Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fénycső bekötése
 
Témaindító: atya, idő: Márc 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 23
(#) didyman válasza golem hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Elköthetted a dugvillát, megmozdulhatott a cső, a gyújtó, tönkremehetett a cső, a gyújtó, vagy a fojtó. Fojtót, cső katódjait ki lehet mérni, gyújtót kicserélni, armatúrán megjelenő feszültséget mérni, ott a műszer az egyik képeden.
(#) golem válasza didyman hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Másik dug villával másik konnektorba működik tökéletesen.
(#) geng válasza didyman hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
És ha abból veszek 2 db ot és megveszem a foglalatokat más nemis kell csak bekel kötnöm?
(#) golem válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Első képen az első dugó az uv neoné lenne abba a hosszabbítóba van bedugva a második képen pedig az uv neon látható.
(#) didyman válasza geng hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Igen.
(#) drehvonvp hozzászólása Feb 20, 2014 /
 
Sziasztok!

Elég laikus vagyok, a segítségeteket szeretném kérni.
Fénycső használatára lenne szükségem, de soha nem állítottam még/szereltem be (csak egyszerű cserét láttam) egyet sem. Van olyan szett, amivel a fénycső hordozható? Van valamilyen foglalat/keret, amibe a fénycsövet beteszem, majd hosszabbítóba bekötve "mobilisabb" lesz a fénycső? Ha igen, hol találnék megfelelő eszközöket? (23-28W-os, 6500K-s 1500-1800 lumenes fénycsőről lenne szó. )
Köszönöm (és elnézést a hozzá-nem értésből fakadó pongyola megfogalmazásért)!
(#) elektroboy válasza golem hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Rossz a kapcsoló vagy rosszúl kötöted be!
(#) didyman válasza drehvonvp hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Attól függ. Mobilitás szempontjából a fojtótekercs nem túl járható, viszont hosszabb vezetéket elvisel. Az elektronikus előtét könnyű, viszont van egy maximum kábelhossz. Ha ezeket figyelembe veszed, lengő aljzat akad sokféle fejeléshez, de el nem tudom képzelni, hogy a 23-28 W az miféle fénycső lehet: T5, T8, kompakt, vagy piros?
(#) usane válasza didyman hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Idézet:
„el nem tudom képzelni, hogy a 23-28 W az miféle fénycső lehet”


Nem konkrét fénycső, csak megadta a paramétereket amin belül szeretné elkészíteni.

drehvonvp
Nézzél körül a bútorvilágítások között, azt tudod hordozni, ráadásul burkolt.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2014
(#) oimuka hozzászólása Feb 21, 2014 /
 
Üdv! Már ott tartok, hogy verem a fejem a falba... Szóval van a fürdőszobában egy 18 W-os fénycső. Eredetileg T&G márka volt, azóta a fénycső Philips, a gyújtó is és ma kicseréltem a fojtótekercset is Philips márkájúra. A gond az, hogy nem akar felgyulladni, perceken keresztül villódzik a starter a fénycsővel együtt, de semmi. Néha felgyúl, legtöbbször nem.
Már próbáltam néhány fénycsövet és gyújtót, amik másik helyiségben működnek, itt viszont nem gyúlnak fel. Meg voltam győződve, hogy azért nem gyullad fel, mert gagyi a tekercs. Ám ma az elméletem összedőlt, mert Philips tekerccsel is ugyanaz a mese. Szóval valami hasznos tanács valakitől?
(#) elektroboy válasza oimuka hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Milyengyujtó van benne 4-22 W ig? Mert csak azzal fog begyujtani!
(#) oimuka válasza elektroboy hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Igen, olyan. Többet is próbáltam. És a konyhában működnek azok a fénycsövek és gyújtók, amik itt nem. Kábelezzem újra az egészet vagy mi a jó fenét csináljak? Már csak a kábelek és a test az eredeti, a többi ki lett cserélve. Viszont, ha valahol szakadt lenne a vezeték, akkor nem jönne létre az áramkör és nem villódzna az egész...
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2014
(#) oimuka hozzászólása Feb 21, 2014 /
 
Az előbb mértem egy feszültséget, és ha hinni lehet a digitális műszernek, csak 185-190 V van a lakásban. Akkor ez az oka. Ám mitől lehet ilyen alacsony a feszültség? Hol lehet panaszt tenni?
(#) granpa válasza oimuka hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Mérd meg a bejövőnél, ha ott is kevés: ELMŰ. Mérőóra után a Te sarad. Ott is megmérted a feszt., ahol működött?
(#) oimuka válasza granpa hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Lemértem a lépcsőházban, biztosítéktáblán ott megvan a 220. Gondolom az nem okozhatja, hogy a lakás főbiztosítéka 500 voltos és 16 amperes (porcelán biztosíték).
(#) didyman válasza elektroboy hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Begyújt a 4..65 (80) W-ossal is.. Másik fajta meg már egy ideje nincs.
(#) didyman válasza oimuka hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Ilyet akkor tud csinálni, ha a kábelezés el van rontva és például sorba van kötve a gyújtó a csővel. A gyújtóéval egybeépített G13 foglalatot könnyű így elkötni. 190 V elég kell legyen a gyújtáshoz, a 18-as cső égési feszültsége kb. 45 V, ha valóban ekkora a feszültség ott, akkor valami nagy gebasz van, föld rendben van, nincs elkötve valahol a kábelezés?
(#) granpa válasza oimuka hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Akkor kis szerencsével néhány nap alatt megtalálod a hibát. A főbiztosíték, amíg jó, nem okoz hibát.
(#) granpa válasza didyman hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Az újfajta (vékony) csöveknél, néha a 10. válik be. Gyártó függő is. Kapni még 4-22-est.
(#) didyman válasza granpa hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Félreértetted. Nem azt írtam, hogy 4..22-es nincs, hanem a 4..22-es és a 4..65-ösön kívül másik fajta. Az újfajta vékony cső mit jelent? Ha a T5-re gondolsz, azt a 4..13 W (ezek meg nem újak, 50 éve léteznek már) kivételével csak elektronikus előtétre van értelme kötni. Hagyományos gyújtó nem is nagyon volna alkalmas hozzájuk, a HE típusok magas égési feszültsége miatt.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2014
(#) granpa válasza didyman hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Nem arra gondoltam. 36mm átmérő helyett 28mm ("energia takarékos").
(#) oimuka hozzászólása Feb 21, 2014 /
 
Ha ebből a képből ki tudjátok venni, hogy jó-e a kábelezés...
Minden sorba van kötve, gyári kábelezés.
Inkább szóban mondom: tehát bejön a 220 Volt, egyik fele megy a tekercshez, másik fele a jobb oldali foglalat egyik villájához, másik villától megy a gyújtó egyik feléhez, gyújtó másik felétől megy a bal oldali foglalat egyik villájához, másik villától pedig a piros vezeték megy a tekercshez. Így záródik az áramkör, elvileg jó kellene legyen.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2014

DSC02808.JPG
    
(#) didyman válasza granpa hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
1930-ban fejlesztették ki, tömegesen kb. '78 óta vannak T8-as csövek.
(#) didyman válasza oimuka hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Jónak tűnik. Ha a gyújtót gyújtás közben kiveszed, a cső égve marad (ha elsőre nem, második-harmadik próbálkozás után)?
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2014
(#) oimuka válasza didyman hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Nem marad égve, azonnal megszakad a villódzás és elhallgat a zúgás. Még annyit mondanék, hogy újan, amikor felszereltem, akkor sem gyújtott azonnal, kb. 6-7-8 másodperces villódzás után gyulladt meg csak. Aztán ez az idő fokozatosan nőtt: 15-25 másodpercre.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2014
(#) didyman válasza oimuka hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Hangfalkábellel van bekötve, jól látom? Azt mindenképpen cseréld le. Ne is nyúlj hozzá az armatúrához így. A bekötés jónak tűnik. Zárlat nincs valamelyik foglalatban akár a fémváz, akár a másik láb felé?
(#) oimuka válasza didyman hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Dehogy hangfalkábel, 2x0,75 sodort kábel, de nem hangfalvezeték. A falból kijövő vezeték nagyon le volt rövidülve, és ez volt kéznél.
(#) granpa válasza didyman hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Szidtuk is eleget, mikor nálunk is elharapódzott.
(#) golem válasza granpa hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Sziasztok!
Kértetek múltkor egy képet hogy van nekem összekötve a neon az almatúrában lévő cuccok jók.

névtelen.JPG
    
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Szia!
És az UV-fénycső armatúrájába meg is érkezik a villany? Mérd meg vagy lámpázd ki!
Következő: »»   16 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem