Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   452 / 607
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Igen kb 2.5 3 A Slow os s van is itthon,egyenlőre nincs bontható ezért rendeltem biztitartó konzolt is Igen fenntartásaim vannak ezzel a tekerentyűzéssel szemben, ha túlságosan fűteni fog,akkor majd megpróbálkozom vele ezt majd a hűtőborda hőszállítása dönti el.
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 28, 2014 / 1
 
Nem a szekunder feszültség csökkentésére javasoltam a tekercselést, az egy másik kérdés.
Ha feltekersz kb. 30 menetet, arról mehetne a ventilátor, és a védelem, nem kéne annyit költened külön trafóra. Ha nem tetszik akár vissza is bonthatod. Átmérő 0,4mm elég hozzá. Persze nem erőltetem
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Já woll így érthető Sajnos ezt így nem merem bevállalni . Esetleg körbenézek hátha akad a sufniban valami bontható trafó Van egy bontott dvd játszóból kiszedett kapcsi üzemű trafóm is igazából ez sem lenne rossz,de minden ami szigeteletlen vagy ahol már megjelenik a 400V attól az isten mentsen meg mégegyszer hogy rányúljak..Körmöm vége odakozmált egy ilyen miatt elfelejtettem kisütni
(#) lowzor hozzászólása Jan 28, 2014 /
 
Sziasztok.
Már alig várom, hogy megjöjjön a pénzem, és megépíthessem a TDA7294 Végfokot D
Bevagyok Zsongva! D

Esetleg ha valakinek valami jótanácsa ezzel a rajzzal kapcsolatosan van, ne titkolja!

paint.tda.jpg
    
(#) furko válasza lowzor hozzászólására (») Jan 28, 2014 / 1
 
Szia!

Csak egy tipp:
Ezeket is megnézném a helyedben. A szorítókengyeles megoldással jelentősen növelhető a hűtés hatékonysága. Nekem is tervben van egy erősítő építése, mindenképpen ezekből a tervekből választok majd.
(#) lowzor válasza furko hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Szia!
Először is köszönöm a kommentet.
Másodszor valóban igazad van, szorítókengyeles megoldás lesz, nagyon úgy tűnik.
Ezt a tervet valósítom meg, azt hiszem
(#) thedespot0 hozzászólása Jan 28, 2014 /
 
Sziasztok!
Hidalt TDA7294 +-35voltról 4 ohmra? Bírná az ic a feszültséget és az áramot? Sok helyen azt olvastam, hogy inkább 8 ohmra használjam, de nekem egy 4 ohmos hsz.-m van. Ugyan erről a feszültségről egy TDA7296 menne ?
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 28, 2014 / 1
 
Változott egy kicsit az elrendezés, ami lehetővé teszi -ha ez indokolt- a diódahíd hűtését. Ezt a tervet már ki is fogom próbálni, minden együtt van hozzá.
Újra szeretném kiemelni, ennek a változatnak az "egytáposságát", amihez nem kell szimmetrikus tekercselés. Olyan trafót fogok használni, aminek 60V-os szekunder tekercsei vannak (külön mindkét csatornának), de azok 45V-nál ki vannak vezetve. Így elvileg ideális állapotot tudok elérni -átkapcsolással- akár 4, akár 8 ohmos hangszóró impedanciához.
(#) reloop válasza thedespot0 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Szia! Az IC időben leszabályozza az áramot. A termelt hő és a kimenő teljesítmény aránya lesz sokkal rosszabb a túl alacsony impedanciás terhelés miatt.
(#) lowzor válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Kérhetném a segítséged, hol tudok beszerezni ilyen " hűtőtönköt"? Azthiszem így nevezik, nemtudom pontosan :S
(#) Alkotó válasza lowzor hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Amire válaszolsz a hozzászólásodban, ott nincs hűtőtönk, hanem szorítókengyel van. Ilyet "szerezni" nem tudom hol lehet, de nem is kell ilyennek lennie. Bármilyen lemez jó a célra, még meg sem kell hajlítani. A rajzomon is csak a kényelmesebb szerelés miatt van egy hajlítás, de valójában nem számítok gyakori szerelgetésre.
Tehát mondjuk egy 20x3mm-es laposvasból is vághatsz egy 50mm-es darabot, vagy bármilyen lemezből, de azért javaslok legalább egy 2mm-es vastagságot, vagy ha vékonyabb a lemez, akkor a szélek felhajlításával kell merevebbé tenni őket.
(#) lowzor válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Köszönöm szépen a gyors választ.
Én erre gondoltam!
Szorítókengyel
Szerinted megfelelő?
(#) depi52 válasza lowzor hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Szerintem nem! Szerezz egy egyszerű lapos vasat ahogy Alkotó írta és az megteszi.
(#) lowzor válasza depi52 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Akkor inkább megcsinálom ...most gondolkozok, 5*100*150mm es alulapom van, az biztos jó hővezető
(#) depi52 válasza lowzor hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Vágd méretre fúrd ki és kész. Az alu pedig tökéletes.
(#) lowzor válasza depi52 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Köszönöm nektek
Esetleg még azon gondolkozok, hogy a TDA7294 IC ugye az eleje, a fekete rész kiugrik a fém résztől.
Azt besüllyesztem, és szigetelő papírral elszigetelem, hogy elől-hátul teljesen felfeküdjön. Szerintetek jó?
(#) Alkotó válasza lowzor hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Lehet alumínium is, de itt a hővezetés csak másodlagos szempont (persze hasznos tulajdonság). Inkább azt a szép nagy alulemezt sajnáld, kár elvagdalni ilyen kis darabért.
Akármilyen vaslemez (ha lehet rocsamentes) jó a célra, ami képes a tokon keresztül kifejteni a bordához való szorítást
(#) Alkotó válasza lowzor hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Szükségtelen.
(#) zotya1983 hozzászólása Jan 28, 2014 /
 
Hihiii asszem elég lesz a hűtés Elvetemült de ebből fogom kialakítani vagy pedíg egy Socket 478 as hűtőbordán fognak csücsülni kényszerhűtéssel
(#) lowzor válasza lowzor hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Segítség!
Nem találok nyomtatási rajzot..
Valaki tudna csatolni egy linket?
Köszönöm!!
(#) pjg válasza lowzor hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Mihez?
(#) lowzor válasza pjg hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Ehhez. Neharagudj, azthittem ha az első kérdésemhez válaszolok, mutatja azt a hozzászólást is, amiben a kép van
Ehhez kéne nyomtatni való kép :S

tda7294.jpg
    
(#) lowzor válasza pjg hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Nem tudom megnyitni, vagy miért van aláhúzva?
Magyarul nincs hozzá rajz? :S
Akkor kénytelen leszek megrajzolni én..
(#) pjg válasza lowzor hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Itt nézd meg. Ez jó.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2014
(#) zotya1983 válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Ezt azért is tartom jó megoldásnak mivel egyik oldalról szívnak a ventillátor lapátok(légáram bemenet) a másik oldalt pedíg egyből kivezetik a hőt, így egyenletes és nagy mértékben befolyásolható hűtést kapok mivel ezek a ventik egy egyszerű potival vezérelhető fordulatszámúra alakíthatóak.Így egy terhelés( melegedés) függvényében kézzel állíthatóra variálhatom akár. És mint tudjuk az egyik legelterjedtebb és talán leghatékonyabb hőátadó felület a vörösréz. Egy gtx 260 videókártya max teljesítményre kihajtva egy ilyen lapátnak 100% fordulaton kb 160 w-ot kell eldisszipálni,és furmark teszttel ekkor sem ment feljebb a chip felületi érzékelője 65-70 foknál. Ez egy tda párosnál viszont jelentősebb teljesítmény/disszipáció hatékonyságot jelent.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2014
(#) Alkotó válasza lowzor hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Nem ezt javaslom, mert itt a szorítólemez nem fér el.
Az újabb változaton van hely a lemeznek, de ha akarod hűtőtönköt is használhatsz.
Esetleg az "egytápos" változatot is nézd meg, több előnye is van.
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Teljesen rossz irányba haladsz. Valamiért azt gondolod, a borda nagysága és annak minél intenzívebb hűtése a lényeg, illetve ettől remélsz valamilyen előnyt.
De ez nem így van. A borda nagysága, és annak ventilátoros hűtése csak hosszabb távon hozhat némi előnyt, de oda még el is kell jutni. Hiába nagy és hideg a borda, ha az IC-ben lévő lapka gyorsabban tud melegedni.
A lényeg a IC tokjának a hűtőfeületre való felfogása. Erre a saját furata a legkevésbé alkalmas, éppen ezért alakultak ki egyéb megoldások is (hűtőtönk vagy/és leszorító lemezes felfogás). Ha ezt sikerül jól megoldani, akkor akár jó eséllyel passzív borda, vagy a doboz fala is elég lehet hűtésnek.
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Mert szerinted nem leszorító kerettel akarom rácsavarozni? Kapható hozzá leszorító bilincs ami a bordára csatlakozik és az szorítja teljesen síkba hozzá. Ennél jobb megoldást ic-s erősítőkben sosem láttam még pedíg párat már javítottam.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2014
(#) zotya1983 válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Hallgass egy kis zenét ,
amúgy a hűtőtönkre visszatérve még nem döntöttem el,de valószínű hogy leszorítókeret lesz simán és az megy rá, ha érdemben haladok felteszem
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 29, 2014 / 1
 
A hűtőtönk itt úgy jön a képbe, hogy a megengedett üzemi tartományon kívül fogsz működni. Nincs ezzel semmi baj, ki van taposva az ösvény Érted az eszköz működését?
Következő: »»   452 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem