Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   49 / 88
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Ezt, meg még másik 2 szegedi üzletet én is megtaláltam, csakhogy itt akármelyik 3x... méretű csavart keresem meg, mindig ezt írja:
Idézet:
„BKNY CSAVAR M3X40 10.9 NAT.
91203401 Tájékoztató ár! 3x40
10.9 DIN 912
natúr
40,37 Ft/db
Árajánlat alapján”
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Ha arra jársz menj be és kérdezd meg...
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Írtam nekik egy levelet, hátha válaszolnak..
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Milyen hosszú kell? Elég a 16-os?
Bővebben: Link
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Az túl hosszú is lenne, valamint ez nem megfelelő, mert ez nem végig menetes.. Viszont írt az üzlet, hétfőn fognak válaszolni, hogy mi lesz végül, lehet elméletileg kis tételben is vásárolni.
(#) czibulak hozzászólása Dec 28, 2013 /
 
Üdv!

Ha valakinek lemez hajtogatással akad dolga, annak ajánlom édesapám bevált módszerét:
Fogsz két vaskos vinklit, közébe rakod a lemezt és satuba fogod, ha nagyon szögletesre akarod akkor fa vagy gumi kapalapáccsal végig ütögetheted a sarkot(még mindig befogva). ügyesebbek csinálhatnak ehhez célszerszámot is. Hosszabbacska vinkli (szögacél) darabot középen jó 5centis darabon megfosztod az egyik élétől, hogy azon a darabon csak egy laposvas legyen, és középen kettéhajtod ügyesen, egy hengeres tárgy körül, hogy egy csipesz szerűséget kapjál. Ezt a szerszámot bármikor fel lehet tenni a satura, a vinkli pereme megtámaszkodik a satu pofáján, a szép íves hajtás pedig mindig nyitja a szerszámot amikor lazítasz a satun.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2013

hajtogato.png
    
(#) czibulak válasza czibulak hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Ha pedig adott szélességű peremet akartok hajtani, főleg ja többet is, akkor a következő szerszámra van szükség:
Az alap itt is egy szál vaskos vinkli ennek az egyik lapjára egy laposvasat kell csavarozni, a perem szélességét az határozza meg hogy a vinkli derékszögétől mijen távolságra vannak a csavarok, és hogy mijen távtartókat használunk.a távtartó átmérője befolyásolja a szerkezet tartását, vastagsága pedig értelemszerűen a hajlítható lemez vastagságát, érdemes minél passzosabbra szabni, így pontosabb lesz a halytás és elkerüéhető hogy kiugorjon a lemez hajlítás közben.Ezt a szerszámot is be lehet fogni satuba vagy ha 90foknál meredekebb peremeket akarunk készíteni lehet nyelet szerelni a vinklire.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2013

peremezo.png
    
(#) fifadani hozzászólása Dec 30, 2013 /
 
Sziasztok!
Fából érdemes műszerdobozokat készíteni?
Gondolok itt labortápra, erősítőre, stb. Persze ami zavarra érzékeny, azt fémmel burkolni. ~230 PE kimarad, ha csak nincs a transzformátoron kivezetés.
Tárgyaltátok már ezt a fórumon?
(#) BarnaPili válasza fifadani hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Elég sok dobozolást látni fából.Legutóbb Alkotó mester tett fel képeket a labortápjáról a "Ki mit építettben".
(#) nzozz válasza fifadani hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Attól függ, egy erősítőnél mindenképp (akár részben, akár teljesen fából), ott szép tud lenni, de szerintem egy labortáphoz nem passzol.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013
(#) Medve válasza fifadani hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Szia, szerintem szimpátia, és szakértelem kérdése. Vannak ugye "vasasok" meg "fásak", ki mire rendezkedett be otthon. Ha ügyesen festik, vagy burkolják, lehet akár ugyanolyan mindkettő, de a fadoboz érintésvédelme ugye jobban biztosítható. AZ előlapot azért a pontosság kedvéért javallom mindenképp fémből vagy műanyagból készíteni.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2013
(#) Stewe válasza fifadani hozzászólására (») Jan 1, 2014 1 /
 
A fa egyszerűen megmunkálható, és olcsó... de te is írtad, minden extra igényt külön kell megoldani.
Nem lehet forrasztani, nehezebb ragasztani, és ugyanolyan szerkezeti szilárdsághoz nagyobb méret tartozik.
Ezen felül a párásodás is megviccelhet hálózati feszültségen is....
(#) szamóca válasza Stewe hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Esztétikailag azonban, tagadhatatlanul van helye a kasznik között.
Hogy olcsó, avval vitáznék. Ha megfelelően megmunkálod, felületileg lekezeled, a többszörösébe kerül mint a fém. A Tenoron pl. 10 rétegű csak a lakkozás. Alatta impregnálás alapozás, pólustömítés, pácolás. És még nem beszéltünk a közbelső polírozási fázisokról.
Olcsó? Hát egy cseresznye, vagy bambusz ami megfelelően szárított, és feszülésmentes, nagyon nem olcsóbb mint a fém.
Egyszerűen megmunkálható? Nem kevésbé mint a fém, ha megvan hozzá a géppark.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2014
(#) Stewe válasza szamóca hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Valami nagyon hasonlót írtam... )
A lényeg, hogy egy konyhaasztalon is fel lehet dolgozni, (nem úgy az acéllemezt,) de mire felveszi azzal a versenyt, rengeteg energiát és költséget felemészt, hogy megbízható és szép is legyen.
(#) janikukac hozzászólása Jan 6, 2014 /
 
Sziasztok! A trisós kifőzéssel akadt egy kis gondom: a 44cm-es lemezemet semmibe sem tudom úgy belerakni, hogy beleférjen. Még tepszibe se. Anyám nagy paradicsomkifőzős bödönjébe úgy lehetne csak kifőzni, ha 70% lepi el a lemeznek. Szabad azt, hogy egy óráig forralom egyik felét, aztán megfordítom a másik órára őket? Csak akkor lesz egy rész, ami 2 óráig forr majd...
(#) szamóca válasza janikukac hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Mi az a "tepszi"?
(#) janikukac válasza szamóca hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Bocsánat, tepsi. Mifelénk 2 féleképp is mondják Vajdaságban..
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Csinálj(atok) hozzá egy nagyobb tepsit /mint írtam/ (Nagyfalusiaknak: tepszi), és két lángra téve kifőzöd. A 'darabban' főzés nem jó!A paradicsomot is befőzik.
Akár vastag fóliából is jó, csak ki kell merevíteni drótvázzal, és lemezt kell alá tenni!.EGÉSZ! M.O.-on kétféleképp mondják, de főleg tepszinek.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) szamóca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Akkor az amolyan pösze tepsi.
(#) janikukac válasza granpa hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Tudom, de nincs miből csinálni tepSit.. Semmi anyag...
(#) granpa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
De a táj több, és a szebb. Írni meg irodalmi nyelven írunk (már aki tud, van aki csak 'cset'-ül).
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
A lakatos bácsikádnak sincs? Csak nagyjából kell meghajlítani, utána kiegyengethető, és újra felhasználható. Ereszcsatorna bádog is jó, csak össze kell falcolni (korcolni). Nincs senkinek egy ócska autó ajtója, vagy sárvédőlemeze?
(#) janikukac válasza granpa hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Nem nincs. Régen volt egy pont ilyen dolog neki, aluból volt pont hajtogatva, és 2x belefért volna a dolog, de abból azóta csináltunk már egy erősítő dobozt, szóval...
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
P.Ü. ment.
(#) janikukac hozzászólása Jan 9, 2014 /
 
Szóval még egyszer felteszem a kérdést: nem lehet úgy kifőzni lábasban trisóval aluminum lemezt, hogy először háromnegyedéig beleteszem az egyik felét, majd megfordítom egy óra múlva, s a másik felét teszem bele?? Nagyon sürget az idő, s nincs megoldásom még arra, hogy a 44cm-es lemezem hogyan főzzem ki..
(#) ujfalusi válasza janikukac hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Nem lehet. Nem lesz egy forma.
(#) janikukac válasza ujfalusi hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
De az zavarja a festést? Le lesz 3 réteg feketével festve, illetve 2-3 réteg lakkal...
(#) ujfalusi válasza janikukac hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Akkor minek eloxálni?
(#) janikukac válasza ujfalusi hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Mivel a nitro hígítós spray nem tapad alumíniumon, már próbáltam. Tehát lehet alkalmazni amit leírtam?
(#) ujfalusi válasza janikukac hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Ha lefested akkor semmi gond.
Következő: »»   49 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem