Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   158 / 1681
(#) uli válasza lidi hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Szia!
valóban nem PWM a 2222 nem melegszik egyáltalán, ezen én is nagyon meglepődtem :O
(#) JZoli válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Mivel hajtod a csöveket : sima fojtó, vagy inverter?Hol vetted a csöveket?
(#) Doncso válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Bakkker, na eddig ez a legkirályabb levilágitó cucc amit láttam, az ötlet és a kivitelezés is vérprofi, elismerésem és GRAT!! Mostmár fogom a fejem a kidobott rossz scannerem miatt!!!
(#) borvendeg válasza Doncso hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Én ezért nem dobok ki semmit
(#) uli válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
énse csak már kezd túl sok lenni a lom, kevés a hely
(#) Doncso válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Hát igen, igazából én ószeres vagyok de amikor már egyszerüen nem tudok moccanni a sok holmimtól akkor ugye az ember a feleslegesnek vélt dolgait kibelezi és a többit kidobja, na igy járt a scannerem is, huhhhu de bánom bakkker, pedig még neoncsövem is lenne hozzá, jó nem négy de lenne.
(#) abraboro válasza JZoli hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Tudom, hogy nem engem kérdeztél, de én speciel energiatakarékos izzó elektronikájával hajtom a levilágító csövet. Csak a teljesítményekre kell figyelni, hogy bírja a csövet.
(#) még1MbR hozzászólása Dec 11, 2007 /
 
Szerettem volna én is kompakt fénycső elektronikával megküldeni a csöveket, de most persze sehol nem volt 9W-os akcióban... így maradt a szokásos megoldás: 2db fénycső 1db fojtótrafóra, gyújtóval.
A szkenneres ötlet nem az enyém, itt valamelyik fórumból lestem és nagyon megtetszett. Rossz szkennert szerezni a legkevesebb, a vaterán mindig akad, örülnek, ha elviszi valaki.
A csöveket én speciel a holux boltban vettem, de a Tungsram márkaboltban is láttam pl. itt Pesten. Lényeg, hogy nagyobb villamos kereskedés legyen, ott mindig van ilyesmi, ráadásul foglalat is van hozzá. Talán azt a legmacerásabb venni.
(#) Tom025 válasza abraboro hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Ha már a levilágítók kerültek szóba, megmutatom mégegyszer az enyémet. Egy strobi dobozába építettem be egy HgLI égőt fojtójával együtt, tökéletesen ki van tükrözve, és letöretlen búra mellett 6 perc a levilágítási idő..
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
Kösz az infót!
(Asszem, következő beruházás egy rossz scanner és a fénycsövek! )
(#) még1MbR válasza Tom025 hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
Klassz lett!
Talán két kihajtható lábat tennék még hozzá plusszban, hogy ne kelljen mindig elővenni a nagy trafókat
(#) még1MbR válasza Frankye hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
Hehe, nem nyugszol Frankye!
Pedig a HGLI-s verzióra is láttam itt ügyes trükköket, például a PC házba épített is bárkinek elérhető,s van egy nagy előnye: kevesebb helyet foglal vízszintesen, nem úgy, mint az enyém.
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
Ó, a vízszintes helyfoglalás a legkevesebb gond. Viszont ez a megoldás némi fizikai védelmet is nyújt a világító eszközöknek (itt: csövek). A lámpákkal az a bajom, hogy sérülékenyek. Az épbúrás, ha eltörik, tönkremegy. A letörtbúrás meg sérülékeny (sajnos így jártam azzal, az egyik vezető elpattant... ), ráadásul a trafó is dögnehéz... A PC házba építés nem rossz gondolat, de azokat én más célra hasznosítanám ( modellezés)!
Igazából kellene építeni egy tisztességes dobozt neki, de akkor már ott tartok, hogy e célra ott a scanner háza, benne az üveggel... Minek építsek dobozt?!
(#) StefuPeti hozzászólása Dec 12, 2007 /
 
Sziasztok. Az én panel levilágitóm ilyen lett. Kb 2 éve csináltam, elötte én is összetört burájú lámpával dolgoztam. Megvilágitási idö:6 perc. Távolság:7cm és 10mm es üveget használok súlynak. Ezzel nagyon tökéletes a fény eloszlása, a "régi lámpással" voltak olyan gondjaim, hogy a panel közepén elég volt az idö, de a széleken nem volt kontrasztos. A csövek nagyon drágák voltak 1600Ft/db volt de megérte. Azóta profi panelokat tudok én is késziteni. Csatoltam még egy képet a legutóbb készült panelomról, a feliratok 0,2 mm szélesek (10 mill)
(#) Peti_85 válasza StefuPeti hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
Hááát ez pazar!!!
Nagyon szép a panel. Ha nagy leszek én is ilyet akarok majd csinálni
(#) még1MbR válasza Frankye hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
Hát igen, a doboz készítést én sem nagyon szeretem... ahhoz, hogy szép legyen, napokig kell melózni vele.
Ezért örültem ennek a szkenneres megoldásnak. Emellett frankó üveg van benne és az életvédelmi dolgok is nagyrészt adottak, ez számomra nagyon fontos a gyerekek miatt! Ne feledjük, nem csak magunkra kell gondolni, bármikor bárki ott teremhet nyúlkálni és máris kész a baj.
(#) még1MbR válasza Frankye hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
Valami ilyesmt kell venni Frankye:
Döglött szkenner a vaterán
(#) Georgee hozzászólása Dec 12, 2007 /
 
Nah irtam már a strobiról (dragon 1700) sikerült megcsinálni.... Ime így néz ki felfogatva. Az előlap mégnincs kész (üveg)

DSCF0180.JPG
    
(#) Travolta válasza Georgee hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
A belsejerol nm raksz kepeket?
(#) Georgee hozzászólása Dec 12, 2007 /
 
ennyit csináltam a belsejéről....
(#) Travolta válasza Georgee hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
Fain lett!Bevetesen volt mar?Az enyimet mult7 penteken 1 sulibuliban hasznaltuk,es mindenkinek az tetszett a legjobban!
(#) Georgee válasza Travolta hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
szilveszterre tervezem az első partiját a lézershow mellé . Majd irok a strobi témába mert gondok vannak még vele
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
Igen, ilyesmit szeretnék én is! Találtam is egyet! Ha jól megy, megveszem!
Ja, az érintésvédelem nálam is fontos, bár már nem olyan kicsi a gyerek...
(#) kun dani hozzászólása Dec 12, 2007 /
 
ez nem tartozik az elektronikához de jo
az én babeta elejü biciklim vagyis baciklim 18 sebeségel

bacigli18.JPG
    
(#) Tom025 hozzászólása Dec 12, 2007 /
 
Ugyan még nem készült el, csak a nyák, de az nagyon jó lett, fotó módszerrel. Lefényképezni nem tudom normálisan, de csak látszik a lényeg..
(#) uli válasza Tom025 hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
nagyon zsiráf lett Grat egyszer reméljük nekemis igy megy majd
(#) neomur hozzászólása Dec 12, 2007 /
 
na akkor felrakom a PIC programozómról készült képeket, és még 2 képet az órám nyák lapjáról.
az óra a vicsys fél "feledékeny ember órája", aminek a nyákterveit kicsit módosítottam, mert az eredeti verzió sok helyen összefolyt, és kaparászni kellett.
a nyákról készült képek nem a legjobbak, mert sztem nyákot nem lehet normálisan fotózni, mert a legkisebb fénytől is becsillan a képen
(#) devil2006 hozzászólása Dec 12, 2007 /
 
Akkor én is megosztom!
Igaz nem a kész remekmű, mert arról még nincs képem!
De ezen is látszik a lényeg... már doboza is van arról is dobok fel képet majd!

Amúgy ez egy PIC-es feszmérő autómata méréshatárváltóval és RS232 csatival.... meg persze LCD kijelzővel.. ha lesz képem a dobozról is ami most sajna nics itthon dobok arról is fel képet!
(#) watt hozzászólása Dec 12, 2007 /
 
Nem mondta még senki, magatoktól meg nem jöttök rá, hogy nem illik 1MB-os jpg-t betenni? Csak át kéne konvertálni egyszer, máris a fele lenne! Feleslegesen terhelitek a fórum tárhelyét(és szabálytalan is), ráadásul nem nézi meg mindenki képeiteket, mert lassan jön le!
(#) Doncso válasza kun dani hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
hallod, te egy állat vagy! (Csakis jó értelemben mondom!) Nagyon zsir a verdád, igazi izirájder!!!
Következő: »»   158 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem