Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1140 / 1679
(#) lobbooo válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Nekem nem volt sokáig, és tavaly meguntam beruháztam ra, mert sokszor jól jön, nem olcsó az biztos, de talán jó sokáig bírja Az arcol-ban jobban bizok, mert a másik négy kinai, de majd felébe kerültek
(#) Alkotó válasza lobbooo hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
A kínai termékek egy részének technikai színvonala toronymagasan kiemelkedő. Sőt minden termékükre igaz, beleértve a legkommerszebbeket is, hogy a bolygón sehol nem lehet olcsóbban előállítani, de még a duplájáért is nehéz.
(#) lobbooo válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Mondasz valamit! Volt már rosz tapasztalat is velük, de legyen igazad, csak örülni tudnék!
(#) (Felhasználó 46585) válasza mrobi hozzászólására (») Feb 5, 2014 / 2
 
Itt vannak a képek. De műterhelésnek lehet használni egyebet is...
(#) mrobi válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Nem gyenge!
(#) BEMcorp válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Hmm, eszembe nem jutott volna fűtőszálakat használni műterhelésnek...
Hideg időben te erősítővel fűtesz rá a műhelyre?
(#) Izeg. válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Kedves Cirokl!
Milyen IC figyel ott a fejhallgató erősítőben? Mármint típusra. Csak nem LM49710?
(#) CIROKL válasza Izeg. hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Á nem , CA3140 kökorszaki de ugy néz ki ott van még ha nem is special hangfrekire készült !
(#) (Felhasználó 46585) válasza BEMcorp hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Egy tápegységet is lehet terhelni, nem csak erősítőt... De a legjobb a kantál huzal, vagy szalag. Ha nagyon melegszik és kevés a ventillátor, akkor egy vödör vízbe szoktam tenni.
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Brutális. Nagyon rendben van, gratulálok!
(#) lobbooo válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Hát ez nem semmi méretű jószág, gondolom nem terhelted még túl!
(#) Doncso hozzászólása Feb 6, 2014 / 1
 
Sziasztok. Elkészül a HT-A30-as erősítőm. Köszönet a tervekért CHZ Zolinak. Nagyon szép hangja van, nagyon szépen működik, azt hiszem a Hans Jani barátomtól érkezett Kenwood audio kicsatoló kondik és az erre a célra régóta tartogatott aranyozott lábú Mullard E88CC jótékonyan hatnak a hangzásra. KÉPEK AZ ÉPÍTÉSRŐL
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2014
(#) lobbooo válasza Doncso hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Nagyon szép! Jó kivitelezés, látszik sok energiát fordítottál rá!
(#) Izeg. válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Az biztos. Én is csináltam már, hogy kanthalból tekert "műterhelést" belevágtam egy vedér vízbe és kész is volt Jó, mert nem zúg a venti, csendben van, nem kell aggódni, hogy leég a méregdrága teljesítmény ellenállás.
(#) Doncso válasza lobbooo hozzászólására (») Feb 7, 2014 /
 
Köszi. Igen, volt benne munka, az biztos.
(#) Zoli_bácsi válasza Doncso hozzászólására (») Feb 7, 2014 /
 
Szia!

Nagyon szép a dobozolás, igényes kivitelezés, elismerésem!
(#) dk1 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 7, 2014 /
 
Szép, átgondolt munka. Gratulálok! Plusz pont a MM elkókért (Remélem nem száradtak ki ennyi év alatt)
(#) nÁnÁ hozzászólása Feb 7, 2014 / 1
 
Sziasztok!

Régebben bemutattam egy PicKit2 klónt. Pár hete találtam méretben tökéletes műanyag dobozt, így gyorsan be is dobozoltam. A végeredmény látható a képen.

Üdv. Balázs
(#) Szpisti válasza nÁnÁ hozzászólására (») Feb 7, 2014 / 1
 
Nagyon pöpecül megoldottad. Gusztusos a doboz, meg a feliratok megoldása is.

Csak azt nem értem, miért erőltetik páran a magyar feiratokat, ha egyszer azok esetlenül és félreérthetően hangzanak az eredeti angol mellet. Ráadásul akad olyan felirat amit kézenfekvő fordíthatóság hiányában mégiscsak angolul kell felírni.
Nem tudom láttatok-e már cseh vagy lengyel készüléket eredeti nyelven, esetleg olaszt vagy bolgárt feliratozva? Vagy esetleg kínaiul ?
Hihetetlenül ketán tudnak kinézni, és a világ összes országában bután nézik csak.
Lehet csak én látom így - de nem hinném

Ha nem titok eláulod, a feliratokat milyen módon tetted fel az előlapra? Tippként nyomtatottnak gondolom, áttetsző öntapadóssal. Vagy tévedek ?
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2014
(#) nÁnÁ válasza Szpisti hozzászólására (») Feb 7, 2014 1 /
 
Szia, kösz a dicséretet. Nekem természetes volt, hogy a klón szó magyarul szerepeljen. Az meg már vitte magával a ledeknél szereplő feliratokat is. Ha a magyarok megértik, az is elég, főleg, hogy saját magamnak készítettem. Az, hogy erre kerültek rövidítések, és bekötési jelölések, amik angolul vannak, az a szakmaiság következménye, de eddig még sosem volt olyan feliratozásom, ahol szerepelt volna a magyaron kívül más nyelvű felirat.

Szerintem nem azért nézik furcsán a világ összes országában a mi magyar feliratainkat, mert nem angol, hanem mert ők nem tudnak feliratozni magyarul. Ha tehetnék, ők is feliratoznának magyarul. Viccet félretéve, ha ebben is különbözünk a minket körülvevőktől, nem biztos, hogy aggódnunk kell.

Az öntapadós lap + átlátszó öntapadós kombinációval készült a feliratozás, a feliratozott lap kivehető, azt szépen le lehetett ragasztani, máshol pedig nincs felirat a dobozon.
(#) Zoli_bácsi válasza nÁnÁ hozzászólására (») Feb 7, 2014 /
 
A véleményem az, hogy nagyon szép lett. Gratulálok! Igényes dobozolás.
(#) nÁnÁ válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 7, 2014 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Mybuster válasza nÁnÁ hozzászólására (») Feb 7, 2014 /
 
Nagyon ízléses! A lehető legegyszerűbb, de nagyszerűbb megoldás a fehér betűk fekete alapon.
(#) nÁnÁ válasza Mybuster hozzászólására (») Feb 7, 2014 /
 
Köszönöm.
(#) 20sz Jófiú válasza nÁnÁ hozzászólására (») Feb 7, 2014 /
 
Szia!
Nagyon tetszik az alkotásod! Nekem gyengém a zöld led mellett elhelyezett ÜZEM felirat. Nagyon jól néz ki!
(#) Doncso válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 7, 2014 /
 
Hát, ezt tőled külön elismerésnek veszem. Sokat csiszolgattam, illesztgettem. A képeken nem látszik, de a derékszögek, illesztések nagyon rendben vannak, a festés sok sok réteg után síkra csiszolva majd polírozva, olyan mint amikor egy szappanos üveget érintesz meg, ez most szempont volt, milyen legyen ha megérinted. A sima festés olyan, hogy karcolja az újjad hegyét a por miatt, a csiszolt , polírozott meg simogatja. Ezt most sikerült megfogni. A hangja pedig a füledet kényezteti.
dk1. : Köszönöm neked is. Az MM elkókat is erre tartogattam, 10mF-os kondik, kikapcsolás után még jó ideig működtetik az erősítőt, szűrnek rendesen, semmi zaj, semmi brumm a tápban szkóppal nézve sem. ESR-re mérve s jó értéket adnak, nem szivárog, ezért mertem beletenni. Kicsit merésznek találtam amikor a panelra feltekertem őket, de így dobozolva számomra érdekes látványt nyújtanak. Remélem még pár évig működni fognak.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2014
(#) Attila86 hozzászólása Feb 8, 2014 / 1
 
Néhány napja én is építettem egy műterhelést, na nem olyan komolyat mint amiről legutóbb volt itt szó. 14db 10W-os huzalellenállást ültettem egy panelba és rászorítottam egy hűtőbordát. A nyákon pedig van egy kis áramkör 555-tel ami ha szükséges akkor a terhelést tudja kapcsolgatni 40Hz-en, de a banánhüvelyek közti híd variálásával R2R mérésre is befogható. Ez a kis áramkör kimondottan labortápegységek dinamikus viselkedésének vizsgálatához készült.
(#) Attila86 hozzászólása Feb 8, 2014 /
 
És itt van pár kép arról a teszter berendezésről amelyet a BKV-nak fejlesztek. És ha minden jól megy akkor a MÁV-nak is. Azért is mutatom a képeket hogy akik várják hogy a labortápommal meg a panelmérőmmel foglalkozzak, lássák hogy mi az amiért nincs azokra és semmi másra sem időm jelenleg még néhány hónapig. Ez most minden más projektnél fontosabb.
36db ugyan olyan panel kell hozzá plusz egy táp panel és a vezérlőpanel. A képeken ez a 36db, "meghajtó panel"-nek nevezett áramkör látható, illetve pontosabban még csak 9db a 36-ból. Kétoldalas, furatgalvanizált panelok mindkét oldalon telerakva SMD-vel. Ezeket már gyártattam, házilag rémálom lett volna...
Egy panelon 4db shift-regiszter van egymás után fűzve és az összes meghajtópanel is fel van fűzve, azaz összesen 144db shift-regisztert kötök egymás után.
Hogy az áramkör mit csinál azt nagyon hosszú lenne elmesélni meg igazából nem is fontos.
(#) Melphi válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Teszik jó kis fésű lesz belőle.
(#) janimester hozzászólása Feb 8, 2014 / 1
 
Kész van ez is , próbáltam a lehető legigényesebben megcsinálni.
Következő: »»   1140 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem