Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   119 / 199
(#) Bakman válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Csináld meg légszereléssel, attól kissebb panel nincs. Esetleg az ellenállásokat állítva tervezd bele legközelebb, úgy kissebb helyet foglalnak.
(#) depi52 hozzászólása Jan 12, 2014 /
 
Üdv!

Tudna valakit adni pár tanácsot nyákrajz tervezéssel kapcsolatban, mert egyszerűbbeket már rajzoltam, de most van egy aminek már 3x neki ugrottam de sose készült el vagy esetleg program létezik rá, mondjuk én kétlem.
Feltöltöm kép formájában hátha valaki dolgozott már ilyennel.
Bocs ha már ez nem ide tartozik.

stk.jpg
    
(#) PPetya hozzászólása Jan 14, 2014 /
 
Sziasztok!

Csináltam egy nyáktervet az Egycsipes termosztát programozó fejének és nem akar menni az égnek sem...
Szeretném a segítségeteket kérni, hogy mi lehet a hiba.
(#) PPetya válasza PPetya hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Sikerült megoldani a problémát!
Nem az elektronika volt a ludas, hanem az őt összekötő kábel..
(#) Davidd hozzászólása Jan 17, 2014 /
 
Sziasztok! Kicsit sok a kábel már belezavarodtam. Szerintem rosszúl helyeztem az ict és az a baj. Kezdem az egészet az elejéről. Bontottam egy kicsi tolópotis panelt, amin 5 darab sztereo poti található. A panelről lejön 2 darab 7 eres kábel. Maga a potiknak külön van a gndjük, mármint a bal és a jobb oldal. Balról jobb oldal felé 10 darab potméter középső leágazása, míg a többi 4 azok párosával vannak kötve, de külön bal és jobb csatornára mint ahogyan említettem már. Igaz az eredeti kapcsolási rajz 10band-os, de én csak 2x5 bandot használnék.(minden második, a rajz alapján) Maga a terv nincs befejzve, mert eleinte elég szépen sikerült, de a végére egyre több átkötés jött a képbe, mondjuk nem zavar, de valamiert szerintem nem ugy sikerült ahogy kellet volna. A 2 jumpersor között 3 cm távolság van(mint a 2 darab 7 eres kábel között). Szeretnék valami tippeket kérni, hogy hogy is pakoljam az icket, nem bánom ha sok az átkötés, van elég ellenállásláb.
(#) kokozo válasza Davidd hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Egy ilyen elrendezés nem lenne jobb? Igaz nincs kész, de elindulni el lehet vele.

eq.lay
    
(#) Davidd válasza kokozo hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Melllékelek néhány képet, hogy ne legyen olyan nehéz elképzelni. Amit elkezdtél, így elkészíteni az egészet és jumperekhez elvezetni az összes ki/be-menetet?
(#) kokozo válasza Davidd hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Így valahogy?

eq.lay
    
(#) Davidd válasza kokozo hozzászólására (») Jan 18, 2014 1 /
 
Ezer köszönet! Mi alapján döntöd el hogy és mint csinálod. Te nagyon jól tervezed a nyákokat, gondolom nem kis gyakorlat/tapasztalat áll a háttérben. Nagyonszépen köszönöm, mihelyst lesz panelem maratom is lefele.
(#) depi52 hozzászólása Jan 18, 2014 /
 
Nekem valaki tudna segíteni?? Az előző oldalon írtam.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2014
(#) kaqkk válasza depi52 hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Nem teljesen érthető amit leírtál,sprint layoutban nem sikerül megtervezned a nyákot , vagy eagle ben netán kicad ban vagy dip trace ben ?
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2014
(#) depi52 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Eddig csak papíron kezdtem el de nem sok sikerrel aztán olvastam, hogy az eagle tud olyat hogy kapcsolás alapján megtervezi magától, de azt sem sikerült megvalósítani. A sprint layoutot használom egyébként. És akartam kérni valami tippet vagy valami programot amiben kapcsolás alapján tud tervezni.
(#) kaqkk válasza depi52 hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Olyan programot nem fogsz találni , az eagle -ben van autorouter ami egy gombnyomásra összeköti a vezetők nagyrészét de nem dolgozik szépen szinte senki nem használja , és az alkatrészeket neked kell elhelyezned .Ha sprintben nem tudod megcsinálni akkor eagle-vel sem fog sikerülni . Egyébként nem olyan bonyolult ez a terv hogy egy délután ne sikerüljön megtervezni
(#) depi52 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Sprint layoutban magamtól már terveztem dolgokat de ennél a rajznál mindig valamit benéztem, és utána már nem volt kedvem újra kezdeni ezért írtam ide, de lehet egyszer tényleg le ülök és megpróbálom.
(#) kaqkk válasza depi52 hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Teddazt..
(#) kokozo válasza depi52 hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Szia!
Ha látnánk hogy legalább elkezded lehet, hogy hamarabb segítenének..
De legyen gyereknap..

stk.jpg
    
(#) depi52 válasza kokozo hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Hát amint láttam a hibát kidobtam a rajzot,de köszönöm hogy elkészítetted, annak ellenére hogy kértelek rá.Rendes vagy, örök hálám!
(#) havranarpi hozzászólása Jan 23, 2014 /
 
Sziasztok!
Kitaláltam ,hogy építek egy NEC 8035e vfd csőre egy karórát.
Ma elkészültem a nyákrajzal.Kérlek titeket valaki leellenőrizné?
(#) proli007 válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Hello!
- Jónak néz ki, de a stabik bekötését nézd meg megegyeznek-e azzal amit használsz..
- Az viszont nem szimpi, hogy sehol sincs egy elkó, a stabik előtt-után gerjedésgátló kondi.
- Meg a három párhuzamos akármiből hogy jön ki a 12V, főleg stabi után.
De ezek csak utána nézendő feltételezések.. üdv!
(#) havranarpi válasza proli007 hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Úgy gondoltam a kondik jelen felállásban elhagyhatóak hiszen az elem tökéletes egyen áram.
A 3 valami az 3 db 12V-os elem párhuzamosan.A stab IC-k 78l05 és 78L12 úgy gondoltam ,hogy elég pici és elviszi azt az áramot.A nagy kérdés csupán a fogyasztás.Mennyi idejig bírhatja a 3 elemmel
(#) proli007 válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Szerintem az elemet a VFD fűtése fogja felkajálni. Én minden estre azt időre kapcsolnám. A 12V-ból 12V-ot nem lehet készíteni, de kérdés egyáltalán szükséges-e a VFD-nek a stabilizálás. Mert szerintem nem. Attól, hogy az elem egyenáram,még van belsőellenállása. Ha a tápot a kijelző rángatja, rángatózni fog. A stabi gerjedése (két 1000nF-al, meg nem ezen múlik, de tudtommal közvetlen a PIC lábára is "kötelező" tenni, ha nem akarsz bajokat magadnak.. De én csak belebeszélek, tégy belátásod szerint. üdv!
(#) kaqkk válasza proli007 hozzászólására (») Jan 23, 2014 / 1
 
Idézet:
„De én csak belebeszélek,”
De mindig okos megfontolandó dolgokat mondasz !
(#) havranarpi válasza proli007 hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Köszönök minden segítséget ,teszek is bele 100-100 nF-ot elé és utána ,továbbá teszek egy kapcsolót a kijelzőre így csak akkor megy ha látni szeretném.Az elemfogyasztás kérdését pedig tesztelési úton megnézem.Ha nem lesz jó lecserélem egy nagyobb 12V-os tölthető akkupackra
(#) nooorbi hozzászólása Jan 29, 2014 /
 
Sziasztok!

Valaki átfutná ezt a tervet hogy jó-e?
A segítséget előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2014
(#) kokozo válasza nooorbi hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Szia!
Ha az smd ic nem tükrözve kellene lennie?
(#) nooorbi válasza kokozo hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
De. . .
Na köszönöm a segítséget. Képes lettem volna így megcsinálni
(#) nooorbi válasza kokozo hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Közben átgondoltam, és jól csináltam elsőre. Tükrözve nyomtattam, rávasaltam a nyákra akkor a nyák alját nézve látom azt ami a terven van.
Viszont kb 1 mp-ig működött, aztán az IC egy része heves reakcióval távozott a légörbe. (de az az 1 mp alatt megvolt a kb 34V )
(#) Meggyötört Pingvin hozzászólása Feb 9, 2014 /
 
Sziasztok!

Valaki le tudná nekem ellenőrizni a csatolt .lay filet a kapcsolási rajzból? Életem első tervezése úgyhogy nézzétek el nekem a bénázást
Köszönöm előre is a segítséget!
(#) niedziela válasza Meggyötört Pingvin hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Ezek a programok úgy vannak kitalálva, hogy minden erőfeszítés nélkül lehessen egyenes vonalakat húzni. Te megfeszített erővel terveztél
(#) Meggyötört Pingvin válasza niedziela hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Még soha nem csináltam valahogy el kell kezdeni
Következő: »»   119 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem