ezekkel is... a Conrad-os amúgy egész olcsó lenne - örülnék, ha azzal is működne.
(#) kocsgab002 válasza daniel.freeman hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Ebből rendeltem most 45 darabot!
(#) VaZso8 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Reméljük, jól teljesítenek.

(Mondjuk ez nem is a kínai típusú eladó.)
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2013
(#) Bell válasza daniel.freeman hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Ez a Kemo L010. Rendeltem egy ilyet és egy Conr@dosat is. Szeretném összehasonlítani, mert paramétereiben alig van eltérés. Árban viszont hatalmas.
Feltehetően ugyanaz, csak az egyik biztosan kínai (a Kepo Bővebben: Link)
(#) VaZso8 válasza Bell hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Igen, olvastam közben - ezt a típust írja.

Én is szeretném összehasonlítani őket.
Következő: »»   33 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem