Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   899 / 1271
(#) bihari laci hozzászólása Nov 20, 2013 /
 
Sziasztok mindekinek ,segitcség kellene egy 11ak30s2 sassival kapcsolatban ,röviden az lenne a baj hogy ,égővel el indul stby bol ,zöldre vált a led csak ha kivan véve az d889 de ha vissza rakom akkor csak nyuszit a táp és a led piros marad.Zöld lednél a fesszek jok ,de pirosnál pulzál és csak 5v marad meg.
(#) matyusz válasza fxjozsi hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Valószínű felcsúszik a G2 fesz.
(#) fxjozsi válasza matyusz hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
és hol-találom azt a G2 feszt és mit csináljak vele?
köszi a segítséget
(#) fxjozsi válasza fxjozsi hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Gondolom a sorkimenőn van de a 3 közül melyik az persze amin lehet állítani vagy sorkimenő csere kell.
1
2
3
így vannak rajta az állítási lehetőség
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2013
(#) mineral válasza endrusz hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Nagyon jó és hasznos leírások! Köszönjük!
(#) eyess válasza mineral hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Szívesen , és reméljük jó lesz bár az ilyen forrasztási problémák elég alattomosak szoktak lenni.
(#) endrusz válasza mineral hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Igazán nincs mit,máskor is szivesen. üdv pali
(#) matyusz válasza fxjozsi hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Esetleg tudsz egy képet a potis részéről a trafónak? Amúgy ha nem volt tekergetve meg piszkálva hanem magától csinálta egy idő után akkor kondi is száradhatott ki benne.
(#) janostoth hozzászólása Nov 21, 2013 /
 
Nekem egy Grundig Xedance televíziom van, bekapcsolás után a készülék sípol és a képernyő közepén egy fűggőleges csík van benne. Mi lehet a készülék problémája.
(#) eyess válasza janostoth hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Horizontális kört nézd át.
(#) matyusz válasza janostoth hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Eltérítés gondja lesz. Esetleg többet tudsz mondani róla hogy keressünk hozzá rajzot?
(#) stevepapa válasza janostoth hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Az eltérítő tekercs csatlakozóját vizsgáld, forraszd át.
(#) sprofan hozzászólása Nov 21, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Digihome 2145-ös TV-m. Pár órája még tökéletesen ment, most pedig nem lehet bekapcsolni. Stand-by állapot van, induláskor hallatszik hogy beindul a táp (szokásos sípolás) egy tized másodpercre majd azonnal le is tilt és összességében ennyi amit csinál. Ha jól emlékszem a sasszi száma 11AK30, de nem tudom jól emlékszem-e. Tudnátok ötletet adni hogy merre induljak el? Igazából még kapcsolási rajzot sem sikerült találnom, Eeprom tartalmat igen, de azzal nem sokra megyek.
köszönöm!
(#) eyess válasza sprofan hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Mindenek előtt a tápot nézd át.És itt a rajz hozzá.

Táp.pdf
    
(#) kadarist válasza sprofan hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Szia!
Rajzok, szervizleírások: HE keresés.
(#) sprofan válasza eyess hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek!
Most ott tartok hogy a sortranyó és az egyik kondi a sortápban kuka, próbálok keríteni helyettük másikat. Mást nem találtam, tápban összes elektrolit kondit cseréltem. Ti mivel szoktátok kisütni a nagyfeszt a tappancson? 100w-os izzót használok, az jó, nem?
(#) kadarist válasza sprofan hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Ha nem nyúlkálsz a tappancs alá, akkor nem kell kisütni.
(#) jdani hozzászólása Nov 25, 2013 /
 
Sziasztok. Kaptam egy hibás Philips 29PT5407/21 TV-t. Bekapcsoláskor ciripelt, zárlatos tranzisztor volt. Kicseréltem, már bekapcsol. A képernyő jobb oldalán a kép kicsit el van csúszva. Erre valamelyik kiszáradt kondi lesz a ludas. Viszont mikor már bemelegedik a tv, (ez elég hamar, 10-20 másodperc) akkor a kép is helyreáll. Nem akkora nagy hiba, nade csak egy kondenzátorba kerül. (nameg tudni kellene melyik is az )
A másik gond, miután áramtalanítva volt, kb 5-10 percig, és az első bekapcsolést követően, (kb 5másodperc után), a kijelző hirtelen elsötétül, mintaki kikapcsol, de hallani a magasfeszültségű trafót, hogy továbbra is működik a tv.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2013
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Jobban megvizsgálva:
Elnézést a téves infóért:
Idézet:
„A másik gond, miután áramtalanítva volt, kb 5-10 percig, és az első bekapcsolást követően, (kb 5másodperc után), a kijelző hirtelen elsötétül, mint aki kikapcsol, de hallani a magasfeszültségű trafót, hogy továbbra is működik a tv.

Bizony, ilyenkor ki is kapcsol, és valami más (trafó-kondenzátor?) Sípol benne. Kb 10 másodperc után abbamarad a sípolás, és már csak pici kattogást hallani.
Ilyenkor szerintem standby állapotban van. Ha bekapcsoltam, a relé kattan, mint aki be akar kapcsolni, de rögtön ki is kapcsolt. Második próbálkozásra, ugyanúgy a relé kattan, de már be is kapcsol.
Idézet:
„A képernyő jobb oldalán a kép kicsit el van csúszva. Erre valamelyik kiszáradt kondi lesz a ludas. Viszont mikor már bemelegedik a tv, (ez elég hamar, 10-20 másodperc) akkor a kép is helyreáll”

Ha nincs adás, igen akkor helyreáll a szürkés kép. De ha rákötök AV bemenetet, ahogy változik a kép fényereje, úgy húzza el a képet. Főként világos résznél figyeltem meg.
(#) endrusz válasza jdani hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Szia! Ezeket nézd meg:Bővebben: Link vagy Bővebben: Link
(#) hid0 hozzászólása Nov 25, 2013 /
 
Üdv! CA3065 IC (Orion kf) max.bemeneti áram-mA,Vcc,Frekv.max. adatai iránt érdeklődnék.Akinek van.PDF nem megy. Köszönöm
(#) jdani válasza endrusz hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Szia. Lehet van benne hasznos infó, átnézem. Viszont itt csak a bekapcslási hibáról ír.
Az hogy a kép el van csúszva, az egy másik dolog, amiről nem ír. Tipikus hiba, talán elkó, de melyik?
(#) kadarist válasza hid0 hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Ez egy kombinált hang-kf és demodulátor IC hangfrekvenciás előerősítővel. A helyettesítőjének az adatlapja: Bővebben: Link.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Szia!
Rajzod van hozzá? A tápegység kimenetére eléggé sok elkó van kötve, ezeket kellene cserélni és főleg a sortáp kondenzátorára koncentrálj. A képelsötétülés lehet forrasztási hiba miatt is.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Kondikat és két mezei tranyót cseréltem, segített
(#) Kicsi Vezér hozzászólása Nov 25, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy Videoton TV, mikor bekapcsolom nincs se kép se hang csak egy pillanatra a bekapcsoláskor zizzen egyet mint ha be indulna de aztán mégsem és csak feketeség. Szétszedve nekem úgy tűnik mint ha a sorkimenő már cserélve lett volna ez a forrasztásból és egy HQ-s címkéről.
(#) jdani hozzászólása Nov 25, 2013 /
 
Lenne egy olyan hülye kérdésem hogy:
Van olyan tranzisztor, ami sok esetben megfelelő lenne a sorkimenő trafóhoz?
Általában 1500V 10A, amibe van dióda, és ellenállás is.
Rendelnék egy párat, hogy legyen itthon, ha kell valamilyen TVbe.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Szia!
Ez 100Hz-es tévékhez is jó.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Elég egy ritka darab. Valami mindennaposabb?
Következő: »»   899 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem