Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Labortápegység készítése
Pont erre gondoltam. Külső táp kell a panelmérőknek és a bemenetük 0-99V. Elég csak a + és - kapcsokra csatlakoztatni.
Köszi mindenkinek.
Én most vettem ezt a labortápot s ezt a müszert vettem hozzá. Szentség vagy sem kicserélem
Ritkán látott szép állapotú müszer! Valóban szentségtörés lenne bármit is beleépíteni. Amikor kész vagy vele az értéke a töredékére változik még abban az esetben is ha a használati értéke javul. Ahogy az elöttem iró is megjegyezte "ezeket az eredeti állapotukban kell hagyni" Feltuningolni egy roncsot érdemes és felemelő is.
Üdv. A kollegáknak. Mivel én nem építek nagyobb teljesítményt igénylő kapcsolásokat, kinéztem magamnak ezt a kis egyszerű de nagyszerű kapcsolást. A kérdésem az lenne hogy nekem van egy izmosabb trafóm (lemezelt vasmagos) kb. 100w-ot tud de az üresjárási AC-ja 27V a kapcsolásnak pedig 25V a maximum , örülnék neki ha ezt még elviselné a kapcsolás akkor nem kéne új trafót vennem. Gondolom az egyenirányított feszültség így még éppen nem haladja meg a tűréshatárát a táp ic-k nek. És még annyi lenne hogy van egy icl7107-es voltmérő panelom ezzel tudnám mérni a feszültséget, de az áramot még mindíg nem. Ehhez nincs valami okos kis kapcsolás neten ? Az sem baj ha még egy kijelzős panelt kell építenem külön az árammérőnek. Külön segéd tápok is vannak a trafón ehhez. LABORTÁP Apropó , megnéztem ezeket a kínai kis 15v 2A-os tápegységeket neten , borzasztó hogy azokért elkérnek 15 ezret.. komolyabbat lehet építeni a feléből.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2014
Szia!
En meg mindig Alkoto v2-7-4-es verziojat ajanlom akor. Akar a V1 akar a V2 jo lesz neked. Idézet: -- Erre szinten Alkoto tollabol szarmazo "Labor tápegység feszültségének és áramának mérése-v1x.pdf" elolvasasat ajanlom. „"...ezzel tudnám mérni a feszültséget, de az áramot még mindíg nem..."” A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2014
Nem tudom milyen tápokat néztél, de tettem fel régebben képeket a pici kínai kapcsolóüzeműről. Az 30V-3A-t tud, rajta van a fesz és áram kijelzés is, mindezt kb. 10$-ért.
Azt kell megnézni, hogy az adott tápban szereplő IC-nek mekkora lehet a max. tápfeszültsége, mert attól függ hogy számít-e az a plusz 2V AC vagy sem. Idézet: En sajna nem ismerem a PanelmeroII. -t „Szabalyzat:VIII. Ha nem kapunk választ? Ha a kérdésünkre nem kapunk választ, akkor ne türelmetlenkedjünk.” A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2014
Húzd le a panelmérőt, és mérd meg az SMPS2 CS10 kimenetén mérhető a feszültség?
Szia!
És azt esetleg lehet tudni, hogy ez a kis áramkör hogy viselkedik rövidrezárás esetén, és hogy van e neki áramgenerátoros üzemmódja? Köszönöm
Áramgenerátoros üzemmódja természetesen van, LED-el is jelzi ezt. Hogy mit csinál rövidzárban az majd akkor derül ki ha megjön az enyém is, azon majd kipróbálom. Ami most nálam van az csak kölcsönbe van, azzal nem akarok kísérletezni. Elvileg jön hozzá/mellé IC is, tehát kb. 200Ft-omban lesz pluszban ha esetleg tönkreteszem.
Nekem csak különféle Lion akkupakkokhoz kell állítható töltőnek, 1-2 LED-hez áramgenerátornak, meg ilyen hordozható zseblabortápnak amit könnyű cipelni, és mindig kéznél van.
Hasonló kijelzőt használok Én is a saját tápomban. Ezek csak feszültségmérésre alkalmasak sajnos másra nem, mert az osztótag (előtét ellenállás + trimmer) már gyárilag bele van építve. Én ezt a kettőt kivettem belőle, és saját osztótagokat használva már jól üzemel a tápomban bár mondjuk azt vettem észre, mintha az utóbbi bekapcsolásnál nagyságrendekkel más értéket jelezne ki holott hozzá se nyúltam az osztótagokhoz. De elképzelhető, hogy az okozta a hibát, hogy más tápról, ráadásul az előírt minimum feszültségről járattam.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2014
Másik Panelmérő II -vel meg mindent mutat tökéletesen. Tehát akkor nem az SMPS2 -vel van a baj.
Ha a táp csatin megvan a feszültség, kövesd végig egy multiméterrel a PMII nyákon (a kapcsolási rajz alapján), hol veszik el a jel. Ha már akkor sincs meg a feszültség, ha rádugod a PMII-őt, akkor annak a bemenete zárlatos, ellenőrizd a nyákon.
A javítással foglalkozó off-ok, a helyükön.
A kereső nem talál semmilyen 2013-as hozzászólást (kipróbáltam SMPS2-vel, de pickit-re sem jön semmi), "Hozzászólás keresése" módban (még az oldal tetején levő hozzászólást sem ).
Eddig minden szép és minden jó, de az általad közzétett linken sincsen a kérdésemre válasz, szóval mindegy. De azért köszi!
Ez a labortáp készítése téma. Neked a labortápod javításra szorul, és ennek is van külön témája. Mi a kérdés? Hogy miért nincs ott sem a válasz?
Sziasztok!
Most készülök majd megépíteni ezt a tápot. A kérdésem, hogy melyik fajta kijelző kell bele, mert a HEStoreban van sokféle. Esetleg van valakinek komplett alkatrészlistája hozzá? Előre is köszönöm.
Az epiteni szandekozott tapegyseget Attila86 tette koze a honlapjan.
Itt a hianyolt alkatresz lista. S minden mast is megtalalsz ott. A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2014
Oh, tényleg, a weboldala... Teljesen megfeledkeztem róla. Köszönöm.
Valaki meg tudná mondani, hogy az Attila féle SMPSII tápegységben lévő ferritgyűrűs tekercs kb mekkora frekvencián dolgozik?
Köszönöm A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
Szia! Nem ferritgyűrű, hanem porvasmag.
Kb. 70kHz-en megy a tápegység. De nem ezek alapján kell kiválasztani, hogy mi kell oda.
A szerző leírásában ezt olvastam:
Idézet: .„A szabályzás a T11 fetet meghajtó jel kitöltési tényezőjének (és frekvenciájának) változtatásával valósul meg...” Ezek szerint a frekvencia változik.
Szia!
Elnézés porvasmag, nem azért érdekel mert ez alapján akarok választani, hanem egyéb mérés miatt. |
Bejelentkezés
Hirdetés |