Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-ek áttűnése LM324-gyel
Lapozás: OK   2 / 7
(#) Kovidivi válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
a pont kéne.igaz? de senki nem fogja megkapni (természetesen én sem, merthogy én raktam fel a kapcsirajzot, és nem pedig csak elméletben beszéltem lol ) a pontot, hacsak nem tud vmi spécibb kapcsolást mutatni, vagy az általam bemutatotthoz olyat hozzászólni,ami megérdemel egy pontot.azért köszi a fáradozást!
Tehát sztem az,hogy elméletben el tudod mondani (ami nekem is menne egy kis gondolkodás után), még nem megoldása a problémának...
(#) Villám válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Én csak arra reagáltam, hogy:
„ilyen az,amikor vki gondolkodik egy dolgon kb. fél évet, majd felrakja egy fórumba, és saját maga rájön a megoldásra...”

Hát mondom akkor ezt megoldotta.
(#) joey hozzászólása Nov 26, 2007 /
 
Sziasztok
Azt szeretném kérdezni hogy van- e vkinek kapcsolási rajza egy olyan villogóhoz ami 20 kék ledet működtet és elhalványúlva villog, vagy egy kék led és arra van párhuzamosan kötve még 19?
előre is köszi
(#) aflmor válasza joey hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Valahol megvan a "Knight Rider" effekt uAA180-al, asszem...
Az a lényege, hogy a kimenetek a szomszédosokkal, ellenállaton keresztül össze vannak kötve. Így amikor az egyik aktív -full fénnyel-, a mellette levő másik kettő félfénnyel világít. Ezt lehetne alkalmazni egy hosszabb kapcsolásban is. (ez csak 9 ledes, ha jol felejtek...)
(#) puskas87 válasza joey hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
cikk is van rola itt
(#) SnoopyRider hozzászólása Márc 7, 2008 /
 
Helló !

Vki mgetudná nekem írni hogyan kellene módosítanom a kapcsolást (ledek áttünése) hogy egyenesen 12V-ról menejn?

Köszi : Norbi
(#) proba válasza SnoopyRider hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Szerintem csak a ledek soros ellenállását kell növelned ,kb 180 ohmra Ha erről írsz , vagy beleraksz még 1-2 ledet sorba.
(#) _JANI_ válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 8, 2008 / 4
 
Ezzel a kapcsolással is el lehet játszadozni!
Ezt a verziót még csak a potik tekergetésével lehet szabályozni...
A kapcsolás eredetileg kétszinű ellenkapcsolt LED-hez készült,
de az RGB-LED-ekhez is lehetne adaptálni.

Egy ötlet: A potik helyére egy-egy RC-t kell bekötni, és már megis van az árúsztatás. Az RC értékétől függ az átúsztatás időtartama... Persze még valaminek azt vezérelni kellene, PL egy kéttranyós AMV.
(#) Kovidivi válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Érdekes kapcsolás!Köszi!
(#) SnoopyRider válasza proba hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Köszi a választ, de ha csak a ledek előtét ellenállását növelem meg akkor nem megy tönkre a többi alktrész?
Azt elfelejtettem írni hogy kb 100 db ledet ("nagy fényerejű) kéne hajtania a dolognak, gondolom annyi lednek már "van" áramfelvétele is.Erre van ötleted?
(#) _JANI_ válasza SnoopyRider hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Teljesítmény dartingtonok a kapcsolótranyók helyett!
ÉS - VAGY...
Megemelni az IC tápfeszültségét 26-30V-ra.
S a lehető legtöbb ledet sorbakötni, és a soros fűzéreket párhuzamosítani.

Természetesen az LED-ek áramkorlátozó-ellenállásait újra kell számolni! :felkialtas:
Valamint 50-63V-os kondenzátorok kellenek!
(#) proba válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Ha az áttűnéshez továbbra is ragaszkodik akkor a ledek tápját nem lehet a műveleti erősítők tápja fölé emelni (legalábbis szerintem),mert a pozitív tápra csatlakozó tranzisztor nem fog igazán jól működni.Azzal egyetértek hogy ennek figyelembe vételével emelni lehet a tápfeszültséget .(esetleg átalakítani a kapcsolást)
(#) proba válasza proba hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Esetleg valami egyszerűbb teljesítmény végfokkal is működhet tranzisztorok nélkül.(A leddel soros ellenállások újraszámolandók)

attunes.JPG
    
(#) _JANI_ válasza proba hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Idézet:
„Azzal egyetértek hogy ennek figyelembe vételével emelni lehet a tápfeszültséget .”
:yes: :yes: :yes:
Az áramkör teljes tápfeszét kell megemelni... [off]S nem csak az IC-ét. :no:
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Idézet:
„Megemelni az IC tápfeszültségét 26-30V-ra.”
:no: :no: :no:
(#) proba válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Bocs nem tudok olvasni.
(#) SnoopyRider hozzászólása Márc 16, 2008 /
 
Nagyon köszi a segítséget, de a tápfeszt emelni nem tudom, autóba szeretném, 13V max amim lenne.
Az áttűnés nem lenne olyan fontos, márcsak azért sem mert megépítettem a kapcsolást és nem tetszik hogy nem ugyan olyan sebességgel erősödnek mint ahogy halványulnak.Ami fontos lenne nekem az a pulzálás, sok-sok-sok led egyszerre
Találtam egy másik kapcsolást itt : pulzálás
Ez már 12V-ról megy ahogy látom, a sebesség is egyformának tűnik,de sajnos nem tudom hogyan használhatnám olyan sok leddel.Láttam hogy már adtatok ötleteket, de mivel ezeket a dolgokat csak összerakni tudom sajnos nem tudom áttervezni őket.Szóval ha vki tudna nekem egy kis rajzot készíteni a szükséges modifikációkkal azt nagyon megköszönném.
(#) proba válasza SnoopyRider hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Én úgy látom mindkét kapcsolás ugyan az,csak kissebb(kevesebb) erősítős tokkal van megoldva. Ha az előző kapcsolás nem tetszik ,valószínű ez sem fog. Az egyik ledsort elhagyod ,kb ugyan az lesz a látvány mint a másodiknál. (ha a villogás ütemét is változtatni akarod az ellenállások értékét átcseréled az új rajznak megfelelően).A ledek meghajtása ugyan úgy történhet mint az elűző kapcsolásban.(itt is ugyan úgy sorba kötve a ledeket kb 3-4 db +egy 150-200 Ohm ellenállás és ebből a füzérből párhuzamosan igény szerint.) Valószínű darlington tranzisztort kellene a meghajtáshoz (pl TIP121)
(#) _JANI_ válasza proba hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
[off]Rosszúl fogalnaztam. Ezért javítottam ki magam!
(#) SnoopyRider válasza proba hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
köszi a segítséget, azt hiszem mostmár menni fog.még annyit, megtudnád nekem mondani hogyan kell kiszámítani az előtét ellenállás pontos értékét? szeretném ha a ledek a max erejüket adnák, a leírás szerint az egyik 3.4V-on, a másik 4.6V-on.
(#) proba válasza SnoopyRider hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Én nem járatnám teljes fényerővel őket, ha a legoptimálisabb beállításra (fényerő/áramfelvétel) szoktam beállítani (egy pont után a fényerő szinte semmit nem nő az áramot viszont elkezdi zabálni). szerintem a kisérletezés a legjobb.Csinálsz egy füzért sorbakötsz vele egy potit beállítod a neked tetsző fényerőt /áramot.(ezt a füzért az eredeti helyre tedd be ,mert a tranzisztorokon is esik kb 1,2V 3 lednél nem érdemes többet sorbakötni ekkor min 200 Ohm -mal kezd a kísérletet ezután ezt lehet csökkenteni.
Egyébbként Itt a segédprogramok között van egy méretező program. Ehez a nyitófeszültséget úgy tudod megállapítani hogy beállítod a leden a neked megfelelő fényerőt, és leméred hány volt esik rajta.
(#) proba válasza proba hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
Jobban elgondolkodva lehet úgy szebb képe van 1-2 leddel,nagyobb ellenállással. (Rövidebb a szünet időtartama ,hosszabb az átúszás.).Vagy esetleg próbáld ki ,hogy ez mit csinál (talán egy kicsit javít rajta.)
(#) SnoopyRider válasza proba hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
köszi, kifogom próbálni.most olyan gondom van hogy sikerült szereznem TIP 121-et (hogy sok LED-et tudjak működtetni), bekötöttem, de igy már csak egyfolytában világít a LED, nem pulzál.meg kellene változtatnom valami mást is a kapcsolásban?
(#) proba válasza SnoopyRider hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
Ha a 3904 -et cserélted le és nem működik akkor nem tudom miért.Esetleg rajzold le hogyan csináltad.
(#) SnoopyRider válasza proba hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
na működik, csak összecseréltem a lábakat.
Most az a gondom hogy mikor rákötök +1,+1,+1.... ledet párhuzamosan, (mindegyiknek külön előtétellanállása van ),a kapcsolásra a fényerejük 1re csökken.Van erre is megoldás?(1ébként nem azt a kapcsolást építettem meg amiről konkrétan ebban a fórumban szó van, hanem ami a mellékelt linken van, de szereintem lényegében ugyan az)pulzálás
(#) SnoopyRider válasza SnoopyRider hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
az előtét ellenállások 12V-ra vannak állítva, ugyhogy gondolom azt is meg kéne oldani hogy 0-12V között mozogjon a fesz.sajna nincs módom eltávolítani az ellenállásokat, mindet beépítettem
remélem tudtok ezekre megoldást.Köszi : Norbi
(#) proba válasza SnoopyRider hozzászólására (») Máj 1, 2008 /
 
Szerintem valami darlington tranzisztorral próbálkozz ,gondolom sok ledet kötöttél rá és kicsi a tranzisztor erősítése.
(#) zenetom válasza proba hozzászólására (») Máj 1, 2008 /
 
Sziasztok!
Van egy LM324-es IC-m nem lehetne ezt az áramkört csak NPN tranyókkal megcsinálni?
(#) SnoopyRider válasza proba hozzászólására (») Máj 1, 2008 /
 
tudnál 1 példát mondani a darlingtonra?
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Máj 1, 2008 /
 
de meg lehetne csinálni, csak éppen az a lényege, hogy a ledek egymás után világítanak, ezért kell a pnp npn-páros. csak npn tranzisztorral megcsinálva így fog működni a kapcsolás: egy led szépen erősődve elkezd világítani, majd halványul. utána ugyanennyi szünet, addig nem világít semmi, és újrakezdődik a folyamat!
Következő: »»   2 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem