Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   122 / 292
(#) kaqkk válasza RobertK hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
A új szabályzó sem egy "ökör ára" 3-5000Ft körül meg tudnád venni....
(#) Alex10 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Oké, elektronika, de volt már olyan, hogy a mélyhűtő ajtaja nyitva maradt, és a hőfokszabályozó csavargatásával, meg a gyorsfagyasztó gomb nyomkodásával ,,megjavítottam". Most meg csak kattog meg zúg és inkább fűt mint hűt.
(#) RobertK válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
OFF. Azt inkább másra költeném, ha ezzel meg tudom oldani. Ezt ingyen kaptam. Inkább fúrok-faragok, és mondhatom, hogy én csináltam!!! Meg milyen jól néz ki! ON.
(#) kaqkk válasza Alex10 hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Ezt most nem értem erre milyen választ vársz? Hívd ki a márkaszervízt majd ők megállapítják mi a hiba , látatlanban nem nagyon lehet pontos dolgot mondani, ezek az elektronikus vezérlésű hűtők tudnak érdekes dolgokat csinálni ...
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2014
(#) Alex10 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Köszi a segítséget. Csak megerősítést akartam, hogy kidobjam- e fenébe a hűtőt és vegyek egy újat vagy érdemes kihívnom a szerelőt.
(#) ssandi hozzászólása Jan 1, 2014 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék egy LG no frost hűtőnk van és a fagyasztója aljában folyik a viz valahonnan ugy látszik azon a csövön ahol fujja a levegőt az alsó fiokot kikellett venni mert befagy pár naponta kiütöm a jeget belőle aztán megint .... Szerelőt már felhivtunk de nem látta azt mondta reménytelen mert biztos a panel ment tönkre az meg 40000ft kb igy nem éri meg javítani
(#) kaqkk válasza ssandi hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Egyszerűen kapcsold ki és hagy 3 napig olvadni (a no-frost hűtők egy idő után megrakódnak jéggel2-3 év) akkor szoktak ilyet csinálni .
(#) hanti69 válasza hanti69 hozzászólására (») Jan 2, 2014 / 1
 
Szervízt felhívtam a problémámmal, ők inkább a kevés hűtőközegre gyanakszanak. Úgyhogy kinéz egy újratöltés.

ssandi: a Samsungomnál ugyanez volt a hibajelenség, akkor lett kicserélve a leolvasztó fűtés. Plusz még a vezérlőpanelen is be volt égve a leolvasztó fűtés reléje, amit szintén cserélni kellett.
(#) ssandi válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Köszi kipróbálom !
(#) ssandi válasza ssandi hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Ez egy régebbi írás bemásolom ezt megnéztük denem tudom a csövet kivenni van tippe valakinek?........egy képet is felteszek

A cseppvíz kivezető cső végén levő gumiszelep a ludas. Eldugult, és a mélyhűtőben levő csepptálcából nem tud lefolyni a víz, így kifolyik a hűtő térbe. A csepptálcába és a kifolyó cső felső részébe valószínűleg a víz bele is fagyott. A gumi szelepet a hűtő hátuljánál a kompresszor mellet vagy rajta levő csepptálcánál találod meg. Legjobb, ha szerelőt hívsz hozzá, mivel a mélyhűtőt szét kell szedni, innen és a kifolyó csőből ki kell olvasztani a jeget és sokszor a gumi szelephez sem egyszerű hozzáférni.
(#) RobertK válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Kösz a segítséget, kezd beállni a hűtő, -12-re állítottam a bekapcsolást, így 8 perc üzem, kb. 20 perc szünet. Azt hiszem, ez eléggé elfogadható, bár persze a környezeti hőmérséklettől is függ, igaz? Még csak légszerelés, dobozig nem jutottam el.
(#) kaqkk válasza RobertK hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Mérd meg majd a normál tér ésa fagyasztó hőmérsékletét is ha van hőmérőd , és a normáltér hőfoka 2-5c alapján lődd be ...
(#) RobertK válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Oké, akkor még ezzel játszom egy kicsit, normált mértem, eddig 6 C. Kösz!
(#) makrai attila hozzászólása Jan 3, 2014 /
 
Sziasztok.Attila vagyok. Van egy kicsi problémám. Egy régi lehel egycsillagos hűtő nem indul el.Három másodperc után kikapcsol. Szétszedtem a kapacstáblát és a hőkioldó bimetál felizzik és kikapcsol. Mi lehet a hiba.Ha valaki tud segíteni megköszönöm.
(#) kaqkk válasza makrai attila hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Két eset lehetséges . 1: indítórelé hiba (3-5000Ft) 2: Kompresszor hiba (20-30000Ft)
(#) makrai attila hozzászólása Jan 3, 2014 /
 
Köszi. A kompresszorba mi lehet a hiba? Az indítórelében a tekercs vagy valami más?
(#) kaqkk válasza makrai attila hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Az indító relé lehet menetzárlatos- vagy az érintkezője is beéghetett, a kompresszor lehet zárlatos-vagy a segédfázis tekercs lehet szakadt-vagy zárlatos illetve maga a kompresszor is meg lehet szorulva . Először próbáld meg az indítórelét levenni és megkopogtatni hátha csak felakadt az érintkező , ha ez nem segít akkor ne is próbálkozz tovább , hívj szerelőt
(#) makrai attila válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Köszi a tanácsot. Egyébként egy légkompresszort akartam volna csinálni belőle.Tehát ha szét vágom akkor nem csinálok vele nagy kárt,mielőtt kidobnám. Tartálynak még mindig jó lessz.
(#) kaqkk válasza makrai attila hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Ha szétvágod már tartálynak sem lesz jó...
(#) makrai attila válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Úgy gondoltam,hogy azután összehegesztem miután kivettem belőle a motort meg a többit
(#) kaqkk válasza makrai attila hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Ha jól tudsz hegeszteni....
(#) Wicky89 hozzászólása Jan 3, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy régi Zanussi alul fagyasztós hűtőnk. A felső hűtő része leállt, azóta pedig nem tud újraindulni. Kb. fél óránként kattan egyet, elindul, megy 2-3 másodpercig majd kattanás mellett leáll. Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a baja?

Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) kaqkk válasza Wicky89 hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Idézet:
„Két eset lehetséges . 1: indítórelé hiba (3-5000Ft) 2: Kompresszor hiba (20-30000Ft)”
(#) szszabcsi hozzászólása Jan 3, 2014 /
 
Üdv, tudna nekem valaki válaszolni arra, hogy a fagyasztó hőmérséklete hogyan alakul működés közben egy NoFrost hűtőben normálisan?
A mienk -22 és -4 fok között ingadozik a nap folyamán. (fagyasztott zöldségek közé rejtett rádiós hőmérsékletmérővel ajtónyitás nélkül) Ez természetes? Kb 20 watt áramfogyasztás mellett emelkedik meredeken a hőmérséklet, majd kb 120w-al megy vissza. Van amikor rövid időre kb 250w-ot fogyaszt.
köszönöm
(Ariston 4D/AAB)
(#) kaqkk válasza szszabcsi hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Szerintem az a-4 az az olvasztás közbeni levegő amit befúj a ventillátor ! A 20w fogyasztást az olvasztóbetét "produkálja" Ha az élelmiszerek nem olvadnak meg akkor nincs jelentősége . A hőmérőt ne csak beletedd a hűtőbe hanem szúrd bele egy csomag élelmiszerbe maghőmérsékletet mérj , ne a levegő hőmérsékletét .
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2014
(#) komisa válasza dejodio hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Szia BÚÉK!

Van igazad mert ahogy jobban megnézem nem olyan mint a régiek
hogy látni a lefogató csavarokat itt olyan nincs.
Két lap közé van bepréselve szerintem se ki se be nem cserélhető
Ezt biztos azért találták így ki ,hogy minél hamarább kidobjuk és vegyünk egy másikat ,a kocsogok
Még szerencsére zár mert csak a felsőrésze repedt el,de gondolom előbb utóbb kettéfog jönni
elég erős hozzá a mágnes ,szerintem azért is szakadt el
Ezek szerint nem lehet segíteni rajta ? akkor kinyomom szilikonnal hátha összeragad kicsit
Köszönöm a segítőkész hozzászólásod!!!!!!
(#) zoolee10 hozzászólása Jan 4, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek!

Vettem egy LG tipúsú hűtőt.
GR-L227YLQA a pontos tipusa.
Azt tapasztalom, hogy elég sokat megy illetve sokszor bekapcsol.
A legkissebb fokozaton használom, tehát a fagyasztónak és a hűtő résznek is egy vonala világít. Igy a hűtő részben nulla fok van, vagy még kevesebb.Ettől "melegebbet" nem is tud.
A készülék 2 éves. Régen volt beüzemelve. Most 3.-napja megy már nállunk.
Egy óra alatt legalább 3 szor bekapcsol és kb 10 percet megy, vagy még többet. Első nap ment 30 perceket is és állt 10-15 percet.
Ha kinyitom a hűtő ajtaját bezárás után bekapcsol egy keringető ventillátor. Újbóli kinyitáskor már a kompresszor is.
Szerintetek lesz ez jobb, vagy lehet valami hiba benne?

A leírás alapján csinál egy tesztet és ha rossz valami el sem indul illetve nem világít a vonal hőfok kijelző.

Van erre valami javaslatotok, tapasztalatotok esetleg?

Az ajtó tömítések jók.
(#) kaqkk válasza zoolee10 hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Semmi gondja a hűtőnek , ha megpakolod és lehűtötte a cuccot akkor ritkábban fog elindulni és kevesebbet jár majd.
(#) Fojermen hozzászólása Jan 4, 2014 /
 
Üdv. Mindenkinek!
Kb 3 hónapja vásároltam egy 200 l-es Zanussi fagyasztó szekrényt. Problémám, hogy a két felső lenyiható rekesz erősen deresedik. Jegesek a rekeszajtók, de még a szekrényajtó felső része is. Az alatta lévő fiókok rendben vannak. A szabályzó 3-as állásánál a hőmérséklet -25 C körül van. A helység nem fűtött ugyan, de általában 12 - 15 fok között van a hőmérséklet. A szekrényajtó tömítése hibátlannak tűnik, és jól zár (legalább is úgy látszik) A kezelési útmutató deresedésre az élelmiszer nem megfelelő csomagolását, vagy a nem megfelelő a hűtési hőfokot jelölte meg hibának. Szerintem a hűtés hőfoka jó, és a fagyasztott élelmiszer csomagolása is rendben van (kellően zárt ahhoz, hogy ne jusson belőle ki nedvesség).
Kérdésem, hogy az előzőekben leírtak ismeretében mi okozhatja a problámát?
(#) zoolee10 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Egy hónapja használjuk már. A jelenség ugyanaz. Kb 15-20 percenként elindul és megy is ann,i időt. A hűtő részben 0 foknál "melegebbet "nem lehet csinálni. A legmelegebb fokozaton megy most. Egy ledcsík világít mindkét résznek. Ezen kivűl még van 4 csik. Akkor ha arra állitanám a hűtő oldal is fagyasztó lenne!
Következő: »»   122 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem