Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1109 / 1679
(#) CIROKL válasza szili83 hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Megmutatod felső nézetben is , és tudod én mindig a belvilágot szoktam reklamálni , tehát arra lennék kiváncsi !
(#) CIROKL válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Ezen kép alapján is lehet látni hogy ez egy remekmü . Egy jobban értékelhető képet kérhetnék és a bent rejlő cuccról lehet többet tudni ?
(#) mark.budai válasza szili83 hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Jó lesz ez.. De nekem még mindig szemet szúr, hogy fel van cserélve az R és L betű. Nem értem, miért a jobb oldali poti állítja a bal oldal hangerejét, és fordítva..?
(#) szili83 válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
A dobozról felülről, vagy a belsejéről? Az utóbbiról nem szivesen teszek fel, mert most hallgatom, s nem akarom szétszedni.

Amúgy még csak félkész, még kellenek a varázsszemek, és lehet csinálok a csöveknegy egy sárga világítást alulról.
De az EM87-ek az e-bayről nem akarnak ideérni.
Illetve csak vizsgaidőszak után fogom, szóval februárban. Szóval van még rajta mit csiszolni, de a zenei élmény már teljes.
(#) szili83 válasza szili83 hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Ha teljesen készen lesz, akkor csinálok mindenhonnan képeket.
(#) Davidd válasza Rumcájsz hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Ezt a dobozkát kaptam. Volt benne valami kicsi erősítő, trafó, egyenirányitás szűrés. A vicc az volt az egészben, hogy a mostani borda volt benne amire to-3 tokos tranyok mennének, de tda2030-as erősítő ic volt benne, ami alapból szétvolt pukkanva. Ha csinálok valami tranyósat biztosan több hely kellet volna, de így nagyobb teljesítményt tudtam kiszedni belőlle.(hidal ic). kábelezés miatt nem tűnik olyan szellősnek,mert nem volt több eres kábelem és az összes led kivan kábelezve. Mindenhol jelkábelt használtam(ahol kellet). Hűtés még nem tudom hogy elég még nem volt terhelve huzamosabb ideig 4 ohmon teljes kivezérlésen. Még lehet egy koppanásgátló elfért volna benne, lehet lesz is.(nem tetszik a bekapcsolás) Másik érvem a gyári doboz mellet, hogy fábol nem szeretek erősítő dobozt csinalni. Ha csinálok fémből dobozt, az 100% hogy rack méret lesz.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2013
(#) vladcepes hozzászólása Nov 24, 2013 /
 
Sziasztok!
Kész lettem a hőmérővel. Nagyon sokat köszönhetek "Prendick"-nek, sokat segített
(#) lajos1969 válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
A belsejében ez van!
Mindjárt csinálok közelebbi képeket is!
(#) lajos1969 válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 24, 2013 / 1
 
Hát ilyenek lettek a képek!
Remélem ezt már jobban ki tudod értékelni.
(#) pjg válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Szép! Milyen hangszórót tettél bele?
(#) shoginc hozzászólása Nov 24, 2013 /
 
Üdv mindenkinek! Nemrégiben elkészültem saját labortápegységemmel, amelyet minimális anyagi ráfordítással, szinte teljes egészében bontott alkatrészekből vagy éppen hulladékból építettem meg. 30V-os feszültség és 4A-es áramkorlátig használható. A V és A kijelzés közt kapcsolóval lehet váltani. A V/A mérőt fejlesztettem még egy világítással is, a fotókon a róla készült első kép félhomályban, a második pedig teljes sötétben jól mutatja a skála és a mutató láthatóságát.
Mellesleg, ki találja ki, miből készült a táp doboza?
(#) Ricsi89 válasza shoginc hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Mosógép dob? Ötletes, mivel a szellőzés egyből meg van oldva. Remélem a földelést bekötötted a fém házra!
(#) lajos1969 válasza pjg hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Köszi!!
Hát egyenlőre egy SPA 4050-es van benne mert épp ez volt itthon kéznél. Tudom nem a legmegfelelőbb de majd ha lesz "kavics" akkor kap egy profibbat!
(#) pjg válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
(#) lajos1969 válasza pjg hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Hát igen, valamivel jobb lenne, de ez ingyen volt, s ez lett beletéve. Ahhoz képest elég jól szól gitárhoz szerintem megfelel. Ha lesz jobb akkor kicserélem.
(#) Frankye válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Szép lett! Tetszetős a feliratozás is. (Bár én még mindig a magyar nyelvű feliratozást preferálom...)
(#) Frankye válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Egész ügyes! Egy ici-picit zavar a "-" jel a szöveg után. Ha a hőmérséklethez tartozik, akkor elé kellene kerülnie, ha nem, akkor felesleges, de a dobozolás és a kivitel amúgy jó lett.
(#) Frankye válasza shoginc hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
A műszer háttér-világítás ötletes, de az előlap és a belső nem lett annyira szép. A sok madzagot belül szebben lehetett volna vinni, akár kötegelve is. No és ha már költöttél a tápra, akkor szebb előlapot is megérdemelt volna, bár kétségkívül a funkcionalitása megvan.
(#) dudassandor1 válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Minden elismerésem a művedhez!
(#) lajos1969 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Köszi! Igyekeztem!
(#) shoginc válasza Frankye hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Pont ez az, hogy gyakorlatilag semmit nem költöttem rá, minden hulladékból készült.. Persze az idő múlásával a külsőre is fordítok némi időt... De hogy micsoda kínszenvedés volt a mosógépdobból dobozt fabrikálni, nem nagyon adta magát az a rozsdamentes acél...
(#) CIROKL válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Köszöntem szépen , gratulálok !
(#) nagy hoho válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Off. Én mosógépdobban a csili halakat tartom.
(#) BarnaPili válasza shoginc hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
A neongyújtó a két saruval mi célt szolgál?
(#) eSDi válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Ha jól látom akkor az a Deprez műszer dobozon belüli része.
(#) mikrokapcsolo válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Az szerintem nem neongyújtó, hanem a műszer kivezetése.
(#) BarnaPili válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Jobban szemügyre véve az lehet.Ideje aludni...
(#) shoginc válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Így van, az a műszer kivezetése lenne... Hmm.. Neongyújtó labortápba..Ez mekkora ötlet lenne
(#) BarnaPili válasza shoginc hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Volt egy műszerdobozom,amit előtte valaki tápnak használt.Abban volt egy kiherét neongyújtó,valami 3 lábú alkatrész,meg egy pár passzív cucc volt benne.Nem tudom mi célt szolgált.Azt hittem ez is olyasmi.
(#) shoginc válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Lehet neoncsövet is lehetett rádugni a labortápra? Talán volt neki kivezetés... Szerelgetéshez lámpának jó helyen is lenne.
Következő: »»   1109 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem