Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   438 / 607
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
A gratz-et ha leszámolom akkor meg lehet csak 2x29V, az már türhető nem?
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Mint javasoltam, tapintsd meg óvatosan az IC-t teljes terhelésnél. Ha forrónak találod és tovább nem javítható a hőelvezetés, akkor valóban érdemes a tápfeszültséget csökkenteni. Az eredményt majd a gyakorlat mutatja meg.
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Rendben megpróbálom!
(#) Folditomi4487 hozzászólása Okt 9, 2013 /
 
Üdv mindenki!
Életem első projectjébe fogtam bele, mivel érdekel ez az építős elektronika.
Rendeltem a hestore.hu-ról TDA2030-as, és TDA7294-es IC-ket, és a hozzávaló ellenállások-kondenzátorokkal.
Először a 2030as verziót építeném meg, majd a 7294-est.
Szeretném ha megosztanátok velem a javaslataitokat, ötleteiteket, mire kell ügyelni, és stb.
Rengeteg fórum tanulmányozás után vetemedtem rá eme nagyszerű erősítőre.
Köszi előre is
(#) martin96 válasza Folditomi4487 hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Szigeteld el elektromos szempontból a hűtőbordától. A Magasfeszültség mellett ez a másik ami ki tudja nyírni ezeket az ic-ket.
(#) lukacsp válasza martin96 hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
A téma "kicsit" off, tudom. Ha szimplatápos kapcsolásban alkalmazzuk a TDA2030-at, akkor nem javasolnám feltétlenül az elszigetelést, méghozzá azért, mert a lapka-tok termikus ellenálláson kívül (amivel ugye nem tudunk mit kezdeni - adottság) a szigetelőlap / csillám termikus ellenállása a legjelentősebb tényező ami a hűtésnél ellenségünk. Persze ha a bordára testelés földhurkot okoz, akkor el kell szigetelni (nekem még egyszer sem okozott).

A "magasfeszültség" alatt a túl magas tápfeszt, vagy az elektrosztatikus feltöltődés által okozott káreseményt érted?
(#) Folditomi4487 válasza lukacsp hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Szerintem a túl magas tápfeszre gondolt
(#) Folditomi4487 hozzászólása Okt 9, 2013 /
 
Ja, és még annyit szeretnék kérdezni, hogy tápnak megfelel egy DELL laptop töltője?
DC 19.5V, 3.34A
(#) lukacsp válasza Folditomi4487 hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
A szimplatápos kapcsoláshoz akár jó is lehet, de nehéz előre megmondani, mert a számítógépekhez készült tápok kapcsolófrekvenciája lehet viszonylag alacsony, így előfordulhat, hogy a kapcsolófreki hallható lesz a kimeneten. Ki kell próbálni, meghalni nem fog tőle az IC. Ha nem válik be legfeljebb készítesz hozzá egy trafós tápot.
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Most az ic 70C-ig felugrál tok hőmérsékletben, de már nem koppan fel. Ezzel a kb +/-30 V-al már jól el van. Köszönök minden segítséget!
(#) lobbooo válasza Gabó hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Jó lett a kicsike, Köszönöm a segítséged!
(#) szikorapéter hozzászólása Okt 10, 2013 /
 
Helló.Lenne egy olyan kérdésem hogy valaki tapasztalt már olyat hogy kikapcsolta a TDA7294-es IC-vel készült erősítőjét és így kikapcsolás közben recsegett és úgy halgatott el a hang?Azmeg a másik hogy a következő indításnál hangot nem akar adni az Ic.Nemtudom mi lehet vele,sem füst sem semmi más jel az IC-n.Valaki hátha tapasztalt már hasonlót.A választ előre is köszönöm.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Szia! Elsőként mérd meg mekkora feszültséget kap testhez képest a 9. (készenlét) és 10. (némítás) láb! Legalább 3,5V kell minkét láb esetében, hogy hangot adjon ki.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Akkor valószínü elhalálozott az IC-m mivel mindkét lábon megjelenik a + oldali tápfeszültség.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Még annyi maradt, hogy ellenőrizd a ki és bemenetet. Nem ritka, hogy ott lép fel érintkezési hiba ahol nem is gyanítanánk.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Tehát akkor még működésképes az erősítő,csak át kell nézni alaposabban?
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Az erősítőről nem tudjuk még teljes bizonyossággal, hogy hibás-e.
Tápfeszültséget gondolom kap, mint írtam ellenőrizd le kap-e jelet a bemenetére és rendesen kapcsolódik-e a hangszóróhoz. Érdemes megmérni a kimeneti egyenfeszültséget hangszóró nélkül. Ennek 0V körül kell lenni.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Az marad holnapra ma már nem tudok nekiálni mérni sajnos.Holnap írom délután a fejleményeket.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Hát ez valószínűleg halott kintvan az egyenáram a kimeneten,még jó hogy nem volt rajta hangszóró,csak a mérőműszer.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Mivel szeretném a fórum szakmai jellegét erősíteni, engedj meg egy kiigazítást. A kimeneten nem áramot, hanem feszültséget észleltél. Áram akkor folyt volna, ha rajta van a hangszóró.
Ez bizony halott
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Sejtettem,de okozott meglepetést,nem úsztam meg ennyivel a hangsugárzó is elszált egy az egybe .Ja és köszönöm a kiigazítást,magam észre sem vettem volna.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Ha mégy anyagért, szerezd be a hangszóróvédőhöz valókat is! Bővebben: Link
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Hál isten a közelben az elektronikai boltban már lehet rendelni TDA7294-est is így nem kell Hestore-ról megvárnom.Majd a hangszóró védelmet meg megcsináom az erősítővel eggyüt.
(#) Folditomi4487 hozzászólása Okt 11, 2013 /
 
Na, megépítettem a 7294-es erősítőt... nem szól, csak alap zúgása van, mint egy szobai erősítőnek, amikor bekapcsolod... de hangot nem ad ki.... vélemények ? :S
(#) reloop válasza Folditomi4487 hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Na, olvasd el a bejegyzésed előtti néhány postot, tele van tanácsokkal miket érdemes ilyenkor megnézni. Mutass egy-két éles fotót az erősítődről! Jó lenne látni hogyan csatlakozik a táphoz, valamint a ki és a bemenetek miként festenek.
(#) szikorapéter hozzászólása Okt 13, 2013 /
 
Helló.Annyi kérdésem lenne összesen csak hogy a TDA-s erősítő és a tápegység + és - ágába ha beraknék mindkét oldalra egy 10ohm-os 10W-os ellenállást mit változtatna a tápáramon?
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Szia! Korlátozná a legnagyobb áramot. Gyakorlatilag hozzáadódik a hangszóróimpedanciához.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
És hogyan tudnám a bemenő feszültséget lejjeb csökkenteni pár voltal?Mert szerintem nagyon határértéken jár az erősítő ic...
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Szia!
"nagyon határértéken jár az erősítő ic" - miből vontad le ezt a következtetést?
Mekkora a tápfeszültséged és hány ohm-mal terheled?
Az IC-re leselkedő legnagyobb veszély - a beépített hővédelem ellenére - a nem elég hatékony hűtés. Fotózd le!
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Holnap rakok fel róla képet,de a tápfeszültség +-47V-on van.A terhelése pedig 4 ohm/240W RMS.
Következő: »»   438 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem