Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   437 / 607
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Akkor marad a későbbi hídkapcsolás.Azért mégegyszer köszönöm a válaszokat.
(#) konyak6 hozzászólása Okt 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék. Vasalva elkészítettem Reloop nyákját, de csak búg. A kimeneten +29,4v van. 2*31-et kap.
(#) lobbooo hozzászólása Okt 8, 2013 /
 
Sziasztok! Tudnátok segíteni hogy egy Tda7294V végfokkal épített erősítő kimenetén miért lehet 5V ac néha 8V ac meg olyan érzékeny hogy ha a fémlepot érintem meg kézzel lemegy 1.2V ac-ra, ha a kondik tetejét akkor 25V-ra is felugrik. Van bent egy dc védelem, tehát dc nem ad ki. Ez mikor elkészült semmi baja nem volt, aztán odaadtam a tulajnak, de még nem volt beépítve, aztán viszahozták mert a doboz közben elkészült és mikor el akartam indítani erős bugás jött belőle. Nem tudom mi történhetett vele.
(#) Gabó válasza lobbooo hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Az ic el van szigetelve?
(#) lobbooo válasza Gabó hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
El! Mikor elkészült egy órán keresztül járattam is, teljesen jó volt! Tl074-et is cseréltem most de nem változott a helyzet.
(#) Folditomi4487 hozzászólása Okt 8, 2013 /
 
Sziasztok!
TDA 7294 típusú 4 csatornás (4 x tda 7294) erősítőt szeretnék építeni, és érdekelne hogy mégis csak mekkora teljesítményű toroid kellene hozzá?
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Szia! Tudnál tanácsot adni nekem egy tda sub végfokkal kapcsolatban itt leírtam mi a tapasztalat, esetleg az ic lőtte el magát? H kiveszem a Tl074-et a 4.6V ac leesik2.5V ac-ra.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2013
(#) reloop válasza konyak6 hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Szia! Abból az IC-ből nem sok jót nézek ki. Kisütött táp pufferekre kötötted rá, azon szokott még elcsúszni a dolog. Egy képet nézzünk azért meg milyen lett - hátha szemet szúr valami.
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Szia! A fémlap és a poti ház kap testet?
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Az egyik müanyag házas a sztereó frekvenciaváltó fém de neki sincs a házon, honnan húzzak rá? a másik három meg trimmer poti. A hangerő a müanyag.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2013
(#) Gabó válasza lobbooo hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Ha lekötöd a bemenetet a végfokon, és azt rövidre zárod, akkor is van DC a kimeneten?
(#) lobbooo válasza Gabó hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
DC nincs csak AC valamit erősit csak nem tudom mit.
(#) Gabó válasza lobbooo hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Akkor AC. De így nézted? Mert ez inkább gerjedési probléma lesz.
(#) lobbooo válasza Gabó hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Pillanat megnézem!
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Ez az AC egy búgás lenne (50/100Hz), vagy gerjedés a hallható hangok tartományán kívül?
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Rettenetes erővel búg, hallhatóan.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2013
(#) lobbooo válasza Gabó hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Ha rövidra zárom a bemenetet akkor is van csak már 5.6V van a kimeneten AC-ban. Akkor az IC rosz?
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2013
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Az ic rövidre zárt bemenettel is kiadja a feszt, de az ic-n kívül mi mehetett még tönkre, vagy mi az ami még gerjesztheti, esetleg a 24V-os stab nem szólhat ebbe bele, talán sok neki a 36V és az zavarna be a TDA-nak?
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Elég sok dolog kiválthatja a búgást, próbálok arra koncentrálni, ami a korábbi állapothoz képest elromolhatott.
Nézd meg szakadásvizsgálóval a test eljut-e minden pontra melyet a rajz előír. Az a pont különösen érdekes amire az előbb a bementet kötötted.
(#) konyak6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Íme a képek. A nyák vasalva, filctollal korrigálva a vezetősávok vastagsága, átnézve rövidzárra. Az erősítőben korábban volt már TDA, de saját hiba miatt meghalt. Kb fél éve állt az erősítő. Én nem látok rajta hibát. Nem tudom mi lehet a baj. Az ic mondjuk az olcsóbbik fajta.
(#) reloop válasza konyak6 hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
A pozitív táp és a bemenet (3-as láb) között tisztítsd még a NYÁK-ot, a kondi beforrasztásnál különösen gyanús.
(#) konyak6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Minden gyanús részt mechanikailag kitisztítottam. Ez a képeken látszik. Szakadás vizsgálóval ellenőriztem a bemenetet, tápot, kimenetet. Kezdésnek zárlatot mutat mind a két táp a testhez képest, aztán néhány másodperc után megszűnik. Gondolom a kondik miatt. Az ic-re gyanakszom. Nem boltban vettem.
(#) reloop válasza konyak6 hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
A hibás IC benne van a pakliban, nem Te lennél az első aki így járt.
A 3-as lábra menő sáv és a pozitív táp között kiloohm nagyságrendben sem lehet vezetés, azért említettem. Elég közel vitted.
(#) konyak6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Van néhány kOhmos ellenállás, ami folyamatosan emelkedik.
(#) lukacsp válasza Folditomi4487 hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Hi!
500VA trafó teljesítmény.
Ha alapvetően 8 Ohm-ra építed 230/2x30V, ha alapvetően 4 Ohm-ra építed 230/2x22V. Ha előre nem akarsz elköteleződni Ohm-ilag, akkor 230/2x26V.
Szűrésnek 2x20.000 mikroF ajánlok, akkor igazán jól, dinamikusan fog szólni. (Végfoktól soha nem szabad sajnálni a puffert, persze az ésszerűségek határán belül.)
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Test mindenhova jut ahova a rajz mutatja, ujra is forrasztottam a végfok panelon a legtöbb pad-et, de igy is meg van a 4.6V. Nem értem mi történtenhetet vele, mikor kiadtam a kezemből még müködött.
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
A cikk szerinti nyomtatott áramkört készítetted el?
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Igen az lett. Képzeld az volt a baj, hogy nem volt földelve a fémházas potmeter, a bemenetre földelve jó lett, csak azt nem értem, hogy mikor egy órát járattam mikor elkészült, hogyhogy nem produkálta ezt. Egy kérdés lenne, az Ic mikor egy bizonyos hangerőn felkoppan, azt a túl nagy fesz miatt teszi, vagy pedig a hűtöfelületnek nem tudja átadni a hőt elág gyorsan és azért koppan esetleg?? +/- 35V-ról megy 4ohm-on. és a hűtést egy L tag közvetiti a bordára.
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
A torzítás mindkét okból bekövetkezhet. Ha az IC-t forrónak érzed, akkor a hővédelem a valószínűbb.
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Átalakítottam az L-tagot, vastagabb anyagot tettem oda, és nem tettem az ic alá szigetelőt, csak az L-tag alá, a toroidot meg visszatekertem 4-4V AC-val (26-ból 22V-ot csináltam), kb egy óra és letesztelem, mert vissza kell még burkolni a torroidot. Terhelve 30V már nem lesz sok neki? Szerinted? Mert akkor tekerek még le ha szerinted még galibát okozhat.
Következő: »»   437 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem